Cyberpunk 2077 - sugestie i życzenia

+
Dla mnie ważna jest przede wszystkim piękna fabuła. Tak żeby można było podziwiać dialogi i wiązać się emocjonalnie z bohaterami. To właśnie najbardziej doceniam w Wiedźminie 3.

Dodatkowo, drobna prośba: gdyby CD Projekt Red zdecydował się na prezentację nagości w CP2077 (czego nie popieram), to żeby przynajmniej była możliwość jej wyłączenia - tak jak w wielu innych grach.
Przypuszczam, że CD Projekt Red i tak na niektóre rynki będzie przygotowywał wersję okrojoną z nagości.
 
Last edited:
HuntMocy;n10950116 said:
Czyli zabijanie ok, ale golizna fuj?
Niech każdy sam zdecyduje, co jest dla niego odpowiednie i co chce oglądać. Jak wiadomo, pewne religie potępiają bardziej obecność tego drugiego w grach komputerowych.

Skoro tak twierdzisz, to CP2077 mógłby też mieć możliwość pewnego ocenzurowania przemocy (np. widoków rozlewającej się krwi) - tak jak wiele innych gier.
 
Tylko, że zarówno seks jak i przemoc to stała i normalna część życia każdego. Szczególnie w futurystycznym, mrocznym, brutalnym świecie przyszłości. Po co robić coś sztucznie i wywalać ważne elementy? Redzi nigdy nie wrzucali cycków na pokaz a tam gdzie to było zwyczajnie potrzebne i naturalne. Jeśli gra ma być realistyczna to nie można sobie pozwolić na bzdurne ograniczenia.

Nie rozumiem problemu z golizną przy jednoczesnym akceptowaniu wyrwanych flaków i fontann krwi. wtf.
 
KubaMarciniak;n10950947 said:
Jeśli gra ma być realistyczna to nie można sobie pozwolić na bzdurne ograniczenia.
To już by była sprawa danego użytkownika - jak bardzo realistyczną grę by chciał mieć i co by wybrał w ustawieniach.
Realizm to więcej niż seks i wyrwane flaki. Wydaje mi się, że przy ograniczeniu jednego i drugiego grze mocno nie ubędzie a dla wielu graczy stanie się ona bardziej przyjazna.

KubaMarciniak;n10950947 said:
Nie rozumiem problemu z golizną przy jednoczesnym akceptowaniu wyrwanych flaków i fontann krwi. wtf.
Jak napisałem, wiele religii (w tym moja) bardziej akceptuje widok tego drugiego niż pierwszego.

Dobra, niech będzie tak że będzie można ograniczyć jedno i drugie: zarówno nagość, jak i brutalne sceny przemocy.
 
Szczerze mówiąc jesteś pierwszym graczem który narzeka w przypadku Wiedźmina na te aspekty z jakim się zetknąłem.

Wyobrażasz sobie W3 z wyłączoną przemocą i nagością? Chociażby kluczową scenę z wątku Skurwiela Juniora? Obraz jego szaleństwa nie działałby tak gdybyśmy mieli jego zbrodnie jedynie opisane.
 
To czego mi brakuje w każdej grze, szczególnie takiej, która była dla mnie wspaniałą przygodą i rozrywką to generowany na koniec gry Pamiętnik Przygody / Adventure Memory Book ;) czyli swoisty pamiętnik, generowany automtycznie przez silnik gry w postaci wysokiej jakości PDF z zapisem przygód, zrzutów ekranu, ciekawostek, statystyk, opowieści ; taki "Adventure Memory Book" jak to sobie nazwałam, byłby połączeniem pamiętnika i fotobooka, może także z rycinami i screenami poddanmi graficznym filtrom . Każda przygoda jest inna, w grze przechodzonej wiele razy robi się zadaniaa na swój sposób, używamy innych pancerzy, innych borni, inaczej podchodzimy do qustów - fajnie byłoby to wszystko "zapisać" i uwiecznić i zachować, żęby mieć potem do czego wracać. :) . Jakoś zawsze po zakończeniu gier, takich fajnych jak np. Wiedźmin 3 lub Fallout New Vegas mam uczucie pustki, bo po tej przygodzie nic nie zostaje :) Dlatego pomyślałam o takim pamiętniku. Myślę, że fajnie zrealizowany , okraszony słowem Memory-Foto-Book z naszej przygody to byłby fajny dodatek dla graczy :)
 
KubaMarciniak;n10951337 said:
Szczerze mówiąc jesteś pierwszym graczem który narzeka w przypadku Wiedźmina na te aspekty z jakim się zetknąłem.
Poszukaj sobie w Google - jest więcej takich osób.

KubaMarciniak;n10951337 said:
Wyobrażasz sobie W3 z wyłączoną przemocą i nagością? Chociażby kluczową scenę z wątku Skurwiela Juniora? Obraz jego szaleństwa nie działałby tak gdybyśmy mieli jego zbrodnie jedynie opisane.
Nie mówiłem o wyłączonej przemocy, tylko o ograniczonej przemocy. W tej scenie akurat część kobiet jest zasłonięta, nie przeszkadzałoby IMHO zbytnio gdyby reszta miała założony biustonosz albo coś. Sceny seksu mogłyby być ucinane wcześnie, tak żeby sam stosunek pozostawić domysłom (tak jak jest często w filmach). Byłoby wiadomo co się stało, tylko nie byłoby to pokazane na ekranie. Nie szkodziłoby to IMHO realizmowi, bo każdy by wiedział o co chodzi.

W najgorszym wypadku czarne prostokąty mogłyby zakrywać odsłonięte części ciała.

Wiem, że taka ocenzurowana wersja Wiedźmina 3 powstała, tylko nie została chyba udostępniona publicznie (poza niektórymi krajami):
https://forums.cdprojektred.com/for...ed-versions-of-the-game?p=1774391#post1774391
Rafal_Jaki said:
And I would not really call it a censored version :) Yes we had to cover the frontal nudity, and turndown some gore, but this is not what the game is about. The Arabic translation is high quality so we would like for the Arab Gamers to try it out.

 
Według mnie nie powinno być zasłonięcia nagości, czy brutalności. Nie mówię, że to super że one są, ale taki jest świat cyberpunka! Brutalny, pełen przemocy, seksu, przebiegłości i narkotyków. Na czarnym rynku kupisz nawet ludzi - jednym zdaniem, same zło na wolności. Taki świat nie jest dla każdego i powinno tak zostać. W cyberpunku jak sobie nie radzisz z otaczającym Cię światem, to albo giniesz od kogoś, albo popełniasz samobójstwo... Nie wiem po co w ogóle myśleć o sięganiu do cyberpunka, skoro nie chce się widzieć zła, rozwiązłości i demoralizacji ludzi, gdzie to jedne z głownych cech cyberpunkowego uniwersum.. Ja kocham muzykę, słucham wielu stylów muzycznych, w tym lekkiego metalu, ale nie lubię tych strasznie ciężkich odmian. Nie oznacza to, że chciałbym żeby ludzie z takiego zespołu wyłączyli przestery w gitarach i przestali się wydzierać do mikrofonów, bo podoba mi się tekst czy melodia... To nie jest muza dla każdego i tyle.
​​​​​​Rozczarowaniem by było dla mnie, gdyby nie przedstawiono tego świata tak jak należy, zwłaszcza, że nasz może się taki stać. Można sobie to uświadomić i albo przeciwdziałać, albo się przyzwyczajać.
 
Właśnie pełna nagość i ostry seks, to jest to, czego brakuje obecnie w grach. Przez co tytuły, które w zamierzeniu mają być dojrzałe/dorosłe, a próbują takie być jedynie dzięki przemocy i gore, wypadają nierealistycznie, nieprzekonywująco i infantylnie. Nie rozumiem skąd swoiste tabu w grach, na nagość i seks, szczególnie przy jednoczesnym eksponowaniu gdzie się da gore, śmierci i brutalności (co w zasadzie jest standardem i spowszedniało już z 20 lat temu).

Oby CD Projekt Red się nie ograniczało w żaden sposób i umieściło w grze prostytucje, gwałty itp. Bo w prezentowanym świecie/settingu, jest to codzienna rzeczywistość i dziwnie by było, gdyby zabrakło tych elementów.
 
Może wypowiem się odnośnie mocnej przemocy i seksu w grach.

Powinny się one znajdować w grach skierowanych do dorosłego odbiorcy, ale nie we wszystkich tytułach. Nie ma sensu pokazywać czegoś tylko aby zaszokować i wywołać rodzaj zaskoczenia (kontrowersji dla samej kontrowersji) jeśli nie ma to kontekstu oraz uzasadnienia dla samej produkcji. Trzeba też pamiętać, że niekiedy niedopowiedzenia (jeśli dobrze wykonane i użyte) mogą być mocniejsze niż najlepiej pokazany seks czy najbrutalniejsza przemoc. Wówczas często nasz umysł wypełnia (zwykle dość sugestywnie, niekiedy bardziej niż zrobili by to sami twórcy pokazując wszystko) luki własnymi obrazami.

Odnośnie Cyberpunk 2077 uważam, że przemoc i seks powinny się tam znaleźć (w końcu to gra dla dojrzałego odbiorcy). Jednak sposób ukazania tego aspektu (oraz jego natężenie) powinno być porządnie przemyślane i wyważone.
Tak żeby ostatecznie z gry dla dorosłych nie zrobić tytułu dla napalonych nastolatków.
 
Nie mam dziś imienin, ale życzyłbym sobie w soundtracku kawałka Dark Machine wykonywanego przez Shock One ;)
 
Nie mam dziś imienin, ale życzyłbym sobie w soundtracku kawałka Dark Machine wykonywanego przez Shock One ;)
Całkiem całkiem :D Może będzie możliwość zaimplementowania własnych utworów xD Liczę, że soundtrack nie będzie odstawał od gry Ruiner gdzie był świetny xD Może Peturbator i Carpenter Brut.
 
Top Bottom