Błędy wyłapane przez userów - wątek ogólny.

+
CRAFTING - ZMIENIAJĄCE SIĘ WARTOŚCI PRZEDMIOTÓW
Klikając w menu wytwarzania na niektóre przedmioty, czasem zmienia im się wartość obr./sek. (zarówno wartość obrażeń jak i ataki na sekundę) - nie działa to dla wszystkich schematów, ale niekiedy można zmienić wartość. Przykładowo na mój poziom pistolet Chaos może zadawać 300 albo 331 obrażeń, z kolei dla Jinchu-Maru mogę mieć 2,9 albo 5 ataków na sekundę. Zmiana działa czasem kiedy kliknie się któryś raz na ten sam schemat (głównie z jego lewej strony albo na brzegu prostokąta), czasem kiedy poprzełączam się kilka razy między schematami, czasem działa jak niewidzialny "przełącznik" pokazując raz jedną, raz drugą wartość - generalnie nie wyłapałem regularności ani dokładnych zasad działania tego błędu.

EKWIPUNEK - ZMIENNA WARTOŚĆ PANCERZA
Zauważyłem, że wartość bonusu z modyfikacji pancerza różni się w zależności od tego czy mam ten pancerz na sobie, czy w ekwipunku. Dotyczyło to modyfikacji zwiększającej pancerz - w jednym przypadku dodawała ona ok. 15 pancerza, a w drugim ok. 7.
 
W Misji Never Fade Awey jest problem w interfajsie
 

Attachments

  • interfejs problem.png
    interfejs problem.png
    140.8 KB · Views: 75
pc
1) W dymie migoczą dziwne światła
2) W losowych miejscach pojawiają się drzewa, nawet na twarzach
3) Ludzie zamiast biec przesuwają się
4) Postaci często mówiąc nieotwierają ust
5) Przechodzenie przez tekstury
6) Gra tnie przy jeździe autem
 

Attachments

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    5 MB · Views: 61
Podepnę się pod to, bo mam podobny problem z inną misją typu "Rozbój w toku" w zupełnie innej lokacji. Aby zakończyć to zadanie trzeba wziąć zapis rozmów gangusów, którzy zrobili tę rozróbę, ale mimo posiadania tego przedmiotu, misja nie chce się uznać za zakończoną.
20201222001657_1.jpg

Obiekt, który miał zostać zebrany (i który jest zaznaczony na mapie) znajdował się w plecaku.
20201222001718_1.jpg

Była to chyba moja pierwsza misja tego typu i myślałam, że czegoś nie dokończyłam. Później jednak taki sam problem pojawił się z inną misją dla NCPD, oznaczoną niebieską gwiazdką, którą rozwiązałam neutralizując wszystkich z dużego dystansu, a ponieważ nie byłam w określonej bliskości do zrealizowania tego zadania, nie zostało ono zaliczone i na mapie ciągle widnieje jako "zneutralizuj sprawców", którzy leżą martwi dookoła i nie ma nikogo więcej do zabicia ani nawet ograbienia. Niestety tutaj nie robiłam już zrzutów ekranu, ale jak będę tamtędy przejeżdżać to uzupełnię wątek.
 
Z błędów językowych w polskiej wersji językowej 1.05 opis jednej z misji pobocznych wspomina o "seryjnym samobójcy" ;) zamiast o "seryjnym zabójcy" pozorującym samobójstwa albo o serii samobójstw.
 
Last edited:
Misja Stróże bezprawia, po wyjściu z baru z detektywem River wsiadamy do samochodu i tu okazuje się, że ten miły Pan swoje prawo jazdy znalazł na pobliskim wysypisku śmieci. Zamiast wyjechać na drogę, nawraca i z zapałem godnym lepszej sprawy zaczyna wjeżdżać w pobliski murek. I potrafi tak naprawdę długo, sprawdzałem. Wczytanie sava niestety nie pomaga. Filmik w załączeniu.

Edit: gram na Stadia.
 
Last edited:
Platforma: PC
Zadanie: GAŁĄZKA OLIWNA
OPIS:
Mamy 2 ścieżki albo pogadać z kolesiem w bagażniku auta, albo jechać. W tej misji nasze auto ciągle prześladuję ręka podpowiadająca o możliwości otwarcia bagażnika.
reka podpowiedzi.png

Po zakończeniu misji nie ma możliwości wejścia do auta.
 
Last edited:
Policja w tej grze to fikcja...
- Brak przechadzających się policjantów po chodnikach
- Brak radiowozów na ulicach

Policja to w zasadzie tylko jest przy jakiś z góry ustalonych miejscach, gdzie działo się jakieś przestępstwo, niestety też z góry ustalonym...

Ponad to Aby uciec policji wystarczy "wsiąść do auta i przejechać się parę metrów"
 
Win 10x64, GOG, wersja 1.05:
Misja: Linia oporu.
Podczas walki z nacierającymi falami na terenie budowy, wróg zespawnował się gdzieś pod ziemią i nie ma możliwości żeby go zlikwidować.
 
Podepnę się pod to, bo mam podobny problem z inną misją typu "Rozbój w toku" w zupełnie innej lokacji. Aby zakończyć to zadanie trzeba wziąć zapis rozmów gangusów, którzy zrobili tę rozróbę, ale mimo posiadania tego przedmiotu, misja nie chce się uznać za zakończoną.
Znajdź najbliższą skrytkę (tę w której możesz sprzedać bron i rupiecie) i zobacz czy nie będziesz mieć opcji żeby oddać przedmiot.
 
Im dłużej gram, tym wychodzi więcej "kfiatków".

Zauważyłem, że najbardziej zabugowane jest centrum NC - zwłaszcza jak jedzie się samochodem. Częste wówczas jest pojawianie się postaci (na ogól nagich) w pozie T (tyczy to zarówno innych kierowców jak i pieszych oraz oczywiście naszej postaci).

Ale dzisiaj miałem dwie wisienki na torcie:
- wracając z misji w mieście zaparkowany samochód naszego V zaczął mi podskakiwać (ewidentnie jedno koło chciało złapać detekcje kolizji z chodnikiem ale... jakoś nie mogło, stąd wciąż podskakiwało), jednak prawdziwa bomba zaczęła się gdy ruszyłem, bo wówczas (na prostej i pozbawionej barier) drodze samochód został wystrzelony w powietrze (na dobre kilkadziesiąt metrów) i koziołkując utonął w rzece :p ...
- druga rzecz to zadanie (w konkursie na strzelnicy), gdzie broń się zacięła i cały czas strzelała (aż do opróżnienia magazynku), co ciekawe była to TYLKO broń niezbędna do ukończenia zadania :ROFLMAO: ...

P.S. Permanentnie pozostawione na ekranie teksty z dialogiem postaci (nawet postronnych) to istna zmora.
 
Wczoraj we wszystkich slotach na przedmioty (broń, ciuchy), które mam puste zaczęło mi wyświetlać non-stop ilość dostępnych przedmiotów - tak jakby wszystkie były zawsze 'nowe'. Problem nie wydaje się być związany z żadnym konkrentym zapisem gry bo pojawia mi się nawet na zachowanych z początku zabawy sejwach. Szukałem jakiś plików cache i coś znalazłem i je wywaliłem ale to nie pomogło.
 
Platforma: PC
Lokalizacja: Budka dla ratowników
OPIS: Postać gra na blaszanej misce, nie wydobywa żadnego dźwięku. (Lekko nie bije w to)
gra.png
znacznik do gry.png
 
Na wiele bugów już trafiłem, ale ten kompletnie wysadza grę i dopóki nie zostanie usunięty, nie włączę gry, bo nie chcę spędzać X godzin na strzelaniu do npców, z nadzieją, że następna kulka wreszcie położy delikwenta do snu -.-

 
Dzisiaj trafiłam na dość poważny bug, chciałam zacząć nową grę i w trybie tworzenia postaci nie mogłam wybrać swobodnie poszczególnych opcji (jedynie ton głosu), od razu przenosiło mnie do trybu rozdawania punktów umiejętności.
 
Miałem dziś ten sam błąd (quest "Stróże bezprawia"). Ponadto na AV'kę widoczną w tle da się wskoczyć, kiedy ta odlatuje. Po krótkiej podróży pojazd nagle znika, a postać spada w przepaść i ginie.
U mnie dziś zacięło się w momencie zejścia do miejsca na końcu misji. Jako cel zadania pokazywało wciąż odnalezienie wejścia, tymczasem ja już misję skończyłem i wyszedłem z policjantem na zewnątrz.
 
Ni stąd, ni zowąd, jeb, taki kwiatek. Czego nie ubiorę to tekstura skóry w kilku miejscach przenika. Masakra. Swoją droga orientuje się ktoś czy na XS można sprawdzić spójność plików, czy jedyną opcją jest reinstall?

23.12.2020_22-17-58-fy1g15sy.png


E. Okazało się, że wszystkiemu winny jest Monowire. Po zmianie na inny wszczep bug już nie występuje.
 
Last edited:
Nie wiem czy już bylo... Przy wyłączonych napisach kinowych, dosc czesto pojawia się jednak jakas linia dialogu i nie znika. Dopiero wejście w ustawienia, wlaczenie napisow i ponowne wyłączenie usuwa tę linijke. I tak do nastepnego wystapienia bledu... Podczas 61 godzin gry mialem to dziesiatki razy.

Dalej:
Post automatically merged:

Zakonczenie z
Panam i Nomadami, szturm na baze Arasaki jeszcze przed drążeniem tunelu
, przeciwnicy, ktorzy nas NIBY atakuja... Te sceny to kpina. Wrogowie w liczbie kilkunastu zachowuja sie jak grzybiarze, spacerują, mozna strzelac do nich jak do kaczek. I tak sa skopane dwie kolejne fale wrogich NPC. Kompletnie opadaja emocje, scena wrecz kuriozalna. O ile slabe AI wrogów w miescie nie razilo mnie, to tutaj ta bitwa, ktora powinna byc "obrona Czestochowy" to byl jakis zart.
 
Last edited:
Ogólnie problem polega na tym ze gdy przeglądam ekwipunek czyt tez: plecak to pokazuje mi ze parę z moich itemow nazywa się "NONE" i nie maja jakiegoś specjalnego zastosowania.
 

Attachments

  • None.png
    None.png
    227.2 KB · Views: 48
Top Bottom