Gry kultowe i klasyki, na których się wychowaliście

+
JIMP said:
3. Wszystkie części Star Wars
jesteś pewien?bo o ilę cała trójka na miano kultowych nie zasługuje absolutnie (a AC to już w ogóle śmiech), tak tutaj przeszedłeś samego siebie
 
To mój ranking i mam w rzyci kto co o nim sądzi ... grałem w większość SW ale nie we wszystkie no trudno ... przyznaje się
 
spoko, tylko gier SW jest około hmm... 30? Gry komputerowe * Battle for Naboo * Battlefront * Battlefront 2 * Bounty Hunter * Dark Forces * Dark Forces II: Jedi Knight * Empire at War * Empire at War: Forces of Corruption * Episode I Racer * Force Commander * The Force Unleashed * Galactic Battlegrounds * LEGO Star Wars: The Video Game * LEGO Star Wars II: The Original Trilogy * LEGO Star Wars: The Complete Saga * Galactic Battlegrounds: Clone Campaings * Galaxies * Galaxies: Jump To Lightspeed * Galaxies: Rage Of Wookies * Jedi Knight: Mysteries of the Sith (rozwinięcie DF2: Jedi Knight) * Jedi Knight II: Jedi Outcast * Jedi Knight: Jedi Academy (następca JK2) * Knights of the Old Republic * Knights of the Old Republic II: The Sith Lords * Lego Star Wars * Lego Star Wars II: The Original Trilogy * Rebellion * Republic Commando * Rogue Squadron * Rogue Squadron 2 * Rogue Squadron 3 * Shadows of the Empire * Star Wars Chess * Star Wars the Phantom Manace * Star Wars: Force Unleashed * Star Wars: The Old Republic * Super Star Wars * TIE Fighter * TIE Fighter: Defender of the Empire * X-Wing * X-Wing: B-Wing * X-Wing: Imperial Pursuit * X-Wing Alliance * X-Wing vs TIE Fighter * X-Wing vs TIE Fighter: Balance of Power * Yoda Stories
 
Ehm ... jeśli chodzi o te czasy ... czyli PO 1999 .... nie jakieś 2d ... i też nie we wszystkie ...
 
JIMP said:
Ehm ... jeśli chodzi o te czasy ... czyli PO 1999 .... nie jakieś 2d ... i też nie we wszystkie ...
to mów od razu że kotor i tyle w tym temaciejestem po prostu przeciwny zmian znaczeń słów, a szczególnie słów ważnych - KULTOWYCH, czyli takich, że kurwa nie usiedzisz, a gra śni ci sie po nocach. Po prostu takie naciąganie nikomu dobrze nie zrobi, o. mam wrażenie że kolega JIMP wymienił wszystkie gry, któr lubi i mu sie podobają - ale czy AC jest KULTOWY?pytanie retoryczne, bo mocno zależne od gustu
 
Ale mnie się podoba :) Każdy wypisuje swoje kultowe gry dla innych mogą okazać się badziewiem .
 
Ale 'kultowy', o ile mi wiadomo, ma pojęcie znacznie szersze, niż 'podobający się danej jednostce'...Kultowy dla grupy: pokolenia, miłośników danego gatunku, bo ja wiem, płci np. Obiekt ich 'kultu'.Bo o ulubionych grach wątek już jest i to niejeden :)
 
NIewątpliwie legendą strategii jest Total War. I to Rome. Według mnie lepszej nie było. Tylko The Gladiators, ale jej nie znają.
 
WarriorofSparta said:
NIewątpliwie legendą strategii jest Total War. I to Rome. Według mnie lepszej nie było. Tylko The Gladiators, ale jej nie znają.
Tak,zdecydowanie.Rome TW jest bardzo dobrą strategią.
 
IsengrimWolf said:
IsengrimWolf said:
NIewątpliwie legendą strategii jest Total War. I to Rome. Według mnie lepszej nie było. Tylko The Gladiators, ale jej nie znają.
Tak,zdecydowanie.Rome TW jest bardzo dobrą strategią.
Strategia kultowa to bedzie chociazby Cywilizacja, Settlers, albo Starcraft.Seria TW kultowa nie jest, ale w moim przekonaniu najnowsza jej odslona ma szanse takowa sie stac :D
 
brakdanych said:
Dla mnie kultowe są przeważnie rpg i strategie homm najbardziej 3 gothic najbardziej 2 warcraf 3,ale są też wyjątki jak fps jak quake 3 szczególnie opcja sieciowa jest świetna no i wiedżmin z tymi dialogami. kultowe nie są dla mnie przygodówki bo ich nie lubię w życiu żadnej nie przeszedłem a bym zapomniał kultowy jest także crysis oraz niedawno kupiłem gta 4 ale te gry bendą kultowe za trzy cztery lata lak każdy bendzie miał karty grzficzne z 2gb ramu
Kto takie prowokacje robi , przyznać się ;>
 
Jak dla mnie najlepsza gra w historii to Silent Hill 2 ta gra zmieniła kompletnie moje myślenie o horrorach i grach.Zwykle gry nie mają drugiego dna i przesłania które skłoniło by człowieka do refleksji SH 2 jest wyjątkiem od tej reguły.Fabuła gry porusza takie sprawy jak odkupienie czy ból po stracie bliskiej osoby i potrafi w wielu momentach dogłębnie wzruszyć ja osobiście jak zobaczyłem zakończenie In Water to prawie się popłakałem.Pozostałe cześć SH choć też świetne nie były tak dobre jak druga cześć tej serii a jak widzę co wyprawiają w SH Homecoming to mnie po prostu krew zalewa.Na drugim miejscu plasuje się u mnie Max Payne 1 i 2 za świetny klimat fabułę i akcje.Z gry kultowe uważam jeszcze serie Kotor za świetną fabułę i Diablo 2 która choć fabularnie wypada marnie to daje ogromną frajdę.
 
YAMAHA111 said:
Jak dla mnie najlepsza gra w historii to Silent Hill 2 ta gra zmieniła kompletnie moje myślenie o horrorach i grach.Zwykle gry nie mają drugiego dna i przesłania które skłoniło by człowieka do refleksji SH 2 jest wyjątkiem od tej reguły.Fabuła gry porusza takie sprawy jak odkupienie czy ból po stracie bliskiej osoby i potrafi w wielu momentach dogłębnie wzruszyć ja osobiście jak zobaczyłem zakończenie In Water to prawie się popłakałem.Pozostałe cześć SH choć też świetne nie były tak dobre jak druga cześć tej serii a jak widzę co wyprawiają w SH Homecoming to mnie po prostu krew zalewa.
Całkowicie zgadzam się z tobą, Silent Hill 2 jest grą jedyną w swoim rodzaju, niezwykle klimatyczną i posiadającą potężny ładunek emocjionalny. Włąściwię to cała seria jest na moim pierwszym miejscu, jeśli chodzi o gry kultowe (może poza Silent Hill Homecoming, która jak dla mnie, niszczy reputacjię tej marki).Na drugim miejscu w moim rankingu będzie chyba... Planescape Thorment, podobnie jak SH, gra niezwykle emocjionalna (a jest to chyba rzecz, która najbardziej kręci mnie w grach), ma bardzo ciekawy, złożony scenariusz i wyraziste postacie.Na trzecim, seria Final Fantasy, wiem że jest to gra uważana przez większośc ludzi za lukrowaną bajeczkę dla dzieci, ale mimo to potrafię spędzic przy niej całe godziny.
 
kultowe hmm.. rozumiem przez to takie które wniosły coś nowego...Kolejnośc przypadkowa-Gothic-Starcraft-GTA-Doommoje typy:))
 
Top Bottom