Gra cały czas się zawiesza lub wyrzuca do pulpitu.

+
Też używam MSI Afterburner i karta była sporo podkręcona, bo na ponad 1500 mhz, ale temperatura nigdy nie dobiła nawet do 75 stopni, a procesor 4,5 ghz do 63 stopni, a i tak się wiesza :)

Wyłączyłem MSI Afterburner, zjechałem z HBAO+ na SSAO i wyłączyłem frame limitera z 60 kl./s - włączyłem grę od nowa i grałem jakieś 30-40 min do zbadania całego pola bitwy i nic się nie zawiesiło ;). Później powoli będę zwiększał OC karty (bo jednak jest duża różnica w FPS) no i HBAO+ w końcu włączę - dam znać jak coś uda mi się ustalić.

Do kolegi co ma temp. GPU ok. 90 stopni:
ewidentnie gotuje Ci się w obudowie, czyli jest za mała wentylacja. Koniecznie musisz dać jakieś wiatraczki wlotowe i wylotowe, warto też otworzyć górny wlot (o ile jest), żeby coller do CPU zasysał powietrze z zewnątrz. Temperatury powinny spaść nawet o 15-20 stopni. Jak pisałem u mnie przy OC na 1544 mhz (czyli + 190 mhz Core Clock i + 500 mhz Memory Clock) temp. nie przekracza 75 stopni, a wiatraki chodzą na ok. 80%.
 
Last edited:
@budyll musisz czekać na patcha. Tylko to pewnie wkurzające jak wiesz, że reszta świata sobie spokojnie gra. Może spróbuj też system przeinstalować?
 
@budyll musisz czekać na patcha. Tylko to pewnie wkurzające jak wiesz, że reszta świata sobie spokojnie gra. Może spróbuj też system przeinstalować?

System jeszcze świeży, bo miesiąc temu robiłem formata.
Poza tym to ciekawe ile mi przyjdzie czekać aby skorzystać z czegoś co zakupiłem; 2-3 miesiące? Dla mnie jest to po prostu kpina. Najpierw opóźniają grę o ponad 5 miesięcy, przepraszają za to mówiąc, iż robią to aby wyeliminować błędy, a później okazuje się, że nadal jest ich pełno włączając w to takie, które kompletnie nie pozwalają nawet rozpocząć rozgrywki.

Wygląda mi to też trochę na to, że nie chciało im się nawet przetestować gry na najbardziej popularnych obecnie modelach kart graficznych, czyli GTX 970 i 980, jako że najwięcej osób informujących o problemach właśnie z zawieszaniem i crash'ami używa jednej z dwóch wymienionych wyżej kart.

Pomoc techniczna to też jakiś żart. Wysłałem emaila opisującego mój problem, po czym kilka godzin później usłyszałem w odpowiedzi, że to prawdopodobnie wina mojej karty graficznej, pomimo, iż używam GTX 970, a więc karty lepszej niż zalecana. Nie wiem gdzie oni prowadzili nabór na tychże pracowników.
 
Last edited:
Mnie osobiście mało obchodzi czy trudno im to odtworzyć u siebie czy nie.

A mnie mało obchodzi Twój ból dupy, więc nie mogę zrozumieć po co mnie zacytowałeś. Ani nie pisałem do Ciebie, ani nie jestem pracownikiem CDPR. Nie rób tego więcej, proszę.
 
Proszę zaprzestać kłótni i dogryzania sobie. Wszelkie prywatne animozje możecie sobie wyjaśniać via PW.

Następne posty nie na temat zostaną skasowane, a ich autorzy - ukarani.
 
Dwukrotnie z Velen w ciągu 5 minut miałem ten sam problem. Poruszając się, gra się robi czarna na 3-5 sekund, wskakuje pulpit, gra zostaje na pasku, dźwięk i sterowanie jest ale nie mogę powrócić do gry.

Co za żenada. Sterowniki od NV najnowsze, systemik jak talala, wymagania spełniam do uber settings.
 
Właśnie je wywalam bo wyskoczył mi teraz komunikat że sterownik odzyskał sprawność ble ble ble więc te stery chyba coś lipne są.

P.S
Super kontakt z supportem jest na stronie którą podał @Keth . Wszystko ładnie wypełniłem, załączyłem 30kb plik DxDiag i mam komunikat, że załącznik jest za duży i nie wyszło zgłoszenie.

GG Panowie. Skoro piszecie, że należy się skontaktować z pomocą techniczną to wypadałoby jakby to jeszcze działało i było możliwe.
 
Właśnie je wywalam bo wyskoczył mi teraz komunikat że sterownik odzyskał sprawność ble ble ble więc te stery chyba coś lipne są.

P.S
Super kontakt z supportem jest na stronie którą podał @Keth . Wszystko ładnie wypełniłem, załączyłem 30kb plik DxDiag i mam komunikat, że załącznik jest za duży i nie wyszło zgłoszenie.

GG Panowie. Skoro piszecie, że należy się skontaktować z pomocą techniczną to wypadałoby jakby to jeszcze działało i było możliwe.

Pomoc techniczna Ci dużo nie pomoże. Ja po wysłaniu im opisu swojego problemu z ciągłym zawieszaniem gry i ciągłymi crash'ami do pulpitu dostałem w odpowiedzi, że prawdopodobnie winę za to ponosi moja karta graficzna, GTX 970, a więc karta lepsza od zalecanej. Nic więcej już od nich nie usłyszalem.
 
Super kontakt z supportem jest na stronie którą podał @Keth . Wszystko ładnie wypełniłem, załączyłem 30kb plik DxDiag i mam komunikat, że załącznik jest za duży i nie wyszło zgłoszenie.

Błąd jest znany administratorom i z tego, co wiem właśnie jest naprawiany :)
 
Wyłącz NvdiaSteamerService i zobacz czy coś to da.
Włącz menadżer zadań systemu windows (ctrl+alt+delete)


 
Błąd jest znany administratorom i z tego, co wiem właśnie jest naprawiany :)

A błąd z niemożnością grania w Wiedźmina od premiery przez ciągłe crash'e do pulpitu na GTX 970 także jest znany i naprawiany?
 
@Tares
Nie mam czegoś takiego w usługach, natomiast usunąłem GeForce Experience który ma możliwość streamu SHIELD i problem zniknął. Mam nadzieje, że już więcej się nie pojawi :)

@Keth
Spoko rozumiem.
 
Mi gra zawiesza się podczas wchodzenia w ekwipunek, a teraz dodatkowo w
wierzbicy
podczas cutscenki tak samo. Całość się zatrzymała i trzeba bylo wyłączyć gre w menadżerze zadań, trochę lipa...
 
Last edited by a moderator:
Różne porady tu opisane poskutkowały na tyle, że teraz mogę pograć nawet 15 minut bez crasha/zminimzlizowania gry. Gram na starej wersji sterowników 340.52, wywaliłem kompletnie GeForce Experience, zwiększyłem w opcjach zarządzania energią na maksimum i jeszcze kilka opcji graficznych pozmieniałem. Nie jest to nadal sytuacja zadowalająca, ale przy dużej dozie samozaparcia znośna. Wcześniej crashe zdarzały się co minuta/dwie co praktycznie uniemożliwiało granie. Czekam jednak z niecierpilwością na jakiś patch, który to naprawi, albo chociaż zminimalizuje do jednego crasha na godzinę/ dwie.
 
No ewidentnie gra ma problemy ze stabilnością.

To samo było w 2007 z Wiedźminem 1, trzeba było czekać na patcha bo sobie wychodziła do pulpitu kiedy chciała. 2 cześć też miała problemy ze stabilnością... i teraz mamy powtórkę z rozrywki.

Ja mam cały czas problemy, szlag mnie trafia już bo grać nie można. W Białym Sadzie nic się nie działo, w Velen jest masakra, non stop mam crashe. I do tego nie można wysłać do wsparcia zapytania.
 
Last edited:
Muszę się tutaj z tobą zgodzić Sobtainer. Dla mnie jest to po prostu kpina. W moim odczuciu to oni przez tych 5 miesięcy opóźnienia nie robili nic, nie wspominając już o przetestowaniu (porządnym!) gry przed wydaniem.
Ja nadal nie mogę nawet rozpocząć rozgrywki bo gra wysypuje się do pulpitu po przerywniku filmowym po wybraniu nowej gry :x.

Jeżeli natomiast o pomoc techniczną chodzi to i tak by Ci nie pomogli Sobtainer.
Nie wiem czy widziałeś mojego wcześniejszego posta tutaj, ale ja po wysłaniu im zgłoszenia o moim problemie usłyszałem, że to wina mojej karty graficznej, która jest za słaba i nie spełnia wymagań gry co jest po prostu ŚMIESZNE bo używam GTX 970, a zalecaną kartą jest GTX 760.
Jak można zatrudniać tak niedoinformowane osoby do zajmowania się pomocą techniczną?

Pozostaje jeszcze kwestia tego, że Polska firma ma kompletnie w nosie odpisywanie rodakom w satysfakcjonujący chociaż do pewnego stopnia sposób.
Jedyne co odpisują nam na tej polskiej wersji forum pracownicy CDPRed to to, że powinniśmy zgłosić nasz problem drogą emailową. Zero wzmianki o tym, czy nad tym pracują czy nie itd.

Jest to wręcz śmieszne, bo na angielskiej wersji forum odpowiadają oni nie tylko o wiele częściej ( w niemal każdym temacie), ale i podają jakieś konkretne informacje, a nie bez przerwy odsyłają Cię abyś wysyłał formularz z problemem do ludzi, którzy nawet nie znają wymagań sprzętowych gry :x...

Tutaj macie jeden przykład (przeczytajcie post numer 12 napisany przez pracownika CDPRed o nick'u GingerNaTT):
http://forums.cdprojektred.com/threads/38197-Is-anybody-from-RED-looking-at-the-tech-forum/page2

Oto jego treść gdyby ktoś nie mógł się doszukać tegoż posta; cytuję pracownika GingerNaTT:
Crashes and freezes are highest priority because they prevent user from playing the game. They will be all addressed and the hotfixes will be pushed as soon as possible.
 
By uspokoić polską społeczność Wiedźmina: wszystkie posty czytamy, zgłoszenia analizujemy nie tylko z oficjalnego forum ale z każdego medium jak reddit, gog.com czy nawet stron internetowych, które dokumentują błedy. Brak odpowiedzi na dany post nie jest równoznaczny z niezauważniem/olaniem problemu użytkownika. Zgłaszane błędy będą naprawione w nadchodzących patchach które wypuścimy tak szybko jak jest to możliwe.
 
By uspokoić polską społeczność Wiedźmina: wszystkie posty czytamy, zgłoszenia analizujemy nie tylko z oficjalnego forum ale z każdego medium jak reddit, gog.com czy nawet stron internetowych, które dokumentują błedy. Brak odpowiedzi na dany post nie jest równoznaczny z niezauważniem/olaniem problemu użytkownika. Zgłaszane błędy będą naprawione w nadchodzących patchach które wypuścimy tak szybko jak jest to możliwe.

Fajnie, fajnie, tylko dlaczego dopiero po napisaniu takiego posta przeze mnie ktoś postanowił "oświecić" rodaków :x?
Polska część forum jest niestety przez was (pracowników CDPRed) olewana. Niemal wszystkie wasze odpowiedzi tutaj ograniczają się do "wyślij zgłoszenie do pomocy technicznej"(która jest tak ciemna, że nie zna nawet wymagań sprzętowych waszej gry). Koniec.

Jest to kompletnie nie fair w stosunku do nas, bo zagraniczna część forum (angielska) otrzymuje więcej odpowiedzi, które zawierają więcej treści i nie ograniczają się do "wyślij email'a z opisem problemu".

Jak możecie wytłumaczyć powyższe?
Dlaczego po cierpliwym czekaniu przez dodatkowych 5 MIESIĘCY dostaliście moje pieniądze, a ja nawet nie mogę korzystać z tego za co zapłaciłem bo gra zwyczajnie BEZ PRZERWY wysypuje się do pulpitu, niezależnie od ustawień graficznych i sterowników mojej GTX 970?!

Kolejny nędzny, na szybko odwalony port gry z konsol. Przed premierą łudziłem się, że wersja PC będzie przynajmniej działać bo bardzo chwalę sobie do tej pory granie na premierę w Wiedźmina i Wiedźmina 2. O Wiedźminie 3 nie mogę tego powiedzieć.

Zastanawia mnie tylko jak to wszystko jest możliwe:
1. Po 5 miesiącach opóźnienia
2. Po tym jak wasze poprzednie gry robione były z myślą wyłącznie o wersji PC; tak więc doświadczenie w pracy z grami na tę platformę, wydaje mi się, największe.
 
Last edited:
Top Bottom