Bugi

+
Glapswidir said:
Co zrobić jeśli gra wyłącza się samoczynnie? ER mam oryginalną, komputer 4gb ramu, procesor: DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333), karta: ATI Radeon HD 4800 Series (1024 MB), W XP.Błąd jest szczególnie uciążliwy, bo pojawia się za często. Nie mogę przez niego dokończyć Walki w Starej Wyzimie z komandami Wiewiórek.I jeszcze czasem mapa robi się cała czarna pozostawiając tylko pozaznaczane punkty budynków.
Może grę przeinstaluj.Mi się sama nie wyłączała. ;)Mama mi znikała tylko w Efekt Uboczny. :)
 
Glapswidir said:
Co zrobić jeśli gra wyłącza się samoczynnie? ER mam oryginalną, komputer 4gb ramu, procesor: DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333), karta: ATI Radeon HD 4800 Series (1024 MB), W XP.Błąd jest szczególnie uciążliwy, bo pojawia się za często. Nie mogę przez niego dokończyć Walki w Starej Wyzimie z komandami Wiewiórek.I jeszcze czasem mapa robi się cała czarna pozostawiając tylko pozaznaczane punkty budynków.
A jakim cudem wsadziłeś 4 giga ramu na XP. Powiedz mi.
 
Witam , zaczołem akt III , i zabiłem już Gellerta , teraz kazałem oddać Alvina Triss , ale za każdym razem jak wejde do Triss , to pokazuje się intro z początku rozdziału III , a jak je przerwe to czarny ekran i tyle ;/ Co mam robić?Pozwoliłem sobie scalić.gbf
 
Freek said:
Witam , zaczołem akt III , i zabiłem już Gellerta , teraz kazałem oddać Alvina Triss , ale za każdym razem jak wejde do Triss , to pokazuje się intro z początku rozdziału III , a jak je przerwe to czarny ekran i tyle ;/ Co mam robić?
Wczytaj wcześniejszego savea.Jeżeli nie pomoże przeinstaluj grę. ;)
 
golombFW said:
Witam, zaobserwowałem u siebie zanikanie/przeźroczystość tekstur po aktualizacji do Edycji Rozszerzonej. Głównie ta dziwna przeźroczystość tekstur występuje w Prologu w lokacjach "zewnętrznych" (screeny) , ale zdarza się też np. w komnacie Triss. W rozdziale I natomiast z samymi teksturami podłoża wydaje się być wszystko ok, jednakże podobny problem występuje w Krypcie, widzę sarkofagi (albo raczej ich zarysy) przez ściany. PS: Jeśli miałoby to coś pomóc mam kartę graf. Radeon HD3870 i sterowniki catalyst 8.9, win xp sp3, w wiedźminie ustawione najwyższe detale z wyjątkiem antyaliasingu, który jest ustawiony na 2x, ale na niższych detalach problem również występuje...
Wracając do problemu... Udało mi się ustalić, że im wyższa ustawiona jakość cieni tym więcej takich anomalii się pojawia (screen poniżej z najwyższej jakości), na niższych jakościach da się już jakoś grać, ale wciąż są różne błędy vel szyby w oknach pokazujące widok za budynkiem. Poza tym zaobserwowałem również błędy typu:- wspomniana już znikająca mapa (zamiast mapy czarne tło z naniesionymi znacznikami).- "Granica deszczu", chociaż co do tego czy to błąd pewien nie jestem :) dosyć to ciekawie wyglądało jak deszcz padał "kilkanaście metrów" przed geraltem, a w miejscu gdzie on stał było suchutko :)- Po dłuższym graniu pojawia się różne "artefakty" i wtedy przy próbie zapisywania gry, bądź przejścia do innej lokacji gra wywala do windowsa...
 
Czasami mam tak:Jestem na bagnach(akt III)Podchodzę do utopca, zaczynam go atakować a on nic :whatthe: tak samo przy kikimorach blodzach i innych potworach(za dnia).Żaden z potworów nie chce walczyć a amuletów żadnych nie mam.
 
MarcusFenix said:
Czasami mam tak:Jestem na bagnach(akt III)Podchodzę do utopca, zaczynam go atakować a on nic :whatthe: tak samo przy kikimorach blodzach i innych potworach(za dnia).Żaden z potworów nie chce walczyć a amuletów żadnych nie mam.
Ja też tak mam z tym, że dotyczyło to "minibossa" wlka Worefa. Ja go atakuję, on idzie sobie spokojnie i po chwili...znika.
 
Aalaron said:
Aalaron said:
Czasami mam tak:Jestem na bagnach(akt III)Podchodzę do utopca, zaczynam go atakować a on nic :whatthe: tak samo przy kikimorach blodzach i innych potworach(za dnia).Żaden z potworów nie chce walczyć a amuletów żadnych nie mam.
Ja też tak mam z tym, że dotyczyło to "minibossa" wlka Worefa. Ja go atakuję, on idzie sobie spokojnie i po chwili...znika.
A z wilkiem tak samo miałem tylko nie zniknoł... :DAle dostałem za niego 1XP, chyba coś zamało.
 
WitamMam problem po zainstalowaniu wersji pudełkowej Wiedźmin Update w III akcie pojawia mi sie problem następujący...Nie moge otwierać skrzyń i używać ognisk i miejsc mocy !!No dupa kompletna.Jak wczytuje wcześniejszy save to wszystko jest ok ale po jakimś czasie problem ni z gruchy ni z pietruchy pojawia sią ponownie.Mam zadanie w bazie salamandry w kanałach wyjąć ze skrzyni list i nie moge !! jak wciskam alt to skrzynia sie podświetla ale nie moge jej otworzyć w żaden sposób. ctrl;'em wyjąć odrazu też sie nie da :/ Pomocy !!
 
WitamMam problem po zainstalowaniu wersji pudełkowej Wiedźmin Update w III akcie pojawia mi sie problem następujący...Nie moge otwierać skrzyń i używać ognisk i miejsc mocy !!No dupa kompletna.Jak wczytuje wcześniejszy save to wszystko jest ok ale po jakimś czasie problem ni z gruchy ni z pietruchy pojawia sią ponownie.Mam zadanie w bazie salamandry w kanałach wyjąć ze skrzyni list i nie moge !! jak wciskam alt to skrzynia sie podświetla ale nie moge jej otworzyć w żaden sposób. ctrl;'em wyjąć odrazu też sie nie da :/ Pomocy !!
 
podsumowując temat czekamy na poprawioną edycję rozszerzoną :D dodam, że po reinstalacji driverów do grafiki (8800GTS) na najnowsze (z 15 10 08) pikseloza w cuscenkach pozostaje bez zmian, jak była tak jest. Czy ktoś kompetentny jest w stanie powiedzieć mi, kiedy ukaże się łatka?
 
cerverius said:
WitamMam problem po zainstalowaniu wersji pudełkowej Wiedźmin Update w III akcie pojawia mi sie problem następujący...Nie moge otwierać skrzyń i używać ognisk i miejsc mocy !!No dupa kompletna.Jak wczytuje wcześniejszy save to wszystko jest ok ale po jakimś czasie problem ni z gruchy ni z pietruchy pojawia sią ponownie.Mam zadanie w bazie salamandry w kanałach wyjąć ze skrzyni list i nie moge !! jak wciskam alt to skrzynia sie podświetla ale nie moge jej otworzyć w żaden sposób. ctrl;'em wyjąć odrazu też sie nie da :/ Pomocy !!
Powiedz kilku najbardziej wysportowanym osobom jakie znasz żeby zaczęły cię gonić z mieczami w łapach. Też byś z takim "towarzystwem" niczego nie otworzył ani tym bardziej zabrał zawartości, prawda?Inaczej mówiąc:Twój medalion jest otoczony czerwonym paskiem co oznacza, że jesteś w trybie walki, a w tym trybiue nie można używać skrzyń itd.
 
Nie wiem czy mozna to nazwac bledami - raczej niedopracowania.1: Geralt nie mam pochwy (xD) na miecze.Tzn wisza mu na plecach jak na magnes :/2: Po zadaniu tak zwanego finishera geralt przez niecala sekunde sie w ogole nie rusza (co nie raz kosztowalo mnie prawie zycie)3: WALKA NA PIESCI! Wiecie jak je bez trudu wygrac?Wystarczy na zmiane klikac atak -> blok wtedy przeciwnik nie zada nam nawet 1 ciosu.Glupie to troche :/
 
Phoenixowy said:
1: Geralt nie mam pochwy (xD) na miecze.Tzn wisza mu na plecach jak na magnes :/2: Po zadaniu tak zwanego finishera geralt przez niecala sekunde sie w ogole nie rusza (co nie raz kosztowalo mnie prawie zycie)3: WALKA NA PIESCI! Wiecie jak je bez trudu wygrac?Wystarczy na zmiane klikac atak -> blok wtedy przeciwnik nie zada nam nawet 1 ciosu.Glupie to troche :/
1.Pochew nigdy nie było i raczej nie będzie.2.Bo finisher pozbawia go częściowo równowagi3.A wygrywanie walki metodą "na chama", którą mieliśmy w podstawowej wersji gry nie jest głupie?
 
Jeszcze cos.babcie na podgrodziu gadaja raz chlopskim a raz za mlodym glosem np.Zebraczka jedna mowi caly czas (chlopskim glosem)" Znowu mam cale nogi w gowni*!"Albo Stara wiesniaczka kolo kapliczki gdy na nia klikne mowi takim glosem 20latki ~ "Mam nadzieje ze sie jeszcze kiedys spotkamy"No i w ogole tych bledow zwiazanych z doborem glosu dla postaci jest duzo.To tylko przyklady.A co do walki na piesci w podstawowej wersji - nie wiem jak bylo bo gram od 1.4 :)A I JESCZE COSgdy np. walcze z przeciwnikiem to gdy nawet mi nie zada ciosu to trace HP.Czesto tak sie zdarza.Tzn nie ma animacji ataku a trace zycie ...
 
Phoenixowy said:
Jeszcze cos.babcie na podgrodziu gadaja raz chlopskim a raz za mlodym glosem np.Zebraczka jedna mowi caly czas (chlopskim glosem)" ZNowu mam cale nogi w gowni*!"Albo Stara wiesniaczka kolo kapliczki gdy na nia klikne mowi takim glosem 20latki ~ "Mam nadzieje ze sie jeszcze kiedys spotkamy"No i w ogole tych bledow zwiazanych z doborem glosu dla postaci jest duzo.To tylko przyklady.
Było to też w patchu 1.3. Oraz we wcześniejszych wersjach jeśli się nie mylę. To nie ER wygenerowała te błędy.
 
Boże...Takim Debilem to ja nie jestem ...Nie moge uzywać ognisk i otwierać skrzyń gdy jest bezpiecznie i gdy nie ma walki !! i to jest problem. !!Gre na edycji podstawowej przeszedłem 3 razy to troche wiem :pA na update jest ten błąd i nie moge iść dalej z fabułą :/ Spać moge jedynie u NPC;ów ogniska, miejsca mocy i skrzynioe przestały działać .JAK WRACAM DO STARSZYCH SAVE'ÓW TO MOGE UŻYWAĆ ALE PO JAKIMŚ CZASIE ZNOWU LIPA.pRZEWAŻNIE TAK SIE DZIEJE PO PRZEJŚCIU DO INNEJ LOKACJI.jAK WYJDE Z KANAŁÓW I SIE PRZESPIE U TRISS I POMEDYTUJE NA DYWANIOKU TO WSZYSTKO WRACA DO MORMY ALE JAK WYCHODZE Z DOMU (ZMIANA LIKACJI) BŁĄD SIE POWTARZA :/
 
Top Bottom