Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

Jako, że temat ogólny został zawieszony, a nie ma miejsca, by porozmawiać o tym, co znajduje się w linkach o W3, założyłem ten temat.
Najnowszy materiał http://uk.ign.com/articles/2014/03/...the-eastern-european-difference#disqus_thread
spotkał się z szeroką krytyką czytelników w komentarzach. Niektórzy poczuli się urażeni generalizowaniem Ameryki oraz krajów wschodnich, jakoby ich gry straciły świeżość, którą oferują gry wschodnio(sic!)europejskie, takie jak Polska. Co o tym sądzicie? Myślę, że istnieje sporo gier zarówno potwierdzających tę tezę jak i obalających ją.
Dodam jeszcze, że nie podoba mi się wstawienie "The Witcher 3" do artykułu, by podbić sobie liczbę odwiedzin.
 
Last edited:
Ostatnim dobrym RPGiem z Ameryki, w którego grałem był chyba Dragons Age I, więc się zgadzam z tym brakiem świeżości.
 
Swoją drogą, było już gdzieś mówione na temat tego czy w W3 będzie regeneracja życia czy nie?
 
Osobiście baaaardzo bym chciał, żeby REDzi poszli w stronę Gothica również w tej kwestii. Żeby zdrowie samo się nie przywracało, a jedynie dzięki spożyciu jakiegoś prowiantu. W końcu dzięki otwartemu światu jest to możliwe, nie znajdziemy się w sytuacji, gdzie zostaliśmy z kilkoma punktami życia i bez jedzenia i nie mamy możliwości powrotu do miasta czy wioski w celu zaopatrzenia się w prowiant.
 
Osobiście baaaardzo bym chciał, żeby REDzi poszli w stronę Gothica również w tej kwestii. Żeby zdrowie samo się nie przywracało, a jedynie dzięki spożyciu jakiegoś prowiantu. W końcu dzięki otwartemu światu jest to możliwe, nie znajdziemy się w sytuacji, gdzie zostaliśmy z kilkoma punktami życia i bez jedzenia i nie mamy możliwości powrotu do miasta czy wioski w celu zaopatrzenia się w prowiant.
Poza tym, są eliksiry. Nie rozumiem, po co automatyczna regeneracja zdrowia w grze, w której da się ją logicznie zastąpić piciem eliksirów.
 
Swoją drogą, było już gdzieś mówione na temat tego czy w W3 będzie regeneracja życia czy nie?

Gdzieś wspominali, że będzie system mieszany, to znaczy zdrowie regenerujące się tylko do pewnego poziomu, aby wykurować się w pełni konieczne będą eliksiry.

Kompletnej rezygnacji z regeneracji zdrowia nie popieram. Było powiedziane, że rany Geralta leczą się kilka razy szybciej, niż u zwykłego człowieka. Skoro jest o tym mowa, wypadałoby jakoś to odzwierciedlić w rozgrywce.
 

Też macie takie dziwne wrażenie, że z tego artykułu, a konkretnie z tego fragmentu :

Gra nie jest skończona, zatem rozmawianie o rozdzielczości, liczbie klatek na sekundę i minimalnych wymaganiach na PC jest jak sądzę bezcelowe. Wszystko może się bowiem zmienić w trakcie procesu optymalizacji, do którego dochodzi pod koniec produkcji.

iż na gre poczekamy sobie trochę dłużej niż zakładali optymiści ? :) Nie znam się na produkcji gry za bardzo, więc proszę oświećcie mnie na jakim etapie produkcji może być CDPR?
 
@up: Podobno pre-beta takie słuchy chodzą na forum :)
http://gry.onet.pl/wiadomosci/dysku...j-wiedzmina-3-jest-kompletnie-bez-sensu/hw78p

Zbliżająca się powoli premiera Wiedźmina 3: Dziki Gon elektryzuje miliony fanów na całym świecie. W internecie nie ustają dyskusje na temat jakości oprawy graficznej tytułu na różnych platformach, szczególnie po histerycznych doniesieniach mediów o wyjątkowo wyśrubowanych wymaganiach sprzętowych. Tymczasem przedstawiciele CD Projekt RED studzą rozpalone głowy...

Jeden z deweloperów, Michał Krzemiński, powiedział w wywiadzie dla serwisu gamesTM, że tego typu dyskusje na obecnym etapie prac są całkowicie pozbawione sensu.

Na pytanie o docelowe rozdzielczości gry na konsolach nowej generacji (wiadomo już, że Xbox One nie zawsze radzi sobie z rozdzielczością Full HD 1080p), Krzemiński odpowiedział: "Jeśli chcecie, abym dorzucił własny kamyczek do wojny pomiędzy Xboksem One a PS 4, rozczaruję was. Gra nie jest jeszcze skończona i wchodzenie w szczegóły techniczne w tym momencie, kiedy jesteśmy na etapie wprowadzania ostatnich poprawek i szlifów oraz eliminacji błędów jest, moim zdaniem, kompletnie pozbawione sensu."

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie zadebiutuje jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Naprawdopodobniej stanie się to jesienią tego roku, a Wiedźmin 3 trafi na pecety oraz konsole nowej generacji.
 
Last edited:
Na etapie szlifowania.

Adam Kiciński said:
Czy „Wiedźmin 3" jest już gotowy? Grę da już się przejść od początku do końca. Oczywiście wymaga jeszcze doszlifowania, optymalizacji wydajności, dopracowania grafiki itp. ale finał wydaje się być dość bliski. Obecnie aż trzy czwarte zasobów naszego studia jest zaangażowane w „Wiedźmina 3". Reszta pracuje nad „Cyberpunkiem 2077". Sporo dzieje się też na innych płaszczyznach. Mamy zaprojektowane pudełka. Planujemy wydać bardzo bogatą wersję podstawową i naprawdę wyjątkową edycję kolekcjonerską. Tytuł zostanie wydany w 12-15 wersjach językowych. „Wiedźmin 2" miał ich oficjalnie 11 plus trzy zrealizowane przez fanów. Mamy też uzgodnione z największymi sieciami sprzedaży takimi jak Gamestop, czy Amazon wszystkie najważniejsze detale dotyczące kształtu akcji przedsprzedażowych.
 
To kto się podejmuje wykraść plany dot. zawartości EK i Podstawki? ;) Chodzą coraz częściej słuchy o figurce w EK co jest bardzo kiepskawym pomysłem...
 
:sad:

Smutne to co piszą :(. No ale kij trzeba było się z tym liczyć. Żałuję, że dzisiaj nie jest 1 kwietnia :/. Chociaż z drugiej strony mamy już jakąś konkretną date. Trzeba czekać na potwierdzenie? Czy raczej pewne źródła?

P.S. Szach mat Warzochiści :troll:
 
Jeśli zostanie to oficjalnie potwierdzone, oznacza to że firma ma jednak jakieś problemy. Jeszcze tak niedawno we wszystkich wywiadach, była mowa tylko i wyłącznie: ''premiera w 2014r''. Cóż, mam nadzieję, że ta informacja nie okaże się prawdą, ale jeśli tak, to mamy odpowiedz, dlaczego tak mało materiałów dostajemy. Są opóźnienia i wszyscy koncentrują się na produkcji, a nie na materiałach dla nas.
 Ever since we started working on the third installment in The Witcher franchise, it has been our aim to produce a title that would take our 11 years of experience in creating RPGS and distill them into a quintessence, into a game that would effectively crown those years. At the same time, we have wanted The Witcher 3: Wild Hunt to expand creative boundaries, set new benchmarks, develop the genre as a whole. Ultimately, you, the players, must get an unforgettable adventure to experience in a vast, open world – and that’s most important. We’ve created a story that flows naturally, cinematically, rendered it in amazing sound and visuals, while preserving full freedom of choice – all for you. We knew this to be an ambitious plan, but believed we could achieve it by bringing together our team with its creative energies and current gaming platforms with their technical capabilities. A project this vast and complex would inevitably require special care in its final stages, manual fine-tuning of many details, thorough testing time and again.


We recently reexamined what we had achieved thus far, and faced a choice about the game’s final release date. The decision we made was difficult, thoroughly considered, and ultimately clear and obvious. We could have released the game towards the end of this year as we had initially planned. Yet we concluded that a few additional months will let us achieve the quality that will satisfy us, the quality gamers expect from us. Consequently, we have set the release of The Witcher 3: Wild Hunt for February 2015.


Dear gamers - we know many of you would have liked to play The Witcher 3 sooner, as soon as possible, even. We’re sorry to make you wait longer than you, or we, initially assumed you would. At the same time, we believe the game will prove to be worth the wait and meet the expectations you have of us. We believe The Witcher 3: Wild Hunt will be an exceptional RPG, one of the best, providing many hours of wonderful entertainment.


Dear shareholders – we are aware of the responsibility that rests with us and thank you for the trust you have granted us thus far. We firmly believe that quality – more than any other factor – determines a game’s success, and that the decision we have made is thus equally valid in business terms.


The Board of CD PROJEKT SA
Więc nie jest tak kolorowo, coś poszło nie tak.
 
Od samego początku prac nad trzecią częścią Wiedźmina przyświeca nam idea stworzenia gry, która będzie kwintesencją i ukoronowaniem naszych 11-to letnich doświadczeń przy tworzeniu RPG-ów. Jednocześnie chcemy, żeby Wiedźmin 3 Dziki Gon wyznaczał nowe granice kreatywności i wpłynął na rozwój całego gatunku. Ale oczywiście najważniejsze jest to, żeby gracze mogli przeżyć niezapomniane przygody w wielkim i otwartym świecie. To dla was zadbaliśmy o to, żeby fabuła toczyła się w naturalny, filmowy sposób przy jednoczesnym zachowaniu pełnej wolności wyboru, a całość posiadała spektakularną oprawę audio-wizualną. Zdajemy sobie sprawę, że są to bardzo ambitne założenia, ale energia twórcza całego zespołu połączona z możliwościami technicznymi obecnych platform pozwoliły na ich realizację. Tak gigantyczny projekt wymaga szczególnej uwagi w ostatniej fazie prac, ręcznego dopieszczenia najdrobniejszych detali i wielokrotnego testowania.

Patrząc na to co udało nam się dotychczas osiągnąć stanęliśmy przed wyborem ostatecznej daty premiery. Decyzja była trudna, jednak po dogłębnym przemyśleniu oczywista. Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze. Tym samym wyznaczyliśmy datę premiery gry Wiedźmin 3 Dziki Gon na luty 2015.

Drodzy gracze, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was chciałoby jak najszybciej zagrać w Wiedźmina. Przepraszamy, że będziecie musieli poczekać nieco dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. Wierzymy, że jak już ten czas minie okaże się, że było warto. Wierzymy, że sprostamy pokładanym w nas nadziejom, a Wiedźmin 3 Dziki Gon stanie się jedną z najlepszych gier RPG dostarczając Wam dużo wspaniałej rozrywki.

Drodzy akcjonariusze, czujemy odpowiedzialność jaka na nas spoczywa i dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście. Jesteśmy przekonani, że jakość jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces gry, a nasza decyzja jest słuszna również z biznesowego punktu widzenia.

Zarząd CD PROJEKT SA
 
Top Bottom