Gry komputerowe

+
HrabiaSosnechristo said:
HrabiaSosnechristo said:
"Ma elementy cRpG" ładniej by brzmiało :) Rozwijanie postaci, questy. Jednak gra skupia się na walce w 90% :] Cóż w 1 mało grałem muszę nadrobić zaległości
Na walce skupia się 90 % sesji prawdziwych eRPeGie.
Takich turlanych? Albo kiepskich MG masz, albo zupełnie inne niż ja podejście do tych gier.
 
Takich turlanych? Albo kiepskich MG masz, albo zupełnie inne niż ja podejście do tych gier.
Ja nie wiem. W Polsce pokutuje stereotyp ,że najlepsza sesje rpg to taka gdzie nie ma ani jednego rzutu kością liczy się wyłącznie wczucie się w klimat, wątek detektywistyczny, najlepiej w pałacu. A gdy dochodzi do rzutu kością to gracze i mg robią to z obrzydzeniem. Wszak gra w stylu kopniakiem w drzwi jest dla plebsu! Fuj!Jest czas na próbę blefu na "żywo" Jest i czas na wybicie groty troglodytów kulą ognia.
 
Ano. Ale bez przesady, niech to drugie nie zajmuje 90% procent sesji... [a pierwsze 10 to było tworzenie postaci? ;p]
 
Ja nic do rzutu kością nie mam. Tylko, że 90% walki, to wg mnie za dużo. Gdzie klimat? Gdzie wczucie się w role postaci?PS Przenieśmy sie do odpowiedniego tematu, bo...
 
HrabiaSosnechristo said:
Na walce skupia się 90 % sesji prawdziwych eRPeGie.
Walka jest nieodłącznym elementem 90% sesji, ale ile jej jest w sotosunku do "całej reszty"?
HrabiaSosnechristo said:
Ja nie wiem. W Polsce pokutuje stereotyp ,że najlepsza sesje rpg to taka gdzie nie ma ani jednego rzutu kością liczy się wyłącznie wczucie się w klimat, wątek detektywistyczny, najlepiej w pałacu. A gdy dochodzi do rzutu kością to gracze i mg robią to z obrzydzeniem. Wszak gra w stylu kopniakiem w drzwi jest dla plebsu! Fuj!Jest czas na próbę blefu na "żywo" Jest i czas na wybicie groty troglodytów kulą ognia.
Co kto lubi, Ja tam wolę dynamiczną walkę gdzie deklaruję mistrzowi co ma moja postać zrobić (w jaki sposób zaatakować) i on na podstawie zdrowego rozsądku i umiejętności mej postaci ocenia czy mi się to udało czy nie - nie ma rzutów kością jest walka i zachowany klimat. Co kto lubi oczywiści - jedni lubią tabelki i wszelkiego rodzaju modyfikatory itd., inni wolą zdrowy rozsądek mistrza.
 
super! :) szkoda tylko, że akurat mam jakieś okrutne wydatki na głowie ;)A teraz siedzę w pracy i łupię w pasjansa pająka, jakaż to niesamowita gra ;)
 
mBartek said:
Premiera Mass Effect znów przesunięta. Ale tym razem na korzyść graczy bo z 17 na 12 lipca :)
No. Mam nadzieje, ze moja kolekcjonerka z ultima.pl dojdzie bez problemow. Nigdy tam jeszcze nie kupowalem.
 
Pasjans-pająk - gdyby nie to, to by szare były moje dni w pracy, oj, szare. Bo saper nudny...Całe szczęście, że admin nie wywalił ;DJeśli zaś chodzi o Diablo3, to ta nowa klasa jakaś taka nie bardzo, a całokształt trochę mi przypomina skrzyżowanie Donkey Konga z Titan Questem..ale może to tylko na razie tak wygląda ;)
 
Agloval said:
super! :) szkoda tylko, że akurat mam jakieś okrutne wydatki na głowie ;)A teraz siedzę w pracy i łupię w pasjansa pająka, jakaż to niesamowita gra ;)
Moja mama jest w tym mistrzem. BTW jest taka gra Luxor 2. Glupia zrecznosciowka. Ludzie sie chwala,ze maja 800k pkt., a ona ma ponad 2kk. I glops - logiczna gra przez przegladarke. Jej rekord to ok 250k. Dobrze, ze w powazne gry nie gra, bo by na mistrzosta musiala jezdzic.EDIT PODPISZMY SIĘ!!! RATUJMY DIABLO III
 
oczywiście o Diablo IIIczy mogę juz napisać, że będzie to najbardziej oczekiwana gra w historii?
 
Dla Japońców Starcraft (jeżeli chodzi o PC)Dla jednych może być to Fallout3, dla innych Diablo 3, a jeszcze dla inncyh warcraft IV, zależy od upodobań
 
dobra, zapoznałęm się z materiałaami z nowego Diabła nieco bliżej i...nie, to niemożliwe. tak, to po prostu koszmar. mówcie sobie o mnie co chcecie, ja w diablo grać lubię i uważam serię (nieco szumnie powiedziane, ale co tam) za jedną z najbardziej klimatycznych produkcji. tak tak, "jak h'n's może mieć jakikolwiek klimat", już to słyszałem. mimo to sram na te uwagi i pozostaję przy swoim - pomimo klikania, pomimo całej tej swojej oprawy, która jest profanacją gatunku cRPG, ja uważam Diablo za kanon, za wzór. i dlatego nie mogę przeboleć, że dostanę warcrafta 4 pod tytułem i świecie diablo. cukierkowe klimaty są fajne, owszem, ale niech to wszystko się nie miesza, do cholery! diablo to nie ma być titan quest, ani kolejny, jak wspomniałem, warcraftproszę, blizzard, ja was tylko mogę prosić
 
Może Blizzard specjalnie wypuścił taki gameplay by dowiedzieć się co fani sądzą o grafice (walka to cud w samym sobie). Zmienili z 2D na 3D. Pod petycją również się podpisałem, gdyby było trochę "mroczniej" (ale nie aż tak jak na gram.pl). Jak dla mnie, trochę nie pasuje rozkładający się potwór razem z multum szkieletów w ładenj okolicy. Katakumby jako tako, jednak obszar zewnętrzny za... bajkowy :(
FirnomirIFRIT said:
FirnomirIFRIT said:
Tez o tym pisałem... Chociaż wątpię, ze to coś da. nawet jak 10kk podpisów będzie.
To jest Blizzard... oni robią to dla fanów i ******ą ich uwag. Dla tego są na szczycie. Zapewne przemyślą sprawę. Edit: napiszczie wysłuhu.ją (bez kropki) :) Ale cenzura ;0
 
Cóż, ja w D3 zbytniej bajkowości nie widzę, szczególnie w podziemiach. Poza tym jak na razie widzieliśmy dwie lokacje z wielu. Wierze, że Blizzard wie co robi ;). Bo to, że nie zmienią koncepcji jest raczej przesądzone i petycje nic nie dadzą. Ktoś z Zamieci zabrał nawet głos w sprawie "kolorowości" Diablo - KLIK.
 
Top Bottom