Wiedźmin 3: platformy

+
Całe szczęście, że te konsole są i mają moc mniejszą od przeciętnego PC. Wyobraźcie sobie jakie byłyby rzeczywiste wymagania Wiedźmina 3, gdyby nie ograniczona moc konsol, a gra wyglądałaby jak gif z Geraltem w wiosce. Na wysokich zagrałby chyba tylko @GosuPL, ale do ultra to i jemu Tytanów by zabrakło.
Wprawdzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby gry maksować dla high-endowych konfiguracji, ale faktycznym targetem są konsole i trochę tylko od nich mocniejsze zestawy PC ze środka stawki. Taka sytuacja wymusza na developerach podjęcie wszelkich działań mających na celu jak najlepszą optymalizację. Gdyby nie to, kazaliby nam po prostu kupić mocniejszy sprzęt - i tak co roku.
 
Last edited:
Ty za to piszesz rzeczowo i zalewasz nas argumentami. Podałam Ci ich masę, czemu konsole są potrzebne grom, jeśli ich nie widzisz, to Twój problem.

Nie mam badań na temat piractwa, tylko logikę. Wydawcy wolą konsolę, bo wiedzą, że tam wszyscy zainteresowani kupią grę. Na Pc to tak nie wygląda, wyśmiewasz piractwo, a widzisz jakie popularne są torrenty z grami? Chyba nie. Pewnie gdyby wyeliminować piractwo to i tak nie wszyscy z tych ludzi poszliby do sklepu, ale zysk dla wydawcy byłby większy. A gry to biznes, tu się liczy zysk, a nie czy ktoś robi płacz na forum, że trawa gorzej wygląda.

W1 i W2 mógł powstać tylko na PC. Bo były to gry mniejsze, do których wystarczyło 50 ludzi (w przypadku W1), a nie 200 (W3), i trzeba było 2 mln na kampanię, a nie 35. To są wszystko dane z ostatnich dni, nie wyssałam tego z palca. Dlatego to się musi opłacać, bo ilość kasy wpompowanej w projekt jest bardzo duża.

Wybacz, ale dla mnie jesteś takim internetowym krzykaczem, który specjalnie założył nowy temat żeby zwrócić na siebie uwagę, atakuje mnie (mówiąc że nie mam argumentów albo że są śmieszne), a sam NIC nie uzasadnia. Skończ waść, wstydu oszczędź. Zapewniam, że W3 na Twoim Titanie będzie wyglądać bardzo dobrze.
Nie jestem pewien czy powinienem podnosić rękawicę...
Jeżeli nie jesteś świadoma gier na PC które zostały opłacone na kickstarterze, wyłącznie na PC i zebrały niebotyczne sumy, o których nie marzyło się Ubisoftom... to nie mamy o czym rozmawiać. Twierdzisz, że rynek gier bez konsol nie istnieje? Wręcz przeciwnie. Tylko nie wiadomo czemu z braku laku łykamy papkę za każdym razem gdy ma zstąpić jezus, a okazuje się, że to pan Mieciu wysiadł z windy.

Piractwo nie ma tu nic do rzeczy. Temat nie istnieje bo jest niepoliczalny. Moim argumentem właśnie (a brak których zarzucasz) jest brak rzetelnych danych na ten temat.
Bo widzisz, równie dobrze może być tak, że dzięki piratom zyski są większe. Wypróbuj tu swoją logikę w odniesieniu o wypożyczanie książek i polecanie drogą pantoflową, może coś się nasunie.

Oskarżasz mnie o bycie krzykaczem a sama zagrałaś protekcjonalnie odnosząc się do mojego postu... czyli co, Tobie wolno, a mi nie? Ot, równouprawnienie ;P
Poza tym nie atakowałem Ciebie tylko przedstawiony przez Ciebie pogląd. jak dla mnie fundamentalna różnica.
I nie, nie chciałem robić z siebie attention whore, chciałem zwrócić, po raz kolejny, uwagę na ważki problem który jest popychany przed devów jak kulka kupy przez żuka gnojarza.
To samo miało miejsce gdy BIOWARE pochwaliło się wejściem w fazę beta. Dla mnie było niepojęte jak można się cieszyc z tak późnego rozpoczęcia etapu który trochę zajmuje. Przedstawiłem swoje obawy i na jakiej podstawie je opieram. Zostałem zakrzyczany i wyśmiany, że gówno wiem i tylko sobie krzyczę po internetach, że nie wiem ile tak naprawdę twórcy potrzebują czasu na dany etap. Obstawałem przy swoim, że to za mało czasu, żeby dopracowac szlify i niedociągnięcia widoczne na zajawkach wszelkich. I co? Ze 2 tyg później BW ogłasza przesunięcie premiery o kilka miechów aby tytuł doszlifować... przypadek <_<?

BTW nie posiadam Tytana i nawet na ultra nie zagram, nie o to chodziło gdy pisałem 1go posta... szkoda, że nie rozumiesz.
 
Last edited:
Jestem świadoma kickstartera. Niestety, są to ciągle gry niszowe, dobre, ale niszowe. Fajnie, że coś takiego istnieje, bo taki Pillars of Eternity nie wyszedłby w ogóle, bo wydawcy mówili, że taki staroszkolny RPG się nie sprzeda, no i faktycznie sprzedaż nie powala. Mówiąc o tych niebotycznych sumach pewnie pijesz do Star Citizena - to jeszcze nie wyszło i nie wiadomo kiedy w ogóle wyjdzie. Ostatnio też była afera o gościu, który wziął kasę i zwiał i zostawił niedokończoną grę. Więc to też nie jest taki temat czarno-biały.

Temat piractwa nie istnieje bo jest niepoliczalne. No tu to pojechałeś :D A porównywanie piractwa do wypożyczanie książek z biblioteki to gruba przesada. Do wypożyczania bardziej pasuje pożyczenie gry koledze - kasa jest już u dewelopera. Tłum piratów pobiera to za darmo. 12 lat temu przeczytałam całą sagę wiedźmina z biblioteki, tak mi się spodobała, że kilka lat później kupiłam całą. Pirat zwykle ściąga, przejdzie i zapomina, no chyba że ktoś nie jest pewny czy mu gra pójdzie i ściąga torrenta jako demo, jak chodzi to usuwa i kupuję grę.

Dalej trwam przy swoim, że Wiedźmin 3 ze swoim budżetem i rozległością nie powstałby tylko na PC. A Tobie, polecam zacząć cieszyć się grą jak już wyjdzie - fabułą i dialogami, klimatem, a nie obserwować krzak z każdej strony. Grafika naprawdę nie jest najważniejsza i tak kończę tę dyskusję z mojej strony.
 
Jestem świadoma kickstartera. Niestety, są to ciągle gry niszowe, dobre, ale niszowe. Fajnie, że coś takiego istnieje, bo taki Pillars of Eternity nie wyszedłby w ogóle, bo wydawcy mówili, że taki staroszkolny RPG się nie sprzeda, no i faktycznie sprzedaż nie powala. Mówiąc o tych niebotycznych sumach pewnie pijesz do Star Citizena - to jeszcze nie wyszło i nie wiadomo kiedy w ogóle wyjdzie. Ostatnio też była afera o gościu, który wziął kasę i zwiał i zostawił niedokończoną grę. Więc to też nie jest taki temat czarno-biały.

Temat piractwa nie istnieje bo jest niepoliczalne. No tu to pojechałeś :D A porównywanie piractwa do wypożyczanie książek z biblioteki to gruba przesada. Do wypożyczania bardziej pasuje pożyczenie gry koledze - kasa jest już u dewelopera. Tłum piratów pobiera to za darmo. 12 lat temu przeczytałam całą sagę wiedźmina z biblioteki, tak mi się spodobała, że kilka lat później kupiłam całą. Pirat zwykle ściąga, przejdzie i zapomina, no chyba że ktoś nie jest pewny czy mu gra pójdzie i ściąga torrenta jako demo, jak chodzi to usuwa i kupuję grę.

Dalej trwam przy swoim, że Wiedźmin 3 ze swoim budżetem i rozległością nie powstałby tylko na PC. A Tobie, polecam zacząć cieszyć się grą jak już wyjdzie - fabułą i dialogami, klimatem, a nie obserwować krzak z każdej strony. Grafika naprawdę nie jest najważniejsza i tak kończę tę dyskusję z mojej strony.
Tak, zjawisko piractwa jest niepoliczalne, bo choć można policzyć ilość ściągnięć to nie do policzenia jest czy i ile traci wydawca. Poza tym, to nie kradzież stricte togo słowa znaczeniu, bo dóbr nie ubywa ponieważ są nieskończone w tym wypadku.
Wypożyczenie książki jak najbardziej pasuje - wypożyczający to pirat, który opowiada znajomym, hipotetycznie niepiratom, o zajefantastycznym W3 w którego grał, a oni kupują. Proste? Proste. I logiczne. Nie wiem gdzie widzisz problem.

Co do kickstartera: Banner Saga, Shadowrun Returns, Wasteland 2, Planetary Annihilation, Chivalry MW, Defense Grid 2, Divinity: Original Sin, FTL... i kilka innych których nie pamiętam...
 
Zdecydowałem się na nowy temat, bo to co chcę napisać pasowałoby do kilku dyskusji.

Jestem SZCZERZE zawiedziony kierunkiem i rozwojem wydarzeń jeśli chodzi o developing.
Okazuje się, że to kolejne mydlenie oczu i "hamulcowy branży" w akcji. Jak w przypadku królestwa paliw. Wydajne pojazdy zasilane alternatywnie mogłyby jeździć od dawna, produkowane na skalę światową, ale lobbing naftowy nie pozwoli póki ciągną miliardy z wydobycia.
(...)

Żal mi Ciebie. Pewnie się meczysz widząc grę w ruchu.
Do świetnych gier trzeba nakładów, a to wymaga wysokiej sprzedaży. Można zrobić konsole, w której będzie 6 kart graficznych, ale po co. Gry są grami. Sprzęt musi mieć atrakcyjną cenę, a takie 1500zl wydane raz na kilka lat jest ok. Warto zrozumieć, że developerzy mogliby zrobić grę, która na low zarznie TitanX - ale jaki jest tego sens - mieli by się cieszyć z Twojego komentarza w stylu "super, ale grafa, jak film tylko dlaczego sli 980 nie wyrabia na średnich"...
Musieli pogorszyć grę, to to zrobili, proste. W filmach, które oglądasz w kinach też wypada wiele scen, świetnych scen, bo tak chciał reżyser, bo były ograniczenia co do długości filmu itd.
Gra ma przynieść zyski. Wszystkie multiplatformy będą równane do Konsol tych, a później kolejnej generacji. I mi to pasuje. Gry już teraz są śliczne. Wystarczy być cierpliwym, a za 3-4 lata będzie kolejny przeskok graficzny.
 
Last edited by a moderator:
oriętuje się ktoś może co mówią o płynności Wiedźmina 3 w tym kraju którym była przedwczesna premiera ?
 
Poniżej masz wypisane zmiany w łatce 1.01 dla PS4:

Following features are added:
Major changes:
- Support for DLCs
- Multiple stability issues fixed
- Overall performance improvements

Quests and game:
- Variety of cosmetic quest improvements
- Journal objective fixes
- Quest mapping fixes
- Dialogue flag fixes
- Quest balancing issues
- Scene triggering improvements

Gameplay systems:
- Boat behavior
- AI improvements
- NPC spawn strategy improvements
- Combat balancing
- UI optimizations
 
- Overall performance improvements

Nie jestem mistrzem angielskiego, ale tu piszą chyba o poprawie wydajności a nie o działaniu cały czas w 30klatkach na sekundę. Dobrze napisali w jednej recenzji, że to co obiecywali się nie stanie się na nich odbije a nie potrzebnie.
 
W przypadku konsol (tutaj PS4) owe "zwiększenie wydajności" oznacza właśnie równanie do tego ustalonego (stałego) "frame rate" (w tym przypadku 30 klatek na sekundę).
 
Żal mi Ciebie. Pewnie się meczysz widząc grę w ruchu.
Do świetnych gier trzeba nakładów, a to wymaga wysokiej sprzedaży. Można zrobić konsole, w której będzie 6 kart graficznych, ale po co. Gry są grami. Sprzęt musi mieć atrakcyjną cenę, a takie 1500zl wydane raz na kilka lat jest ok. Warto zrozumieć, że developerzy mogliby zrobić grę, która na low zarznie TitanX - ale jaki jest tego sens - mieli by się cieszyć z Twojego komentarza w stylu "super, ale grafa, jak film tylko dlaczego sli 980 nie wyrabia na średnich"...
Musieli pogorszyć grę, to to zrobili, proste. W filmach, które oglądasz w kinach też wypada wiele scen, świetnych scen, bo tak chciał reżyser, bo były ograniczenia co do długości filmu itd.
Gra ma przynieść zyski. Wszystkie multiplatformy będą równane do Konsol tych, a później kolejnej generacji. I mi to pasuje. Gry już teraz są śliczne. Wystarczy być cierpliwym, a za 3-4 lata będzie kolejny przeskok graficzny.

Zejdź ze swojego protekcjonalnego konika, dobrze? jak zacznisz normalnie się odnosić do innych to możemy pociągnąć konwersację. Sedno tematu też wygodnie omijasz dużym łukiem.
 
W przypadku konsol (tutaj PS4) owe "zwiększenie wydajności" oznacza właśnie równanie do tego ustalonego (stałego) "frame rate" (w tym przypadku 30 klatek na sekundę).

Modle się o to każdego dnia żeby było jak mówisz ( w przenośni - jest niewierzący ). Mam przed oczami sytuacje z Unity i tytuły " Ubisoft zrobił skok na kase graczy " oby nie było tego samego z Wiedźminem. Z tego co mówią recenzję to oprawa dźwiękowa, fabuła, zad podobczne są kosmiczne, to zepsucie tego optymalizacją było by naprawde słabym posunięciem. Wedle mnie może być klatkowanie na poziomie 30-25 przy zadymach, ja osobiście pewnie nawet tego aż tak bardzo nie zauważe, ale tak jak w jednej z recenzji wyczytałem " spadki do 14 klatek " to już jest masakra. Tylko tak logiczne myślać, dlaczego recenzenci dostali wersje z taką słabą optymalizacją ? Dawać grę do recenzji z sporymi fram dropami to jak strzał w kolano - to się nie dodaje jak mówi Max Kolonko
 
Zejdź ze swojego protekcjonalnego konika, dobrze? jak zacznisz normalnie się odnosić do innych to możemy pociągnąć konwersację. Sedno tematu też wygodnie omijasz dużym łukiem.

Odnoszę się normalnie. Szczerze piszę, że żal mi Ciebie - ujmując inaczej, współczuję Ci, ponieważ bardzo przeżywasz to, że gra straciła na grafice, a nie warto - czy to obraźliwe? Napisałem wystarczająco dużo, aby pojąć ten stan rzeczy i powody tego. Tutaj niczemu nie są winne konsole. Winny jest system. Aby zrobić dobrą grę trzeba mieć kasę, aby mieć kasę...idt - to już robi się nudne, każdy wie o co chodzi. Każdy też ma możliwość obejrzeć grę przed premierą, przeczytać recenzje i podjąć ostateczną decyzję. Wiedźmin 3 to olbrzymi projekt, który bez konsol nie miałby prawa bytu w takiej skali. Oczywiście na pc mamy kapitalne tytuły eksluzywne, jak przytoczony przez Ciebie Pillars of Eternity - gra, która zebrała 4 bańki, troszkę dołożyli twórcy z pewnością. Piękny tytuł - gram od półtora miesiąca i jestem w końcówce drugiego aktu. Jest to też gra pokazująca idealnie, że grafika może być słaba, że wodotryski graficzne nie są istotne aby osiągnąć szczyt jakim jest w moim mniemaniu miano - arcydzieło, którym ta gra jest. To samo tyczy się Wiedźmina 3 - gra z pewnośćią będzie arcydziełem, bo grafika jest piękna, a że została pogorszona w stosunku do pierwszych materiałów, trudno - liczą się jeszcze pozostałem elementy. Dzięki temu, że gra ukazuje się na konsolach, wielu graczy dostanie szansę w to zagrać, a twórcy zarobią z pewnością znacznie więcej, co przełoży się na lepsze ich gry w przyszłości.

A jakie jest sedno tematu - bo może jednak nie rozumiem czegoś?

---------- Updated at 06:14 PM ----------

I jeśli chodzi o różnice graficzne między platformami ps4 a pc, i ustawieniami low vs max na pc....

ps4vs pc
https://www.youtube.com/watch?v=9Cn-ekHLqEY

pc low vs max
https://www.youtube.com/watch?v=NKadTifTRlY

To było do przewidzenia. Gracze konsolowi jednak nic nie stracą. Cóż koledzy konsolowcy - miłego grania życzę :D Gra wygląda znacznie lepiej od pc low, a na filmikach wręcz nie różni się od pc. Powoli trzeba szykować się do premiery :D Spotkamy się pewnie w tematach poświęconych fabule, zadaniom i wielu innym wspaniałym rzeczom jakie znajdą się w grze - ale dopiero jak skończę grać :D
 
Tidux (znany branżowy "donosiciel") podzielił się kilkoma informacjami nt. stanu wersji na PS4 po patchu:
https://twitter.com/Tidux/status/599276413682905088
Fast travel time you wonder? 3-5 seconds. #PS4 #TheWitcher3WildHunt

https://twitter.com/Tidux/status/598597945034940416
The Patch makes the game really solid!even looks better! UI feels snappa and Flows better. #PS4 #TheWitcher3WildHunt

https://twitter.com/Tidux/status/598861333384265728
@JohnHrob @YouTube death aboute 30 sec

https://twitter.com/Tidux/status/598753938628878336
@Tidux How's the framerate after the patch?

@AnthonyPutson Better!
 
Top Bottom