Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Niema co ściemniać soczyste 120h bez backtrackingu przesadnego jest lepsze niż włóczenie się 300h po podobnych jaskiniach, kapliczkach, albo wracanie po raz n-ty do zleceniodawcy, bo bawimy się w kuriera.

Lubię backtracking, lubię się powłóczyć po jaskiniach i kapliczkach, a czasem nawet pobawić w kuriera. Nie samymi dużymi questami człowiek żyje, różnorodność mam za rzecz cenną i potrzebną. Jeśli za czymś nie przepadam, to właśnie za dużą ilością cut-scen, wolę brać w czymś aktywny udział miast być tylko biernym obserwatorem, za to do dużej ilości dialogów nic nie mam, przeciwnie. Ale po tym, co na razie widziałem nie wygląda na to, aby w W3 ten akurat element był jakoś bardzo rozbudowany. Mam jednak nadzieję, że winny takiemu wrażeniu jest "tryb prezentacyjny", a w samej grze będzie cokolwiek lepiej. I naprawdę bardzo liczę liczę na mnogość nie tyle questów typu przynieś/zanieś, co właśnie aktywności pobocznych. Niedobory na tym polu traktował będą jako znaczącą wadę.

REDzi uwielbiają siać dezinformację. Pamiętasz jak było z paskiem toksyczności i autouzupełnianiem eliksirów?

Na razie zapowiada się, że pasek toksyczności będzie, podobnie jak w W2, jedynie limitował ilość eliksirów jakie można jednorazowo łyknąć, a po upływie działania dekoktu zejdzie do zera. Żadnych efektów ubocznych, potrzeby detoksykacji, nic z tych rzeczy. Równie dobrze mogłoby go zatem nie być wcale, bo paskiem toksyczności jest tylko z nazwy, a uzupełnianie mikstur będzie pół-automatyczne, jako że trzeba mieć alkohol, ale już roślinek nadal jest nieskończenie wiele, wystarczy zebrać je raz, chyba że coś mnie ominęło. Obie te rzeczy akceptuję bo muszę, ale ani jedno, ani drugie rozwiązanie mi się nie podoba.
 
Last edited:
Dzisiaj miała miejsce konferencja prasowa CD Projektu, pare ciekawych informacji dotyczących Wiedźmina 3:

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/cd-projekt-zapewnia-ze-wiedzmin-3,112,0,1741424.html

"idzie zgodnie z wewnętrznym harmonogramem" do daty premiery "Wiedźmina 3", zaplanowanej na 19 maja "

"Prace kreatywne się zakończyły, trwają przygotowania techniczne. Zdecydowanie zmniejszyła się liczba błędów i wygląda to dobrze"

Adam Badowski ocenił, że w okresie certyfikacji gry firma "jest w bardzo dobrej sytuacji" na drodze do premiery.

Dodał, że tłoczenie płyt "zwykle zaczyna się 5 tygodni przed premierą", co oznacza połowę kwietnia.


Czyli certyfikacja już trwa, a nie długo tłoczenie.
 
Szacuje, że łączne nakłady na marketing sięgnąć 35 mln USD. Działania będę obejmowały też telewizję. Działania skumulują się na kilka tygodni przed premierę. Kiciński zdradza, że budżet promocyjny „Wiedźmina" miał wartość 2,5 mln USD. W przypadku „Wiedźmina 2" było to już 10 mln USD

http://www.parkiet.com/artykul/26,1415601-CD-Projekt-rozkreca-kampanie-marketingowa.html

Wydatki na marketing istotnie większe, ciekawe jak to się przełoży na obecność gry w mediach.
Przesyt też nie jest IMHO wskazany. No ale chyba wszystko idzie dobrze i majowej premiery nic nie zatrzyma. Oby.
 
Last edited:
Wydatki na marketing istotnie większe, ciekawe jak to się przełoży na obecność gry w mediach.
Przesyt też nie jest IMHO wskazany. No ale chyba wszystko idzie dobrze i majowej premiery nic nie zatrzyma. Oby.

Ale co do obecności w mediach to tutaj głównie chodzi o USA z racji że tam W3 jest najmniej znane-w jednym z wywiadów Prezes Kiciński o tym mówił(albo jakiś inny z zarządu nie pamiętam), tak czy inaczej nie obawiał bym się przesyceniem W3 w naszych mediach ;)
 
BOMBAAA! Szkoda mi klawiatury, może być kłopot ze sterowaniem. Ale tona takiego info, że mi kapcie spadły. Płotka je jabłka, targowanie się, reagujące otoczenie, liniowe lokacje(Tir na Lia?), brak zwiększania HP przy poziomie trudności. Cudo, poezja, to będzie zarrrrąbiste.
 
Podsumowanie z Gamestara:

"My two days with Geralt were one of the most beautiful, most exciting and overwhelming experiences I have experienced in my 33 years gaming life"

,,Moje dwa dni spędzone z Geraltem były najpiękniejszymi, najbardziej ekscytującymi i przytłaczającymi doznaniami, jakich doświadczyłem w moich 33 latach życia jako gracz.''

Pięknie.
 
Rozwalił mnie ten artykuł :) Mnóstwo dobrych i świetnych informacji. Jeszcze ta końcówka dotycząca najlepszej gry w jaką gość grał. Super!
 
Last edited:
Ale co do obecności w mediach to tutaj głównie chodzi o USA z racji że tam W3 jest najmniej znane-w jednym z wywiadów Prezes Kiciński o tym mówił(albo jakiś inny z zarządu nie pamiętam), tak czy inaczej nie obawiał bym się przesyceniem W3 w naszych mediach ;)

Amerykańskim fanom to ja współczuję.
- w kwietniu ma wyjść nowy komisk (zeszyt 1)
- w maju - za pewne- zeszyt 2
- 19 maja Wiedźmin 3 i książka The World of the Witcher przygotowywana przez REDów i Dark Horse
- 21 maja Sword of Destiny (Miecz przeznaczenia przetłumaczony na angielski)

I weź, to wszystko ogarnij, jeśli jesteś fanem :p
 
Drzewko rozwoju.

E : Chyba nie powinienem tego wstawiać, więc szybko zapisujcie zanim usuną.
 
Podobno nie miał prawa wstawiać tego drzewka rozwoju, ale ja też zobaczyłem, z tym, że nie zdążyłem skopiować :p Generalnie już jest po ptokach skoro każdy już widzi :D

Hmm... Wydaje się mało czytelne. Wg mnie te obrazki nie są intuicyjne. Tak samo nieintuicyjne były w W2. Ale uporządkowanie tego jak najbardziej na plus. Jedynie te obrazki dziwne.
 
Świetne, przejrzyste, bardzo mi się podoba :) Niech ktoś potłumaczy :p

Mało czytelne? Duże obrazki, proste i symboliczne, co jeszcze potrzeba?
 
Top Bottom