Jobs Store Support Register

Krótkie podsumowanie GWENT Open #7!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Siódmy GWENT Open wyznacza koniec pewnej ery. Zanim jednak zasiądziemy do nowej wersji Wiedźmińskiej Gry Karcianej, powspominajmy ostatni tegoroczny turniej, w którym ośmiu graczy zmierzyło się o pulę nagród wynoszącą 25.000 USD.

Lepszego pożegnania ze “starym GWINTEM” nie mogliśmy sobie wymarzyć! Był to jeden z najbardziej emocjonujących Openów do tej pory, w którym każda gra trzymała w napięciu do samego końca. Ponadto, mogliśmy oglądać pierwszą kobietę, która zakwalifikowała się do turnieju z serii GWENT Masters — Andradę “radu.andrada” Radu z Rumunii.

Pierwszego dnia, w ramach ćwierćfinałów, odbyło się aż 21 meczów! Każda seria best-of-five kończyła się wynikiem 3:2, a ponadprogramowy mecz wynikł z remisu pomiędzy TailBotem a Adzikovem. Do półfinałów dostali się GameKing, Adzikov, Freddybabes oraz radu.andrada.

W pierwszym niedzielnym półfinale zmierzyli się GameKing oraz Adzikov. Polak był przygotowany na grę przeciwko pożerce i awansował do finału oddając Austriakowi tylko jeden mecz. Wydawać by się mogło, że Freddybabes, zwycięzca drugiego Challengera, będzie miał przewagę nad radu.andradą, która zakwalifikowała się w ramach kwalifikacji online. Rumunka pokazał jednak, że nie należy jej lekceważyć — w lustrzanym meczu żołnierzy Nilfgaardu wygrała nawet przeciwko Lambertowi Freddy’ego. Po dwóch meczach radu.andrada wygrywała 2:0 i była tylko o jedno zwycięstwo od awansu do finału. Freddy pokazał swoją determinację i, wykorzystując błąd Andrady w pierwszej rundzie ostatniego meczu, awansował do finału

Adzikov i Freddybabes walczyli ze sobą już kilkakrotnie, jednak zawsze to Brytyjczyk wychodził z tych starć obronną ręką. Nie inaczej było też tym razem. Mimo wygranej w pierwszym meczu, zagwarantowanej przez Imleritha: Sabat, na którego Freddy nie miał odpowiedzi, Adzikov musiał się ugiąć pod naporem talii bazujących na pogodzie, które przygotował Freddybabes.

Freddybabes pokonał Adzikova 3:1, zapewniając sobie swoje trzecie zwycięstwo w historii turniejów GWENT Masters. Obu graczom należą się ogromne gratulacje, Freddy’emu za kolejne zwycięstwo, a Polakowi za postęp który poczynił na przestrzeni ostatniego roku.

W ten sposób pożegnaliśmy się ze starym GWINTEM. Ale to dopiero początek naszej wędrówki…Finałowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

ZWYCIĘZCA
Frederick “Freddybabes” Bird (Wielka Brytania)

FINALIŚCI
Frederick “Freddybabes” Bird (Wielka Brytania) — 9,650 USD
Andrzej “Adzikov” Bal (Polska) — 4,600 USD

PÓŁFINALIŚCI
Andrada “radu.andrada” Radu (Rumunia) — 2,800 USD
Raffael “GameKingAT” Iciren (Austria) — 2,350 USD

ĆWIERĆFINALIŚCI
Damian “TailBot” Kaźmierczak (Polska) — 1,400 USD
Mikel “Nujwk” Besga Aristizabal (Hiszpania) — 1,400 USD
Kacper “kacper322” Sobkowicz (Polska) — 1,400 USD
Paweł “kams134” Skoroda (Polska) — 1,400 USD