Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ujawnione!

+
No własnie to samo myślałem z tymi i5-iątkami. Tylko pytanie, chyba już lepiej kupić i5 4690K (wersja K mnie interesuje, jako możliwość podkręcenia w przyszłości) niż i5 4670K ? Wiem, że to chyba różnica kilku procent, albo nawet nie......

Nie sprawdzałem tego procka, jak kupowałem, bo jeszcze go nie było, ale masz rację. Z fabrycznym taktowaniem jest tylko odrobinę lepszy od i5-4670, za to rewelacyjnie się kręci. Jeśli chcesz się bawić w taktowanie, to zdecydowanie bierz i5-4690K. Szczególnie, że jest tańszy (na allegro można wykosić poniżej 900 PLN)... dziwne te ceny.
 
Last edited:
No i pograłem. Fajna gra była.... Ten moment kiedy wiesz, że czekałeś na zakończenie ukochanej gry i zarazem wiesz, że nie zagrasz. To po prostu smutne... i kopnięcie w krocze wiernego fana...
 
Last edited:
I zapominasz przy tym, że stare konsole dostają wykastrowane popłuczyny względem wersji na PC/XOne i PS4.
Choćby Shadow of Mordor, który jest grą zupełnie inną na Piece i nowe sprzęty.
A także najwidoczniej zapomniałeś o tym, jak radzą sobie PS4 i XOne w tych samych grach względem PC.
Jak cięte są detale względem wersji PC w praktycznie każdej grze, od WD począwszy na Unity skończywszy.
Tym argumentem ze starymi konsolami trafiłeś, ale kulą w płot.


Miałem się nie wypowiadać, ale jednak to zrobie jeśli pozwolisz. To że dostają wykastrowane popłuczyny nic nie zmienia. Jeżeli jakieś studio zaczyna tworzyć gre z myślą również o starych konsolach to już na początku projektu zdaje sobie sprawe z wielu ograniczeń które są nie do przeskoczenia z racji tworzenia gra na wszystkie platformy na raz, w tym old geny. Nie ma żadnej gry która by robiła "wow" na PC a która była również tworzona na starych konsolach. Być może GTA V to zmieni, co jest możliwe ale tylko z racji tego że dali sobie zdecydowanie więcej czasu na pcetowy port, dzięki czemu może z nim więcej podłubią. Jedyna gra dotychczas u jakiej widać postęp graficzny to AC:Unity i osiągnęła to tylko dlatego że podziękowała starym konsolom.
 
Hej, takie pytanko masz zamiar budować jakiś komputerowy wulkan ala super wulkan pod Yellowstone ? Nie chcę nic mówić ale z tym zasilaczem to ci współczuję, chyba z litości ci oddam mojego Super Flowera ...

No to nie jest nawet Chieftec...Tylko półprodukt, zasilacz do wymiany od razu.

Zasilacz godny gotowców w markecie. :p

Z całym szacunkiem ale z tym zasilaczem to ja bym się bał włączyć ten PC, to jest tykająca bomba.

Tik tak tik tak komu dziś trzaśnie firma krzak xD

Za przeproszeniem - już trzeci mój komputer chodzi na budżetowym Chieftec-u. Do dzisiaj chodzą wszystkie (najstarszy już około 7 lat*). Wszystkie są Intensywnie użytkowane. Najstarszy chodzi u teściowej kilka miesięcy bez przerwy (monitoring), ale jak przyjedziemy i dzieciaki się do niego dorwą, to nie ma lekko. Miałem kiedyś wystrzał na nonejmie, od tamtej pory jadę tylko na Chieftec-ach (choć tych najtańszych, budżetowych). Być może dzisiaj nie robią już tak genialnego sprzętu, jak kiedyś, ale uważam, że to wciąż są dobre zasilacze i stawianie ich na równi z Tracerem, A-life, czy innym Power-shitem, to bardzo gruba przesada.


[...] w tych marnych ale na siłę grywalnych 20 FPSach, mam teraz nadzieję na całe 25 FPSów w W3 na very low!
[...]
@GosuPl - patrz i słuchaj :p. Nie każdemu dopiero 60 fps ratuje życie ;).


*) - sprawdziłem faktury - najstarszy mój działający komputer pracuje już 8 lat :)
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
No i pograłem. Fajna gra była.... Ten moment kiedy wiesz, że czekałeś na zakończenie ukochanej gry i zarazem wiesz, że nie zagrasz. To po prostu smutne... i kopnięcie w krocze wiernego fana...
Skoro wiedziałeś od początku, że masz słabego kompa, czemuś nie zbierał na nowe podzespoły / konsolę? Praca jest wszędzie, freelancing jest, gra zapowiedziana 2 lata temu. Kupa czasu na zebranie pieniążków.

To jest to co mnie w tej chwili najbardziej zastanawia :p
 
Za przeproszeniem - już trzeci mój komputer chodzi na budżetowym Chieftec-u. Do dzisiaj chodzą wszystkie (najstarszy już około 7 lat*). Wszystkie są Intensywnie użytkowane. Najstarszy chodzi u teściowej kilka miesięcy bez przerwy (monitoring), ale jak przyjedziemy i dzieciaki się do niego dorwą, to nie ma lekko. Miałem kiedyś wystrzał na nonejmie, od tamtej pory jadę tylko na Chieftec-ach (choć tych najtańszych, budżetowych). Być może dzisiaj nie robią już tak genialnego sprzętu, jak kiedyś, ale uważam, że to wciąż są dobre zasilacze i stawianie ich na równi z Tracerem, A-life, czy innym Power-shitem, to bardzo gruba przesada.



@GosuPl - patrz i słuchaj :p. Nie każdemu dopiero 60 fps ratuje życie ;).


*) - sprawdziłem faktury - najstarszy mój działający komputer pracuje już 8 lat :)

Zagrałbym w totka na Twoim (i teściowej) miejscu. :D Ja miałem 3. Wszystkie szybko poszły z dymem. Ale ten "hejt" też jest taki troszkę przerysowany, coby śmiesznie było. :>
 
U mnie na pokładzie jest i5 3470 i liczę, że styknie. Gorzej z grafiką- 6850 nie daje nadziei na dobry wygląd gry
 
@Warzoch
Nie żeby co, ale nie mów, że spodziewałeś się jakichś super niskich wymagań ? :p Z tego co zauważyłem i5 w minimalnych i i7 w zalecanych to już norma w nowych grach.
@Wroobelek
W pełni się zgadzam, często budżetowy Chieftec pocciągnie dłużej niż droższe modele Logiców, Modecomów itp.
 
Tu mi nie chodzi o procesor, a o kartę graficzną. Nie mam wysokiego budżetu i nie stać mnie nawet na kartę powyżej 600 zł - kupiłem GTX 750 Ti i na razie jestem szczęśliwy. Byłem dopóki nie przeczytałem, że GTX 660 jest do minimum...
 
Sneky, powtarzam, stare konsole nie mają tu nic do rzeczy. Absolutnie nic. Uchwyciłeś się tego argumentu, gdyż ma on, w twoim przekonaniu tłumaczyć minimalne wymagania, ale przykro mi. Nie tłumaczy.
Spójrz jak sobie radzą nowe konsole w tych samych grach względem PC, bo to jest jedyny miarodajny wyznacznik ich faktycznych możliwości.
I jeśli w takim Shadow of Mordor, WD czy MGS są cięte detale względem PC to i w przypadku Wiedźmina będą musiały zostać przycięte.
Tyle tylko, że zdecydowanie bardziej niż w takim SoM.
Albo więc duże cięcia albo lipna optymalizacja. Ewentualnie obie te sprawy.
Innej możliwości nie ma. Skoro PS4/Xone radzą sobie tak jak radzą w tytułach cross-genowych, to w tych z pominięciem starych konsol lepiej nie będzie.
Przeciwnie, bo mocy im cudownie nie przybędzie. Ograniczeń sprzętowych nie przeskoczysz.
Redzi albo zawalili optymalizację albo przedobrzyli z poziomem grafiki. Ewentualnie minimalne są z palca wyssane za czym zresztą przemawia taki nie inny dobór procesorów i gpu.
 
Zagrałbym w totka na Twoim (i teściowej) miejscu. :D Ja miałem 3. Wszystkie szybko poszły z dymem. Ale ten "hejt" też jest taki troszkę przerysowany, coby śmiesznie było. :>

Nie wiem jak Ty, ale ja zawsze dobierałem zasilacz tak, aby suma maksymalnego poboru mocy wszystkich podzespołów nie przekraczała 60-65% mocy zasilacza (przy aktywnym PFC). Ma on wtedy największą wydajność i nie jest przeciążony.
Ale to chyba dyskusja bardziej pasująca do ogólnego tematu o sprzęcie.
 
No i pograłem. Fajna gra była.... Ten moment kiedy wiesz, że czekałeś na zakończenie ukochanej gry i zarazem wiesz, że nie zagrasz. To po prostu smutne... i kopnięcie w krocze wiernego fana...
Przestań się użalać, i zadaj sobie pytanie: co mogę zrobić, żeby zagrać ? A poźniej zacznij to realizować :)
 
Last edited:
Nie wiem jak Ty, ale ja zawsze dobierałem zasilacz tak, aby suma maksymalnego poboru mocy wszystkich podzespołów nie przekraczała 60-65% mocy zasilacza (przy aktywnym PFC). Ma on wtedy największą wydajność i nie jest przeciążony.
Ale to chyba dyskusja bardziej pasująca do ogólnego tematu o sprzęcie.

Czyli uważasz, że zasilacz jest dobry i uciągnie kilka lat? Bo zamierzam złożyć twój zestaw. Nie znam się za bardzo na składaniu komputerów, a z marketu nie kupię przeca. Dajesz słowo? :D
 
Danielu ale mnie nie będzie stać choćbym chciał. Dla mnie GTX 660 w minimalnych jest przesadą bo w tej chwili posiadacze odrobinę słabszych modeli są na skreślonej pozycji.
 
Czyli uważasz, że zasilacz jest dobry i uciągnie kilka lat? Bo zamierzam złożyć twój zestaw. Nie znam się za bardzo na składaniu komputerów, a z marketu nie kupię przeca. Dajesz słowo? :D
Idź do tematu o sprzęcie i napisz ilość Twojej gotówki, ten i7 jest tam upchnięty to słabej płyty głównej, a zasilacz to parodia.
 
I po co tu pisać? To nie jest takie proste, jak wygląda. I mam nowiutką kartę sprzedawać bo są przesadzone minimalne wymagania?
 
Za podanie minimalnych wymagań należą się RED-om umiarkowane podziękowania.
Gra jest zamknięta od jakiegoś czasu. Był opublikowany gameplay. Należała się fanom ta informacja - dali - OK.
Jednak wymagania rekomendowane to jakieś (IMO) nieporozumienie.

Rekomendowane do czego? Do gry w średniej jakości obrazu. W wysokiej czy w ultra? Czy "magiczny" ubersampling w tych wymaganiach jest czy nie itp. itd.

Jaka jest rekomendowana rozdzielczość i dla jakiej liczby fps -ów. Bo jeżeli ma to być 2560x1440 to wypas a jeżeli 1920x1080 to już znacznie gorzej. Wyglądałoby to wtedy tak, jakby porwali się z motyką na słońce a przygwiździli jedynie lekko w księżyc. Używanie R9 290 do rozdzielczości FullHD to jak używanie armaty do polowania na wróble. Chyba, że pod NVidię dali radę zrobić porządną optymalizację a pod Radeony nie. Widać, że technologia Mantle zostanie przez REDów użyta najwyraźniej dopiero za kilka lat. Hmmm... Smutne to ociupinkę.
Dodatkowo o ile się orientuję, wszystkie nowe konsole mają grafy AMD (czyli Radeony). I to nie są raczej odpowiedniki R9 290 tylko "trochę" słabsze modele.
Wielce to zastanawiające

Podsumowując: czuję się przez REDów zrobiony w bambuko poprzez potraktowanie "na odwal" wymagań rekomendowanych.
Howgh!
 
@Warzoch
Nie martw się bracie! Razem sobie poniezagramy.

 
@Warzoch
Nie wiadomo czy są zawyżone czy też nie, sądząc po tym, że grafika będzie ładniejsza niż na konsolach i po tym, że w wersji PC będą bajery od Nvidii, wymagania rzeczywiście mogą być takie jakie są podane.

@Światek
Z tego co pamiętam, konsole oferują jakość zbliżoną do ustawień średnio-wysokich z wersji PC. Dlatego też, wymagania rekomendowane nie są dopasowane do konsol tylko do na prawdę mocnych PC, które szczegółową grafikę i wszystkie inne bajery uciągną bez problemu.
 
Top Bottom