Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
No pewnie, bo karta za 350 zł to już za dużo. Ta gra nie będzie działała na wszystkim, bo jest polska, musisz to sobie wreszcie uświadomić. Ignorujesz zdanie innych i przyjmujesz lordowską pozę, bo tylko Ty masz rację.

Otóż to :)

@Warzoch
Napisz jakie ty karty w takim razie obstawiasz, serio jestem ciekaw.

Minimalne -1080p (wszystko na minimum/trochę średnich)
Optymalne -1080p (mieszanka średnich i wysokich)
Zalecane - 1080p/1440p (ultra)
Dla psychopatów - 4k :) albo 1440p + wszystko co da się ustawić na maksa.

Gdzie ultra odnosi się do samych tekstur/cieni itd .Bez wysokich TXAA/MXAA czy Ubersamplingu.
 
Last edited:
Powiem tak - rozumiem, że osoby posiadające dla przykładu GTX 650 ti czy GTX 750 ti są poszkodowani? Bo GTX 570 dla przykładu jest w starciu bezpośrednim z GTX 750 ti lepsze... Jeszcze jedno :) Kolego @Rustine przy wymaganiach mnie nie obchodzi czy ona jest polska... może być i z Nepalu ale byle była rozsądnie zoptymalizowana. :p
 
Mam się bawić we wróżbitę? Nic z tych rzeczy :)

No ale przecież uparcie to robisz :)
Nie ma sensu żebyś czuł się atakowany czy coś w ten deseń.
Ja napisałem swoje typy i uważam że są bardzo realne.
Po prostu jestem ciekaw jak ty to widzisz i tyle.

GTX 570/750Ti/660 - Mimo tego że GTX 570 z nich jest najwydajniejszy, to są na dość podobnym poziomie.
 
Last edited:
Ha - czuje się wywołany do tablicy :D To tak:

(Bez AMD i Radeonów)

Minimum: GTX 460
Ram: 4 GB
Procesor: I3 (nie ma to jak solidne 4 rdzenie)

Zalecane: GTX 660
Ram: 8 GB
Procesor: Mocniejszy I5 (Mocne 4 rdzenie)

Ultra z bajerami Nvidii: GTX 780/780ti/970/980
Ram: 8 GB/16 GB
Procesor: Dalej I5 ale najmocniejsza jego wersja :)

Fanatycy sprzętowi i tak zrobią SLI więc te 780 ti złączą z innym potworem :D
 
Last edited:
Ha - czuje się wywołany do tablicy :D To tak:

(Bez AMD i Radeonów)

Minimum: GTX 460
Ram: 4 GB
Procesor: I3 (nie ma to jak solidne 4 rdzenie)

Zalecane: GTX 660
Ram: 8 GB
Procesor: Mocniejszy I5 (Mocne 4 rdzenie)

Ultra z bajerami Nvidii: GTX 780/780ti/970/980
Ram: 8 GB/16 GB
Procesor: Dalej I5 ale najmocniejsza jego wersja :)

Ok.Co do ultra to mamy podobne zdanie ale zalecane/rekomendowane czy minimalne, ni cholery.
Mam GTX 470 jako zapas i ...Ta karta jest po prostu za słaba już, Crysis 3 czy Metro Last Light ledwo chodzą na mieszance niskich/średnich w 1080p.
Shadow of Mordor na minimalnych i kilkoma ficzerami na średnich, poniżej 30 fps.
I to wszystko przy I7 4790k@4.8 ghz i 16 gb ramu.

Minimalne to serio GTX 570 czy coś co ma +/- podobną wydajność.
Zalecane, uważam że absolutnie nie niżej niż GTX 670 ale obstawiam GTX 680 czy nawet 770 (marginalna różnica bo to w zasadzie te same karty ale taktowania zawsze te 2-3 fps dają)

Procki w sumie ok. I5 4690K daje radę ładnie :)
Tylko jeszcze jedno, Core I3 nie ma czterech rdzeni, ma dwa rdzenie i dwa wątki HT.

No ja jestem fanatykiem sprzętowym :D Jak wyjdzie 980Ti to 980ki które są u mnie jedynie na przeczekanie lecą na sprzedaż :D
 
Last edited:
Załóżmy, że zalecane tyczą się grafiki podobnej do konsolowej - wtedy byśmy mieli poziom 750 ti/R7 260x do wysokich, które rzekomo mają być odpowiednikiem konsolowej grafiki. Oczywiście pomijam rozdzielczość 1080p i bajery Nvidii.
 
Załóżmy, że zalecane tyczą się grafiki podobnej do konsolowej - wtedy byśmy mieli poziom 750 ti/R7 260x do wysokich, które rzekomo mają być odpowiednikiem konsolowej grafiki. Oczywiście pomijam rozdzielczość 1080p i bajery Nvidii.

Tylko weź pod uwagę że konsole i tak i tak zawsze będą miały coś wykastrowane, czy to jakość tekstur, czy cieni itd.
Skupmy się na wymaganiach PC i konsol lepiej do tego nie mieszać bo to zbyt ułomne "sprzęty" są ;-)
 
Fakt, ułomne to sprzęty (bez obrazy dla konsolowców) - next-geny nie powaliły swoimi wnętrznościami, a spowodowały rozbestwienie twórców w kwestii optymalizacji :) Myślę, że taki GTX 750 ti naprawdę wygeneruje solidną grafikę na wysokich z paroma rzeczami ustawionymi na średnie.
 
Fakt, ułomne to sprzęty (bez obrazy dla konsolowców) - next-geny nie powaliły swoimi wnętrznościami, a spowodowały rozbestwienie twórców w kwestii optymalizacji :) Myślę, że taki GTX 750 ti naprawdę wygeneruje solidną grafikę na wysokich z paroma rzeczami ustawionymi na średnie.

Serio, nie ma co na to liczyć :)
Zwróć uwagę jak marnie sobie radzi ta karta chociażby w Crysisie 3

https://www.youtube.com/watch?v=UM7BQXhQp9A

A "Wiedźmin 3" będzie tytułem znacznie bardziej rozbudowanym, mającym wielki, otwarty świat i technologie których w "Crysisie 3" nie ma.
No chyba że kogoś zadowala granie w 20-30 fps to inna sprawa :)
Jeśli już ma GTX 750Ti sobie radzić to ze średnimi + kilka rzeczy na wysokich i wtedy te 25-30 fps.
Tak to osobiście widzę :)

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/02/18/nvidia-geforce-gtx-750-ti-review/5
 
Last edited:
Gdybyśmy znali dokładną datę moglibyśmy zrobić coś na kształt licznika (zawsze bliżej niż odliczanie do premiery samej gry).

"Licznik do dnia w którym dowiesz się, że twój PC nie uciągnie Wiedźmina 3" - to brzmi dumnie ;D ...
 
Gdybyśmy znali dokładną datę moglibyśmy zrobić coś na kształt licznika (zawsze bliżej niż odliczanie do premiery samej gry).

"Licznik do dnia w którym dowiesz się, że twój PC nie uciągnie Wiedźmina 3" - to brzmi dumnie ;D ...

Ale jak zrobić licznik do "soon"? :p
 
widzę że jak dotąd licznikiem do wymagań jest ilość stron na temat zgadywania jakie te wymagania będą. Ciekawe do jakiej liczby dojdziemy nim się wreszcie pojawią:)

---------- Zaktualizowano 19:21 ----------

a tak z innej beczki. Będąc świadomym że gra wyjdzie w lutym zakupiłem kompa o specyfice: i5 4690k, GTX 970, i 8Gb Ram. A tu kilka dni później ta szczęśliwa informacja o zmianie premiery( mimo to popieram decyzję, ale to odrębny temat)
PYTANIE dla zgadujących, czy moje pudło uciągnie na ultra full hd??
 
Ale jak zrobić licznik do "soon"? :p

Nieokreślona natura "soon" wymagałaby czegoś w ten deseń ;) :



@username_3294169

Patrząc na dno mojego kubka z herbatą obstawiam, że raczej ULTRA nie będzie, ale blisko HIGH może, może jakimś cudem...
 
Last edited:
Patrząc na dno mojego kubka z herbatą obstawiam, że raczej ULTRA nie będzie, ale blisko HIGH może, może jakimś cudem...
Blisko wysokich, czyli średnie, z kartą za półtorej tysiąca? To mogliby wydać tę grę dopiero za dwa lata w takim razie. Inkwizycja jakościowo nie odbiega od W3, a działa fantastycznie na maksymalnych detalach na 970.
 
Top Bottom