Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
No niestety jak się obawiałem, wszystkie 970 już poszły znacznie w górę. W dzień prezentacji były po 1429zł, a teraz najtańszy Asus jest za 1499zł. Miałem kupować, ale nie mam zamiaru przepłacać, więc jeszcze poczekam.
 

Guest 2686910

Guest
Coż, wziąłem 970 niereferenta od MSI za jedyne 1479 zł. Czuję się jakbym wygrał na loterii :p
 
Cena 1699zł za GTX 970 to już jest przegięcie i trzeba mieć chyba niezłe parcie na nowości lub za dużo kasy, zresztą nie rozumiem ludzi co np mieli 780 i powymieniali karty. Poza zużyciem prądu to różnica w wydajności nie jest na tyle duża aby pozbywać się tych kart, wytłumaczenie widzę jedno marketing i "magiczne" recenzje.
To ciekawe jaki szał będzie jak wyjdą karty 20nm. jeśli jeszcze dojdą nowe pamięci to można zakładać nawet wzrost do 50% a to już jest skok duży.
 
Cena 1699zł za GTX 970 to już jest przegięcie i trzeba mieć chyba niezłe parcie na nowości lub za dużo kasy, zresztą nie rozumiem ludzi co np mieli 780 i powymieniali karty. Poza zużyciem prądu to różnica w wydajności nie jest na tyle duża aby pozbywać się tych kart, wytłumaczenie widzę jedno marketing i "magiczne" recenzje.
To ciekawe jaki szał będzie jak wyjdą karty 20nm. jeśli jeszcze dojdą nowe pamięci to można zakładać nawet wzrost do 50% a to już jest skok duży.

W części bardziej "obiektywnych" testów nawet ciężko mówić o przewadze 970 nad 780 (w wydajności).

Co do nowej generacji, szczerze wątpię, żeby był aż tak duży skok, już producenci o to zadbają ;)
 
Hej. Może ktoś by mi doradził. Potrzebuję router do domu. mam internet stacjonarny 20 Mb, a jako, że kable na moim osiedlu są miedziane ciągnie mi maks. 13. Z internetu będą korzystać 2 laptopy, 2 stacjonarne + ewentualnie telefon.
Zastanawiałem się nad TP-LINK TD-W8970 lub TP-Link MR3420. Najważniejsze, żeby nie gubił sieci.

Druga sprawa to słuchawki. Przeszukałem liczne fora i na większości z nich polecają Superlux HD 668b + oddzielny mikrofon np. Zalman ZM-MIC1. Jest to opłacalne?
 
Ciężko stwierdzić, co recenzja, to inne wyniki.
No ale takiej rozbieżności jeszcze nie widziałem. Wszyscy mówią, że jest przynajmniej na poziomie 780, a tu nagle po 6-7FPSów gorsza w testach? Ten pan jest rzetelny?
 
Last edited:
Moje plany związane z kupnem nowego pieca w lutym poszły się kochać, więc pozostaje stopniowy updejt. Na luty mam przewidziany rzutem na taśmę budżet 1400 PLN na kartę graficzną, więc nie przyjmuje do wiadomości, że GTX970 będzie wtedy droższa.

:rebel:
 
Moje plany związane z kupnem nowego pieca w lutym poszły się kochać, więc pozostaje stopniowy updejt. Na luty mam przewidziany rzutem na taśmę budżet 1400 PLN na kartę graficzną, więc nie przyjmuje do wiadomości, że GTX970 będzie wtedy droższa.

:rebel:

Jak AMD ruszy do tego czasu 4 litery i pokaże coś konkurencyjnego to 970 powinna być wtedy może trochę tańsza niż 1400
wiadomo bez konkurencji ceny będą się trzymać, o obniżkach wtedy można zapomnieć.
 
Top Bottom