REMONT OPRAWY GRAFICZNEJ - nowe efekty, potrzebni testerzy

+
Dzisiaj na światło dzienne ( a właściwie nocne) wyjdzie mój pierwotny projekt. Pomiędzy godziną 23:00 a 00:00 na pierwszej stronie tego wątku umieszczę link do gotowej modyfikacji. Jest to zbiór nowych efektów graficznych. Jednocześnie zamieszczę informacje dotyczące zapowiadanych tekstur.

Wszystkiego dobrego,
grungehe123
 
Last edited:
Jest lepiej niż było, ale nadal wszystko traci na ostrości i jest niepotrzebnie przyciemnione...

---------- Zaktualizowano 10:41 ----------

Z kolorami tez jest jakiś problem. są trochę przesadzone. Ciepłe barwy są za ciepłe a zimne za wyraziste albo za ciemne. Coś poszło w nie tym kierunku co trzeba. Obserwując cały projekt widzę, że znasz powód bo jest o niebo lepiej niż na pierwszych screenach, ale jeśli jest to finalny produkt to bez urazy ale chyba jednak wole grać bez moda. Bez niego wszystko jest bardziej czytelne (widoczne) i łaskawsze dla oka.
 
Last edited:
Jasna sprawa. Masz wolną wolę. ;)
Możesz tylko powiedzieć czy w grze wszystko wygląda tak jak na zdjęciach? Mój monitor jest nie najlepszy i martwię się jak to wygląda na innym komputerze.
Modyfikacja zaktualizowana do wersji 1.1. Odrobinę zmniejszyłem kontrast, nasycenie i dorzuciłem mały bonus. Dodatkowo wzmocniłem wyostrzanie obrazu. Posiadam monitor hd i wszystko wydaje się być na nim ostre co najmniej tak w oryginalnej grze. Prawdopodobnie w rozdzielczości Full HD pewne detale mogą być rozmyte. Powiedz masz może wyświetlacz powyżej HD? Może za "rozmycie" jest odpowiedzialny Anti-aliasing? Powoduje on "rozmycie"/wygładzenie krawędzi obiektów.

Sprawdź najnowszą wersję i powiedz mi jak działa. Oczywiście piszesz to po udanym zainstalowaniu mojej modyfikacji?

---------- Zaktualizowano 15:01 ----------

---------- Zaktualizowano 15:02 ----------

Możesz wyjaśnić, dlaczego w prezentacji moda wykorzystujesz elementy Powrotu Białego Wilka?

Jasne. Ponieważ jest ładny i go używam. W opisie nie wspomniałem słowem o nowych teksturach i nikt nie powinien myśleć, że są zawarte w mojej modyfikacji. Wasz projekt jest znany, ludzie go widzieli, więc nikt nie pomyśli, że Powrot Bialego Wilka jest moim dziełem. Jeżeli chcesz, to w opisie mogę napisać, że używam Rise of the White Wolf. ;)

W pliku mojej modyfikacji zamieściłem tekstury włosów i twarzy Geralta. Stworzyłem dla nich nowe normal mapy (z okluzją) i delikatnie zedytowałem diffuse map. Za pierwowzór użyłem tekstury z waszego projektu, ale wcześniej otrzymałem pozwolenie. Sama twarz została prawie nie zmieniona (nałożyłem na nią tylko okluzję). Normal mapa została stworzona całkowicie od zera.
---------- Zaktualizowano 01:53 ----------
Właściwie to muszę Cię o coś zapytać. Całkiem możliwe, że przy rysowaniu nowej tekstury będę opierał się o waszą modyfikację. Podobają mi się projekty zbroi i ubrań, jednak tekstury będę wykonywał w całości własnoręcznie (jeżeli chodzi o postacie i ich ubrania). Chciałem poprosić o pozwolenie na zaczerpnięcie inspiracji z waszych niektórych dzieł. Jeśli uznacie, że finalna tekstura jest tylko paskudną kopią, to nie będę jej publikował. Dodam wszelakie nowe detale i nowe elementy , jednakże kolorystyka będzie zbliżona do waszej.

Chętnie zobaczymy nowe wersje - bałem się, że chodzi jedynie o zmianę rozdzielczości, ale jeśli tekstury mają być wykonywane całkowicie od zera, to czekam z niecierpliwością :)
 
Last edited:
Ale Ty nie pytałeś o pozwolenie użycia naszych materiałów do prezentacji swojego moda.

Nie prezentuję nim swojego moda. Zwróć uwagę na zdjęcia. Zarówno zdjęcie przed jak i po zawiera wasze tekstury. Jeżeli na jednym zamieściłbym "gołą" grę, a n drugim waszą modyfikacje, to moglibyście się spinać. Naprawdę nie mam czasu na odinstalowywanie Powrotu i ponowne robienie zdjęć. Cas mnie goni. W pośpiechu dokończyłem i upubliczniłem moją modyfikację. Niebawem jadę do szpitala. Nie mam czasu na robienie tego od nowa.

Zaktualizowałem moją stronę o odpowiednie dopiski. Mam nadzieję, że to wystarczy. Nie wiem dlaczego macie mnie za takiego du*ka... Przecież nie zrobiłem tego celowo.

---------- Zaktualizowano 15:28 ----------

I wykonałem całkowicie nową normal mapę. Zajęło mi to bardzo dużo czasu. Samo opracowanie procedury jak dodać okluzję do tekstury pochłonęło ogrom czasu. Diffuse map również zostało zmienione. Napisałem, że jesteście twórcami tekstury. Tyle w temacie.

---------- Zaktualizowano 15:52 ----------

*Moja tekstura:
diffuse map - before, after

normal map - before, after

bonus - before, after
 
Last edited:
Mimo wszystko jako jeden z autorów nie życzę sobie na publikację zdjęć wykorzystujących moją pracę.
 
Mimo wszystko jako jeden z autorów nie życzę sobie na publikację zdjęć wykorzystujących moją pracę.

Dobra. Robisz to z wredności, czy z innych powodów...nie wnikam. Masz do tego prawo. Zrobię to co do mnie należy. Niemniej jednak poczułem się... źle. Daj mi parę dni na wykonanie i przesłanie nowych zdjęć. Oczywiście będą zawierały moje tekstury włosów i twarzy Geralta. Z powodu problemów zdrowotnych nie mogę niczego obiecać, jednak postaram się zrobić to w środę.

/Edit: Może i dobrze się stało. Poprawiłem parę problemów... i tak musiałbym przesłać nowe zdjęcia. Pokój bracie.

---------- Zaktualizowano 18:50 ----------

Czy ktoś chce podzielić się wrażeniami z wersji 1.1? Napiszcie mi czy...
-Motion blur i HBAO+ działają dobrze? (HBAO+ czasami wariuje-nie mogę tego naprawić)
-obraz gry nadal jest za ciemny?
-kolory wydają się dziwne/nienaturalne?
-pochodnie dają dynamiczne cienie? (Dziś zauważyłem, że zniknęły z mojej gry. Już kiedyś miałem podobny błąd.)

Pomocne mogą okazać się zdjęcia. Zależy mi na czasie.

---------- Zaktualizowano 19:45 ----------

Możesz wrzucić jeszcze na Modbd?

Może kiedyś. Dziś nie jestem pewny wyniku swojej pracy. Mam za mało informacji jak wygląda mój projekt na innych monitorach. Obawiam się, że kolory mogą okazać się niewłaściwe. Wiele wartości/ustawień rozpisywałem do bardzo dokładnych liczb i prawdopodobnie, jeśli ktoś posiada chociaż trochę inny monitor od mojego... efekt może wyglądać całkowicie inaczej.
 
Last edited:
Dobra. Robisz to z wredności, czy z innych powodów...nie wnikam. Masz do tego prawo. Zrobię to co do mnie należy. Niemniej jednak poczułem się... źle. Daj mi parę dni na wykonanie i przesłanie nowych zdjęć. Oczywiście będą zawierały moje tekstury włosów i twarzy Geralta. Z powodu problemów zdrowotnych nie mogę niczego obiecać, jednak postaram się zrobić to w środę.

Chodzi mi wyłącznie o dobro naszego moda. Mogą bowiem trafić się osoby, którym nie przypadnie do gustu twoja modyfikacja, a skojarzą ją z Powrotem Białego Wilka. Dodatkowo jest to mod graficzny i z założenia nie powinien być prezentowany wraz z inną modyfikacją ingerującą w wizualność gry, skoro takowych zawierać nie może. Osoby niezaznajomione z Powrotem otrzymują nieznany im obraz gry, co w pierwszej kolejności budzi u nich skojarzenia, że to Twoja robota. Fakt, że nigdzie tego nie opisałeś nie ma większego znaczenia, gdyż ludzie są wzrokowcami. Sam przeglądając zdjęcia na smartphonie przez moment zwątpiłem, czy skyboxy zostały pobrane od nas, czy Twój mod je "zmienił". Stąd moja uwaga.
 
Mogą bowiem trafić się osoby, którym nie przypadnie do gustu twoja modyfikacja, a skojarzą ją z Powrotem Białego Wilka.

Czyli z moim projektem jest aż tak źle... :D Wiem nie to miałeś na myśli, jednak sądząc po ilości pobrań i braku "polubień" stworzyłem niezłego potworka. Obawiam się, że moje przesadnie szczegółowe gmeranie w ustawieniach i dostosowanie obrazu specjalnie do mojego ekranu spowodowało dziwny wygląd gry na innych monitorach. Gdybym tworzył modyfikację graficzną do Skyrima, to już miałbym z paręnaście pozytywnych lub negatywnych opinii... No nic. Przynajmniej ja mogę komfortowo grać w dość ładną grę. Właściwie to mógłbym, jednak niestety muszę sprzedać komputer...

Masz rację. Postaram się to zmienić. :)

Właśnie dzisiaj zauważyłem, że zniknęły mi dynamiczne cienie. Już kiedyś miałem ten błąd (jakiś rok temu). Zdjęcia będą ubogie w ten element graficzny. :/ Słyszałeś może o takim problemie? W opcjach mam włączoną najwyższą jakość oświetlenia, jednak pochodnia trzymana przez postać nie tworzy za jej plecami cienia.
 
Last edited:
Mam wrażenie, że mod niestety remontuje grafikę od strony technologicznej w sposób "papierkowy", a znacznie pogarsza ją od strony wizualnej. Trudno dorzucać do skończonej formy jakieś dodatkowe technologie - zwłaszcza tak jakby "od zewnątrz". Assety nie są na to gotowe. Może się mylę, ale każdy z wrzucanych obrazków pokazywał, że dorzucane efekty stronę wizualną Wiedźmina 1 zamiast ulepszać, pogarszały.
 
Mam wrażenie, że mod niestety remontuje grafikę od strony technologicznej w sposób "papierkowy", a znacznie pogarsza ją od strony wizualnej. Trudno dorzucać do skończonej formy jakieś dodatkowe technologie - zwłaszcza tak jakby "od zewnątrz". Assety nie są na to gotowe. Może się mylę, ale każdy z wrzucanych obrazków pokazywał, że dorzucane efekty stronę wizualną Wiedźmina 1 zamiast ulepszać, pogarszały.

Hmmm... Wersja 1.0 była zbyt ciemna i faktycznie zdjęcia wyglądały źle. Proszę - nie oceniaj bez sprawdzenia efektu w grze. Nie skomentowałbym Twojej wypowiedzi gdyby prezentacja nie była faktycznie kiepska. Zainstaluj moda (wersję 1.2) i napisz czy działa. Ewentualnie podziel się wrażeniami (gorąco do tego zachęcam). Muszę wiedzieć co konkretnie jest źle. Tylko nie pisz czegoś w stylu "wszystko jest brzydkie" - nic mi to nie da. Moim zdaniem gra wygląda lepiej. HBAO+ (okluzja otoczenia) wygląda świetnie na postaciach i lokacjach (zwróć uwagę na trawę i kąty ścian). Znów powtórzę temat monitora - Na moim wszystko jest w porządku. Kolory są bardzo podobne do oryginalnych, obraz jest jasny, ostry a efekty działają prawidłowo. Na innych ekranach mogą występować problemy. Chcę je naprawić (jeżeli będę mógł), ale potrzebuję konkretnej pomocy. Do "skończonej formy" spokojnie można dodawać wiele technologii. (przykładem jest gra Skyrim)

*W przyszłości wypowiedź wyłącznie krytykującą, napisaną przez osobę, która nie zainstalowała modyfikacji i nie wyraża chęci pomocy (choćby poprzez dokładne opisanie problemu) będę traktował jako zwyczajny hejt (nie lubię tego słowa, ale chyba będzie tutaj najlepsze). Jeszcze raz proszę - wgraj modyfikację i napisz mi co jest nie tak. Jeżeli po dłuższym czasie nie otrzymam od Ciebie odpowiedzi, to wyjdziesz na wspomnianą wcześniej wredną osobę (oczywiście przed pisaniem w tym wątku mogą powstrzymać Cię także sprawy osobiste - wtedy to uszanuję).


* SMiki55, pawel41lu i Rybakus - Skoro ciągle śledzicie ten wątek, to proszę o wzięcie sobie do serca mojej prośby.

Jeżeli chcecie to mogę (najpewniej w sobotę) zrobić zdjęcia gry z włączonymi poszczególnymi efektami i następnie przygotować małe porównanie do oryginalnej gry. Najpewniej pomoże to wykryć większość problemów. Zamieszczę trzy kategorię: (każda będzie zawierała zdjęcia przed i po)
-efekty świetlne
-efekty zmieniające kolory
-efekty dodatkowe


*UWAGA*Na chwile obecną modyfikacja może kosztować dużo fps. Jest tak, ponieważ aktualne ustawienia jakości poszczególnych efektów są ustawione na wysokie. (HBAO+ "na Ultra" posiada mniej błędów. Bardzo zasobożerne są także dwa algorytmy motion blura, które wykorzystuję jednocześnie). Dlatego planuję (domyślnie w piątek) wykonać kilka wersji z gorszymi ustawieniami efektów + jedną (testową) wersję dla posiadaczy kart AMD. (bez HBAO+)

Ja na poniższej konfiguracji sprzętowej osiągam stałe 23 klatki na sekundę (na obrzeżach Wyzimy). Po odjęciu samego efektu motion blur ( jednocześnie wyłączony zostanie efekt "ciemniejszej nocy") zyskuję około 10 fps.
-Intel core i7-3630QM 3,20 ghz
-Windows 8 64 hz,
-8058MB RAM,
-GeForce GTX 660M 2gb VRAM,

*Użytkownik theshiftyslav007 (Dzięki. ;) )poinformował mnie, że obraz jest rozmazany. Problem może pojawiać się na ekranach o wysokiej rozdzielczości. Wiem co jest przyczyną i wersja 1.3 będzie już pozbawiona tego błędu.


Pozdrawiam
grungehe123
 
Last edited:
Napisz lepiej, jakie spadki płynności występują w dzielnicy handlowej oraz w piątym akcie, gdzie gra zawsze chrupie. Co by nie było - sprawdziłbym u siebie, ale komputer widuję raz na tydzień.
 
Napisz lepiej, jakie spadki płynności występują w dzielnicy handlowej oraz w piątym akcie, gdzie gra zawsze chrupie. Co by nie było - sprawdziłbym u siebie, ale komputer widuję raz na tydzień.

Niestety nie mogę tego sprawdzić. Mój ostatni save pochodzi z wspomnianej Wyzimy. (sam początek gry) Byłbym wdzięczny, jeżeli ktoś mógłby udostępnić mi odpowiednie zapisy rozgrywki. Jeżeli w tych lokacjach faktycznie występują spadki wydajności, to może być to dość istotne dla projektu. (jego przyszłych odbiorców)

komputer widuję raz na tydzień.
Rozumiem i zdaję sobie sprawę, że obecnie większości z nas trudno jest znaleźć czas na udział w tym projekcie. Będę wdzięczny nawet za najmniejszą pomoc i odrobinę wsparcia. Jeżeli dasz radę, to w sobotę (godziny niestety niewiadome) przejrzyj nowe zdjęcia i pomóż mi zlokalizować jak najwięcej bolączek mojej modyfikacji. Taka forma pomocy powinna być łatwiejsza do zrealizowania (telefon).

Pozdrawiam

---------- Zaktualizowano 18:56 ----------

Dziś próbowałem wyeliminować błąd w ustawieniach, który powodował paskudne rozmycie się tekstur. Wydaje mi się, że problem zniknął. Z uwagi na chęć poprawienia wydajności moja modyfikacja używa wygładzania krawędzi FXAA+SMAA. (zamiast zwykłego AA) Pierwsza z technik może powodować drobne rozmycie obrazu (jestem pewien, że kiedyś jej używaliście). Aby temu zapobiec wyostrzyłem obraz jednym z efektów (aplikowanym po FXAA). Na moim ekranie 1366x768 nie widzę żadnych problemów. Po przybliżeniu zdjęcia tekstury wydają się być ostre. Jeżeli ktoś posiada trochę wolnego czasu, to proszę - Zobacz zdjęcia i napisz mi czy problem nadal występuje. (Zdjęcie pochodzi z wczesnej wersji testowej aktualizacji do 1.3.) Jeszcze jedno pytanie - Czy jasność obrazu jest dobra? Jeżeli nie to co konkretnie jest za ciemne? Proszę odpowiadać tylko na zadane pytania. Niebawem ukaże się większe porównanie. (po którym będę chciał otrzymać opinie o innych elementach mojej modyfikacji)
*Przy analizie zdjęcia proszę wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne i porę dnia (gry). Paleta kolorów jest zmieniona w stosunku do oryginału, ponieważ chciałem lepiej oddać warunki panujące podczas deszczowej i pochmurnej pogody. Kiedy niebo jest czyste, to kolory są delikatnie żywsze.
-przed
-po
 
Last edited:
Bardzo korzystnie moim zdaniem na powyższym porównaniu w stosunku do oryginalnej gry prezentuje się trawa - nie wiem, czy wynik osiągnąłeś poprzez edycję tekstur, czy też filtrami, w każdym razie efekt mi się podoba.

Użyty filtr również jest dużo mniej inwazyjny niż pomarańczowy z poprzednich zdjęć.
 
Top Bottom