Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Myślę, że do tego momentu pojawią się jeszcze jakieś drobne materiały promocyjne. Spodziewam się też jakichś zabaw z ukrytymi wskazówkami, fajne to było. Zapewne bliżej premiery pojawią się jeszcze jakieś kolejne konkursy. Tymczasem będę mógł na spokojnie przeczytać kolejne 2 części z Trylogii ciągu. Neuromancer był całkiem spoko. A i Binary Domain chcę raz jeszcze przejść. Także myślę, że do czasu premiery Cyberpunka 2077 będę miał co robić by lepiej wczuć się w klimat.
ARG to bardzo fajna forma przekazywania treści dotyczących tytułu do tego angażująca społeczność ,ale niestety by cokolwiek działać to trzeba mieć chociaż podstawowe pojęcie o kryptologii i trochę szersze o matmie ,więc z reguły tylko wąskie grona się w to bawią ,a reszta czeka aż detektywi rozwiążą zagadkę. Bardzo mnie ciekawi co znajduje się na stronie netwatchu ale trzeba czekać. Wydaje mi się ,że na kwiecień coś pokażą ,potem znowu zastój i od końca sierpnia kampania marketingowa rusza pełną parą.
 
@Rosomak82 prawda i ja też w sumie nie należę do tych co potrafią szybko rozszyfrować ukryte zagadki, ale podobnie do Ciebie bardzo lubię taką formę i ciekawi mnie co się kryje za tym wszystkim. W pewnym sensie również się w to angażujemy, tyle że obserwując. Może czasem, jak sie ślepej kurze ziarnko uda znaleźć, tak i nam się może udać coś odszukać i przekazać w eter by zostało odszyfrowane ;)
 
@Rosomak82 prawda i ja też w sumie nie należę do tych co potrafią szybko rozszyfrować ukryte zagadki, ale podobnie do Ciebie bardzo lubię taką formę i ciekawi mnie co się kryje za tym wszystkim. W pewnym sensie również się w to angażujemy, tyle że obserwując. Może czasem, jak sie ślepej kurze ziarnko uda znaleźć, tak i nam się może udać coś odszukać i przekazać w eter by zostało odszyfrowane ;)
I to jest właśnie w tym fajne ,że każdy może w tym brać udział i przy większych staraniach nawet coś osiągnąć. Ja zawsze lubiałem zagadki i łamigłówki ale do ARG mam zdecydowanie za mało wiedzy o różnego rodzaju kodach i szyfrach choć samo przyglądanie się pracy community jest przyjemne. Ludzie się czasem tak wczuwają ,że robią nawet taki mały roleplay jakby faktycznie mieli poważną misję i zagłębiają się na długo przed premierą w klimat tego świata.
 
Odwołali taaaaaaj pej z powodu wirusa, tym samym redzi nie jadą.

Hey Redzi polecam pokazać gameplay w sieci, bo niektórzy nie dożyją do premiery - taki czarny humor.

A już na powaznie śmiertelność wynosi póki co 2 % wśród zarażonych i to tylko z chin - pompują balonik trochę...
 
Lepiej dmuchać na zimne, a to i tak miał być ten sam materiał, który już był pokazywany więc żadna strata.
 
Może nawet obudowa NZXT również będzie patrząc na posty poniżej xd I znów brakuje kasy na takie wydatki. A miałem procek Ryzen 9 3900X zakupić.
 
Mam zamiar kupić nową kartę zielonych, wiec jakby wyszła wersja pod CP2077 i do tego z grą, to chętnie kupię :)
 
Mam zamiar kupić nową kartę zielonych, wiec jakby wyszła wersja pod CP2077 i do tego z grą, to chętnie kupię :)
Przecież w takich zestawach karta graficzna + gra to cena wychodzi taka że ten niby gratis w postaci gry i tak jest wliczony w cenę.
Zanim CP2077 wyjdzie to już zapewne na rynku będą RTX 3000
 
Oczywistym jest, że karta powinna się nazywać RTX 2077, z tym, że w zależności od parametrów, taka numeracja może się okazać myląca.

Z racji, że właśnie składam nową maszynę pod CP77 i tylko z kartą czekam bliżej premiery gry, na razie siedząc na GTX 970, to ciekaw jestem co z tego wyniknie i na ile będzie to jakiś opłacalny deal karta+gra, a na ile po prostu trik marketingowy.
 
Zastanawia mnie dlaczego pewna część community narzeka na wygląd męskiego V. Rozumiem że świat Cyberpunka jest kolorowy i zarazem bardzo mroczny ,a postacie mają mocno zarysowany design lecz mimo tego do prowadzenia markeringu używa się głównie wizerunku kogoś kto wygląda jak pierwszy lepszy facet z ulicy. Szczerze to uważam że w tym świecie gdzie wielu ma dziwne stylówki a kicz kipi wszędzie to taka zwyczajna postać może się wyróżniać. Pozatym V ma być postacią taką jaką sobie wymyślimy i może mieć twarz każdego z nas ,a przecież większość z nas wygląda zwyczajnie.
 
Zastanawia mnie dlaczego pewna część community narzeka na wygląd męskiego V

Bo rożni ludzie mają różne gusta i to zdrowe i naturalne zjawisko, że komuś się domyślny/a V nie podoba. Plus taki, że wygląd postaci sobie możemy dostosować.
 
Mnie to ciekawi, że praktycznie za każdym razem dostajemy trochę inaczej wyglądającego męskiego V, podczas gdy kobieca wersja wygląda cały czas tak samo. Może właśnie ten mieszany odzew fanów powoduje, że jeszcze szukają (lub szukali) tego właściwego domyślnego wyglądu.
Mi najbardziej podeszła wersja z zwiastuna z E3 2019. Jakoś się przynajmniej wyróżniał.
 
Mi najbardziej podeszła wersja z zwiastuna z E3 2019. Jakoś się przynajmniej wyróżniał.
Dla mnie V ze zwiastuna E3 2019 wygląda żywcem jak Eden Hazard

 
Też uważam, że męski V jest generyczny i nudny. Kobieca wersja wyszła im zdecydowanie lepiej. Ale to wina prezentacji. żeńską V możemy dużo lepiej poznać dzięki pierwszemu gameplayowi. Widzimy jej ruchy, ubiór i mimikę. Nawet głos ma bardziej zadziorny i charakterny i dojrzały. Męskiego V słyszymy tylko klika razy i z tego co pokazali ma głos dzieciaka, ulicznego cwaniaka. W przypadku kobiety robotę zrobiły klimatyczne cutsceny trzecioosobowe. Takiej prezentacji nigdy nie było i nie będzie dla męskiej wersji, oprócz oczywiście trailera CGI, który nijak ma się do artu okładkowego. Uważam i będę uważał, że brak cutscen trzecioosobowych w grze jest jedną z najgorszych decyzji designerskich (nie licząc braku widoku zza pleców ) podjętych przez kierownictwo. Po tym jak prezentowały się cutsceny w W3, jakie niosły ze sobą emocje, brak takowych w CP2077 jest dla mnie kompletnie niezrozumiały. Chędożyć immersję...
 
Wiem że to nie temat o tym, ale: Dla mnie różnica między 3rd person a 1st person jest taka jak między oglądaniem filmu a braniem bezpośrednio udziału w wydarzeniach.

Zobaczymy jak to wyjdzie Redom w praniu. Ja jestem na tak.

Btw: CDPR jest teraz drugim najwięcej wartym studiem developerskim (w branży gier) w Europie. Brawo wy!
 
https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/f7hhrg Grimes opowiada o swojej postaci w grze. UWAGA NA MOCNY SPOILER! Kto nie chce sobie zepsuć zabawy niech lepiej nie włącza tego materiału.
Nie zamierzam oglądać, ale jeśli faktycznie tam są takie poważne spoilery, to się dziwię, że Redzi na to przystali. Chyba, że nie przystali :p Ale jak sobie przypomnę zwiastuny Wiedźminów, to oni chyba nigdy specjalnie nie przejmowali się tym, co zdradzają fanom.
 
Nie zamierzam oglądać, ale jeśli faktycznie tam są takie poważne spoilery, to się dziwię, że Redzi na to przystali. Chyba, że nie przystali :p Ale jak sobie przypomnę zwiastuny Wiedźminów, to oni chyba nigdy specjalnie nie przejmowali się tym, co zdradzają fanom.
Z takich niespoilerowych rzeczy, to Grimes nagrała już wszystkie swoje kwestie dialogowe.
 
Top Bottom