Broń dodatkowa - do czego służy?

+
Broń dodatkowa - do czego służy?

Czy ktoś znalazł jakieś atuty broni dodatkowej? Jestem co prawda dopiero w Akcie I, ale póki co używam jedynie wiedźmińskiego miecza. Sztylety, topory, siekiery i inne bronie niewiedźmińskie wydają mi się bezużyteczne (przynajmniej na tym etapie). Zadają mniej obrażeń i nie można korzystać z wiedźmińskich stylów walki przy ich użyciu. Poza tym, każde rozwinięcie stylu ulepsza atak/obrażenia zadawane mieczami wiedźmińskimi, przez co korzystanie z broni niewiedźmińskiej wydaje się mało praktyczne nawet w późniejszych etapach gry. Czy ktoś znalazł jakieś zastosowanie dla tych broni? Da się np. walczyć dwoma brońmi (np: wiedźmiński miecz + sztylet)?
 
Podobno do wydobywania jakiś cennych/delikatnych rzeczy ze stworów, trzeba je zabić sztyletem. Ale jeszcze nie napotkałem na taki przypadek.
 
Co do siekier, sztyletów itd. to nie wiem po co są.Po pierwsze z trzecim slocie na broń wyglądają obrzydliwie (to przywieszone do paska - TRAGEDIA), a po drugie czemu u licha nie można walczyć np. sztyletem i srebrnym ostrzem? Albo srebrnym i nosić pochodnię jak Zygfryd??Brzydka niedoróbka.
 
Czy ktoś znalazł jakieś atuty broni dodatkowej?
Zobaczysz po co się przydają siekiery przy walce z kolesiami z tarczami :p Przynajmniej niektóre mają jako atut rozbijanie tarcz.
 
W jednym filmiku widziałem ładnego - mało powiedziane, bajecznego! - finiszera: Geralt wbija miecz w ziemię, wyjmuje sztylety zza pasa, siada okrakiem na nieprzytomnym człowieku salamandry i szlachtuje go niczym jakiś... nie wiem, trudno to opisać :D
 
Saphir said:
W jednym filmiku widziałem ładnego - mało powiedziane, bajecznego! - finiszera: Geralt wbija miecz w ziemię, wyjmuje sztylety zza pasa, siada okrakiem na nieprzytomnym człowieku salamandry i szlachtuje go niczym jakiś... nie wiem, trudno to opisać :D
:eek:To ile ich jest właściwie w grze??
 
w walce 1 vs 1 ktoras siekiera (obrazenia 5-15) wypadla calkiem pozytywnie.toporka nie uzywalem, na codzien miecz i styl szybki/grupowy :)mozliwe, ze w dalszej czesci gry bedzie jakas silniejsza siekiera,albo jakis miecz z dodatkowymi wlasciwosciami, ktory warto nosic przy sobie(albo po to, zeby pozniej sprzedac). ta siekiera naprawde dobra jest :)
 
Te dodatkowe bronie myślę że są tylko po to aby, były. Bo przecież są w tym świecie.Bo niby czemu wiedźmin nie miał by spróbować zawalczyć toporem czy sztyletem, ale prawda jest taka że nie jest w tym przeszkolony i zawsze będzie lepszy w mieczu.Na razie jedyne zastosowanie dodatkowych broni jakie znalazłem to możliwość ich sprzedawania. No i użycie pochodni, która jest raczej mało przydatna gdyż nie można używać wiedźmińskiego miecza w połączeniu z pochodnią (zdecydowanie lepszy jest jeden z eliksirów - "kot"). Niemożliwość walki wiedźmińskim mieczem i pochodnią jednocześnie jest całkiem uzasadniona, ponieważ wiedźmin walczy mieczami półtora ręcznymi czyli takimi w których wypadku część ciosów wyprowadzana jest obu ręcznie. Oczywiście można to było rozwiązać za pomocą możliwości rzucenia zapalonej pochodni na ziemię w czasie walki no ale cóż.. To może w wiedźminie 2.
 
Te bronie mają zastosowanie. Zauważcie, że każda z nich ma bardzo dużą szansę na wrzucenie przeciwnikowi jakiegoś efektu krytycznego.Można więc tak rozwijać postać, żeby zwiększać np. zadawany damage postacią pod wpływem danego efektu krytycznego. Na przykład: dźgamy przeciwnika sztyletem, wchodzi "Pain" - zmieniamy na miecz i gość pada niczym płotka. Po za tym np. takie młoty -> można za ich pomocą wytrącać przeciwnikom tarcze z rąk bo mają takowego krytyka.To tak tylko ogólnie, żebyście wiedzieli, że te bronie mogą być przydane ;)
 
Tak swoją drogą to te efekty wskakujące na przeciwników mogłyby być bardziej czytelne. Na przykład delikatnie podświetlony czerwoną kropką u podstawy przeciwnik znajdujący się pod wpływem bólu itp. Wtedy gdy już napis o porażeniu zniknie, nadal można by dobrze orientować się w sytuacji.
 
Saphir said:
W jednym filmiku widziałem ładnego - mało powiedziane, bajecznego! - finiszera: Geralt wbija miecz w ziemię, wyjmuje sztylety zza pasa, siada okrakiem na nieprzytomnym człowieku salamandry i szlachtuje go niczym jakiś... nie wiem, trudno to opisać :D
Właśnie ten miałem na myśli. Tylko żeby było śmieszniej, to tam gdzie walczyłem była kamienna posadzka.
 
Trisz said:
A w jakim akcie można zdobyć srebrny miecz ? ???
Graj kolego, graj :D ta informacja nie jest Ci do niczego potrzebna :D a ja wam powiem ,odnosnie grania z dodatkowa bronia, wlasnie zdobylem miecz zelazny sporo lepszy (+30%) od wiedzminskiego zwyklego ;] a wiec po to jest bron dodatkowa :D
 
no też go zdobyłem ale wiedźmiński sprzedałem:)w każdym razie stalowy jak napisano w instrukcji jest dwuręczny...ale srebrny jak napisano jest leciutki i może być jedną ręką używany...nie próbowałem jeszcze pochodni ze srebrnym...może się da? ale narazie jestem w pracy więc doweim się dopiero jutro pewnie:(
 
czy kto wie jak te miecze wiedzminskie mają sie do zwykłych? jak są jakies stalowe czy temerskie żelazne np. z +10% to warto wymieniać? poza tym bywa podana wartość obrażeń innych broni a mieczy niestety nie :-\
 
Bronią przewieszaną przez pas może być również miecz wiedzmiński, co przy posiadaniu dwóch mieczy wykutych z meteorytu o różnych właściwościach stwarza więcej oczywistych możliwości dostosowania się do przeciwnika.
 
Nie da sie miec dwoch broni na raz w rekach. A co do mieczy zelaznych i innych a wiedzminiskich to roznica jest chyba taka, ze tych pierwszych nie mozna stosowac w polaczeniu ze stylami walki.
 
Top Bottom