Jak dostać się do południowej części Oxenfurt?

+
Jak dostać się do południowej części Oxenfurt?

Jak w temacie. Mam 35 lvl i nie mam pojęcia jak tam wejść. Z zewnątrz się nie da a po przejściu bramy tylko mury i strażnicy. O co tu chodzi?
 
Ogólnie uniwersytet jest zamknięty (i o wiele skromniejszy niż w książkach - zresztą jak wiele rzeczy, nie szukając daleko wielki port w Novigradzie) i jego fragment dostępny jest jedynie w DLC "Serce z Kamienia" (jak mówił serek).

Inna rzecz, że ponoć uniwersytet miał pierwotnie stanowić etap początkowy naszej całej przygody (zamiast Białego Sadu) ale zapewne wówczas lokacja byłaby bardziej rozbudowana i dostępna.
Nieco szkoda, że okroili ten ciekawy etap.

Ech, gdyby w trójce dało się ponownie zwiedzić Wizimę (albo chociaż jej jeden mały fragment) lub otaczające ją bagna, uczucie nostalgii sięgnęłoby zenitu.
 
I_w_a_N;n7502020 said:
Inna rzecz, że ponoć uniwersytet miał pierwotnie stanowić etap początkowy naszej całej przygody (zamiast Białego Sadu) ale zapewne wówczas lokacja byłaby bardziej rozbudowana i dostępna.
Nieco szkoda, że okroili ten ciekawy etap.

Skąd masz te informacje? W najstarszym dokumencie w którym pisze coś o lokacjach (W3 Location Concept production list) pochodzącym z 4 lipca 2013 roku wyraźnie jest napisane, że prolog dzieje się w Wyzimie i Wiosce. Nie mieli pewnie jeszcze nazwy, ale chodzi o dzisiejszy Biały Sad (są wzmianki o karczmie, chacie zielarza/zielarki oraz gnieździe gryfa).
 
Pierwotnie Oxenfurtu miało w ogóle nie być w grze, dopiero potem przemianowano i przebudowano ten fragment mapy. Więc nie wiem z jakiej racji gra miała zaczynać się na uniwerku.

Też się zastanawiam, skąd te informacje.
 
Last edited:
Z internetów, może nawet z wypowiedzi kogoś na forum.

Jednak nie nie jestem w stanie podać konkretnego linku. To po prostu coś, co kiedyś obiło się o moje uszy. Wielkie prawdopodobieństwo, że najzwyczajniej w świecie się przesłyszałem albo błędnie zinterpretowałem informacje.

Tak czy inaczej początek gry (lokacja startowa) miał inaczej wyglądać (jak? nie będę rozwijał gdyż nie pamiętam detali).
Znowu nie jestem w stanie podać żadnych linków (a na szukanie jestem zbyt leniwy) ale mam wewnętrzne przeczucie o większej wiarygodności tej informacji.
 
sserek;n7501010 said:
O ile pamiętam wchodzi się tam podczas jednej z misji w Sercach z Kamienia.

To teraz pytanie czy jest sens na takim poziomie kupować serce z kamienia. Krew i wino kupiłem, jestem w trakcie rozgrywki, gram od początku na krew, pot i łzy. Jeśli ustawię na najwyżym st. trudności to w miarę fajnie będzie się dało pograć w ten dodatek czy raczej większość przeciwników w tym dodatku będę mógł smarować mieczem jak wilki już od daaawna, to aż nudne jest więc czy oprócz opcji gra od nowa ma sens instalować Serce z kamienia na blisko 36 lvl..... ;)
 
Ma sens. Nie ma sensu grać w SzK z levelem niższym niż 30, bo nie pożyjesz długo :p
 
Eeee no to super. W Krew i Wino mam ciężko, a poniżej krew, pot i łzy nie zejdę choćby skały srały. :D No to pocieszenie, dzięki bo wyczytałem że odpowiedni lvl to 25 do Serca z Kamienia. Główny wątek w misji na cienkim lodzie cofnąłem sejwa bo to koniec gry a poszło z Eredinem lekko, no ale jak ma mi wywalić misję z gwintem np. albo coś nie zaliczyć usunąć postacie… tak jak się przejechałem po instalacji krew i wino to dziękuję bardzo. Z talarem nie da się zagrać, karty Geralda nie ma nigdzie, Myszowor zniknął… eh… Swoją drogą szkoda właśnie że nikt nie odpowiada mi na pytanie odnośnie Gwinta w pozostałych działach :/ http://forums.cdprojektred.com/foru...przedmioty/40423-gwint-unikatowe-karty/page11
 
Last edited:
W której misji się tam wchodzi, to w głównym wątku? Bo jestem przy walce z Klucznikiem a to już jakoś blisko końcówki chyba 3 zadanie... Być cierpliwym po prostu czy może to w jakiejś misji pobocznej jest?
 
ThorusBB;n8242290 said:
Aha dzięki. To poczekam. Lvl 40 i najtrudniejszy stopień. Klucznik nie do zabicia w takiej kombinacji
Na dodatek to misja opcjonalna - pod koniec pewna postać wspomni ci, abyś do niego/niej zajrzał, nie zapomnij tego zrobić przed finałem dodatku.
 
Do tamtej części możesz wejść tylko, jeśli wybierzesz [opcjalny] wybór w ostatniej misji ,,Serca z Kamienia" ale to tylko na krótki czas potem musisz z niego wyjść i tam nie wrócisz.
 
Top Bottom