Assassin's Creed

+
Mój kumpel napisał mi, że na jego GTX660 po odłączeniu kabla od neta udaje mu się grać dość płynnie na wysokich ustawieniach. Czyli ma zapewne jakieś 20-30FPS.
 
Mój kumpel napisał mi, że na jego GTX660 po odłączeniu kabla od neta udaje mu się grać dość płynnie na wysokich ustawieniach. Czyli ma zapewne jakieś 20-30FPS.

Czyli, tak jak w Watch Dogs, gra nas na bieżąco "szpieguje"?
 
Sprzedaż gier: Assassin's Creed Bugnity w UK lepszy od Black Flag
http://www.eurogamer.pl/articles/20...sassins-creed-unity-w-uk-lepszy-od-black-flag

 
W ramach nie-grania w Unity wziąłem się w końcu za Black Flag. Ta gra też ma naprawdę dziwną optymalizację. Na starym HD6950 1gb na ustawieniach high trzymało stabilnie ~30fpsów (co jest w sumie niezłym wynikiem). Natomiast na 780ti ze wszystkim na maxa miałem częste dropy do 20fpsów. Nawet po zmniejszeniu jakości filtrowania często spada do 30.
 
Zapoznałem się z materiałami z Assassin's Creed Rogue i niestety ta gra też zawodzi. Od strony rozgrywki jest to po prostu klon Black Flag i to niemal pod każdym względem. Ma to oczywiście swoje plusy, bo przynajmniej nie występują tutaj takie problemy techniczne i niedoróbki jak w Unity, a i sztuczna inteligencja też prezentuje wyższy poziom od next-gena (czyli taki jak w poprzednich częściach). Dostajemy więc dokładnie to czego się spodziewaliśmy. Niestety, to co mogło być największym atutem tej gry czyli fabuła, również nie daje rady. Ponieważ gramy tutaj byłym asasynem, który zwątpił w bractwo i przyłączył się do templariuszy polując na byłych kompanów można było liczyć na ciekawe zwroty akcji, bohatera targanego wątpliwościami itd. Dostaliśmy jednak typowego Assassin's Creeda, w którym twórcy poszli na łatwiznę i po prostu odwrócili role. Tak jak wcześniej asasyni byli kreowani na pozytywnych bohaterów, a templariusze na łotrów, tak teraz to templariusze są tymi sympatycznymi kolesiami, którzy bronią niewinnych, a asasyni to zwykłe rzezimieszki urządzający jatki na ulicach. Słabo, bardzo słabo.

Wracając jednak do Unity, podobają mi się nowe typy misji pobocznych: zagadki Nostradamusa, tajemnicze morderstwa i paryskie opowieści. Te dwie pierwsze są szczególnie ciekawe, bo jako jedyne nie prowadzą nas za rękę, nie mamy żadnej kropki na mapie, która mówi nam dokładnie gdzie mamy iść i co zrobić. W zagadkach zawsze dostajemy jakiś wierszyk albo coś w tym guście i na podstawie tego musimy wykombinować gdzie znajduje się kolejny fragment. Twórcy często operują tutaj metaforami albo potocznymi nazwami budynków lub miejsc więc nie jest to wcale takie proste. W przypadku morderstw mamy coś w stylu serii Arkham tylko moim zdaniem bardziej rozbudowane. Przeszukujemy miejsce zbrodni, zbieramy dowody, przesłuchujemy świadków, a kiedy mamy już wszystko to ponownie trzeba się wysilić żeby na podstawie zdobytych informacji ustalić kto dokonał zbrodni. Najlepsze jest to że możemy się pomylić i zlikwidować niewłaściwą osobę. Nie ma chyba żadnych poważniejszych konsekwencji błędu, ale i tak fajnie, że może się nie udać, bo źle połączyliśmy fakty. Ostatni typ zadań czyli paryskie opowieści jest znacznie bardziej standardowy. Ot, musimy kogoś śledzić lub zabić, zdobyć jakiś przedmiot albo dotrzeć gdzieś w określonym czasie itd. W tle jednak zawsze mamy jakąś interesującą opowieść, robimy więc te zadania nie tylko dla nagrody, ale również żeby poznać całą historię.

Gdyby tylko sztuczna inteligencja działała, bo tak to niestety jest za łatwo. Same walki są trudniejsze niż w poprzednich częściach, bo przeciwnicy zadają potężne obrażenia, ale co z tego skoro mogę zabić typa niemalże obok drugiego strażnika, a ten tylko się zdziwi, że kolega nie żyje (i to też nie zawsze). Łudzę się że w którymś z patchy jakoś to naprawią, ale nie nastawiam się.
 
Last edited:
Kolejny zarzut to Arno Dorian :p Na początku sprawiał wrażenie mieszanki najlepszych cech Ezio i Edwarda - wyluzowany, sympatyczny, dość swobodnie podchodzący do obowiązujących norm i zakazów - więc szybko go polubiłem. Niestety, od kiedy został pełnoprawnym asasynem to stał się drugim Connorem. Nudny i służalczy, nie rzuca zabawnych tekstów ani uśmieszków, nie gania za spódniczkami, nie wiem co się z nim stało. Connor miewał ciekawsze momenty (choćby jego relacje z ojcem czy wydarzenia, w których brał udział pod koniec kampanii) więc może z Arno też tak będzie, ale na chwilę obecną, jest to kolejny element obok fabuły, który sprawia wrażenie jakby był robiony przez różnych twórców, którzy w ogóle się ze sobą nie kontaktowali.

Tej serii przydałaby się solidna, długa przerwa na co niestety się nie zanosi. Assassin's Creed 6 zapewne już się robi i wyjdzie na jesieni 2015, wcale nie zdziwi mnie też jak dalej będą wyciskać stare konsole i wypuszczą też kolejną zapchaj-dziurę pokroju Rogue. Jakby tego było mało, chodzą słuchy jakoby z Assassin's Creed China (platformóweczka 2D wchodząca w skład przepustki sezonowej do Unity) miała wyrosnąć nowa, poboczna odnoga serii. Podsumowując, dałoby to trzy gry z serii w przyszłym roku nie licząc ewentualnych popierdółek na urządzenia mobilne i przenośne konsole, bo takie rzeczy też pewnie spłodzą.

Ech
 
Ciągle o tym Unity srunity :p, nikt nie grał w Rogue? Ja bardziej napaliłem się na Rogue... Myślę, że na święta znajdę go pod choinką, jak będę grzeczny :p
 
Kilka postów wcześniej napisałem co sądzę o Rogue na podstawie różnych recenzji i materiałów :whistle:
 
Ubi(j)soft wstydź się, partacze z was, tak jak myślałem wyszło przypudrowane GTA V i chodzi na konsolach, płynnie do bólu.
Fakt że tylko 30fps ale to super stabilne, animacja nawet o 1 klatkę nie spadnie (a jeśli spadnie to nie zauważymy)... oj Ubi Ubi nie wstyd wam ! tak winę zwalać na wszystkich tylko nie na siebie za fuszerkę.

Tutaj GTA V

A Tu dla przypomnienia AC Unity
 
Last edited:
Tylko puste to miasto straszliwie. Trzy osoby to już tłum. I mimo wszystko widać znaczną różnicę w grafice i animacji. Pomimo ulepszenia, dalej poziom szczegółów jest stosunkowo niski. Jedyna przewaga gta to chyba zasięg renderowania.
 
Gra w miarę fajne, sporo nowych rzeczy i ogółem na plus, gdyby nie problemy...
Jutro wrzucę screeny z miasta w Ultra :)
 
Już wrzucałem screeny na ultra :p Chyba że mówisz o Rogue...
...które na PC wychodzi w lutym ;). No chyba, że w jakiś "cziterski" sposób @Michax zdobył wersję PeCetową.
Pouczanie moderatora (nawet jeśli wie o tym, że Rogue nie ma jeszcze na PC)... wspaniałe uczucie :p. Nie dostanę za to bana, nie?
 
Śmiech przez łzy, mam 8 giga ramu, a już dwa razy wyskoczył mi błąd, że brakło pamięci xD

Za to misje fabularne coraz bardziej zaczynają mi się podobać, a gra mimo wszystko potrafi wciągnąć. Przynajmniej do czasu aż w połowie misji nie wywali na pulpit i trzeba zaczynać od nowa... Co oni robią w tym Ubisofcie? Zamiast łatać grę to bąki zbijają. Zamknąłbym ich w piwnicy o chlebie i wodzie* dopóki nie naprawią tego szajsu, a nie!

*Oczywiście spleśniałym chlebie i stęchłej wodzie.
 
Top Bottom