Wiedźmin 3: system walki

+
Zabrania się żartów i przejawów poczucia humoru.

Zabrania się nadużywania spoilerów, szczególnie w okresie popremierowym, gdy ktoś może wejść w spoiler spodziewając się "żarciku", a zamiast tego dowie się czegoś o fabule.

Wierzymy, że forumowicze znajdą jakiś sposób na przemycenie odrobiny humoru, mimo tej wrednej cenzury ze strony niebieskich. :)
 
Nadal jednak nie mam pewności, czy aby z innymi przeciwnikami niż potwory nie będzie tego problemu, że są zbyt pasywni, dlatego chętnie zobaczyłbym jakieś starcie z takowymi na najwyższym poziomie.
.

Na jednym z ostatnich materiałów youtuberów było starcie z jakąś banda w której byli także rycerze i ich zachowanie bardzo mnie zaskoczyło (pozytywnie). Byli znacznie mocniejsi od leszczy, a na dodatek dobrze współpracowali (choć jeden zanim się zaczęło poszedł se w cholerę) i co istotne nie tylko parowali ciosy, ale dowódca potrafił pięknie kontrować.
 
Na jednym z ostatnich materiałów youtuberów było starcie z jakąś banda w której byli także rycerze i ich zachowanie bardzo mnie zaskoczyło (pozytywnie). Byli znacznie mocniejsi od leszczy, a na dodatek dobrze współpracowali (choć jeden zanim się zaczęło poszedł se w cholerę) i co istotne nie tylko parowali ciosy, ale dowódca potrafił pięknie kontrować.

A gdzie to było? Chętnie bym looknął :)
 
Oczywiście, że nikt cię nie zmusza do zakładania płytówek. Nikt cię też nie zmusza do robienia ciągłych przewrotów albo strzelania z kuszy. Problem w tym, jak wpłynie to na chociażby przeżywalność. Czy każdy będzie mógł biegać w dublecie, czy też jedynie gracze sprawni w palcach, a reszta nawet jak by chciała, to nie poradzi, bo w sweterku będą nieustannie ginąć.
 
Bodajże @Szincza (ja zresztą też) obawiał się, że możemy być zmuszeni w późniejszym etapie gry do zakładania tych nieszczęsnych płytówek ze względu na lepsze staty. Nie będziemy zmuszeni.

Problem w tym, że te lekkie zbroje też, w ostatnich tierach, wyglądają na ciężkie :p
Zresztą ja o tym pisałem pod względem dostępności danego rodzaju ekwipunku, bo mogę akurat nie mieć pod ręką zbroi szkoły kota, tylko, dajmy na to, jakiś napierśnik - który, szcześliwie się składa, ma wyższe staty od mojej przeszywanicy - a wtedy wymaga walki z przeciwnikiem, który łoi mnie aż miło w takiej konfiguracji.

@raison d'etre
Typy pancerzy znajdują się w grze nie bez powodu i korelują z konkretnymi zestawami umiejętności. W tym nadzieja.
 
Typy pancerzy znajdują się w grze nie bez powodu i korelują z konkretnymi zestawami umiejętności. W tym nadzieja.
Dla mnie nie do końca, bo z tego co widziałem, to jeśli chcesz używać dobrze mocnego ciosu, to powinieneś biegać w płytówce. Chyba się nie da walnąć odpowiednio mocno będąc ubranym w kurtkę. Mogę jeszcze zrozumieć nastawianie na szybkie ciosy w przypadku wyboru lekkiego pancerza, ale nie widzę powodu, dla którego nie mógłbym używać dobrze mocnych ciosów w połączeniu z lekkim pancerzem. To mi wygląda na czysto mechaniczne przeciwstawienie.

ed
O tym nie słyszałem.
Stuprocentowej pewności nie mam, bo nie wnikałem w drzewka umiejętności, ale gdzieś mi się obiło o oczy, że właśnie im więcej na sobie będzie miał Geralt ciężkiego pancerza, tym mocniejsze będą ciosy silne. I ta sama zależność była jeśli się nie mylę przy ciosach szybkich i lekkich pancerzach. I to nie chodziło tylko o stricte blachy na klacie, ale i o resztę ekwipunku, czyli spodnie, buty, rękawice. Tzn to są umiejętności wynikające z rozwoju.
 
Last edited:
Dla mnie nie do końca, bo z tego co widziałem, to jeśli chcesz używać dobrze mocnego ciosu, to powinieneś biegać w płytówce. Chyba się nie da walnąć odpowiednio mocno będąc ubranym w kurtkę. Mogę jeszcze zrozumieć nastawianie na szybkie ciosy w przypadku wyboru lekkiego pancerza, ale nie widzę powodu, dla którego nie mógłbym używać dobrze mocnych ciosów w połączeniu z lekkim pancerzem. To mi wygląda na czysto mechaniczne przeciwstawienie.

O tym nie słyszałem.
Wydawało mi się, że za pełny potencjał silnego ciosu jako umiejętności odpowiada właściwy perk. Jeśli nie, to widać tu nieścisłość - dosyć zreszta poważną - bo logika podpowiada, że szybkość postaci w ciężkim pancerzu powinna być w jakiś sposób ograniczona, a tak nie jest. Dlatego przyjąłem, że sam pancerz nie wpływa stricte na szeroko pojętą, zauważalną przez nas mobilność, tylko na statystyki.
 
O tym nie słyszałem.
Wydawało mi się, że za pełny potencjał silnego ciosu jako umiejętności odpowiada właściwy perk. Jeśli nie, to widać tu nieścisłość - dosyć zreszta poważną - bo logika podpowiada, że szybkość postaci w ciężkim pancerzu powinna być w jakiś sposób ograniczona, a tak nie jest. Dlatego przyjąłem, że sam pancerz nie wpływa stricte na szeroko pojętą, zauważalną przez nas mobilność, tylko na statystyki.


Za obrażenia od ataków odpowiadają generalnie 2 rodzaje skilli. Skille w drzewku miecza, można się szkolić w lekkim i mocnym ciosie i umiejętność od pancerza. Pancerz wpływa na ciosy tylko jeśli wybierzemy skill z umiejętności dodatkowych. Wtedy lekki pancerz wspiera lekkie ataki a ciężki wspiera mocne. Nie trzeba używać ciężkiego pancerza aby dobrze używać mocnego uderzenia, wystarczy umiejętność od tego ciosu. Tak jak nie trzeba biegać w lekkim pancerzu aby dobrze używać lekkiego ataku.
 
A bonusy z tych dwóch rodzajów umiejętności się sumują, czy też jest wybór albo wyszkolenie w mieczu albo wpływ pancerza? Bo jeśli się sumują, to i tak należałoby chodzić w ciężkim i wziąć dodatkowo te umiejętności zależne od pancerza, jeśli chciałoby się posiadać zabójczy silny cios.
 
Sumuje się to co masz wybrane w aktywnych umiejętnościach. To jest kwestia wyboru, chcesz nie co więcej zadawać obrażeń lekkim ciosem bierzesz (oprócz skilli do lekkiego ciosu) skill do pancerza i chodzisz w lekkim. Chcesz nie co więcej zadawać silnym bierzesz ciężki. A chcesz mieć szybszą regeneracje staminy bierzesz średni. Możesz połączyć dwa rodzaje pancerza i mieć bonusy z każdego z nich, ale wtedy będą mniejsze (bonus otrzymuje się za każdą część pancerze).
Cały system umiejętności oparty jest na trudnych wyborach. Umiejętności jest dużo, a slotów tylko 12.
 
Za obrażenia od ataków odpowiadają generalnie 2 rodzaje skilli. Skille w drzewku miecza, można się szkolić w lekkim i mocnym ciosie i umiejętność od pancerza. Pancerz wpływa na ciosy tylko jeśli wybierzemy skill z umiejętności dodatkowych.

Tak się zastanawiam odnośnie tych dodatkowych umiejętności (Utilities), je też trzeba będzie aktywować w drzewku? Jakoś to mi umknęło i nie mogę znaleźć informacji. Podejrzewam że skoro system działa w ten sposób to i pewnie dotyczy to tego osobnego drzewka które wchodzi w synergię z jakimś mutagenem.
Szczerze mówiąc to bazując na tym: http://forums.cdprojektred.com/thre...tcher-3-News?p=1625680&viewfull=1#post1625680
Poza jednym, może dwoma skillami nie brzmią zachęcająco. Miałbym bym problem z wybraniem 3 utilities.
 
Last edited:
Grę zaczyna się bez umiejętności. Każdą umiejętność jaka chce się użyć trzeba wybrać (wydając na nią punkt umiejętności). Potem z umiejętności jakie się posiada wybieramy te których chcemy używać i przenosimy je do slotów - dopiero wtedy umiejętności działają. Możemy wybrać tak 12 umiejętności.
Różnica miedzy dodatkowymi umiejętnościami a tymi z podstawowych drzewkami jest taka, ze umiejętności nie mają tierów i poziomów.
 
Tak się zastanawiam odnośnie tych dodatkowych umiejętności (Utilities), je też trzeba będzie aktywować w drzewku? Jakoś to mi umknęło i nie mogę znaleźć informacji. Podejrzewam że skoro system działa w ten sposób to i pewnie dotyczy to tego osobnego drzewka które wchodzi w synergię z jakimś mutagenem.
Szczerze mówiąc to bazując na tym: http://forums.cdprojektred.com/thre...tcher-3-News?p=1625680&viewfull=1#post1625680
Poza jednym, może dwoma skillami nie brzmią zachęcająco. Miałbym bym problem z wybraniem 3 utilities.

Tak, tak samo sie je aktywuje.. i o ile dobrze pamietam, do utilites nie ma do nich mutagena.. (któryś z youtuberów o tym wspominal)
 
Drzewko ultilities, to nic innego jak odpowiednik tego:
View attachment 13763
Z tą różnicą, że w W2 trzeba było bodajże wykupić umiejętności z tego drzewka, aby odblokować pozostałe ,,gałęzie''.
Oraz można było je wznacniać mutagenami. W3 nie można wzmacniać mutagenami tych umiejętności (nie wiem tego na 100%):
View attachment 13764
 

Attachments

  • 648-1-1372301324.jpg
    648-1-1372301324.jpg
    203.6 KB · Views: 45
  • nnnnnnnnnnnnn.jpg
    nnnnnnnnnnnnn.jpg
    133.2 KB · Views: 49
No właśnie ikonka pod tym "drzewkiem" sugeruje że jednak można. Oczywiście to tylko przypuszczenie, ale możliwe że mutagen który wchodzi z synergię z tą podstawową grupą może być ciężko dostępny.
 
Drzewko ultilities, to nic innego jak odpowiednik tego:
No własnie zupełnie nie. To drzewka w Wiedźminie 2 było wypełnione podstawowymi/słabymi umiejętnościami.
Drzewko utility w W3 jest BARDZO potężne, z zastrzeżeniem, że nie ma synergii z mutagenami (chyba?) i umiejętności mają tylko jeden poziom.
W Utility sa przecież umiejętności dające bardzo duże bonusy za elementy pancerza, regenerację żywotności za dnia/wytrzymałości w nocy, lub sporo dodatkowych punktów życia.

To kompletnie nie jest odpowiednik drzewka treningu z W2.
 
To drzewka w Wiedźminie 2 było wypełnione podstawowymi/słabymi umiejętnościami.

Ja nie wnikam w umięjętnośći w tym momencie, bo mnie to teraz nie interesuje. Będę sobie to zgłębiał i zastanawiał się co wybrać już w samej grze.
Jasne, że te umięjętności są inne. Nie zmienia to faktu, że oba drzewka, mają tą samą rolę.
 
Top Bottom