Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+
[...]

Aa.. I ktoś wie w jakich jednostkach jest podana prędkość w grze? Km/h, mph, czy może Redsi wymyślili jakąś swoją jednostkę. Bo widziałem tylko zapis że jadę np 100. Ale czego? Bo 100km/h a 100 mph to jest różnica. I to spora. I tym bardziej przy hamowaniu. :)

Tyle z moich rozważań na temat pojazdów i ich prowadzenia w CP :)

Prędkość jest w mph :)
 
Niestety patch 1.1 to sporo nowych błędów których nie miałem. Znikające granaty podczas rzucania, nie da się strzelać przez celownik i najgorszy psujący całą zabawę, wczytywanie powoduje, że mody w broniach i wszczepach nie działają. Ręce opadają...
 
Z grą na GOG w wersji 1.06 nie miałem żadnych problemów. Nawet nie wiedziałem, że takie błędy występują. Zainstalowałem aktualizację 1.1 i teraz mam same problemy.

Największy to taki, że teraz po wczytaniu zapisu (a mam do zrobienia akurat tę misję z Takemurą o której mowa w liście zmian) dzwoni Takemura i się nie odzywa. Nie można nie odebrać. Telefon zablokowany, nie można zapisać gry, nie można podróżować.

Poza tym coś dziwnego stało się z ramionami V - jakby wyrastały z jednego punktu - zwłaszcza przy bieganiu z ostrzami modliszkowymi.

Wyciągnięcie broni. Czasami po wyciągnięciu broni w ogóle nie widać modelu broni a same ręce V, które trzymają niewidzialną broń.




Aktualizacja była pobierana w trakcie grania jeśli ma to jakieś znaczenie.

Ogólnie z mojej perspektywy: gra chodziła cacy, a teraz jest zepsuta.

Aktualizacja 1.1 powoduje kompletną niegrywalność, na anglojęzycznym są ludzie z takim samym doświadczeniem.

Mam nadzieję, że powrót do 1.06 to naprawi.


A tak poza tym, GOG krzyczał, że na aktualizację chce 60 GB, zwolniłem miejsce, a on pobrał 1.1 GB - tak ma być?



CDPR nadal jestem waszym fanem ale musicie coś z tym zrobić, nie może tak być, że aktualizacja pogarsza sprawę :(



EDIT:

Po reinstalce 1.06 wszystko znów śmiga, a Takemura zadzwonił i odzywał się normalnie.


Miałeś save zapisanego przed aktualizacją ?
Ja też wróciłem do 1.06 i teraz żaden save mi się nie chce wczytac.
 
Padały tutaj stwierdzenia, żeby na spokojnie punktować co nie działa:

Po hotfix 1.05 jest problem z działaniem menu - zgłaszałem to w wątku do tej poprawki - NIE działają opcje w menu dot. interfejsu nie da się np wyłączyć dialogów w tle.

NIE działają również opcje grafiki - nie ma żadnej różnicy względem tego czy ziarno, abberacja itd pozostają włączone czy wyłączone - strasznie to irytujące.

Problem występuje także u innych użytkowników (popytalem na FB, ludzie potwierdzili podobne przypadłości).
To ziarno mnie najbardziej wk.. denerwuje.
Post automatically merged:


Sidiproject w pigułce... pacza dostanieta za 10 dni, a tak w ogóle wszystko to wina testerów i wersja PiSi jest supa.
A teraz czekamy na patch do patcha.:giveup:
Niestety jakby się im nie kibicowało to ciągle strzelają samobóje. I nawet najwytrwalsi tracą cierpliwość. Miał być wielki patch. Obszerność listy zmian niewiele się różni od hotfix'a. Tempo napraw bardzo słabe. Chyba, że większość pracy poszło na optymalizację i naprawę crash'ów. Niestety to też można podważyć bo wyraźnie widać zmniejszenie dystansu rysowania elementów - czyli pogorszenie, a nie polepszenie.
Problem w Takemurą. Ja rozumiem, że taka gra to tysiące zależności, ale też setki osób nad nią pracuje. Niestety widać tutaj jak na tacy brak jakości, chaos?
Ja już wiem, że nie kupię gry zaraz po premierze, a tym bardziej w preorderze. Warto poczekać bo i mniej nerwów i taniej. Może za pół roku błędy zostaną naprawione. A jeżeli chodzi o rzeczy dodatkowe jak poprawa AI policji, zachowanie wody (dawno nie widziałem tak słabej jakości wody) i mnóstwo innych aspektów to jeszcze długo poczekamy o ile w ogóle to zostanie ruszone.
 
Last edited:
Prędkość jest w mph :)

Jesteś tego pewien? W opcjach nie ma nigdzie jakiegoś "suwaka" z wyborem jednostek (metryczne/imperialne). Nigdzie też nie pisze (na ekranie masz tylko obrotomierz i licznik ale bez podanej jednostki, wewnątrz pojazdu też nie zauważyłem jednostek). Natomiast odległości do punktów i celu masz w jednostkach metrycznych (metrach i kilometrach).

Ale żeby nie było że się czepiam czy coś. Po prostu na początku myślałem że to km/h (właśnie przez te podane odległości do celów), ale potem mi to przestało pasować bo jak supercar ma tylko max 190 km/h jechać. Więc zacząłem kombinować w mph. Ale dalej mi w tym coś nie pasowało. Ostatecznie dałem sobie więc z tym spokój i cieszyłem dalszą się grą.

Sorry za ten offtop :)
 
Last edited:
Spróbuję jeszcze jak już kupię jakieś auto z Badlandów sprawdzić jak się tym jeździ i czy też tak nim rzuca bo myślałem, że trochę bardziej ogarnęli fizykę aut w tej grze ;)

A co do błędów to - jak mówiłem, spawn samochodów w tej grze to totalna pomyłka. Czymś takim mam jeździć? xD Po kilkunastokrotnym wezwaniu auta czasem staje normalnie na 4 koła, a nie na dachu. A co do drugiego to tak się kierownicy nie trzyma ;)
Jesteś tego pewien? W opcjach nie ma nigdzie jakiegoś "suwaka" z wyborem jednostek (metryczne/imperialne). Nigdzie też nie pisze (na ekranie masz tylko obrotomierz i licznik ale bez podanej jednostki, wewnątrz pojazdu też nie zauważyłem jednostek). Natomiast odległości do punktów i celu masz w jednostkach metrycznych (metrach i kilometrach).

Ale żeby nie było że się czepiam czy coś. Po prostu na początku myślałem że to km/h (właśnie przez te podane odległości do celów), ale potem mi to przestało pasować bo jak supercar ma tylko max 190 km/h jechać. Więc zacząłem kombinować w mph. Ale dalej mi w tym coś nie pasowało. Ostatecznie dałem sobie więc z tym spokój i cieszyłem dalszą się grą.

Sorry za ten offtop :)


Dobra wiedziałem że gdzieś widziałem mile....

Wsiądź do porsche Johnego i popatrz na liczniki tam są jedyne analogi w grze :)
 
Jesteś tego pewien? W opcjach nie ma nigdzie jakiegoś "suwaka" z wyborem jednostek (metryczne/imperialne). Nigdzie też nie pisze (na ekranie masz tylko obrotomierz i licznik ale bez podanej jednostki, wewnątrz pojazdu też nie zauważyłem jednostek). Natomiast odległości do punktów i celu masz w jednostkach metrycznych (metrach i kilometrach).

Ale żeby nie było że się czepiam czy coś. Po prostu na początku myślałem że to km/h (właśnie przez te podane odległości do celów), ale potem mi to przestało pasować bo jak supercar ma tylko max 190 km/h jechać. Więc zacząłem kombinować w mph. Ale dalej mi w tym coś nie pasowało. Ostatecznie dałem sobie więc z tym spokój i cieszyłem dalszą się grą.

Sorry za ten offtop :)

Spoko ;) Miałam dokładnie taką samą rozkminę. Jak to możliwe że najszybsze auto jedzie jednak tylko tyle... ? Skoro odległości są w metrach to czy prędkość nie jest w km/h... ? Ale w niektórych samochodach widać mp, np:
Cyberpunk 2077_20210125223006.jpgCyberpunk 2077_20210125223604.jpg
 
Jesteś tego pewien? W opcjach nie ma nigdzie jakiegoś "suwaka" z wyborem jednostek (metryczne/imperialne). Nigdzie też nie pisze (na ekranie masz tylko obrotomierz i licznik ale bez podanej jednostki, wewnątrz pojazdu też nie zauważyłem jednostek). Natomiast odległości do punktów i celu masz w jednostkach metrycznych (metrach i kilometrach).
Na liczniku w Kusanagi są mile. Co do innych pojazdów nie mam pewności, ale raczej nie miałoby to sensu gdyby były kilometry.
 
Na liczniku w Kusanagi są mile. Co do innych pojazdów nie mam pewności, ale raczej nie miałoby to sensu gdyby były kilometry.
Spoko ;) Miałam dokładnie taką samą rozkminę. Jak to możliwe że najszybsze auto jedzie jednak tylko tyle... ? Skoro odległości są w metrach to czy prędkość nie jest w km/h... ? Ale w niektórych samochodach widać mp, np:
View attachment 11156753View attachment 11156756


Dobra wiedziałem że gdzieś widziałem mile....

Wsiądź do porsche Johnego i popatrz na liczniki tam są jedyne analogi w grze :)

OK. Przyznaję wam rację. Są pojazdy w których pojawia się zapis jaka to jednostka miar. :)
W takim razie niektóre rozważania w postach na temat drogi hamowania jako błędu w grze, są już na początku błędne bo autorzy piszą o prędkościach w km/h. Ale tak na prawdę pojazd nie porusza się 40 km/h tylko 40 mph co równa się ok 65 km/h. W związku z tym droga hamowania pojazdu (przy tych samych, stałych założeniach dla tych dwóch prędkości!) nie wyniesie 12,32 metrów (dla 40 km/h) tylko 32,76 metry (dla 65 km/h). A ze 150 km/h droga hamowania wyniesie już 173,89 metry. Natomiast ze 190mph, czyli 305km/h ta droga równa się już... uwaga.... 717,41 metry!!!! Czysta fizyka i matematyka ze wzorów które zapewne zostały zastosowane w grze do zaprogramowania drogi hamowania pojazdów. :) Natomiast całkowita droga zatrzymania jest jeszcze dłuższa bo do tego dolicza się czas reakcji kierowcy (i przelicza się go na pokonaną drogę), czas reakcji hamulców i intensywność hamowania, rodzaj nawierzchni i tarcia, pochyłość drogi. Wzory są trochę bardziej skomplikowane, dochodzi jeszcze parę zmiennych. Ale nie zmienia to faktu że jest ona dłuższa. O wiele dłuższa.
Dlatego drogi hamowania w grze bym się nie czepiał jako błędu, któy koniecznie trzeba poprawiać. Bo jest ona w miarę prawidłowa. ;) Co najwyżej zmnijszyłbym lekko zbyt dużą czułość na gaz i nadsterowności z nią związaną (nagłe przyśpieszenie przy skręconych kołach powoduje momentalne wykręcenie bączka). :)
 
Last edited:
A co jeśli w jednych autach są mi/h a w innych km/h ?

To będzie problem?

Jeżeli widzisz że jedziesz szybciej od innych a na liczniku tylko 100 lub mniej to chyba logiczne że mile...

Akcja toczy się w USA...

Mam dalej wymieniać?

Oczywiście że mogli sprowadzić samochody z Europy tylko po co... A z innej beczki o ile mi nie przeszkadza licznik w milach posiadam Chryslera to taki Amerykanin by się przekręcił gdyby główny licznik pokazywał Km
Post automatically merged:

OK. Przyznaję wam rację. Są pojazdy w których pojawia się zapis jaka to jednostka miar. :)
W takim razie niektóre rozważania w postach na temat drogi hamowania jako błędu w grze, są już na początku błędne bo autorzy piszą o prędkościach w km/h. Ale tak na prawdę pojazd nie porusza się 40 km/h tylko 40 mph co równa się ok 65 km/h. W związku z tym droga hamowania pojazdu (przy tych samych, stałych założeniach dla tych dwóch prędkości!) nie wyniesie 12,32 metrów (dla 40 km/h) tylko 32,76 metry (dla 65 km/h). A ze 150 km/h droga hamowania wyniesie już 173,89 metry! Czysta fizyka i matematyka ze wzorów które zostały zastosowane w grze do zaprogramowania drogi hamowania pojazdów. :) Natomiast całkowita droga zatrzymania jest jeszcze dłuższa bo do tego dolicza się czas reakcji kierowcy (i przelicza się go na pokonaną drogę), czas reakcji hamulców i intensywność hamowania, rodzaj nawierzchni i tarcia, pochyłość drogi. Wzory są trochę bardziej skomplikowane, dochodzi jeszcze parę zmiennych. Ale nie zmienia to faktu że jest ona dłuższa. O wiele dłuższa.
Dlatego drogi hamowania w grze bym się nie czepiał jako błędu, któy koniecznie trzeba poprawiać. Bo jest ona w miarę prawidłowa. ;) Co najwyżej zmnijszyłbym lekko zbyt dużą czułość na gaz i nadsterowności z nią związaną (nagłe przyśpieszenie przy skręconych kołach powoduje momentalne wykręcenie bączka). :)

Czyli przyjęło się porównanie :) i nagle wychodzą takie małe kruczki jak bardzo realistyczna jest gra dzięki za wątek było miło brać w tym udział :D
 
Z ciekawości sprawdziłam samochody które można kupić i zdobyć. Nie liczyłam ile dokładnie ale tylko w kilku, w pięciu? nie widać że to mph. W większości jednak jest na liczniku ;)
 
Z ciekawości sprawdziłam samochody które można kupić i zdobyć. Nie liczyłam ile dokładnie ale tylko w kilku, w pięciu? nie widać że to mph. W większości jednak jest na liczniku ;)

Mało kiedy jeździłem z widokiem z wewnątrz. Mogłem nie zwrócić na to uwagi albo trafiłem na te które nie miały tego zapisu. (bo choć kupiłem wszystkie możliwe pojazdy z grze to większości i tak nie objeździłem i nie oglądałem w środku ;) ) Najczęściej jednak, nielicząć motocykli to jeździłem czarnym Rayfield Caliburnem (znaleziony w jaskini - niby batmobil). A w nim nie zauważyłem zapisu. Ale tak jak pisałem - w późniejszym czasie całkowicie przestało mnie to obchodzić :)

Ale w sumie dzięki temu pytaniu wywiązała się ciekawa konkluzja na temat "czy długa droga hamowania w grze to błąd i bug" :)
 
no dobra. to w takim razie, skoro są w milach. to czemu odległość do celu pokazuje nam w metrach? :D dlatego to tak mylące było. też myślałem, że prędkość pokazuje km/h. w sumie. mogli by taką opcje do zmiany wrzucić
 
Dokładnie mogli by dodać zmianę licznika ale odległości chyba w ustawieniach możesz przełączyć na mile a samych liczników chyba nie nie mam teraz możliwości sprawdzenia
 
Chyba się porwali konkretnie na rynek amerykański. Nawet polskie napisy mają tyle literówek, jakby polski odbiorca miał najmniejsze znaczenie. Albo błędy z napisami biorąc pod uwagę płeć i grając męskim V, często jest używana forma żeńska w dialogach. Tak samo z brakiem opcji zmiany na km lub mile (już nie wiem, z jakiego systemu miar ta gra korzysta) jakby mieli tych, którzy korzystają z systemu metrycznego olali i wszyscy mają się dostosować do Amerykańców... Mają mnóstwo roboty, żeby doprowadzić grę do takiego stanu jak finalny W3.
 
Witam.
Poproszę o odpowiedź kompetentną osobę zajmującą się naprawianiem gry o ile taka jest.

Mam PS4 i PS5 i na obu jest całkowity brak martwej strefy na gałkach w menu gry.
W samej grze (poza menusami) np. podczas biegania trzeba wyraźnie ruszyć drążkiem aby nastąpiła reakcja natomiast w menu inventory jak i w trybie graficznym jest jakiś koszmar. Pierwszy raz się spotkałem z całkowitym brakiem "wbudowanej" w grę martwej strefy dla drążków. Dodam, że pad z PS5 to nówka a i z PS4 PRO ten pad też mało śmigany.
Ustawiona martwa strefa w opcjach działa tylko podczas aktywnej gry.
Aha ja nie mam możliwości cofnięcia patcha na konsoli a niestety po ostatnich aktualizacjach na obu konsolach pobierają się same łatki mimo odznaczonych ustawienia autopobierania łatek.

Do zwiech co 2-3 godziny już przywykłem, po prostu po ok 1 max 2 godzinach restartuję grę i tak działam.
Jak zapomnę to wywala bezbłędnie grę max po ok 3 godzinach.
Do utknięcia w jakimś dziwnym miejscu też bo robię jak opętany sejwy co rusz.
Sama gra też często zapisuje postępy.

Czy to prawda, że zmieniliście jakość wypadających przedmiotów nie informując o tym graczy?
Jeśli tak to jaki w tym cel skoro to nie jest gra sieciowa i nie ma potrzeby balansowania co i rusz broni i map jak to jest w typowo sieciowych strzelankach.

Czy nie powinniście skierować każdego wolnego zasobu ludzkiego do szukania i eliminacji bugów?
 
Top Bottom