Rpg, bitewniaki, karcianki, planszówki

+
ORLY? :p

 
@gwindor, szybka kasa też może być :D

Muszę przyznać, że FFG mnie zaskoczyło. Spodziewałem się że po zapełnieniu ostatniego rogu planszy w Talismanie, albo od razu zakończą linię wydawniczą albo wypuszczą jakiś większy dodatek tak na sam koniec rozbudowujący całą grę. Okazuje się jednak że to nie koniec, a najnowszy zapowiedziany dodatek brzmi dość oryginalnie.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=5211

Rozszerzenie nie jest może zbyt rozbudowane, ale będzie to pierwszy raz kiedy dodatek wymaga posiadania innych dodatków, jest więc skierowany tylko do fanów. Dostajemy w nim pakiet elementów pozwalających połączyć ze sobą miasto i podziemia, wypełni się zatem luka pomiędzy planszami. Kolejny zapewne połączy las i góry.


Mówiąc szczerze, ostatnio Talisman strasznie mi się przejadł, ale ilekroć widzę zapowiedź nowego dodatku to mi się oczy świecą - odżywają wspomnienia :p

PS. Powyższy wpis powinien zainteresować panią @undomiel9 ;)
 
Oooo :D
No ba ;p

Ja wiem, że to jest najprostsza możliwa karcianko-planszówka; prosta jak konstrukcja cepa do tego stopnia, że kiedy sobie pobrałam grę mobilną, to rzuciłam po kilku rzutach :D...aaaaale przecież taka gra to nie tylko co, ale też - z kim. I dlatego właśnie lubię dalej, zwłaszcza te wszystkie dodatki, które zapewniają rozgrywkę na całe godziny (z przerwą na chrapnięcie/chrupnięcie), a potem dalej.
Fajnie :)
 
Last edited:
No na Talizmana to chyba by było trzeba stolik na pół nocy. Dwa stoliki, jeśli mają być jeszcze gracze. I duży, ale taki naprawdę duży zapas zapiekanek.

:D
 
No na Talizmana to chyba by było trzeba stolik na pół nocy. Dwa stoliki, jeśli mają być jeszcze gracze. I duży, ale taki naprawdę duży zapas zapiekanek.

:D

I kawy, nie zapominaj o kawie :p A zmieścić to się zmieści, nie takie rzeczy tam już były :p

Mocno rozważam, ale boję się, że skończy się na kupieniu wszystkich dostępnych statków :p

Zacznij od kupienia jednej frakcji :p

To ja może karty wezne? :teeth:

Karty pilotów i ulepszeń? ;>
 
I kawy, nie zapominaj o kawie :p A zmieścić to się zmieści, nie takie rzeczy tam już były :p

Mówisz o takiej? :p


Co do tych kart, to co ulepsza Dupek Żołędny?

E: @HuntMocy ale, że z tematu? To już cichutko siedzę, bana nie chcę...
 
Last edited:
Ja wciąż się trzymam Imperium. Da się? Da się :p Wszystko jednak zmieni się po nowym roku kiedy do gry dołączy trzecia frakcja: Szumowiny i Nikczemnicy :D



Ciekaw jestem czy w przyszłości wprowadzą czwartą frakcję, np. Mandalorian :hmmm: Rzekomo mają oni odegrać sporą rolę w nadchodzącej trylogii więc miałoby to sens o ile nadal będą ciągnąć serię (a mam nadzieję, że będą).

PS. Chętnie bym też przygarnął statek Starkillera :D

 
Słyszałem mieszane opinie, ale sam nie miałem okazji zagrać. Czyżbyś planował zakup? :p

---

Świetne malowanie odświeżonej Zetki dla łowców nagród:



Aż się prosi o przerobienie samego stateczku, który domyślnie wygląda tak:



PS. Tak, wiem, przynudzam tym X-Wingiem :p
 
Słyszałem mieszane opinie, ale sam nie miałem okazji zagrać. Czyżbyś planował zakup? :p

Już mam nawet, osobiście słyszałem same pozytywne opinie (u Wookiego 9/10, chociaż niekoniecznie jest autorytetem) + gra rzeczywiście jest bardzo ładnie wydana. Tylko zasady jakieś mało intuicyjne są i trzeba trochę posiedzieć żeby załapać :p
 
Top Bottom