SOLVED Brak wszystkich schematów

+
Brak wszystkich schematów

Witam, mam problem z legendarnymi schematami na NG+. Mam wykonane wszystkie zadania związane ze zbieraniem schematów, jednak mimo to nie posiadam ich wszystkich- przykladowo brakuje mi schematu na wysmienity legendarny stalowy miecz cechu wilka. Z ciekawosci wrocilem do zapisu gry sprzed znalezienia owego schematu i w skrzyni znajduje sie zarowno legendarny jak i "zwykly" schemat tego miecza. Po wyjeciu ich ze skrzyni oba sa widoczne w liscie dostepnych schematow, dlatego nie rozumiem dlaczego nie mam schematu legendarnego. Nie przegladalem jeszcze wszystkich schematow,ale wydaje mi sie ze brakuje jeszcze kilku;( Jest jakas opcja zeby to naprawic bez koniecznosci ponownego przechodzenia gry? Ewentualnie czy mozna dodac konkretne schematy(legendarne) w konsoli? Troche szukalem, jednak jezeli chodzi o rynsztunek wilka to nie moge znalezc kodow na dodanie tych schematow..

Z tego co zauwazylem brakuje mi np legendarnego wysmienitego schematu na stalowy miecz gryfa, chcoaiz zadanie mam wykonane
 
Last edited:
lukasz_m0;n10967798 said:
Witam, mam problem z legendarnymi schematami na NG+. Mam wykonane wszystkie zadania związane ze zbieraniem schematów, jednak mimo to nie posiadam ich wszystkich- przykladowo brakuje mi schematu na wysmienity legendarny stalowy miecz cechu wilka. Z ciekawosci wrocilem do zapisu gry sprzed znalezienia owego schematu i w skrzyni znajduje sie zarowno legendarny jak i "zwykly" schemat tego miecza.
Może nie kupiłeś wszystkich notatek poszukiwań? Z rynsztunkiem wilka jest taki problem ponieważ jest to rynsztunek dodany z dlc i z tego co pamiętam, w skrzyni będą jednocześnie zwykłe i legendarne części.
lukasz_m0;n10967798 said:
Nie przegladalem jeszcze wszystkich schematow,ale wydaje mi sie ze brakuje jeszcze kilku;( Jest jakas opcja zeby to naprawic bez koniecznosci ponownego przechodzenia gry? Ewentualnie czy mozna dodac konkretne schematy(legendarne) w konsoli? Troche szukalem, jednak jezeli chodzi o rynsztunek wilka to nie moge znalezc kodow na dodanie tych schematow..
Możesz spróbować kilkakrotnie zweryfikować pliki gry na gogu. Jasne, tutaj przychodzi konsola z pomocą, oto strona z kodami: https://www.mmo-game.eu/witcher-3-debug-console-commands/
Rynsztunki, jak i schematy rynsztunków znajdują się w wypadku NG+ w zakładce DLC content.
lukasz_m0;n10967798 said:
Z tego co zauwazylem brakuje mi np legendarnego wysmienitego schematu na stalowy miecz gryfa, chcoaiz zadanie mam wykonane
Z wyśmienitym gryfem był właśnie jakiś problem, z tego co pamiętam chodziło o 2 części rynsztunku na Skellige. Zadanie nie pokazywało lokalizacji jakiejś części, bodajże miecza.
 
Dzięki za odpowiedź, ale niestety komendy nie pomagaja- komenda na schemat wysmienitego miecza gryfa dodaje do ekwipunku soki, natomiast nawet dodajac schemat np wysmienitego miecza wilka legendarny nie pojawia sie w zakladce:/ Jezeli chodzi o zadania to jestem pewien ze wykonalem wszystkie/ mialem wszystkie mapy. Schematy w kazdej skrzyni mialem. Obecnie przechodze wiedzmina na 100% i za kazdym razem sprawdzam nawet czy zadanie prawidlowo aktualizuje sie w dzienniku. Natomiast nie sprawdzalem czy schemat przypisuje sie do zakladki, nawet nie pomyslalem ze taki blad moze wystapic. Normalnie olalbym taki problem, jednak tak jak wspomnialem zamierzalem przejsc gre robiac wszystko co tylko jest mozliwe(w tym wszystkie rynsztunki), tylko ze teraz musialbym cofac sie paredziesiat godzin z zapisem gry, aby od nowa zrobic wszystkie zadania z poszukiwaniem rynsztunku(brakuje mi tez np ulepszonego legendarnego niedzwiedzia). Ech, 792h na liczniku, mialo to byc ostatnie podejscie do Wieska, ale przez taka drobnostke jakos mi sie odechcialo :( :p

Przejrzalem liste schematow, brakuje:
-legendarne buty cechu wilka
-wysmienity legendarny miecz cechu wilka
-legendarna zbroja cechu niedzwiedzia
-wysmienity legendarny stalowy miecz gryfa

Wszystkie zadania robilem, dziwne:/
 
Last edited:
Spróbuj kilka razy zweryfikować pliki gry, tylko takie rozwiązanie przychodzi mi do głowy. Z drugiej strony szkoda sobie zaprzątać głowy takimi drobnostkami, skoro poszukiwania masz zaliczone, to polecam jednak konsole. To niemożliwe, że zamiast przywołanego miecza masz coś innego. Komendy na legendarne przedmioty które wymieniłeś:
additem('NGP Wolf Boots')
miecz srebrny/stalowy additem('NGP Wolf School silver sword 2') lub additem('NGP Wolf School steel sword 2')
additem('NGP Bear Armor')
additem('NGP Gryphon School steel sword 2')
Kod bez cyfry- normalny, 1- ulepszony, 2-wyśmienity, 3-mistrzowski
 
Sprobuje kilka razy zweryfikowac, poki co 2 proby nic nie daly. Dzieki za podeslanie komend, jezeli chodzi o dodawanie innych przedmiotow- dotyczy to komend na schematy- zamiast schematu w niektorych przypadkach dostawalem skore wywerny, soki czy jakis rodzaj alkoholu, trafil sie nawet odwar z alghula:) Chociaz samo dodawanie schematu przez konsole nic nie daje- w przypadku schematu na buty cechu wilka nie dodaje schematu na legendarny odpowiednik tego elementu;/

Przykladowo Wpisujac komende additem('Wolf School steel sword Upgrade schematic 2') dostaję schemat na wysmienity stalowy miecz, ale wpisujac
  • additem('NGP Wolf School steel sword Upgrade schematic 2') dostaje skore widlogona
 
Last edited:
Jeśli chodzi o same schematy, spróbuj napisać tak jak wyżej komendy, z początkiem ('NGP... inaczej będą to standardowe schematy, które w trybie NG+ nie mają racji bytu.
 
Wczytalem save sprzed znalezienia schematu na wysmienity miecz stalowy cechu wilka- dodajac komende z dopiskiem NGP dodaje mi do listy schematow legendarna wersje tego miecza, wiec wychodzi na to ze na "biezacym" zapisie gry mam ten schemat, tylko jest on niewidoczny na liscie... Tak samo musi byc z pozostalymi 3 ktorych nie widze:(


Udalo mi sie dodac wszystkie brakujace schematy za pomoca komend :D nie wiem dlaczego, ale wpisujac komende np na legendarny wysmienity stalowy miecz cechu wilka dostawalem skore wywerny. Po usunieciu wszystkich skor z ekwipunku i ponownym wpisaniu komendy wskakiwal juz brakujacy schemat :) CannibalisticCorpse dzieki za pomoc :)
 
Last edited:
Top Bottom