Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jak nie dzisiaj ani jutro to może poniedziałek? :D Może cotygodniowy poniedziałek nowości się rozpoczął?
 
Na stronie PSN stoi takie oto:
1 PLAYER
50GB MINIMUM
DUALSHOCK®4 VIBRATION FUNCTION
HD VIDEO OUTPUT 1080P
REMOTE PLAY SUPPORTED

Czy to oznacza, że W3:DG na PS4 będzie w FullHD?
Wprawdzie nie mam konsoli, a grał będę na PC, ale jestem ciekaw.
 
Na stronie PSN stoi takie oto:


Czy to oznacza, że W3:DG na PS4 będzie w FullHD?
Wprawdzie nie mam konsoli, a grał będę na PC, ale jestem ciekaw.

Być może jak będą podawać wymagania sprzętowe na PC, podadzą również rozdzielczość w jakiej gra będzie na PS4 i XBONE oraz oficjalnie ilość klatek w jakiej gra będzie chodzić, dlaczego by nie? W końcu prezes w którymś wywiadze powiedział że gra jest "zamknięta" do końca roku więc pewnie konsole też już mają zaklepane. Zobaczymy.


W każdym razie to cieszy, bo dostając wymagania na pc, oraz specyfikacje na konsolach mielibyśmy już potwierdzenie że z grą jest wszystko w porzadku, w co nigdy nie wątpiłem, i wszystkie te pierdoły o nie istniejącej w grze będzie można raz na zawsze wrzucić do kosza.
 
Prezes zapewne powiedział to co powiedział aby uspokoić inwestorów, a jak jest naprawdę to dopiero zobaczymy ...
 
Prezes zapewne powiedział to co powiedział aby uspokoić inwestorów, a jak jest naprawdę to dopiero zobaczymy ...

Czyli twierdzisz że kłamał inwestorom? Wiesz że przez coś takiego mógłby mieć wytoczone sprawy sądowe? Także ten tego, mocno wątpie.
 
[...]
W każdym razie to cieszy, bo dostając wymagania na pc, oraz specyfikacje na konsolach mielibyśmy już potwierdzenie że z grą jest wszystko w porzadku, w co nigdy nie wątpiłem, i wszystkie te pierdoły o nie istniejącej w grze będzie można raz na zawsze wrzucić do kosza.

Dokładnie to miałem na myśli pytając o certyfikację SONY w innym temacie. Niedokończony półprodukt raczej certyfikatu by nie dostał.
 
Czyli twierdzisz że kłamał inwestorom? Wiesz że przez coś takiego mógłby mieć wytoczone sprawy sądowe? Także ten tego, mocno wątpie.

Nie kłamał (bo konkretnych dat nie podał), a po prostu nieco "zaklinał rzeczywistość".

Te wymagania - jeśli teraz jakoś padną - to i tak zapewne nie będą ani kompletne ani ostateczne.
 
Nie kłamał (bo konkretnych dat nie podał), a po prostu nieco "zaklinał rzeczywistość".

Te wymagania - jeśli teraz jakoś padną - to i tak zapewne nie będą ani kompletne ani ostateczne.

Oczywiście że będą ostateczne, jak w ogóle można myśleć że będzie inaczej, i za 2 miesiące będą coś zmieniać? Podaj mi przykład gry gdzie ktoś podał wymagania sprzętowe a po paru miesiącach je zmienił, bo tak. Podawanie wymagań sprzetowych jest dowodem na to że gra jest skończona przynajmniej od tej artystycznej czy graficznej strony, i nic się już w niej nie zmieni.
 
Włosy i futra dla wszystkich, reszta opcja exclusive

W Metro Last Light możliwość interakcji z otoczeniem (dewastacja ścian czy barier, przewracanie beczek, tłuczenie szyb itp.) mamy i bez zaawansowanego Physxa.
Obstawiam, że w W3 będzie podobnie i spokojnie da się przewrócić stolik czy wybić szybę.
Odnoszę wrażenie, że CDP RED wybrało głównie te ficzery od Nvidii, które są ogólnodostępne. Nie wiem czy jest to wrażenie słuszne, ale jeśli faktycznie to się oczywiście chwali.

Być może jak będą podawać wymagania sprzętowe na PC, podadzą również rozdzielczość w jakiej gra będzie na PS4 i XBONE oraz oficjalnie ilość klatek w jakiej gra będzie chodzić, dlaczego by nie?

Liczba klatek to akurat rzecz pewna na 99%. Celem jest najpewniej uzyskanie stałych trzydziestu.
I miejmy nadzieję, że to się uda. Stałe 30, to jest bez żadnych dropów.

Oczywiście że będą ostateczne, jak w ogóle można myśleć że będzie inaczej

Bo była mowa, że będą możliwie najbardziej zbliżone do finalnych, co oznacza, że mogą ulec pewnej korekcie.
Wszak proces optymalizacji jest w toku.
 
@eustachy_J23 nie było mowy o jak najbardziej zbliżonych do finalnych tylko: "Z kolei wymagania sprzętowe pojawią się "na dniach" i firma chce, żeby były jak najbardziej precyzyjne" co oznacza poprostu że chcą podać jak najbardziej dokładne, w końcu różne specyfikacje istnieją czy ustawienia graficzne, poza tym według słów z tej konferencji gra jest zamknięta do końca roku co raczej oznacza że optymalizacja się już zakończyła, co też jest logiczne z tym że zobaczymy wymagania sprzętowe. Nikt nie podaje wymagań sprzętowych kiedy gra jest w trakcie optymalizacji, bo to jest czysta głupota bo wiele mogłoby się jeszcze zmienić. Wystarczy nawet poczytać wcześniejsze słowa czy wywiady REDów w których mówią " że wymagania sprzętowe podadzą dopiero po zakończeniu optymalizacji albo że nie mogą jeszcze podać bo trwa optymalizacja" itd .



 
W Metro Last Light możliwość interakcji z otoczeniem (dewastacja ścian czy barier, przewracanie beczek, tłuczenie szyb itp.) mamy i bez zaawansowanego Physxa.
Obstawiam, że w W3 będzie podobnie i spokojnie da się przewrócić stolik czy wybić szybę.
.

No ja od początku stawiam za przykład że może być jak w Metro Last Light (które to zakupiłem na premierze, mimo że pod Nvidie i nie żałuje)
Czyli opcją exclusive było by
Advanced PhysX
Clothing PhysX
Destruction PhysX .. i może TXAA lub MFAA

W przyszłym tygodniu będą wymagania GTA V na PC ciekawe jaka będzie zbieżność z Wiedźmin 3 w jakim stopniu będą zbliżone na papierze.
 
@Marcin Momot - czy byłoby możliwe aby podczas podawania wymagań sprzętowych podać również informację, jak gra działa i w jakich ustawieniach na kilku przykładowych konfiguracjach? Tak mniej-więcej: CPU, GPU, RAM, poziom detali, rozdziałka i fps.
 
Top Bottom