Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Słuchajcie, ile byście dali za używanego Ryzen 5 3600? Ile sie opłaca wydać na tego procka z drugiej ręki? 750zł to dobra cena?
Zalezy ile był używany - 750 to trochę drogo bo jeszcze kilka miesięcy temu to po tyle nówki chodziły, za drogo, myślę że max 650 to można wołać. Zresztą dla porównania można sobie zerknąć po ile na allegro chodzą
 
Pojawił się nowy Cinebench R23
chyba musieli się szykować już wcześniej na premierę nowych procków.
To ja wrzucę swoje, wygląda solidnie jak na stock z PBO / 3200-14-14-14



A @I_w_a_N wpadnie i pewno zrobi koło 25k w multi ? 30K?

Ściągnąłem i przetestowałem (do tych 25K mi brakuje, nieco więcej niż "trochę" ):

 
Odnośnie procków, bo składam komuś kompa do grania i czekam na czarny piątek.

Jeśli miałbym wybierać procki w podobnych cenach, to co lepsze ryzen 9 3900x czy 5 5600x? Wiem, że nowe ryzeny są kosmicznie wydajne, do tego mają używać technologię SAM przy sparowaniu z Radkami z serii 6000, z drugiej strony 12 rdzeni. Nowe konsole mają procesory 8 rdzeniowe, pytanie czy to nie uderzy w przyszłości w 6 rdzeniowe 5600x.

A może wziąć tańszego 7 3700x i się nie przejmować?
 
Odnośnie procków, bo składam komuś kompa do grania i czekam na czarny piątek.

Jeśli miałbym wybierać procki w podobnych cenach, to co lepsze ryzen 9 3900x czy 5 5600x? Wiem, że nowe ryzeny są kosmicznie wydajne, do tego mają używać technologię SAM przy sparowaniu z Radkami z serii 6000, z drugiej strony 12 rdzeni. Nowe konsole mają procesory 8 rdzeniowe, pytanie czy to nie uderzy w przyszłości w 6 rdzeniowe 5600x.

A może wziąć tańszego 7 3700x i się nie przejmować?

Do grania bierz 5600x. Gry jeszcze bardzo długo nie będą wspierać więcej niż cztery rdzenie. Na dwa-trzy lata masz spokój.

SAM ma być tez wspierany przez NVidie.

EDIT: problemem jest tylko dostępność nowych Ryzenów. Nigdzie ich nie ma, a jak są, to droższe o 30-60 Euro od ceny producenta.
 

Pojutrze 18 listopada premiera - referenty, autorskie od 25 listopada.
Dostępność na premierze znikoma, ale z tygodnia na tydzień ma się poprawiać.
 
Zalezy ile był używany - 750 to trochę drogo bo jeszcze kilka miesięcy temu to po tyle nówki chodziły, za drogo, myślę że max 650 to można wołać. Zresztą dla porównania można sobie zerknąć po ile na allegro chodzą
Właśnie w tym problem, że są po 800-900 zł :(
 
W sumie można być zadowolonym, wszystko cacy szczególnie jak ktoś będzie parować z zen3
Wydajność w DXR typowa jak na 1 generacje kart z tym.
 
Tutaj kolejne testy:

https://www.igorslab.de/en/radeon-r...n-test-feeling-equal-but-different-in-detail/

Podsumowanie: bez RT karty wymiatają, w 4K ssą (bo ten magiczny "infinity cache" nie jest jednak taki magiczny i NVidia z DDR6X jest szybsza, nawet mając mniej RAM-u), w RT ssą podwójnie. Czyli do 1440p można się zastanowić nad kupnem 6800, 4K i/albo RT to tylko NVidia. 6800XT nie ma najmniejszego sensu, wg. mnie.

Mogło być tak pięknie, wyszło jak zwykle. Nie ma szans żeby ceny NVidii spadły.
 
Mogło być tak pięknie, wyszło jak zwykle. Nie ma szans żeby ceny NVidii spadły.
Spadną spadną, chociaż najpierw to muszą karty wjechać do sklepów, inna sprawa że SAM naprawdę robi różnicę


Więc ćwieka to mają ci z zen3 na pokładzie, poza tym jutro black ma wypuścić osobny materiał o SAM, a niedługo po nim Lipton o Super Samplingu od AMD czy też od MS żeby było dokładniej.
Wszystko zależy kto do jakiej rozdziałki używa i jaki ma CPU, do 1080p/1440p to bardzo dobre karty, powyżej już nie bardzo.
Widać że część z ficzerów jeszcze w budowie jak i same sterowniki nie do końca dojrzałe, chociaż nikt nie narzekał na czarne ekrany :beer:
 
Last edited:
Spadną spadną, chociaż najpierw to muszą karty wjechać do sklepów, inna sprawa że SAM naprawdę robi różnicę


Więc ćwieka to mają ci z zen3 na pokładzie, poza tym jutro black ma wypuścić osobny materiał o SAM, a niedługo po nim Lipton o Super Samplingu od AMD czy też od MS żeby było dokładniej.
Wszystko zależy kto do jakiej rozdziałki używa i jaki ma CPU, do 1080p/1440p to bardzo dobre karty, powyżej już nie bardzo.
Widać że część z ficzerów jeszcze w budowie jak i same sterowniki nie do końca dojrzałe, chociaż nikt nie narzekał na czarne ekrany :beer:

Dlaczego ćwieka? SAM może działać zarówno z NVidia jak i... Intelem.

 
RX 6800 XT zjada nVidia wydajnościowo (i pod względem zasobu VRAM), ale na polu RT wciąż polega (a raczej staje w szranki jedynie z RTX 3070).

Zobaczymy jak to będzie z RX 6900 XT.
 
Pytanko do znawców. Mam komputer z 4790k, dyskiem SSD, 16GB Ramu, gtx 980. czy jeśli bym zakupił kartę pokroju rtx3070, lub odpowiednik AMD, będzie to miało sens, czy konieczna jest modernizacja całego komputera? Interesuje mnie granie w 1440p, bo taki mam monitor, i do tej pory tak grałem.
 
Top Bottom