[mod] Mody do Wiedźmina

+
Forrey said:
Folder override musisz sam sobie stworzyć.
jeszcze jedno pytanie miałbym w takim razie; czy mogę użyć kilku modów na raz, załóżmy że ten na przedmioty z przerazy, bestii i kuroliszka ?
 
Surinen said:
Surinen said:
Folder override musisz sam sobie stworzyć.
jeszcze jedno pytanie miałbym w takim razie; czy mogę użyć kilku modów na raz, załóżmy że ten na przedmioty z przerazy, bestii i kuroliszka ?
Jeśli w tych modach nie ma plików, które się nadpisują, to nie powinno być problemów. Jeśli jednak w 2 różnych modach są użyte te same pliki, to nie możesz ich używać w tym samym czasie.
 
czy można to tak ze najpierw zabic koscieja :teeth: a potem tego moda wkleic bo mi niedziala :evil: i niewiem co zrobic ???!!!
 
Możesz zrobić, jak sobie tylko zapragniesz. Ważne jest tylko, żeby prawidłowo podmienić pliki. :)
 
No to niech będzie - ponieważ nie będę się już zajmować modowaniem wiedźmina - powiem jak robi się takie mody jak ja robiłem. A więc...a) opcja pierwsza: Znasz przynajmniej jakieś tam podstawy programowania (przynajmniej struktury danych takie jak lista) i język angielski, następnie umiesz skorzystać z opcji szukaj na forum - która o dziwo potrafi znaleźć narzędzia do robienia tych modów - dla leniwych link bezpośredni do narzędzi: http://mods.starwarsknights.com/tk102/ (prościutki edytor kgff + programik do rozpakowywania archiwum .biff biffrip). Po rozpakowaniu któregoś z archiwów .biff - nazwy są intuicyjne, więc nie będę dokładnie przytaczać którego - (tylko gdzieś poza folderem wiedźmina bo inaczej nie będzie działać) z folderu Data odkrywamy, po otwarciu edytorkiem, jak prościutki jest format szablonów .utc (szablony postaci) i .utm (szablony sklepów). Zwracamy uwagę na pozycje w liście ItemList (każdy nowy element tej listy jest identyczny - kolejno: indeks itemu w liście, nazwa pliku itemu, pozycja x w ekwipunku, pozycja y w ekwipunku). Znajdujemy katalog z przedmiotami (pliki te zaczynają się od it_ przykładowo it_potion_01 - otwieramy je nawet notatnikiem żeby wiedzieć co to jest) i na tej podstawie wstawiamy nowe elementy do ItemList w szablonie postaci lub sklepu. Mod gotowy, trzeba go tylko przetestować czy działa. Jeżeli miało się styczność z strukturami danych i zna się angielski (wtedy można bez pudła wywnioskować do czego służy dany plik szablonu), nauczenie się robienia modów podobnych tych co ja zajmuje 15-20 minut. Inna rzecz, że ręczne dodawanie kilkudziesięciu itemów-elementów listy za pomocą edytorka, do którego link można znaleźć na ogólnokrajowym forum, jest niesamowicie nudne i dość czasochłonne - bez dobrego nastroju lepiej się za to nie zabierać, chyba że dodajemy tylko kilka przedmiotów.b) opcja druga: Naucz się obsługi DJinni, języków skryptowych, które właściwie nigdzie poza edytorami opartymi na silniku Neverwinter Nights nie wykorzystasz, tworzenia modeli 3d, ich wykorzystania w DJinnim i będziesz mógłi dużo więcej. Tylko czy na pewno masz na to tyle czasu i chęci?EDIT: Pliki z Wiedźmina usunąłem w lutym, więc wszystko to co napisałem jest pisane z pamięci i nie jestem w stanie udzielić dokładniejszych wskazówek niż to co napisałem powyżej. Nie daję żadnej gwarancji i nie biorę żadnej odpowiedzialności za wykorzystywanie powyższej instrukcji.
 
raider mógłbyś mi powiedzieć jak dodać kase itp do potworów bo jak dodaje to na d'jinnim to widać ale w grze już nie
 
To jest to o czym mówiłem wcześniej - wolę normalne życie niż babranie się z D'Jinnim. Także nie poświęciłem zbyt wiele czasu na naukę tego środowiska. Korzystałem wyłącznie z edytora kgff i... notatnika. A z kasą z tego co pamiętam są dwie możliwości - losowy generator generujący zwykle forsę w przedziale 0-10 albo gotowe pakiety gotówki (największy z tego co pamięta, daje 50 orenów, więc aby mieć 1000 orenów, trzeba wstawić na jedną pozycję 20 takich pakietów). Jeśli się nie pojawia, to pewnie jest błąd w numeracji indeksów w liście itemów albo błędnie podana pozycja x i y w pojemniku/schowku.
 
mam prośbe Raider jakbyś mógł dać do przerazy jeszcze miecz harvall bo fajnie wygląda a nie chce mi sie go szukać w 2 akcie
 
raider mam pomysł na ulepszenie moda z bestią i kościejem.Byś wrzucił tam normalny shiril nie runiczny,diabła,havyl czy jakoś tak sie nazywa jest na wyspie wywern w 2 akcie,wyśmienitą chyba skurzaną kurte,sztylet zabujcy,miecz z czerwonej i niebieskiej metorydziej stali i jak byś wrzucił wszystkie unikalne składniki np: serce strzygi było by spoxi mam pomysła na wersie 2.0 modu z przerazą to co było + shiril runiczny i nie + srebrny miecz z trzech run słońca.stworzenie moda z golemem a w nim: 10 x jad zegula + 10 x serce strzygi + diabeł + przepisy na te eliksiry z jadu i serca + jakieś dobre oleje + pare zembuw potrzebnych do misji "nie będzie bolało"stworzenie moda z królową kikimor a w niej petardy inne eliksiry i jakieś miecze kture lubiszstworzenie moda z dagonem a w nim srednia ilość naj barzdiej przydatnych przepisuw na eliksirystworzenie moda z zegulem a w nim niestety wysil wyobraźnie bo mi sie już skończyły pomysłystworzenie moda z strzygą a w niej tu terz zaskocz mnie czymśi w innych bossach terz coś wymyślpliska wybiesz mody i wykonaj jeps jak sie zdobywa oreny i jak do diabła zmienić tego avarara kolesia z znakiem zapytania
 
a żeby wszystko to co w przerazie w bestii było?i żeby Abigail miała cały strój tylko nie ta bluske niebieska... :p
 
Eee... Miecz ma sobie regenerować energię i żywotność? :teeth:Ofc, wszystko zmieniasz w LUA. Najpierw musisz odnaleźć model miecza, potem zobaczyć, jakie ma Ability, a następnie w pliku LUA (chyba weapons.lua) zmieniasz konkretne wartości.
 
Żallllllllllllll czego sie gorączkujecie jakimiś modami ............ najlepiej boierz se je wszystkie i zainstaluji a następnie pobierz i zainstaluj mojego save z II aktu na początku a zawiera geralt 3miliony orenów,wszystkie umiejętności na maxa a jeśli chodzi o czary pozostale to mamy tam z jakieś 4000 kulek każdego rodzaju.PS:mam jeszcze save na początku 3 rodziału ale ściga mnie łowca głow
 
Top Bottom