Błędy wyłapane przez userów - wątek ogólny.

+
Miałem o tym pisać już jakiś czas temu, ale zwyczajnie zapomniałem.
W skrócie, ostatni kontrakt dla El Capitana (to z kradzeiżą ciężarówki Zetatechu dla jednego korpa) staje się dostępne dopiero wraz z aktywacją kontraktw dla Rogue, co chyba nie powinno mieć miejsca. Imadżyn robicie sobie spokojnie kontrakty przed pierwszym spotkaniem z Rogue, żeby podexpić, i zdobyć fajniusią strzelbę, a nie możecie, bo El Capitan budzi się dopiero jak masz zmykać na pierwsze spotkanie z Panam. Tak więc pięknie proszę, zmieńcie trigger tego kontraktu, aby aktywował się prawidłowo po kontraktach dla Muamara.
 
W angielskiej wersji gdy V pyta Reginę o cyberpsycholi po złapaniu wszystkich (1 opcja dialogowa na złoto, co nie znika po zapytaniu), V nic nie mówi, i od razu słyszymy odpowiedź.
W polskiej wersji V normalnie pyta zanim Reggie odpowie.
Pewnie trzeba jakiś przecinek w kodzie usunąć, albo coś.
 
Wczoraj miałem sytuację, że podczas dostawy auta dla El Capitana w trakcie jazdy wróg wsiadł mi do jadącego auta z ulicy i usiadł na miejscu kierowcy, mimo że prowadziłem auto i w pewnym momencie przejął kontrolę nad autem. Dopiero jak go potraktowałem hackiem to znowu mogłem prowadzić.
 
Last edited:
Z jakiegoś powodu V nie chce się rozstać z bronią (nawet jak nie jest wyekwipowana) podczas przeglądanie się w lustrze czy holo przymierzalni.
2023-12-07_2056_1.png
2023-12-07_2103_2.png
 
O co chodzi z tym "Najlepiej ubranym klientem wybrano"?
Czy to ma związek z tą maszyną co daje randomowe ciuchy?
Na przeciwko tego kolesia w tle (sprzedawca ubrań) są okulary VR. Jak je ubierzesz to można obejrzeć V w aktualnych ciuchach (lub holo cuchach) w różnych pozycjach. Taki foto mode bez foto mode.
 
Na przeciwko tego kolesia w tle (sprzedawca ubrań) są okulary VR. Jak je ubierzesz to można obejrzeć V w aktualnych ciuchach (lub holo cuchach) w różnych pozycjach. Taki foto mode bez foto mode.
Gdyby ich nie użył to nie widziałby tego napisu, który swoją drogą, nie wiadomo po co tam jest.
 
Na przeciwko tego kolesia w tle (sprzedawca ubrań) są okulary VR. Jak je ubierzesz to można obejrzeć V w aktualnych ciuchach (lub holo cuchach) w różnych pozycjach. Taki foto mode bez foto mode.
Lel, nawet nie zauważyłem. Automat z łachami znalazłem przypadkowo, bo zobaczyłem że są 2 ikonki sprzedawców na mapie i zacząłem szukać czy to błąd.
 
Czy wam też tak strasznie poleciała wydajność? Przed patchem 2.1 120 klatek praktycznie wszędzie na najwyższych bez Ray Traycingu. Obecnie? Okolice 60-ciu i to nie wszędzie.
 
Czy wam też tak strasznie poleciała wydajność? Przed patchem 2.1 120 klatek praktycznie wszędzie na najwyższych bez Ray Traycingu. Obecnie? Okolice 60-ciu i to nie wszędzie.
Niestety... z drugiej strony podniesienie minimalnych wymagań sprzętowych nie wzięło się znikąd. Najlepsze ejst to, że u mnie raz gra działą lepiej a innym razem gorzej na tych samych ustawieniach. Czasem przy domyślnych ustawieniach graficznych np. wysokich gra działa płynniej niż na "wysokich" z ręcznie wyłączonymi niektórymi efektami.
 
Mam nadzieje, że na konsolach też poprawi się troszkę wydajność wraz z najbliższym patchem, chociaż szczerze powiedziawszy to gra chyba nigdy na konsolach nie wyglądała lepiej niż teraz. Klatki najbardziej spadają na rondzie w okolicy siedziby Arasaki, ale nie jest to jakiś tragiczny spadek. Do Dogtown po patchu się nie zapuszczałem, ale zapewne tam klatki też lecą, bo tam zawsze spadała wydajność. Mimo wszystko ja odłożyłem grę na bok, ponieważ bug z brakiem animacji kończących niszczy frajdę z gry kataną, ostrzami itp. Animacje wyciągania broni też się bugują po walkach i trzeba restartować save'y żeby działały. Na motocyklach i w pojazdach to już w ogóle te animacje nie działają, a uruchamianie tych animacji mając katanę w ręce na motorku to była jedna z moich ulubionych rzeczy. Sporo się tych bugów nazbierało, ale mam nadzieje, że jak najszybciej uda się temu zaradzić bo nie mogę się doczekać żeby zacząć dodatek.
 
Witam mam problem na XSX … kursor sam się porusza w górę i w lewo bądź w prawo … nie da się grać ani celować … pomocy
 
Jednak gra jest bardzo zbugowana na ten moment. Gram na XSX. Napisałem, że zaprzestaje przechodzenia Cyberpunka, dopóki nie zostaną naprawione finishery, ale okazuje się, że nawet swobodna rozgrywka nie ma sensu, ponieważ Cyberpunk działa coraz gorzej. Na XSX coraz bardziej zwalnia i wszystko doczytuje się kilka razy dłużej. Czas zająć się innymi tytułami w takim razie. Wszystkie bugi w mojej rozgrywce :

1. Animacje kończące nie działają.
2, Animacje wyciągania broni bugują się. Animacje wyciągania broni na motocyklach, w pojazdach w ogóle już nie działają.
3. Gra kilka sekund doczytuje tekstury ubrań V na motorze przy zmianie kamer. Opóźnienia podczas zmiany kamer. W trybie pierwszej osoby gra pokazuje ubranie V z trybu 3 osobowego przy każdej zmianie kamery.
4. Gra co jakiś czas nie wczytuje zapisów i zatrzymuje się przy 1/4 ładowania. Trzeba wtedy zrestartować grę, co też nie zawsze pomoże.
5. Gra bardzo długo wczytuje zmiany ubrań V. Przy każdej zmianie trzeba czekać kilka sekund aż ubranie się zmieni i wyświetla się napis wczytywania.
6. Brak możliwośći spania w apartamentach co jest chyba związane z tym, że np. Panam czeka na naszą decyzję odnośnie spotkania. Tyle, że ja już spotkanie zaliczyłem i propozycja sama pojawiła się od nowa i nie da się jej pominąć.
7. Johnny pojawia się w H10 z trzema opcjami dialogowymi i nie zamierza zniknąć, Siedzi tam nawet podczas randki.
8. Samochody nie pojawiają się na liście po kupnie (błąd u kolegi). Sam nie kupuje bo aktualnie w moim przypadku granie nie ma sensu.

Ogólnie im dłużej grałem tym gra działała wolniej, gorzej i pojawiało się coraz więcej bugów. Próbowałem restartować całkowicie konsole i nic to nie dało. Na nieco starszych save'ach różnica jest taka, że np. zmiana ubrania V czasami działa nieco szybciej. Na nowszych jest dramat. Kto wie ile przyjdzie czekać na patcha który to wszystko naprawi, dlatego ja odpuszczam przechodzenie dodatku i ogólne odpalanie gry.

EDIT : Wczytywanie tekstur ubrań itp. prawdopodobnie ma związek ze wszczepami i być może ich zepsutymi animacjami. Po zmianie z Gorilla Arms na Mantis Blade, wczytywanie tekstur nieco przyśpieszyło. Po zmianie znowu na GA, spowrotem wszystko się ślimaczy. Jeśli chodzi o sytuacje z Panam, to po kolejnym spotkaniu mogę już spać w swoim apartamencie. Tutaj chodzi chyba o to, by po spotkaniu samemu nie napisać do Panam, ponieważ kiedy wyświetla się wybór miejsca spotkania, to wtedy nie można sypiać w H10 przynajmniej. Johnny oczywiście nadal się pojawia na stałe na kanapie i pytanie czy tak miało być, ponieważ same dialogi non stop wyświetlają się jako nieprzeprowadzone.
 
Last edited:
Świeżo wyłapane. Matylda Rose (Kino - gdy idziemy do Netrunnera Netwachu). Dostaje zwiechy po trafieniu granatem (przynajmniej przy dwóch podejściach). Stoi w miejscu i daje się tłuc.
 
Trochę zabawnie udało mi się zablokować misję "Na smyczy":

wynosząc ciało Jose'a z zajezdni autobusowej podjechało wsparcie gangu, wiec rzuciłem ciało i załatwiłem chłopaków,
potem podniosłem ciało i zaniosłem do samochodu - oczywiście pomyłkowo wziąłem inne ciało :D

Więc po włożeniu innego ciała do bagażnika samochodu od Padre, nie da się już włożyć ciała Jose'a no i misja wisi.
 
Dla tych którzy czekają na aktualizacje. Na SteamDB zaktualizowano poprawke 7 godzin temu. Miejmy nadzieje, że najpóźniej w następnym tygodniu uda się wypuścić patch. Najchętniej widziałbym go jeszcze w tym. Nie mogę się doczekać aż zacznę grę moim melee buildem.
 
Top Bottom