Bugi

+
mnie osobiscie irytuja mocno trzy rzeczy:1)Jak geralt zaczyna biec, pierwsze dwa metry przebiega...bez poruszania nogami - plynie po ziemi.2)Klikanie na skrzynie i ebczki - czesto jest tak, ze klikam na beczke i postac na to wogole nie reaguje. Dopiero jak klikne gdzies na ziemi i Geralt sie poruszy, moge kliknac na beczke a postac sie do niej zblizy. Jes to irztujace, zwlaszcza gdy chcemy przeszukac kilka zwlok na raz.3)W pierwszym akcie, w domu Wielebnego, nie moge wejsc do domu ani z Wielebnym porozmawiac - a widze chlopa stojacego w drzwiach. Podkresle, ze robie to za dnia...Gra spatchowana.
 
corman said:
mnie osobiscie irytuja mocno trzy rzeczy:1)Jak geralt zaczyna biec, pierwsze dwa metry przebiega...bez poruszania nogami - plynie po ziemi.2)Klikanie na skrzynie i ebczki - czesto jest tak, ze klikam na beczke i postac na to wogole nie reaguje. Dopiero jak klikne gdzies na ziemi i Geralt sie poruszy, moge kliknac na beczke a postac sie do niej zblizy. Jes to irztujace, zwlaszcza gdy chcemy przeszukac kilka zwlok na raz.3)W pierwszym akcie, w domu Wielebnego, nie moge wejsc do domu ani z Wielebnym porozmawiac - a widze chlopa stojacego w drzwiach. Podkresle, ze robie to za dnia...Gra spatchowana.
1 było już wiele razy omawiane-to wynika z właściwości silnika
 
- (bug walki) NOTORYCZNIE jeżeli jakiś atak Geralta zostaje przerwany otrzymaniem obrażeń, atak "zacina" się na etapie "nie klikaj, poczekaj, bo będzie za wcześnie". Jednak czy klikam, czy nie klikam, Geralt nie walczy i nie wychodzi z tego etapu nawet po kilku sekundach zbierania pasywnie cięgów. Tylko zmiana stylu na inny, lub odbiegnięcie od przeciwnika, odblokowuje walkę.Co do buga "Geralt płynie po ziemi" - może skrócić początkowy etap animacji biegu, trochę gubiąc realizm z motion capture, ale szybciej nadając mu pełną prędkość, żeby "płynięcie" trwało jak najkrócej?
 
Crashe pod Vista 32 bit (patche i poprawki do systemu wgrane). Doklady opis w topicu na glownym forum technicznym oraz w topicu "mam problem z gra"
 
Kolejne robale:1. Od momentu wejścia na bagna po naciśnięciu klawisza "m" za każdym razem i w dowolnej lokacji (wyzima, loszek, bagna itd.) otwiera się mapa świata a nie aktualnego obszaru, choć wcześniej było na odwrót.2. Przedmioty w domu babci można zabrać kilka razy choć zadanie z ich udziałem zostało już rozwiązane.
 
ja mam problem z eliksirem..tzn z gromem na samym poczatku..co kilka zabitych bandytow toksycznosc wzrasta!! helpp:| albo jak to wylaczyc
 
Na bagnach, czasem "zawieszaja sie" Utopce. Tzn. caly czas mam przekreslony mieczyk podczas ataku. I stoje jak glupi nic nie robie, a Utopiec mnie atakuje. Dopiero odskok gdzies dalej (co rowniez nie zawsze dziala!) pomaga.Podczas rozmowy z moczymorda w "Misiu", Geralt sie chwieje pijacko, mimo, ze od dawna jest trzezwy ;)
 
Grafika jest znieksztalcona w 1920x1200. 3d jest ok, ale menu i hud so rozciagniete i postrzepione.I najwiekszy problem to filmiki w grze, wygladaja jak rozjechane poziome pasy. Ktos juz dal screena w tym watku, wyglada na ten sam problem.
 
Po raz kolejny apeluję do moderatorów o stworzenie oddzielnego działu poświęconego bugom. Jeden temat to stanowczo za mało, burdel się straszny robi. Za to dział w którym byłoby kilka tematycznych wątków to co innego. Na przykład: bugi graficzne, problemy z UI, bugi w questach itd itp...To z pewnością wprowadziłoby na forum większy ład i ułatwiło dyskusję nad konkretnymi problemami, natomiast teraz wątek bugi wygląda w ten sposób, że każdy dorzuca coś od siebie i nie bardzo jest miejsce na dyskusję o konkretnych problemach.No właśnie, kolejna sprawa, może każdy by podał kilka najbardziej denerwujących go bugów, żeby REDom łatwiej było wybrać, szpileniem których problemów warto się zająć w pierwszej kolejności. Pozwólcie, że zacznę:Dla mnie gra nabrałaby wartości gdyby:1. Kamera przestała irytująco podskakiwać podczas biegania w trybie izometrycznym, może nawet mieć jakąś symulację truchtu, ale niech to będzie taka płynna i delikatna symulacja. Bardziej technicznie mówiąc - wydaje mi się, że kamera jest ustalona na konkretnej wysokości nad głową wiedźmina i kiedy on sam porusza się po nierównym terenie to i kamera skacze. Zatem można naprawić to ustawiając bardzo długie opóźnienie w updateowaniu wysokości kamery względem wiedźmina.2. Chowanie miecza i wyciąganie go nie powodowałoby nagłego zatrzymania się Geralta, podobnie zmiana broni w walce powinna być sprawniejsza, bo zamiast zręcznego wiedźmina na ekranie widzę kalekę, który musi najpierw stanąć jak wryty, powoli schować broń i z ociąganiem wyciągnąć następną. Wygląda to bebe.3. Zlikwidować problemy z przemieszczaniem się witchera, cały ten mechanizm zwalniania, przyspieszania, efekt sztywnych nóg itd
 
to ja dorzuce swoje grosze... 1) crash przy cutscenkach - chyba wylaczenie rozmycia tla rozwiazalo problem2) crash w roznych innych sytuacjach - nie czesto, ale zdaza sie, iz idac spokojnie nagle sie wywala3) no i tu wielki problem - po walce z bestia, gdzie uzylem eliksiru "Zamieć" mam teraz caly czas rozmyty obraz przy poruszaniu sie :/Wszystko na Vista Home Premium 64bit / Core2Duo 6550 / 2GB Ram / GeForce 8500 GT / patch 1.1
 
Restice said:
Po raz kolejny apeluję do moderatorów o stworzenie oddzielnego działu poświęconego bugom.
Zdecydowanie przyłączam się do prośby. Szczególnie by pomogło w wyszczególnieniu bugów krytycznych.Co do bugów krytycznych - póki co w żaden sposób nie udało mi się obejść problemu z ołtarzem vodyanoi na bagnach, który działa jak skład, a nie jak obiekt do użycia przedmiotu. Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?
 
>antychMam to samo w 1920x1200 i 2560x1600 efekt rozjechanej co 8 lini, na przerywnikach filmowych, Hud wyglada jak by byl skalowany zubelnie bez interpolacji 7900 GTX najnowsze bety nvidi .73 alePOPRAWCI to szybko nie da sie grać.
 
Ailinon said:
Ailinon said:
Po raz kolejny apeluję do moderatorów o stworzenie oddzielnego działu poświęconego bugom.
Zdecydowanie przyłączam się do prośby. Szczególnie by pomogło w wyszczególnieniu bugów krytycznych.Co do bugów krytycznych - póki co w żaden sposób nie udało mi się obejść problemu z ołtarzem vodyanoi na bagnach, który działa jak skład, a nie jak obiekt do użycia przedmiotu. Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?
On działa jak obiekt do użycia przedmiotu, ale nagrodę dostajesz dopiero następnego dnia dlatego też jest to zrobione w ten sposób (chyba). W końcu kapliczka w Wyzimie nie ma slotów na zwrócone przedmioty...A jeśli chodzi o bugi to najlepszy byłby porządny bugtracker z możliwością otagowania postów jako "było", "rozwiązanie", "krytyczne" itd.
 
Co do ołtarzyka: faktycznie, pomyliłam go z obeliskami, i myślałam, iż to popsuty obelisk.Co do bugtrackera - to nie jedyna rzecz, jaka by się przydała, od specjalnie na bugi przeznaczonego forum z zasadą "jeden bug - jeden wątek" począwszy. Pozostawiam to jako sugestię do (oby!) czytających nas REDów. Gierka jest fantastyczna, tylko poprawić jej bugi i już będzie z całą odpowiedzialnością hitem rangi światowej. No i szkoda byłoby pozostawić takie ewidentnie psujące grę zjawiska. Właśnie przez tego typu (choć nawet i gorsze) zostawiono w Neverwinterze 2, gdzie co i rusz postaci z drużyny się tajemniczo resetowały do pierwszego levelu, czy nagle stawały neutralnymi NPCami - przez co wcale nie odbił się takim głośnym echem, jak NWN1. Nie życzę takiego losu Wiedźminowi.
 
sherlock said:
Mam to samo w 1920x1200 i 2560x1600 efekt rozjechanej co 8 lini, na przerywnikach filmowych, Hud wyglada jak by byl skalowany zubelnie bez interpolacji POPRAWCI to szybko nie da sie grać.
Popieram, to powinien byc priorytet do kolejnego patcha. Wybulilem wczoraj na ta gre 35 funtow zeby pograc w weekend i troche sie rozczarowalem.Jakies informacje na kiedy planowany jest kolejny patch i planowane zmiany?
 
Podczas walki na piesci w karczmie u Misia, tak trzepnalem goscia ze zmarl i zniknal - rezultat? trzeba bylo cofnac do autosave, bo wiedzmin nie chcial wyjsc z trybu walki na piesciNie wspomne juz o tym ze z gry malo kiedy wychodze normalnie, zazwyczaj po kliknieciu "wyjscie" gra sie poprostu wywala :)
 
Cierpliwość ma niniejszym się wyczerpała. Panowie z CD Projekt, jeśli to czytacie, to w pierwszej kolejności polecam poprawkę systemu walki. Przed momentem po raz tysięczny zmuszony byłem zakończyć rozgrywkę z powodu zgonu mojej postaci. Co się stało? Walczyłem na jednym z "molo" na bagnach i Geralt jak zwykle przestał w pewnym momencie reagować. Stał sobie i zbierał ciosy. Po ogłuszeniu przeciwnika miast go wykończyć Witcher czekał aż ktoś mu przywali. Dopracujcie to, bo coraz bardziej zniechęca mnie to do ponownego włączania/ładowania gry. Takie bugi powinny być oznaczone jako krytyczne i _niezwłocznie_ naprawione jeśli chcecie odnieść jakiś sukces kasowy za granicą...
 
Oto magiczne zaklęcie! usłyszcie nas moderatorzy! Stwórzcie krąg zaklęty o nazwie "BUGI" a w nim niech każdy z adeptów wiedźmińskich arkanów ma okazję założyć nowy temat, w myśl alchemicznej zasady jeden robal/ jeden topic. Do tego niech powstanie altana oświecenia zwana "ROZWIĄZANE PROBLEMY" do której REDzi przenosić będą klątwy i życzenia już spełnione.Neverwinter 2 miał ogromny potencjał, a skończył marginalnie z powodu licznych bugów pokroju tych z Wiedźmina. REDzi nie dopuśćcie, aby nasza najlepsza rodzima produkcja skończyła tak samo! Macie za sobą całe społeczeństwo graczy, powiedzcie jak, a Wam pomożemy, niech to będzie hit wagi światowej. Napisanie gry to dopiero połowa sukcesu. Potem trzeba jeszcze ją podtrzymać przy życiu. Jako wzór do naśladowania podam World of Warcraft, do którego regularnie wychodzą nowe patche poprawiające nawet najdrobniejsze niedoróbki, usprawniające wszystko, co użytkownicy chcieliby widzieć usprawnionym. Rozumiemy, że nie macie takiego budżetu jak Blizzard, ale te najbardziej denerwujące bugi z pewnością możecie usunąć. Dajcie nam jakiś dowód, że popieracie to co mówimy, że nie dopuścicie, aby wiedźmin stał się kolejnym neverwinterem.
 
KOlejny bug - kiedy jakas postac ostrzy miecz i podejdziemy aby z nia porozmawiac, to chociaz podczas rozmowy juz nie trzyma miecza w rece, nadal slychac dzwiek ostrzenia.
 
A ja bym chciał w ogóle pograć :( a przez błąd powodowany wywalaniem do windy podczas wczytywania Obrzeża Wizimy, gra leży na półce i sie kurzy. Już nie wspomnę o artefaktach z którymi próbuje sobie jakoś poradzić ja jak i inni gracze ;/ Pozostaje tylko czekać na wasz ruch Panowie.
 
Top Bottom