Błąd z kartą Iris

+
Błąd z kartą Iris

W pierwszej rundzie przeciwnik zagrał kartę iris, wyłożone miał karty żywiołaka ziemi i jajka harpii. Spasowałem rundę i przeciwnik też. Iris zgineła od pogody ale zamiast wzmocnić jednostki w pierwszej rundzie wzmocniła jednostki które się pojawiły w drugiej mianowicie harpie i mniejsze żywiołaki ziemi.
 
To może nie być błąd. Z twojego opisu wynika, że Iris jest niszczona po rundzie a nie w wyniku pogody, bo spasowałeś a dopiero potem przeciwnik, czyli pogoda po twojej stronie nie zdążyła zabić Iris.
 
Last edited:
Z mojego opisu wynika dokładnie to co napisałem pogoda zabija iris a ona bufuje jednostki z rundy drugiej czyli harpie i mniejsze żywiołaki.
-Moja runda - iris traci 2 wytrzymałości zostaje 1 wiec pasuje
-przeciwnik pasuje
- on wygrywa rundę ale w momencie gdy karty są zabierane z planszy a dzieje się to wyjątkowo powoli jak jest dużo jednostek - iris ginie wszystkie karty znikają i rozpoczyna sie runda druga czyli spawn jednostek z jajek i od żywiołaka i te jednostki dostają bufa.
 
BucziPliz;n9236121 said:
Z mojego opisu wynika dokładnie to co napisałem pogoda zabija iris a ona bufuje jednostki z rundy drugiej czyli harpie i mniejsze żywiołaki.
-Moja runda - iris traci 2 wytrzymałości zostaje 1 wiec pasuje
-przeciwnik pasuje
- on wygrywa rundę ale w momencie gdy karty są zabierane z planszy a dzieje się to wyjątkowo powoli jak jest dużo jednostek - iris ginie wszystkie karty znikają i rozpoczyna sie runda druga czyli spawn jednostek z jajek i od żywiołaka i te jednostki dostają bufa.

I karta Iris dokładnie tak działa. Spadając ze stołu (tutaj pogoda nie ma nic do rzeczy bo już nie działała po pasie) aktywuje swoją umiejętność zemsty, tak samo jak Harpie i Żywiołaki, dzięki czemu przeciwnik dostaje karty zbufowane. Nie ma żadnego powodu, aby Iris odpalała swoją umiejętność zemsty zanim zrobią to np. Harpie, wszystko dzieje się jednocześnie, jedynie animacje mogą być nieco opóźniane.
 
BucziPliz Czy nie widzisz sprzeczności w tym, co piszesz? Najpierw piszesz, że pogoda zabija Iris gdzie po chwili mówisz, że pogoda zadała 2 pkt obrażeń, spasowałeś i potem przeciwnik spasował. W którym momencie pogoda zabiła Iris?
 
Venom97;n9236181 said:
I karta Iris dokładnie tak działa. Spadając ze stołu (tutaj pogoda nie ma nic do rzeczy bo już nie działała po pasie) aktywuje swoją umiejętność zemsty, tak samo jak Harpie i Żywiołaki, dzięki czemu przeciwnik dostaje karty zbufowane. Nie ma żadnego powodu, aby Iris odpalała swoją umiejętność zemsty zanim zrobią to np. Harpie, wszystko dzieje się jednocześnie, jedynie animacje mogą być nieco opóźniane.

Dzieki w to jestem w stanie uwierzyć ale wydawało mi się ze nie powinna bufować na następną rundę.
 
W patchu w którym królowało Skellige z miśkami misie i Irys były zbugowane i działały na karty przechodzące na następną turę (miśki idąc na cmentarz biły w harpie i nekkery zostające na następną turę a Irys je bufowała) - w najnowszym patchu powinno być to naprawione więc ewidentnie bug
 
yolk77;n9241161 said:
W patchu w którym królowało Skellige z miśkami misie i Irys były zbugowane i działały na karty przechodzące na następną turę (miśki idąc na cmentarz biły w harpie i nekkery zostające na następną turę a Irys je bufowała) - w najnowszym patchu powinno być to naprawione więc ewidentnie bug

Działanie Niedźwiedzia po śmierci jest bugiem. Działanie Iris na następną rundę nie musi być bugiem.
 
Iris właśnie tak ma działać i nie jest to żaden błąd. Jest to właśnie istota tej karty i cel używania jej w decku. Gdy obaj gracze spasują Iris ginąc bufuje karty pojawiające się na start drugiej rundy. Gdy zginie przed końcem rundy to bufuje w danej rundzie.
Taki był zamysł przy wprowadzeniu tej karty do gry i tak ma działać, wszystko jest tu w porządku. Ja kiedyś nie doceniałem tej karty mimo że gram potworami, bo też nie znałem jej wszystkich możliwości.
 
Top Bottom