Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
A to dziwne, bo jak ja wchodzę w forum o wiedzminie--->Wiedźmin 3: Dziki Gon, to wyświetla się Vernon Roche:
Jak sobie poradzić z:




Kliknij na tej "żółtej" stronie, albo na forum Ctrl+F5


--------------
Hah serio trzeba było tylko odświeżyć stronę :D? Dzięki ;).
http://www.reactiongifs.com/r/2012/08/well_done_sir.gif
Bardzo proszę :)
 
Last edited:
1) Między PII na stockowych zegarach a PII na 4,1ghz i więcej jest duża różnica

A jak podkręcałeś swojego? Pytam bo posiadam obecnie ten Procek, podkręciłem go do 4,0 tyle daje rade (chłodzenie oczywiście wymienione). Próbowałem na 4,1 ale crashowało.
 
A jak podkręcałeś swojego? Pytam bo posiadam obecnie ten Procek, podkręciłem go do 4,0 tyle daje rade (chłodzenie oczywiście wymienione). Próbowałem na 4,1 ale crashowało.

Mnożnikiem z poziomu BIOSu + delikatnie podnosiłem napięcie. Chłodziłem to Scythe Mugen 2, pasta Arctic Silver jeśli dobrze pamiętam, ale i tak latem temp. dobijała do maksymalnej i się komp potrafił zresetować:)
 
Dobra. Kupiłem tego GTX-a660 (tę od "zielonych"), 4GB zmieniłem na 8GB i chyba powinienem pograć. ;) Nie liczę bynajmniej na jakieś graficzne wodotryski, ale niestety na obecną chwilę nie stać mnie na nic lepszego. Z tych bardziej optymistycznych rzeczy liczę na jakieś 30-35FPS.
 
Last edited:
W Crysis 3 to jest spora różnica między intelowskimi i5 a i7, a co dopiero nad prockami AMD Testowałem te grę na Phenom II X4 955 @ 4,1ghz, potem na i5 - niebo a ziemia. Od niedawna bawię się i7 4770k na stock i różnica jest ogromna - na i5 (SB @ 4,2ghz) w misji "Welcome to the jungle" w miejscach pełnych trawy miałem 32-35 fps, na i7 stockowej JEDEN drop do 45 fps. Tak w ramach offtopu
A sprawdzałeś może jakie jest wykorzystanie tego wolniejszego procka podczas tych obciążających scen, bo ciekawi mnie czy spowolnienie wynika z niewystarczającej mocy procka, czy może procek się nudzi a spowolnienie wynika z nie wiadomo czego.
 
@albireo

Praktycznie przy takich spadkach użycie CPU było na poziomie 100% (4 rdzenie na full obciążone) przy Phenomie i i5 - mapa(misja) "Welcome to the jungle".
 
Kurde skoro faktycznie procesory AMD tak bardzo odbiegają wydajnością od Intela ( FX 8350 i I7 3770) to nie rozumiem podawania ich w wymaganiach rekomendowanych.. A co do minimalnych to na Phenomach gra może się okazać niegrywalna skoro wydajnością dorównują i5 750.. Kur... żeby nie moje wesele to już hajs by poszedł na nowego kompa... ehh życie:p
 
@Piterson_B Podejrzewam że większe znaczenie będzie miała ilość rdzeni niż faktyczna moc procka. W innym wypadku nie widzę sensu w zestawianiu że sobą tych procków.
 
Kurde skoro faktycznie procesory AMD tak bardzo odbiegają wydajnością od Intela ( FX 8350 i I7 3770) to nie rozumiem podawania ich w wymaganiach rekomendowanych.. A co do minimalnych to na Phenomach gra może się okazać niegrywalna skoro wydajnością dorównują i5 750.. Kur... żeby nie moje wesele to już hajs by poszedł na nowego kompa... ehh życie:p

Ucieknij sprzed ołtarza, zostaw kwiatek...Liścik... A tam "Wybacz Yen, wracam na szlak..." :D
 
FX 8350 i I7 3770 to też miał mieć unity i co? na i3 z gtx 970 dawał 45 fps ;) (ustawienia ultra)

Gdybać to sobie można ale najlepiej będzie poczekać na testy W3 i wtedy będzie jasność, ale wg mnie użycie procesora wcale nie będzie duże za to karta graficzna będzie dostawała po d*pie. Mocne procki do do gier RTS są potrzebne.
 
Last edited:
1920x1080 a ogólnie Unity strasznie jedzie po kartach graficznych, zwłaszcza tych co mają 3gb vramu i mniej, na nich właściwie nie da się grać, chyba że na low-medium.
 
Last edited:
FX 8350 i I7 3770 to też miał mieć unity i co? na i3 z gtx 970 dawał 45 fps ;) (ustawienia ultra)

Gdybać to sobie można ale najlepiej będzie poczekać na testy W3 i wtedy będzie jasność, ale wg mnie użycie procesora wcale nie będzie duże za to karta graficzna będzie dostawała po d*pie. Mocne procki do do gier RTS są potrzebne.


RTSy...Moje ulubione :) Ma ktoś z Was może "Supreme Commandera Forged Alliance" i ma ochotę zagrać konkretną bitwę? Najlepiej 4v4 ja będe hostem więc moc zapewniona ;-)
 
Witam, piszę tutaj by poprawić kolegę nokia567, który to niestety pisze głupoty. Chodzi mi drogi kolego mianowicie o najnowszy post w tym temacie. Posiadam GTX 780 3GB VRAMU, W unity na ultra mam 40-80 klatek. Nie wprowadzaj ludzi w błąd proszę.
 
Witam, piszę tutaj by poprawić kolegę nokia567, który to niestety pisze głupoty. Chodzi mi drogi kolego mianowicie o najnowszy post w tym temacie. Posiadam GTX 780 3GB VRAMU, W unity na ultra mam 40-80 klatek. Nie wprowadzaj ludzi w błąd proszę.

To wszystko zależy od rozdzielczości, ja np w W2 grałem na ultra z uberpróbkowaniem już w dniu premiery, a mam radeona 6870 hd + AMD X4 955, a wszystko dzięki temu że mam monitor obsługujący maksymalnie rozdzielczość 1280x1024.
 
Top Bottom