Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Może moje nadzieje i są naiwne, ale nie aż tak :p


Stąd ten "troll" w spoilerze :harhar: .

Na to nie ma szans. Ale może jakaś kosmetyka typu poprawki z DLC zaimplementowane w podstawowej grze. Mam na myśli usunięcie tej mgły z dalszego planu (jak w Winie, chociaż tutaj mamy STLM), poprawienie ognia i dymu (jak w Sercach), czy dodanie animacji ubrań (jak w niektórych modelach z Wina) i kilka innych drobnostek. Plus może jeszcze jakieś sensowniejsze spoiwa w całej historii.
 
Wolałbym chyba Edycję Rozszerzoną zamiast GOTY, bo w GOTY z reguły nie ma nic nowego tylko wszystko to co już było tyle że w wydaniu zbiorczym. Więc przy ER chociaż dalej mógłbym mieć nadzieję na rozwinięcie chociaż końcowej rozmowy z Eredinem, albo jakieś dodatkowe zadanka czy zlecenia. A tak chyba nie ma już co liczyć na jakiekolwiek nowości jeśli chodzi o zawartość. Więc pewnie będzie to tylko zaktualizowana gra + dodatki i ewentualnie może jakieś bonusy w pudełku jak instrukcja czy coś.
 
Wolałbym chyba Edycję Rozszerzoną zamiast GOTY, bo w GOTY z reguły nie ma nic nowego tylko wszystko to co już było tyle że w wydaniu zbiorczym. Więc przy ER chociaż dalej mógłbym mieć nadzieję na rozwinięcie chociaż końcowej rozmowy z Eredinem, albo jakieś dodatkowe zadanka czy zlecenia. A tak chyba nie ma już co liczyć na jakiekolwiek nowości jeśli chodzi o zawartość. Więc pewnie będzie to tylko zaktualizowana gra + dodatki i ewentualnie może jakieś bonusy w pudełku jak instrukcja czy coś.
Zgadzam się z tobą, ER mogli by dołożyć pancerze z Zabójcy Królów, jakieś qesty, choćby dodać by automatycznie co 7 dni na tablicach ogłoszeń po powiedzmy zakończeniu głównej fabuły w losowym miejscu pojawiało losowe Zlecenie wiedźmińskie - zresztą że REDzi na coś takiego nie wpadli.
 
Czy wydanie GOTY oznacza już jakiekolwiek zaniechanie prac nad poprawkami do gry ? Bo edycje zbiorcze zawsze były finalnymi wersjami.
 
@morphisiusz

Moim zdaniem tak. Gra ma już ponad rok, nie ma sensu jej łatać w nieskończoność, zwłaszcza, że jest obecnie wystarczająco zoptymalizowana.. Czas przenieść resztę sił na Cyberpunka.
 
A wilkołaka w zadaniu "Najgroźniejszy potwór na Skellige" w końcu poprawili? Wiem, że jest nieoficjalny fix, ale no, wypadałoby. :p
 
Co Wy z tym wilkołakiem? Nigdy nie miałam z nim problemu.
Tusą za to takie piękne! Nie mogę przestać włóczyć się po okolicy. Noce ciemne, dni upalne. No i te świetliki. I prychające koty - dobra robota! :D
 
Oby tylko jak najszybciej STLM poprawił tą zwaloną kolorystykę Toussaint. Obecna wersja moda jest średnia, ale i tak chyba wszystko jest lepsze od oryginału.
 
Oby tylko jak najszybciej STLM poprawił tą zwaloną kolorystykę Toussaint. Obecna wersja moda jest średnia, ale i tak chyba wszystko jest lepsze od oryginału.
Kolorystyka przyrody Toussaint jeszcze mi odpowiada ale wnętrza pomieszczeń są stanowczo zbyt ciemne, moze to wymuszony zabieg, aby mutacja umozliwiająca lepsze widzenie w ciemności była na coś zdatna?
 
Nie zauważyłem aby wnętrza były nazbyt przyciemnione. Za to w podstawce na pewno były za jasne (chaty oświetlane świecami oraz pochodniami, z małą ilością niewielkich okien, a jasno niemal jak w szklarni). Tutaj chyba akurat jest w tym aspekcie lepiej - zarówno jeśli chodzi o noce (lekko ciemniejsze, ale zawsze) oraz wnętrza (na to ostatnie muszę zwrócić uwagę i porównać z podstawką).

Jednak i tak nie człowiek nie obywa się bez modu, który przyciemnia noc (w Toussaint mógłby lepiej działać).
 
@morphisiusz

Moim zdaniem tak. Gra ma już ponad rok, nie ma sensu jej łatać w nieskończoność, zwłaszcza, że jest obecnie wystarczająco zoptymalizowana.. Czas przenieść resztę sił na Cyberpunka.

Oj . Ja grając rok po premierze na ps4 doświadczyłem błędów , które mimo dużego świata i dużego skomplikowania niepowinny się zdarzyć , im dalej grałem tym więcej ( na skellige było dużo błędów ) płotka wywijała czasami cuda na kiju :p)
 
To, że gra ma rok, nie oznacza, że trzeba przestać nad nią pracować. Niektórzy zasiądą do niej może za pół roku, a może za dwa lata - może to niespodzianka, ale nie każdy rzuca się na grę od razu po jej premierze. jeśli zatem Redzi chcą dopracować ją jak najbardziej, to niech sobie dopracowują...
 
dani168;n6910140 said:
http://www.eurogamer.net/articles/2...-creator-damien-monnier-leaves-cd-projekt-red
Damien Monnier, główny designer Gwinta, senior designer Wiedźmina 3 i prawdopodobnie jedna z najbardziej wyluzowanych osób z branży odchodzi z CD Projekt RED...

Powodzenia na szlaku, @Damien !

 
Uff... dawno mnie tu nie było. Co się porobiło z tym forum? Gdzie ta ładna papierowa skórka? Jak zmienić to biało niebieskie coś dla niemowlaków... no dobra znalazłem. Trochę lepiej.

Ale nie o tym chciałem. Otóż właśnie zauważyłem, że RPG Codex opublikował swoją tegoroczną listę najlepszych RPG. Tym razem oceniano najlepsze gry z tego gatunku od 2012 roku, a więc od rozpoczęcia tzw. ery rozkwitu (ang. age of incline) gier fabularnych. I zgadnijcie, co się okazało. Otóż najlepszą grą RPG ostatnich 5 lat, wg użytkowników RPG jest Wiedźmin 3: Dziki Gon.

W społeczności, która nie ocenia gier na podstawie ich budżetu marketingowego i popularności to nie jest błahe osiągnięcie. Wystarczy powiedzieć, że Wiedźmin 3 jest jedyną grą AAA wydaną na zachód od Japonii wśród pierwszych 25 na liście. Osobiście, jako fan gatunku uznaję to za najważniejsze, spośród wszystkich wyróżnień, które gra otrzymała. Gratulacje CD Projekt Red.
 
Top Bottom