Materiał Tygodnia - opinie, spostrzeżenia, propozycje

+
jiti said:
A mnie się podobają te kółka pod stopami potworów pokazujące życie. Nie wiem czy to było wcześniej, dopiero teraz to zauważyłem
zerżnięte z Sacred.P.S. aha, zapomniałem- okropne są te smugi! naprawdę:)
 
arczi said:
jiti said:
A mnie się podobają te kółka pod stopami potworów pokazujące życie. Nie wiem czy to było wcześniej, dopiero teraz to zauważyłem
zerżnięte z Sacred.
Nie wiem, nigdy nie grałem w Sacred. Mimo wszystko podobają mi się W ogóle ten interfejs jest dużo lepszy (ładniejszy) moim zdaniem.
 
Tez odrazu pomyslalem o tym, ze w Sacredzie sa tez takie kolka. Co tam ze zerzniete, jest przydatne i dobre. Co do elfów? Wygladaja jeszcze lepiej niz na zdjeciu :).
 
Nom, fakt, mimika jakaś się przyda (choćby to były otwierające się usta ). Smugi... cóż, przy naprawdę szybkich ciosach są zbyt widoczne, traci na tym animacja postaci - ma się wrażenie, że nie jest płynna. Oczywiście na filmiku jest to przejaskrawione, ale..Co do reszty - fajnie, fajnie. "Radar" należałoby może inaczej rozwiązać .
 
Nowy filmik hmm... Zobaczmy.Gra wygląda naprawdę bardzo ładnie. Ciekawe jest że utopce wyszły z wody po zapadnięciu zmroku. Wcześniej za dnia teren był bezpieczny. Na pewno przeszkadza brak mimiki twarzy, ruchu warg podczas dialogów. Element do zailplementowania. Te włosy Geralta. Niby szczegól, ale można je poprawić. Smugi po mieczu mi specjalnie nie przeszkadzają, ale w sumie mogłyby być mniej widoczne. Nowy interface mi się bardziej podoba od tamtego z E3 2006. Animacja bardzo dobra i płynna. Na ocene systemu walki przyjdzie czas jak sam zagram w finalna wersje. No to chyba tyle na razie.
 
Jest to duza zalety ze niektore potwory wychodza wlasnie w nocy (albo tak jak w prezentacji z E3 slyszymy, ze niektore potwory beda wychodzily tylko podczas deszczu!). Mimika twarzy i ruchy warg podczas dialogow beda na pewno, po prostu jeszcze ta opcja nie zostala wprowadzona. Wlosy Geralta? Szczegolnie denerwuja kiedy postac biegnie...Kiwaja sie na boki jak zwariowane ;/. Smugi po mieczu? Sa potrzebne do combosow jednakze moglyby byc troszeczke mniej widoczne to prawda.
 
Co do włosów i smug raczej wszyscy są zgodni - można je poprawic. Mnie jednak rzuciło się w oczy coś innego, a mianowicie brak fizyki postaci. Wszystkie zabite potwory upadły dokładnie w ten sam sposób. Jest to dziwne o tyle, że nawet na starych filmach fizyka była dobrze widoczna. Pozytywnie zaskoczyła mnie grafika, która na filmiku wygląda jeszcze lepiej niż na screenach . Interface także jest dużo lepszy niż poprzedni.
 
Na to jak postacie a właściwie to stwory-utopce upadają nie zwróciłem uwagi. Wiadomo że za fizykę w grze odpowiada Karma. Ciekawe jak szerokie ma zastosowanie i jak będzie się prezentować w wersji finalnej. Upadły tak samo bo być może nie ma jeszcze wszystkich animacji zaimplementowanych. A i możliwe iż fizyka wymaga dopracowania. Widać jak gra przycina się momentami. Interesujące na jakich kompach obecnie działa. Liczę na dobrą optymalizację.Po głębszym zastanowieniu się naprawdę te smugi powinny być mniej widoczne.
 
Tez nie zauwazylem tych upadkow utopcow...Miejmy jednak nadzieje iz zostanie to dopracowane. Co do tego ciecia sie gry, moze to po prostu jakies lekkie bledy z filmikiem? Jesli jednak gra troche przycina na kompach ze studia...To ja nie chce znac wymagan .
 
Końcówka filmiku wymiata, widać czemu europejczycy lubią przyjechać do Polski Ja tam mało ponarzekam, przy kilku ciosach smugi było widać za mocno, ale przy większości jest okej. Te włosy podczas biegu takie dziwne, można rozumieć że się bujają, ale tu jest to troszke przesadnie zrobione Do reszty nie mam co się przyczepić, bo o rzeczach nie zaimplementowanych nie ma co mówić (mimika)
 
Nie moge przestac ogladac tego filmiku (wciaz sie tnie, ale jakby troche mniej :) bo...Geralt jest przepieknym mezcz....wiedzminem! Nic dziwnego, ze niejednej czarodziejce kamienie i jeze chodzily po glowie Wy chlopy sie na tym nie znacie, ale taka jest prawda. Ciekawi mnie, czy da sie Geralta zapedzic w jakis ciasny kat i go sobie z baaardzo bliska oblukac. Z detalami.A powaznie jestem pod wielkim wrazeniem starannosci w wykonaniu modelu Geralta. Jest bardzo szczegolowy, wyglada bardzo naturalnie. Jak na mutanta Dobrze dobrano kolory ubrania i ekwipunku. Na postaci, z ktora rozmawia w karczmie az lsni skora. Wlosy faktycznie troche "skacza" na prawo i lewo w trakcie biegu, ale nie jest to chyba az taki wielki blad. Smugi od ciosow mieczem...nie mam zdania, nie znam sie, nie zwrocilam uwagi, znaczy, ze nie przeszkadzaja.
 
Smugi robią się bardziej widoczne kiedy wyprowadzamy kolejny cios (kiedy zmieni się kursor i wtedy klikniemy), przynajmniej tak mi się wydaje. To jak one wyglądają jest w porządku. Mi nie przeszkadza ich wygląd, ale może się jeszcze zmienią? Wydaje mi się też, że zmieniono wygląd znaku Aard po jego rzuceniu, jest natychmiastowy i trochę inaczej wygląda (chyba, że to była jakaś inna moc, albo mi się przewidziało?). Silnik fizyczny Karma sprawował się znakomicie w strzelankach, miałem obawy czy poradzi sobie w Wiedźminie. Oby w wersji finalnej działał poprawnie.E: A o tym, że model Geralta jest świetny i szczegółowy, to ja wspominałem na tym forum już chyba wielokrotnie;)
 
annika said:
Nie moge przestac ogladac tego filmiku (wciaz sie tnie, ale jakby troche mniej :) bo...Geralt jest przepieknym mezcz....wiedzminem! Nic dziwnego, ze niejednej czarodziejce kamienie i jeze chodzily po glowie Wy chlopy sie na tym nie znacie, ale taka jest prawda.
Święta prawda, kryteria, na podstawie jakich kobiety określają "urodziwość" facetów pozostają dla nas nieogarnięte (za to główne kryteria urody kobiecej są niemal oczywiste - bo my faceci jesteśmy ogólnie prości ).Żeby offtopa nie było: Ta wódeczka to była jakaś "z firmy"? Czy też może dziennikarze poszli do jakiejś knajpy/sklepu i postanowili spróbować "specyfiku"? Widać, że od razu mu zasmakowało
 
Dla mnie filmik wygląda przepięknie (oprócz tego świecącego gościa w czerwonym bo za bardzo świecił :p ) Smugi mi nie przeszkadzają mam jednak obawę co do wymagań sprzętowych , mam nadzieję że nie będą kosmiczne i na mym kompie wiedźmin nie będzie chodził na minimalnych detalach.
 
Animacja przeciwników miała zostać poprawiona, tymczasem nawet drwal mógłby policzyć ilość ich ataków na palcach jednej ręki. Nie wiem czy to przez ilość fpsów( na oko nie więcej niż 15-20), ale ogołnie nawet animacja npc nie sprawia odpowiedniego wrażenia. Niektórzy twierdzą, że włosy Geralta to taka błachostka, że czepiają sie jej tylko maspingon i jego fejkowe konta na thewitcher.com(Nagi Szopen, Marcin Skowrońs) Skoro już mamy bardzo skromne możliwości modyfikacji wyglądu głownego bohatera, m.in. nie możemy mu założyć hełmu czy mycki albo wybrać fryzury, w takim razie to co dostajemy do dyspozycji powinno być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.Tymaczasem jego siwe kłaki przypominają raczej tupecik, który w każdej chwili może zsunąc mu się z głowy.Podczas rozmowy nienaturalnie wibruje(wtf?), a popdczas wędrówki zatapia się w miecz. Jako, że kłaki chyba najbardziej rzucają się w oczy w wyglądzie Geralta, a podczas gry następuje mnóstwo zbliżeń, warto byłoby popracować nad tym elementem.Pozatym bardzo zastanawia mnie dlaczego w kołczanach elfów strzały sa skierowane grotami na zewnątrz. Czy tak chcecie redefiniować gatunek, czy to w związku z oryginalnościa świata Sapkowskiego?Btw od kiedy Geralt był najważniejszym wiedźminemA twierdziłeś Dziadu, że ja potrafie tylko narzekaćEDITNapisałem nażekać, zamiast narzekać. Na szczęście zdążyłem edytowąc posta zanim ktokolwiek się zorientował
 
Mości Maspingonie, pozwala sobie waszeć co nieco za wiele pisząc te kłamstwa, że niby ja mam być tylko czymś w rodzaju alterego waszeci, bo tak rozumiem ten tekst o koncie fejkowym, to raz, a dwa gdzie i kiedy ja się czepiałem włosów Geralta?Proszę o cytat i podanie pełnej daty, z której ten mój post miałby pochodzić.A co do omawianego tu filmiku, to przyznaję, że jest bardzo fajny, choć szkoda, że jest we flashu, bo przy pierwszym odtworzeniu strasznie mi się zacinał i powiedzcie ,mi, o jakim arcie z Tris mowa jest w kontekscie tego materiału tygodnia? Bo ja takowej informacji w newsie na głównej stronie nigdzie nie widziałem.
 
Aaye...Co do filmiku to cóż - brak mimiki twarzy jest dość dużym minusem, ciekawe czy ktoś z Twórców mógły potwierdzić, że takowa się pojawi w końcowej wersji.Co do włosów Geralta - to szczerze mówiąc mi akurat to totalnie nieprzeszkadza Grafika - cóż...ładna ale niepowalająca...więcej pewnie da się powiedzieć grając faktycznie w grę u siebie... (to ci odkrycie nie? )Ogólnie najbardziej szokujący w tym filmie był plakat jakiejś cycoliny na ścianie Aileen
 
Elfy mi się podobają. Wyglądają na prawdziwych skurwieli potrafiących poderżnąć ci gardło w czasie snu, a nie jak jakieś popierdółki biegające za motylkami. Bałem się trochę właśnie o to jak ich przedstawicie, ale widzę, że niepotrzebnie.
 
Top Bottom