Wiedźmin 3 - tryb hardkorowy - dyskusja

+
Chodak said:
Tak, to tytuł kickstarterowy, choć tak naprawdę "wkład" fanów, poza finansowym, jest raczej jego wadą (nierówne historie napotykanych postaci, które przesałem czytać bardzo szybko, a także nagrobki). Nie wykluczałbym tytułu tego rodzaju w świecie Wiedźmina, w końcu Obisdian to studio, które wydaje się mocno zbliżone ideałami i założeniem do CDPR (tworzą poważne, rozbudowane RPGi z zamiłowania, jednocześnie potrafiąc odnaleźć się na rynku). Osobiście bardzo chętnie zagrałbym w klasycznego, izometrycznego RPG w świecie Wiedźmina.

Wątpię w takiego izometrycznego wiedzmina. Rozwój gier RPG poszedł (nie wiem na ile to dobrze dla tego gatunku) w nieco inną stronę. Ma to swoje plusy, ma minusy wiadomo. "Wkład fanów" widzę raczej w scenie moderskiej przy udostępnionym porządnym edytorze. Jak na razie co do edytora nie ma żadnych większych informacji ze strony REDani. Przynajmniej ja się nie natknąłem.
Jedno jednak wydaje mi się pewne. Chociaż REDzi z pewnością zamykają opowieść Geralta, to wątpię aby olali temat świata, który mają do dyspozycji. Mam tylko nadzieję, że kolejne ewentualne tytuły nie będą jedynie "odcinaniem kuponów" od pierwszych sukcesów.
 
Wątpię w takiego izometrycznego wiedzmina. Rozwój gier RPG poszedł (nie wiem na ile to dobrze dla tego gatunku) w nieco inną stronę. Ma to swoje plusy, ma minusy wiadomo.
Prawda, jednak ostatnio mamy istny renesans klasycznych, izometrycznych RPGów. Jest tego naprawdę dużo, choć faktem jest, że taka gra w Wiedźminlandzie musiałaby być produktem postrzeganym oddzielnie od serii o Geralcie.
 
A co to się dzieje, Geralt w cinematicu musiał sięgnąć ręką po miksturę i wypić ją w 2 sek. To jest właśnie ta niezwykle trudna czynność, która niszczy balans i irytuje graczy :(
 
Mógł to spokojnie wypić zanim go zauważyła, a zrobił to w tym momencie, żeby fajnie wyglądało.
 
michal9o90 said:
Bez urazy, nie interesują mnie durnowate opisy w stylu, skręć koło cukierkowego gaju w prawo, potem przejdź pod mostem, wpadnij do rzeki, a po zaliczeniu 3 wodospadów wypłyń koło wiedźmińskiej przystani i obierz kierunek północny. Nie sorry, kompletnie mnie to nie interesuje, i uważam za kompletną stratę czasu siedzenie nad tego typu rozwiązaniami, gdy są dużo ważniejsze aspekty gry do rozwiązania. O takich dodatkach to można sobie myśleć, gdy gra jest już perfekcyjna, a wiedźminowi daleko do perfekcji.

PS: Nie lubię serii Gothic.
Z wątku o minusach. Odpowiadam tutaj, bo moderacja prosiła o przeniesienie dyskusji.

Bez urazy, ale co mnie obchodzi, co Ciebie interesuje? Dla mnie taka funkcja jest ważna, ważniejsza od wielu innych, które zostały zaimplementowane.
 
Myślę że dodanie tego trybu wraz z którąś łatką byłby mega ciekawy. Sam z chęcią bym przeszedł W3 z tylko 1 życiem. Przygotowania przed każdą walką, wymyślanie taktyki(zwłaszcza że po 1 przejściu już mniej więcej kojarzę grę), eliksiry, oleje, petardy itd. Bardzo fajny pomysł.
Proponuję zrobić ankietę i czekać na efekty studia w odniesieniu do głosów ludu
 
Myślę że dodanie tego trybu wraz z którąś łatką byłby mega ciekawy. Sam z chęcią bym przeszedł W3 z tylko 1 życiem. Przygotowania przed każdą walką, wymyślanie taktyki(zwłaszcza że po 1 przejściu już mniej więcej kojarzę grę), eliksiry, oleje, petardy itd. Bardzo fajny pomysł.
Proponuję zrobić ankietę i czekać na efekty studia w odniesieniu do głosów ludu

Wystarczy że spróbujesz wykonać dowolny kontrakt wiedźmiński oznaczony trupią czachą na najwyższym poziomie trudności. Daję głowę że będziesz musiał się dobrze przygotować do walki. Eliksiry, Oleje, Petardy. A gdy cię potwór zabije, to skasuj sobie sejwa ;-)
 
Mam na to 1 odpowiedź - Igni
Zabijałem już gryfy, bazyliszki, babki wodne, gargulce itd z różnicą poziomów 10+
z setem gryfa dps ze znaków jest chory, powinni to zbalansować

edit; gwoli ścisłości - tak, gram na najwyższym poziomie, nie na najłatwiejszym
 
Last edited:
Mam na to 1 odpowiedź - Igni
Zabijałem już gryfy, bazyliszki, babki wodne, gargulce itd z różnicą poziomów 10+
z setem gryfa dps ze znaków jest chory, powinni to zbalansować

Potwierdzam, niestety :(
Gram aktualnie na najtrudniejszym poziomie i spam Igni niszczy wszystko.
 
Niby macie rację z tym Igni, jak walczyłem z Leszym to szybie ciosy mieczem zadawały mu 100 obrażeń, a podpalenie Igni - jakieś 2700 + ciągłe obrażenia od ognia.
Powiem tak: nie lubie level scalingu (Skyrim) , ale w wiedźminie odwalili coś jeszcze gorszego: siła naszego miecza, jak i nasza wytrzymałość jest skalowana w zależności z kim walczymy.
Gdy walczymy z przeciwnikiem w zbroi płytowej to albo zabijamy go na 3 ciosy (bo ma 10 leveli mniej od nas), albo trzeba go trafić 100 razy (bo ma 10 leveli więcej). Przez to właściwości ochronne pancerza, który używamy są nieistotne. Co z tego że mam pancerz który absorbuje 200 albo 300 obrażeń, gdy przeciwnicy zadają 5000+ jednym ciosem? Gdyby nie bonusy do regeneracji wytrzymałości i siły znaków, to mógłbym biegać nago, albo w koszuli i tak by walki wyglądały tak samo (czyli Quen->doskocz->przypieprz->odskocz)
 
Cóż nie wiem czy ktoś na to wpadł bo nieche mi się czytać 16 stron tekstu ale to mój pomysł na na mod hardcorowy.
Mianowicie chodzi tu o animacje picia elixirów i nakładania oleju.
W tej chwili w grze jest system natychmiastowego picia, mogę wejść do ekwipunku wypić 5 elixirów, nałożyć olej wyjść z ekwipunku i wypić kolejne 2 i zajmie mi to zero czasu w walce.
Proponował bym system gdzie przy wypicie elixiru Geralt wchdził by w 1 sek animacje picia lub 2 sek nasmarowywania ostrza olejem.
1.Podczas animacji jeżeli zostaniemy trafieni atakiem Geralt musi upuścić elixir/olej i tracimy jej i sam elixir/olej efekt.
2.By nie było to zbyt nie fair można użyć małego uniku ALT podczas animacji bez żadnych negatywnych efektów ale już użycie dużego uniku SPACJA ma ten sam efekt co jakby nas przeciwnik trafił.
3.Picie elixirów z ekwipunku podlegało by tej samej zasadzie można tylko wypić jeden elixir i animacja podczas walki musi zagrać zanim można następny wypić
4. Zmiana petard w ekwipunku podlega tym samum zasadą , podczas walki Geralt lewą ręką musi pogmerać w tylnej kieszeni zanim petardy się zmienią.
Te kilka małych zmian moim zdaniem idealnie nadają się do modu hardkorowego.
 
Top Bottom