Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+

Guest 4470908

Guest
Patrząc na to co zostało zrobione i ile to zajęło czasu, wnioskuję iż gra zostanie w pełni poprawiona w okolicach września 2021 może nawet później. Na chwilę obecną są dwie dobrze zrobione i dopracowane rzeczy w tej grze: Miasto, jego wygląd i tworzony przez architekturę klimat i Tryb fotograficzny. Cała reszta ma większe lub mniejsze błędy, glitche i inne trapiące je bolączki. No i nie można zapomnieć o usuniętej zawartości (bo że taka jest chyba już każdy zaznajomiony z grą wie). Zawiedziony jestem tym jak ta gra wygląda w zestawieniu z zapowiedziami kreującymi jej obraz zanim wyszła, oraz tym ile trzeba będzie jeszcze czekać aby być może (bo nie jest to do końca pewne) wyglądała tak jak miała wyglądać. Trochę już na tym świecie żyję, było już parę różnych produktów (z różnych branż, nie tylko gier) na które czekałem gdyż według zapowiedzi, reklam itp trafiały dokładnie w mój gust, oczekiwania i zainteresowania. Ale jak dotąd tylko Cyberpunkiem jestem tak mocno rozczarowany. Mam w grze ponad 60h, jednak początkowy hurraoptymizm się ulotnił w zderzeniu z bolączkami tej gry i właśnie powolnym jej łataniem.


Jeszcze tylko kwestia poprawek AI, wielu z Was pisze tutaj iż nie sądzi że będą, lub nie spodziewa się poprawek AI, bo ponoć nie były zapowiadane. Otóż były, poniżej screen z transkryptu z jednej z konferencji CDProjektu:

scrtrasscrypt.png


A tutaj link do całości (fragment z obrazka na stronie 8) https://www.cdprojekt.com/pl/wp-content/uploads-pl/2020/12/call-transkrypt_pl.pdf

Także jak najbardziej można, trzeba i należy się spodziewać poprawionej policji i jej zachowań, poprawionych mieszkańców miasta i ich zachowań, normalniejszego ruchu ulicznego i inteligentniejszych przeciwników, bo tym między innymi steruje AI w tej grze i jest ona wadliwa.
 
Last edited by a moderator:
Ktoś tu pisał, żeby zgłaszać bugi i ograniczyć emocje, to ja zgłaszam
1. problem z plecakiem i skrytką w trybie "chomikuj". Gdy jest dużo przedmiotów w skrytce/plecaku i przekładam je do/z plecaka, gra po niedługim czasie dosłownie mi UMIERA (kiedy jeszcze jestem w inventory albo gdy wychodzę z plecaka). Freeze na minutę i albo się odblokuje (wtedy muszę ją zamknąć) albo komp się restartuje.
Tak, wiem, że rozwiązaniem może być trzymanie pustej skrytki, ale chyba nie tędy droga?
2. gdy wcisnę prawy albo lewy SHIFT (a SHIFTY mam NIEPRZYPISANE do żadnej akcji) i strzałkę na klawiaturze NUMERYCZNEJ, wtedy V się rusza zgodnie z kierunkiem strzałki. Jak to kurna wyłączyć, bo potrzebuję używać SHIFT + NumPad4?
 
Last edited:
@Hurtownik

Jasne że nie tędy droga...
Spróbuj przez oficjalny support zgłosić bo jak na razie jesteś chyba pierwszy z tym błędem a wiem że niektórzy nieźle chomikują i nic im się nie dzieje.

Na jakiej platformie grasz?
 
Super... Szkoda tylko, że nadal po misji Mieszkanie 303 gra nie odpala kolejnych misji. Ponad 80h zabawy idzie do wywalenia...
 
U mnie po tym patchu gra nie chce się uruchomić,
Win 7, 16 gb ram. GF 1060 6Gb, ssd.

RAPORT:


Registered crash info file...
InternalVersion: 3.0.3256355 P4CL: 4197920 Stream: //R6.Root/R6.Patch0Hotfix2
!!!CRASHED!!!
Error Reason: Unhandled exception
Expression: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (0xC0000005)
Message: The thread attempted to write to an inaccessible address at 0x76F826B0.
File: <Unknown>
Line: 0

"uptimeSeconds":2
"stopThreadID":4040
"exceptionCode":0xC0000005
"processID":3120
"Engine/CommitFailedErrorCode@1#TID=0":"0"
"Configuration/Name@2#TID=0":"FINAL"
"Configuration/Name2@3#TID=0":"FINAL"
"Game/Patch@7#TID=0":"1.1"
"Engine/OOM@4#TID=0":"false"
"GlobalMode/IsClosing@5#TID=0":"false"
"GlobalMode/IsGame@17#TID=0":"true"
"Jobs/InitParam/MaxLatentJobs@8#TID=0":"131072"
"Jobs/InitParam/MaxCriticalPathJobs@9#TID=0":"65536"
"Jobs/InitParam/MaxImmediateJobs@10#TID=0":"2048"
"Jobs/InitParam/WorkerThreadStackSizeKB@11#TID=0":"1024"
"Jobs/InitParam/MaxThreads@12#TID=0":"27"
"Jobs/InitParam/AllJobsCriticalPath@14#TID=0":"false"
"Jobs/InitParam/UseJobDebugger@13#TID=0":"false"
"Jobs/Dispatcher/NumDispatcherThreads@15#TID=0":"3"
"Jobs/Dispatcher/MaxHWConcurrency@16#TID=0":"4"
"Engine/InitParams/InteropStartingPort@18#TID=0":"0"
"Engine/InitParams/RenderPreset@19#TID=0":"1"
"Engine/InitParams/QualityLevelName@20#TID=0":"None"
"Engine/InitParams/TextureQualityLevelName@21#TID=0":"Low"
"Engine/InitParams/WatchdogTimeoutSecondsOverride@22#TID=0":"0"
"Engine/InitParams/ScriptsSilentCompilation@23#TID=0":"false"
"Engine/InitParams/ScriptsSilentValidation@24#TID=0":"false"
"Engine/InitParams/TweakDBSilentValidation@25#TID=0":"false"
"Engine/InitParams/PvdDumpToFile@26#TID=0":"false"
"Engine/InitParams/ProfilerEnabled@27#TID=0":"false"
"Engine/InitParams/ShowVersionWatermark@28#TID=0":"true"
"Engine/InitParams/WindowCaption@29#TID=0":""
"Engine/PC/SystemName@30#TID=0":"Windows 7 Ultima...#<truncated>#"
"Engine/PC/SystemVersion@31#TID=0":"6.1.7601 SP1"
"Engine/SafeInit@38#TID=0":"DebugFilters"
"Engine/IsHeadless@33#TID=0":"false"
"Engine/VersionWatermark@32#TID=0":"3.0.3256355 P4CL: 4197920 Stream: //R6.Root/R6.Patch0Hotfix2 Jan 15 2021 18:58:22 (FINAL) Total memory: 13861122048 bytes "
"Engine/Scripts/PrimaryBlobModifiedDate@40#TID=0":"132558619088682009"
"Engine/Scripts/FallbackBlobModifiedDate@41#TID=0":"0"
"Engine/Scripts/BlobPathUsed@42#TID=0":"Loaded"
"Engine/Scripts/ShouldCompileScripts@39#TID=0":"true"
"##CrashDump##/DumpCrashDataSeconds":"0"
 
Windows 10, procesor AMD Ryzen 5 1600x Six-core processor 3,60Ghz, RAM 24GB, typ systemu 64 bitowy,
Radeon RX 580 Series

Do pierwszego hotfixa gra chodziła mi bez zarzutu, jakieś 60h gry.
Po drugim hotfixie przestały się wczytywać niektóre tekstury w mieście, zwłaszcza różne drzwi w Heywood.
Po ostatnim patchu co druga tekstura nawierzchni ulic zniknęła, w całym mieście. Widać niższe poziomy lub głęboki błękit.
Ponadto dwa razy skrzaczyły mi się sterowniki karty graficznej i komp się totalnie zawiesił. Więc na razie odpuszczam. Odinstalowałem CP. Wrócę do zabawy jesienią.
 
pograłem sobie trochę.... i powiem krótko na PC zasięg rysowania od tego patcha jest po prostu ŻAŁOSNY.
Wykonując misję "Mechaniczna dziewczyna" idę z nią w megabloku... przecież patrząc w dal, druga strona jest całkowicie ciemna, nie ma żadnych świateł. Masakra. Aaaaa dodam jeszcze, że zmiana rozdzielczości oświetlenia to jest jakiś bandytyzm.... Wiecie co? jak tak ma wygladac wasza optymalizacja to ja chętnie wrócę do wersji 1.06 , bo downgrade jest kosmiczny a pewnie jeszcze na tym się nie skończy. Wszystko mam na ULTRA. Drugi screenshot, spójrzcie na światła
aaaaa i jeszcze zapomniałem dodać, że wydajność też spadła.... czy wy robicie sobie z nas jaja czy jak? wiedziałem, że to tak się skończy.

EDIT: mam pytanie, jak można cofnąć się do wersji 1.06 na Steam?
 

Attachments

  • 20210124083935_1.jpg
    20210124083935_1.jpg
    258.6 KB · Views: 191
  • 20210124084147_1.jpg
    20210124084147_1.jpg
    267 KB · Views: 196
Last edited:
Windows 10, procesor AMD Ryzen 5 1600x Six-core processor 3,60Ghz, RAM 24GB, typ systemu 64 bitowy,
Radeon RX 580 Series

Do pierwszego hotfixa gra chodziła mi bez zarzutu, jakieś 60h gry.
Po drugim hotfixie przestały się wczytywać niektóre tekstury w mieście, zwłaszcza różne drzwi w Heywood.
Po ostatnim patchu co druga tekstura nawierzchni ulic zniknęła, w całym mieście. Widać niższe poziomy lub głęboki błękit.
Ponadto dwa razy skrzaczyły mi się sterowniki karty graficznej i komp się totalnie zawiesił. Więc na razie odpuszczam. Odinstalowałem CP. Wrócę do zabawy jesienią.
Mi na RX 570 gra nie odpalała na sterownikach z grudnia 2020. Zainstalowałem ostatnie udostępnione ze strony Gigabyte'a i gra działa spoko. Boję się niedawno wypuszczonej aktualizacji driverów.
 
@Hurtownik

Jasne że nie tędy droga...
Spróbuj przez oficjalny support zgłosić bo jak na razie jesteś chyba pierwszy z tym błędem a wiem że niektórzy nieźle chomikują i nic im się nie dzieje.

Na jakiej platformie grasz?
GOG, praktycznie minimalna konfiguracja, ciut mocniejszy proc i grafika, 16 MB RAMu, wrzucę supportowi zgłoszenie, choć chyba trochę dostali raportów autozgłaszaniem, jak mi gra crashowała z tego powodu, o ile doszli ocb.
 
Last edited:
No... w niektórych miejscach (wizualnie) łatka jeszcze bardziej popsuła grę - nie mówię o jakimś downgrad'zie (temu się nie przyglądałem - jeśli jest to pewnie znikomy) ale o jednym z bardziej rzucających się problemów czyli "porozwalanymi" postaciami.


Wcześniej takie sceny działy się tylko w miejscach gdzie było naprawdę dużo ludzi i sporo animacji (nie przypominam sobie aby coś takiego miało miejsce w którymkolwiek z przerywników, a już na pewno nie takim kameralnym - tuż przed naszą postacią).

CP 2077 będą łatać latami...
 
Cześć,

Jak zainstalować aktualizację PATCH 1.1 na XBOX Series S?

Z góry dzięki za pomoc!
 
U mnie po tym patchu gra nie chce się uruchomić,
Win 7, 16 gb ram. GF 1060 6Gb, ssd.
Taka sama konfiguracja. Wcześniej gra wieszała kompa, czasem po godzinie, czasem po 5 min. Wiele cierpliwości to wymagało ale jak się człowiek uparł to mógł chociaż próbować grać. Teraz wypłaszcza się nie dzień dobry.... Przynajmniej nie muszę systemu resetować.
Czy da się odinstalować tą poprawkę na GOG tak żeby wrócić do 1.06?
Podpinam się pod to pytanie.
 
Pytanie do użytkowników Google Stadia

Czy zauważyliście tak jak w moim przypadku po aktualizacji na dzień dobry Gra startuje w dużo lepszej jakości graficznej?

To nie jest związane z przepustowością łącza i tak jak w moim wypadku musiałem wymuszać dodatkiem maksymalne wartości graficzne (nie posiadam monitora 4k i gram pod linuksem Manjaro więc trzeba się napocić żeby wyciągnąć max z GPU)

Teraz gra mi się odpala jakby na najwyższych ustawieniach do których normalnie nie mam dostępu... Co niestety zmieniło odrobinę płynność rozgrywki dziwnie o stałych porach zaczyna mocno zcinać rozgrywkę nawet przy ustawieniach minimalny gdzie przy łączu 500mb nie powinno być żadnych problemów

Ktoś coś?
 
A u mnie taki bug który nie pozwala mi skończyć pobocznego zadania z mnichami. Zamieszczam zdjęcie jak mnich leży i nie da się nic z nim zrobić, podnieść itp.
Bez tytułu.png
 
Cześć,

Jak zainstalować aktualizację PATCH 1.1 na XBOX Series S?

Z góry dzięki za pomoc!
 
Top Bottom