Bugi

+
prosze o krotkie info w czym mam problem
Miałem tak już 3 razy w różnych miejscach gry (przechodzę 4 raz ER więc nie jest to częste). Radziłem sobie wgrywając save (zrób sobie przed samą rozmową z Mikulem) i próbując jeszcze raz za 3-4 razem było ok (zamiast czarnego ekranu powinien się odpalić kolejny filmik). A i nie przyspieszaj dialogów (nic nie naciskaj) i daj się scence skończyć samoistnie.
 
no a u mnie (COP 5755, 3 GB Ram, Radeon 3475 (chyba) 256 dedicated) wszystko szlo jak z platka az do momentu gdy zachowalem gre w pewnym niegroznym momencie na "obrzezach" i wczytalem ja pozniej.Gra szla ale Geralt dostal....no sami zobaczcie....PADLEM na podloge ryczac ze smiechuDodam ze jestem jeszcze PRZED noca z Vesna...obawiam sie ze mimo wina, moze mnie NIE zechciec...:)
 
Według mnie gra jest strasznie zabugowana. Przykłady:- w zadaniu: "Podejrzany Vivaldii" bez zdobywania żadnych poszlak i bez wykonywania zadania "Wdzięczność grabarza" od razu mówi mi o Azarze- te na siłę doklejane twarze i inne części ciała (patrz Triss i Wielebny)- po każdej rozmowie cały widoczny obraz jest rozmazany (a w niższych rozdzielczościach nie da się przez to grać)- walcząc stylem grupowym ,mieczem srebrnym nie da się nikogo trafić (ok czasem się trafia ,ale przy grupkach 3-4 osoby jest to prawie nie możliwe ,i nie chodzi mi o to ,że gdy oberwę to atak się anuluje)I tu nie wiem czy uznać to za wadę czy nie ,ale gra jest dużo trudniejsza.To tyle. Gra się bardzo przyjemnie ,ale ma sporo wad.P.S: Dzięki za info z tym błędem w poście.
 
Do HEROESProblem rozmazanego obrazu po rozmowach można nieco osłabić, zmień jakość oświetlenia na średnią, obraz rozmazuje się nieco mniej, a przy okazji mniejsza jest pikseloza twarzy postaci w dialogach. Tak, czy siak potwierdzam, że ten rozmazujący się obraz jest bardzo irytujący, w pełni ostry jest tylko po wczytaniu gry do momentu pierwszego dialogu.
 
Mam małego... buga :p A mianowicie Wielki Mistrz na bagnach(1 spotkanie) gdy z nim rozmawiam on chodzi w miejscu.I jescze jak rozmawiam z Kalkstainem w płonącej Wyzimie na temat strzygi, za murem widać Ghula który "lata" podnosi sie do który i opada i tak w kółko.
 
Ja mam dla odmiany inny problemz przygodą Cena Neutarlnoscina początkukiedy zalicze rozdzelenie talentów i wilkito jak wejde do namiotu i zalicze rozmowe z sabriną to nagle gra "przygotowuje sie"do rozmowy z tym bratem deidre tylko ze on znika i tak czekam całą wiecznosco co chodzi???kompa mam zlegoathlon xp2000+ 512 ram gforce 7600gs gra troche sie tnie głównie w wizimie ale ogólnie gra sie dobrze
 
Siema mam taki blad w wiedzminie jest wszystko spoko ale gdy zainstaluje ER to niemam wogle dziweku w grze niewiem o co chodzi moze ktos cos o tym wie??
 
Znalazłem jeszcze jeden. W queście (nie wiem jak się nazywa) ,w drugim akcie trzeba wejść do takiego domu w slamsach i porozmawiać z rabusiem ,aby powiedział o skarbie w pewnym domu. Kiedy wchodzę do domu ze "skarbem" atakują mnie bandyci i jednym atakiem mnie zabijają. I jeszcze w zadaniu ,w którym trzeba dla Shani przynieść Jaskółcze Ziele ,Shani nie chce zemną porozmawiać o imprezie. Nie ma takiej opcji dialogowej ,ani ona nic nie zaczyna nic mówić. Mam tak pierwszy raz ,zawsze wszystko jest w porządku. Mój kolega tam miał w wersji 1.3.I to tyle. Czyli wychodzi ,że znalazłem z 7 błędów. Dodać to do błędów ,które znaleźli inni gracze i wychodzi nieskończoność (oczywiście to przesada). Nie wiem po co oni tak długo przekładali tę premierę ,skoro to jest jedna z najbardziej zabugowanych gier w jaką w życiu grałem. Niby przekładali po to ,aby naprawić błędy ,a na prawdę to chyba po to ,aby ludzi jeszcze bardziej podjarać na grę. Przecież oni na pewno gry całej nie przeszli ,bo w każdej misji jest jakiś błąd.
 
Znalazłem jeszcze jeden. W queście (nie wiem jak się nazywa) ,w drugim akcie trzeba wejść do takiego domu w slamsach i porozmawiać z rabusiem ,aby powiedział o skarbie w pewnym domu. Kiedy wchodzę do domu ze "skarbem" atakują mnie bandyci i jednym atakiem mnie zabijają.
Bo RAM mówi "Dość! Basta!" i się sypie. Trzeba włączyć grę od nowa.
I jeszcze w zadaniu ,w którym trzeba dla Shani przynieść Jaskółcze Ziele ,Shani nie chce zemną porozmawiać o imprezie. Nie ma takiej opcji dialogowej ,ani ona nic nie zaczyna nic mówić. Mam tak pierwszy raz ,zawsze wszystko jest w porządku. Mój kolega tam miał w wersji 1.3
A zrobiłeś sekcję zwłok?
Przecież oni na pewno gry całej nie przeszli ,bo w każdej misji jest jakiś błąd.
Z całego serca dziękuję za tę, popartą rozlicznymi niepodważalnymi dowodami tezę.
 
No rzeczywiście zapomniałem o zrobieniu Sekcji Zwłok. A co do pierwszej odpowiedzi:Czy 2Gb RAM to za mało dla Wiedźmina??A do Twojej ostatniej odpowiedzi jest bardzo ,ale to bardzo wiele dowodów na to ,że nie doszlifowali Edycji Rozszerzonej. Przecież gdyby ją naprawdę sprawdzili nie wydali gry z tak niesamowitą ilością błędów.I znalazłem jeszcze dwa (choć to może takie pojedyncze przypadki):- w Prologu ,kiedy Triss rzuca zaklęcie na bramę ,aby się zawaliła i nie dała Przerazie przejść ,kraty osuwają się tylko do połowy i teoretycznie Przeraza mogłaby przejść.- (ten bug zdarza mi się często) kiedy podchodzę do jakiejś postaci to często jestem odwrócony bokiem do rozmówcy i wtedy mój Geralt zaczyna "skakać" (chodzi o to ,że zależy z jakiego punku widzę Geralta on się odwraca w róże strony. Znaczy przesuwa się ,tak sztywno nie ruszając nogami). możliwe ,że tu chodzi o to ,że praca kamery jest niedopracowana.Jeszcze w tym roku będę zmieniał kartę graficzną wiec może choć trochę mniej będę miał błędów graficznych. I szkoda ,że nie ma Wiedźmina na PlayStation 3 ,bo gra chodziłaby mi płynniej. :(P.S: Muszę powiedzieć ,że ER tnie mi się bardziej od zwykłego Wiedźmina. Ale po zmianie karty będę mógł się cieszyć wszystkimi bajerami jakie daje Wiedźmin i inne gry.
 
Czy 2Gb RAM to za mało dla Wiedźmina??
to bardzo teoretyczne pytanie - nic nie wiemy o tym co jeszcze masz uruchomione/zainstalowane. 2Gb WOLNEGO RAMU spokojnie powinny wystarczyć (a nawet mniej).Ale Wiedzmin tak ma że jeśli grasz długo to RAMu zaczyna brakować. Wystarczy uruchomić grę jeszcze i problemy znikają (do czasu).
A do Twojej ostatniej odpowiedzi jest bardzo ,ale to bardzo wiele dowodów na to ,że nie doszlifowali Edycji Rozszerzonej. Przecież gdyby ją naprawdę sprawdzili nie wydali gry z tak niesamowitą ilością błędów.
poprzednio pisałeś:
Przecież oni na pewno gry całej nie przeszli ,bo w każdej misji jest jakiś błąd.
a to brzmi trochę inaczej nie sądzisz? Większość błędów to drobne duperele. Główny problem to błędy techniczne (rozmycie obrazu, problemy z dźwiękiem itp.) - one występują tylko u niektórych - inni gracze ich nie mają. Jest nieskończona (przesada ;D) ilość konfiguracji PCtów i nie da się wszystkich sprawdzić stąd te błędywystępujące nagminnie w praktycznie każdej grze na PC.
 
Miałem taki bug.Gdy elfka Toruviel daje mi "ognisto cieplne" miecze oby dwa są gorące. A po wczytaniu save już tylko jeden grzeje.I w cutscenach w epilogu(dialogi z mistrzem) są pokazywane podstawowe miecze(tzn pierwszy srebrny i pierwszy stalowy, które dostajemy jako pierwsze :p) ja posiadam inne miecze dyabel i ten od pani jeziora.
 
MarcusFenix said:
I w cutscenach w prologu(dialogi z mistrzem) są pokazywane podstawowe miecze(tzn pierwszy srebrny i pierwszy stalowy, które dostajemy jako pierwsze :p) ja posiadam inne miecze dyabel i ten od pani jeziora.
W Epilogu. :pO ile wiem wszystkie cutsceny pokazują zawsze podstawowe miecze.
 
Krocząc tytułem artykułu "Błędy vel bugi" ja też coś powiem.Zgadzam się w 100% z pierwszym postem, jeżeli chodzi o samoczynne wyłączanie się gry. :dead:Dalej, często podczas ładowania mam crashe (wiecie to takie okno, że wystąpił błąd i można dać "wysyłaj" albo "nie wysyłaj" raportu z błędu do Microsoftu) :wall:Następnie, nic a nic nie mogę zrobić w IV Akcie, Berengara na Wyspie Rybitw po pokonaniu Dagona nie ma, zakonu na brzegu nie ma, elfów w wiosce nie ma (napisałem o tym w Akt IV, nazwa BERENGAR, wszystkich chętnych proszę o pomoc tam)A co dodatkowych przygód szkoda gadać, chyba ich nie mam ^^ Czy coś źle zrobiłem? Mam wersję zwykłą Wiedźmina, opatchowałem ją Wiedźmin Update wersją pudełkową za 20zł (grrr) i kał.Jeśli nie do końca rozumiesz, że nie mam dodatkowych przygód - obejrzyj:
 
wyskakuje mi ten błąd : SetupNew\setup.cpp (138)PAPP:pVENDOR:pGUID:$@Windows XP Service Pack 3 (2600) Non IE/Netscape 11.0zainstalowałem najnowszego NET Framework 3.5 i dalej instalator nie chce się uruchomic, wie ktoś co z tym zrobic ? :hmmm:
 
Top Bottom