Bugi

+
Bugi

1. Jeśli karta posiada migające złote obramowanie, czasami może się zdarzyć, że po przejściu pomiędzy menu/wiadomościami z rozgrywki, albo jeśli mamy więcej niż jedną kartę danego rodzaju (np. Good fortune card jak na zdjęciu), klikniemy w nie i wrócimy do głównej planszy, cała karta będzie świecić na złoto:

Taki sam efekt uzyskałem grając Yarpenem kiedy posiadałem 5 i więcej kart z "Develop" - wystarczyło podczas walki wejść do menu z kartami i ostatnia przy prawej krawędzi ekranu świeciła w ten sam sposób. Przewinięcie w bok sprawiało, że wszystko wracało do normy.

2. Sporo literówek. Najbardziej rzucają się w oczy "Shaerwedd" zamiast "Shaerrawedd" i "Due'n Canell" zamiast "Duén Canell" na głównej mapie.
 

Attachments

  • good fortune card graph glitch.jpg
    good fortune card graph glitch.jpg
    99.2 KB · Views: 108
1. Jakąś godzinę do półtorej temu chciałem zagrać (gra publiczna), gra zablokowała się na lobby - po naciśnięciu "Start the game" nic się nie dzieje. Przed chwilą próbowałem ponownie, w lobby widnieje ten sam nick, naciskam "Start the game", zero reakcji. Jakby ktoś też uruchomił grę, odpalił kolejkowanie, poszedł AFK i tym samym całkowicie zablokował możliwość gry. W sobotę miałem identyczną sytuację, po restarcie klienta wszystko wróciło do normy, ale teraz nie pomaga.

2. Po naciśnięciu "Start the game" w 90% przypadków liczba graczy zwiększa się o 1. Np. "Players in lobby: 2", naciskamy start i napis zmienia się na "Players in lobby: 3". Możliwe, że jest to powiązane z pierwszym błędem opisanym wyżej, bo dopiero teraz to zauważyłem.

3. Gdzie wysyłać crash logi? :)
 
Karty przeciwnika w zakładce XP, gdy pociągnie którąś kartę z kolei, pokazują się jako puste.
 

Attachments

  • Witcher Board Game1.jpg
    Witcher Board Game1.jpg
    100.6 KB · Views: 108
Last edited:
Podczas rzucania kośćmi przeciwnik wyszedł nagle, co spowodowało wielkiego laga na kilka minut a potem kości pojawiły się na głównej planszy i dalej nic się nie dało zrobić. Nie pozostało mi nic innego jak wyjść z gry.
 
Grając Geraltem nie otrzymałem 3 punktów zwycięstwa za subquest "Hire mercenaries to back you up: spend 2 gold". Questa zakończyłem dopiero po kliknięciu przycisku "Resolve". Może ma to coś z tym wspólnego, ale z drugim questem zrobiłem tak samo i nie wystąpił problem.
 

Attachments

  • Brak Punktow.jpg
    Brak Punktow.jpg
    95.5 KB · Views: 110
1. Gra "nie nadąża" za rozgrywką jeśli użytkownik jest alt+tabnięty do innej aplikacji podczas tury przeciwnika. Jeśli przełączymy się do innego programu kiedy gra oponent, odczekamy minutę podczas gdy tura przeciwnika zajęła przykładowo 40 sekund, to po powrocie nie będzie jeszcze ekranu naszego bohatera, tylko szybkie komunikaty z już rozegranych akcji przeciwnika (gra "nadgania").

2. Ten bug łączy się bezpośrednio z pierwszym i jest to potencjalny exploit. Jest możliwe aby użytkownik dostał np. leada za darmo, jeśli jest przełączony na inną aplikację. Wystarczy alt+tabnąć z gry i jeśli wrócimy po tym jak przeciwnik dotarł do jakiegoś miasta i dostał leada, graczowi pojawi się opcja wyboru leadów z danego miasta i lead zostanie przyznany również jemu. Nie wiem czy był to pojedynczy przypadek, bo nie chciałem psuć rozgrywki z kolegą. Nie jestem też niestety pewien czy trzeba przełączyć się do gry w odpowiednim momencie, czy wystarczy, że przeciwnik wykona akcję "Travel" w swojej turze, ale połączenie z pierwszym błędem sprawia, że warto się temu przyjrzeć. Opis może nie brzmieć jasno, więc poniżej kroki do reprodukcji:

- Podczas tury przeciwnika przełącz się na pulpit lub do innej aplikacji przy pomocy alt+tab.
- Niech przeciwnik wykona akcję "Travel" do miasta, które ma gwarantowane przyznanie leada za dotarcie tam.
- Przełącz się z powrotem do gry bezpośrednio po tej akcji lub po zakończeniu przez przeciwnika całej tury .
- Sprawdź czy po przełączeniu dostałeś możliwość wyboru leada za dotarcie do miasta.
- Jeśli tak, wybierz którykolwiek i zauważ, że dostałeś leada na zasadzie gdyby to Twój bohater wykonał tę akcję.

3. Jeśli w trakcie rozgrywki użytkownik przełączał się na inną aplikację przy użyciu alt+tab, ekran końcowy ma białe tło. 90-100% reprodukcji, miałem tak co najmniej 4-5 razy.

4. Literówka w jednej z Good Fortune Card, "A package from Nenneke" - brak spacji pomiędzy słowami "from" a "Nenneke".
 

Attachments

  • end screen white background.jpg
    end screen white background.jpg
    49.1 KB · Views: 108
  • typo1.jpg
    typo1.jpg
    61.3 KB · Views: 123
Grając 2 razy Triss w gry po 3 zadania, nie zaliczyło mi za każdym razem 3 zadania głównego. Kliknąłem na "ptaszka" i punkty powinny się dodać a się nie doliczyły.

Przy alt + tab`owaniu przeciwnik (Geralt) nagle znalazł się w Rivii, chociaż nie miał prawa się tam znaleźć nawet szybką podróżą (zresztą pytałem kumpla i ani razu tam nie zagościł) i dopiero pod koniec, po kilkunastu rundach naprawił się ten bug graficzny i już Geralt przemieszczał się normalnie.
 
Drugi raz mam już taki błąd, że 2-3 graczy widzi turę np. Triss, a Triss widzi, że poprzedni gracz nie skończył swojej. Pozostaje wtedy tylko i wyłącznie wyjść z gry. Wątpie, żeby była to wina sprzętu, czy systemu operacyjnego, a samej gry.
 
Drugi raz mam już taki błąd, że 2-3 graczy widzi turę np. Triss, a Triss widzi, że poprzedni gracz nie skończył swojej. Pozostaje wtedy tylko i wyłącznie wyjść z gry. Wątpie, żeby była to wina sprzętu, czy systemu operacyjnego, a samej gry.

Gra prawdopodobnie rozlaczyla sie jednemu z graczy - zbadamy
 
Już kolejny raz miałem to samo. Nie rozłącza gracza bo może on chatować. Tylko widzi turę innego gracza, a inni widzą jego.
 
Gra się zbugowała podczas ustawiania ataku/obrony w walce. Jedyną akcją jaką mogłem wykonać, to użycie przycisku menu i wyjście z gry.
 

Attachments

  • bug.jpg
    bug.jpg
    19 KB · Views: 121
Last edited:

Scani

Forum veteran
1. Gra na 4 graczy, 1 quest. Po tym jak wszyscy gracze wykonali rzut by ustalić kolejność (tak deklarowali na czacie), gra zablokowała się i nadal oczekiwała na wykonanie rzutu. Wystąpił jednorazowo.

2. Gra na 4 graczy, 1 quest. Pierwsza tura gry Jaskrem, po wybraniu questa wszystkie przyciski akcji były wyszarzone, mimo że gra informowała, że mam do wykonania jeszcze 2 akcje. Wystąpił jednorazowo.
 
Bugi które dotychczas zaobserwowałem:

1. Czasami w czasie rzutów kościami, czy to w czasie bitwy, czy sprawdzania jakiś efektów karty, znika tekst z karty z zadaniem - karta staje się "czysta". Tekst na karcie pojawia się z powrotem po wykonaniu (lub nie) zadania

2. Niekiedy następuje sytuacja, gdy gracz którego ma być teraz kolejka twierdzi, że jest jeszcze tura poprzedniego gracza, a wszyscy pozostali widzą, że jest już jego tura. W 2 czy 3 przypadkach gracz z którym grałem odczekiwał parę minut, a gdy nic się nie zmieniało wychodził z gry. Zdarzyło się to nawet graczowi, który w następnej turze miał pewną wygraną, więc mimo że mi osobiście się ten bug nie przytrafił, nie sądzę żeby inni gracze zmyślali na ten temat.

3. W grze Yarpenem zdarzyło mi się zaobserwować 2 razy, raz we własnej grze, raz w grze kogoś innego, że po wykonaniu pierwszej misji pobocznej w pierwszym queście gra nie dodawała 3 punktów zwycięstwa za sidequesta - był on odfajkowany zielonym fistaszkiem, lupki zostały odjęte, ale punktów zwycięstwa nie dodało
 
Zaobserwowane bugi:

1. Zawieszanie się podczas walki - gra nie odczytuje że wykonałem już rzut kośćmi i czeka cały czas na ruch. Można wyjść do menu.
2. Różnego rodzaju wyrzucanie z gry - np. disconnection bez większego powodu.
3. Sugerowałbym zmianę czerwonych kości do losowania kolejności wyboru postaci na inne, rozumiem że to beta ale wyglądają jakoś tak... no nieładnie ;)
4. Problem z alt-tabem, który powoduje zawieszanie się gry i czekanie na powrót gracza, po czym nadganianie ruchów gracza przeciwnego, zamiast robienie je w tle oraz przyznawanie punktów obu graczom za questa.
 
Ja bym sugerował zmianę kolorystyki jednego z niebieskich punktów np. na zielony, zdarzyło mi się wybrać zły kolor bo ikony były bardzo małe i nie mogłem dokładnie rozpoznać koloru. (nie nie jestem daltonistą) ;)
 
U mnie z kolei problem dość dziwny. Gra wyrzuca połączenie (czy to w lobby, czy też podczas samej gry), raz zdarzyło się, że wspaniałomyślnie Witcher puścił focha na mój beta key i stwierdził, że nie mam prawa wstępu. 2 razy Game disconnected, raz Authentication error. Z połączeniem nic nie kombinowane było.
 
Bardzo zabugowany system drag&drop podczas walki. Raz na 3/4 walki kafelki blokują się przy układaniu. Jeśli mimo to uda nam się ułożyć komplet, to nie ma problemu. Ale jeśli zablokowany element był potrzebny do uzyskania kompletu, to pozostaje tylko wyjście z gry
 
Już kilka razy mi się zdarzyło to samo. Czekamy na gracza, który nie widzi swojej kolejki. Z innych problemów, które napotkałam to: nagłe rozłączenie gry, zawieszenie na inicjacji, lobby, zła autoryzacja.
Tak sobie pomyślałam, jak czekałam bardzo długo na ruch gracza (co się potem okazało wspomnianym wyżej bugiem), że możnaby wprowadzić coś w rodzaju "opuścił kolejkę" jeśli gracz nie reaguje przez powiedzmy 15 minut.
 
Jednym z najbardziej wkurzających bugów, są na pewno wspomniane wyżej kostki, które nie chcą się dopasować na swoje miejsca w trybie walki. Nie wiem jak u innych, ale u mnie zawsze dotyczyło to tych kolorowych kostek. Jedyne wyjście to poratowanie się zwykła, białą kostką, o ile taką mamy. Można ją wtedy położyć pod zbugowaną kolorową i grać dalej, jeśli jednak nie mamy białych kostek pozostaje tylko wyjść z gry.

Kolejną rzeczą są dość częste problemy z wyświetlaniem ran i foul fate tokens. Przykład: mój chłopak walczy i jego postać dostaje ranę, która ładnie pojawia się u niego na wybranym ruchu. Ja u siebie na laptopie również to widzę - jest okej. Przychodzi moja tura, wykonuję swoje ruchy, ale kiedy przychodzi ponownie jego tura, rany na jego postaci już nie widać, mimo że nie mógł się uleczyć w żaden sposób. Podobnie jest z foul fate tokens nałożonymi na ruchy. Czasami są, a czasami w tajemniczy sposób znikają.

Raz zdarzyło się, że będąc w Wyzimie, widziałam figurkę jego postaci obok swojej. Wszystko byłoby okej, gdyby nie to, że tak naprawdę to był spory kawałek dalej - gdzieś w okolicach Rivii. Zdarzyło się to tylko raz.

Na koniec bardziej drobna uwaga niż bug. Czy róże ozdabiające Shaerrawedd na mapie nie powinny być białe?
 
Top Bottom