Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Ja bym jeszcze wrzucił 17-ste DLC:
View attachment 7294

Redzi odpowiadają na komentarze o tym dlaczego nie jest to w wersji finalnej GRY tylko będzie wydane po premierze:
Komentarz:
Marc Zimmermann: Why make it a DLC instead of putting it into the main game? Oo
Odpowiedź REDów
The Witcher: Marc, the fact that we are announcing the DLC before launch does not mean it is ready here and now. We are currently focused on polishing The Witcher 3: Wild Hunt but some of the teams are free to start working on additional content that can be released after we launch the game.
 

Attachments

  • 1743480_864257713607814_6355055505932988347_n.jpg
    1743480_864257713607814_6355055505932988347_n.jpg
    23.6 KB · Views: 32
Last edited:
Narzekali na pasztetową czarodziejkę?....

Ciekawe czy nie tylko twarz będzie książkowa ale i dwa atrybuty niczym u szesnastolatki.... ech rozpędziłem się ale wiadomo w końcu wylać tyle mandragory i nie pokazać efektów, to byłby grzech

@Marcin Momot czy macie już rozpiskę na wszystkie 16 DLC co i jak?, czy wszystko na etapie planowania, może ktoś na forum zabłyśnie fajnym skromnym pomysłem.
 
Last edited:
Ten strój dla Yennefer można pewnie traktować jak potwierdzenie, że inne postacie poza Geraltem będą zmieniać ubrania. Pamiętam, że był taki pomysł i dyskusja na forum, by inne postaci częściej zmieniały odzienie.
 
Może nowy wierzchowiec nie-koń? :p
Albo nowy potwór do upolowania?
Albo nowy połszyn?
Albo więcej opcji tuningu łódki?
:D Spoilery i chrom ;) a co. A wanty z włosów syren plecione przez same właścicielki ;)

Może jakieś dodatkowe, poboczne misje.

Gdyby w jakimś DLC dodano "kilku" Gnomich uchodźców, którzy w drodze do domu zatrzymali się w jakiejś mieścinie (np w Novigradzie), i jeden z nich byłby pasjonatem kościanego pokera... Coś takiego nie mogło by zaszkodzić grze :) ani studiu CDPR.
@Marcin Momot czy nie można było by zrobić taki mały, tyci ukłon w stronę fanów i taką kilku-kilkunastoosobową grupę Gnomich uchodźców (cyganów, którzy mogli by przebywać w jednym miejscu, albo się przenosić, to tu, to tam) wrzucić do gry jako DLC? Jak wspomniałem jeden z nich mógłby uwielbiać hazard (kościany poker).

Może kilku Redów-pasjonatów znalazło by chwilę na taki mały projekcik ;)
 
Co mają wspólnego gnomy z Cyganami?
W sumie nic. A przynajmniej z tymi cyganami, jakich my znamy i którzy występują w naszej kulturze - Cyganie.
Koczownicze narody Europy – żyjące w Europie, tradycyjnie półkoczownicze narody lub grupy etniczne, które poza wspomnianymi powyżej społecznościami, nie mają wspólnej z Romami etnogenezy, mimo iż wiele z nich jest również określanych nazwami „Cyganie” lub „Biali Cyganie”, np.:

Ale cyganami określa się nie tylko pewną grupę etniczną, ale także grupę ludzi podróżujących w pewien sposób, czy kultywujących pewien styl bycia.
Przykładem takim są np. Cyganie Morscy.

Przykładów można znaleźć dużo więcej.

-----------------

@dooot - o nie zgadzam się z tobą. To jacy Ci ludzie teraz są i co robią to jedna sprawa, a czym innym jest cała bogata kultura, która mimo braku swojego miejsca "kraju" potrafiła zachować niezależność i odrębność. Bardziej myślę poza tym o cyganach z przed setek lat, nie obecnych.

Przykładów Cyganów? Bo do gnomów to porównanie nie trafia przecież kompletnie.
......Rustine, a od kiedy to "rasa" może wpływać na to czy ktoś może, bądź nie należeć do pewnej grupy - światopoglądowej.
Obecnie "cyganem" może być biały Europejczyk, czarny Afrykańczyk, bądź żółty Azjata. Co im stanie na przeszkodzie podporządkować się pewnemu stylowi bycia.

Tak wiem "kim" są gnomy u AS. Nie należą raczej do wielkich podróżników i pracują przez lata w w swoich zakładach. Ale dlaczego nie można by stworzyć grupy Gnomów ("odszczepieńców", odmieńców, cudaków), której członkowie w przeciwieństwie do swych pobratymców lubią podróżować i żyć "na walizkach" (na swych wozach).

Czy u AS-a nie może być Krasnolud poeta (na miarę Jaskra), albo Ghul - jarosz..... Zakładasz chyba, że wszystko musi być zawarte w jakichś ramach. Wydaje mi się, że takie wymuszenie nie jest konieczne.

Inny przykład, który wyjaśni co mam na myśli:
Ja nie uważam, że Geralt założyłby kiedykolwiek pełną zbroję płytową (sam także bym jej nie założył, jako Geralt). Ale jeśli w grze taka opcja by się znalazła i ktoś chciałby z takiej opcji skorzystać (pomijam, czy taka zbroja miała by jakieś ujemne współczynniki do szybkości, czy stylu wiedźmińskiej walki), to dlaczego mu tego zabronić.
Jeżeli możemy pogodzić się z pełną zbroją płytową na Geralcie, to dlaczego nie moglibyśmy pogodzić się z Gnomami "cyganami". Co w tym widzisz takiego "nie trafnego", poza ewentualnie Lore.

-------------------

Jakie tam zło. Powszechnie wiadomo, że każdy chciałby się przelecieć na pukaczu ;D.
Ooo to, to, to. Ale taki "rumak", to nie na stałe ale w jakiejś misji pobocznej czy coś ;)
 
Last edited:
@RockPL
Albo w skrócie:
(Poprawni POlitcznie proszę o niewchodzenie w spoiler)
***

Za obrażanie mniejszości narodowej otrzymujesz warna. Kilka godzin temu zostałeś upomniany w związku z atakowaniem innego forumowicza, jeśli nie zmienisz zachowania, to będziemy zmuszeni zafundować Ci przymusowy odpoczynek od forum.
 
Obecnie "cyganem" może być biały Europejczyk, czarny Afrykańczyk, bądź żółty Azjata. Co im stanie na przeszkodzie podporządkować się pewnemu stylowi bycia.
Przecież to jest własny naród - z kulturą, historią i językiem. Nie da się zostać jego członkiem, jeśli nie jesteś w nim zakorzeniony, to nie grupa, do której możesz się wpisać. Myślisz w dziwnych kategoriach. W ogóle nazywanie zwykłych podróżników Cyganami to dla mnie jakaś kompletna abstrakcja.
 
Przecież to jest własny naród - z kulturą, historią i językiem. Nie da się zostać jego członkiem, jeśli nie jesteś w nim zakorzeniony, to nie grupa, do której możesz się wpisać. Myślisz w dziwnych kategoriach. W ogóle nazywanie zwykłych podróżników Cyganami to dla mnie jakaś kompletna abstrakcja.

[Aha Rustine a czy Morscy Cyganie mają cokolwiek wspólnego z Cyganami - przecież nie, a mimo to używa się w stosunku do nich tego określenia. Ale zgadzam się z tym, że Cyganie jako tacy, to "to jest własny naród - z kulturą, historią i językiem. Nie da się zostać jego członkiem, jeśli nie jesteś w nim zakorzeniony, to nie grupa, do której możesz się wpisać"](później dodałem)

Mój boże. Rustine. Czy u AS-a w krążkach Geralt spotkał jakichś "cyganów" - a przynajmniej jakichś "rodowitych cyganów"? W obu przypadkach odpowiedź brzmi - nie.
Chyba, że przyjmiemy wędrowne trupy aktorskie, muzyków, śpiewaków, Jaskra - za przedstawicieli takowych (nie z urodzenia, a ze sposobu bycia). Na pewno nie w sadze i w opowiadaniach. Nie pamiętam teraz, czy w "Sezonie Burz" nie było jakichś cyganów... (załóżmy, na chwilę, że nie).

Czy jeżeli Geralt nie spotkał "cyganów" (nie zostało o tym w książkach wspomniane), to czy można założyć, że tacy nie istnieją w Wiedźminlandzie? I tak i Nie. Zależy jak nam, czy autorowi, albo Redom pasuje.

Może słowo "cyganie" nie jest najwłaściwsze wyrażenie. Ale używając go w stosunku do "tej" małej grupki Gnomów mam na mysi - półkoczowniczą grupę, która mogłaby mieć, pewną domieszkę cechy społeczno-kulturowe cyganów (właściwych), poza oczywiście gnomimi.
Bo Ci na swych wozach nie mieliby może instrumentów muzycznych, za to narzędzia do obróbki kamieni szlachetnych, których jak wiemy cyganie (właściwi) nie wozili na swoich.

Poza tym określeniem "cygan" było/jest wykorzystywane do tak zwanych wiercipiętów, którzy nie potrafią zagrzać miejsca. Właśnie w takim kontekście wykorzystałem to stwierdzenie.

-------------------

Ale dając sobie spokój z "właściwymi określeniami".

Co byś powiedział na wędrowną grupę Gnomów. Kolorową i wesołą. Lubiącą nie tylko szlachetne kamienie, ale i hazard, czy dobry napitek, albo muzykę. Dodatkowo oczywiście ruch i zmianę miejsca. A by folklor bardziej bił w oczy przebrać ich na modłę cyganów.
To tylko taki pomysł. Jeżeli nie wszytko, to może jego fragmenty mogły by Ci przypaść do gustu
 
Last edited:
Mam jedno ale. Dlaczego porównujesz najbardziej pracowite i uczciwe istoty uniwersum Sapkowskiego z... cyganami? Którzy jak wszyscy wiemy słyną z nieróbstwa i kradziejstwa oraz żebractwa.
No ręce opadają. Gdzie ja ich do Cyganów porównuję......?

Ja tylko zaproponowałem możliwość wrzucenia małej grupy Gnomów w formie DLC.

A chodziło mi o taką grupę Gnomów, które nie mają nic przeciwko podróżowaniu wozami i "nieosiedlaniu się na stałe".

Cyganów podałem jako przykład takiej grupy - i TYLE...

Poza tym - czy słyną, czy nie to inna sprawa. Jak już napisałem wcześniej, myślę o Cyganach z przed setek lat. Nie o dzisiejszych!!!
 
Last edited:
Top Bottom