Nowa Gra Plus - pytania, porady, komentarze

+
Udało się komuś na NG+ i droga ku zagładzie pokonać upiora z obrazów z dodatku serca z kamienia moim zdaniem ten upiór jest niezwyciężony nakładałem olej wypinałem grom odwar łagodziciela no dosłownie wszystko i nic upiór w ciągu 5 sekund jest w stanie przywrócić sobie całe życie z obrazów, które są na drugim końcu korytarza a obrażenia jakie mu sie zadaje są bardzo małe próbowałem już wszystkiego i nic na normalnym trybie i droga ku zagładzie upiór też był ciężki, ale nie niezwyciężony natomiast tutaj ehh męczyłem sie z nim 2 godzinny i nic.
Edit: dobra juz nie aktualnie połączyłem odwar łagodziciela z gromem i cały czas nakładałem olej i sie udało :)
 
Last edited:
Udało się komuś na NG+ i droga ku zagładzie pokonać upiora z obrazów z dodatku serca z kamienia moim zdaniem ten upiór jest niezwyciężony nakładałem olej wypinałem grom odwar łagodziciela no dosłownie wszystko i nic upiór w ciągu 5 sekund jest w stanie przywrócić sobie całe życie z obrazów, które są na drugim końcu korytarza a obrażenia jakie mu sie zadaje są bardzo małe próbowałem już wszystkiego i nic na normalnym trybie i droga ku zagładzie upiór też był ciężki, ale nie niezwyciężony natomiast tutaj ehh męczyłem sie z nim 2 godzinny i nic.
Edit: dobra juz nie aktualnie połączyłem odwar łagodziciela z gromem i cały czas nakładałem olej i sie udało :)



Walka bez historii, bez problemów, za pierwszym podejściem, problemem może być tylko nieintuicyjne niszczenie obrazów.
 
Ten odwar łagodziciela to jest tylko na NG+ ? Bo w podstawce i dodatku tego nie widziałem. Chyba że coś przeoczyłem a na NG+ jeszcze nie grałem.

---------- Zaktualizowano 19:22 ----------

Dobra też to mam, tylko rzadko używałem :p
 

Walka bez historii, bez problemów, za pierwszym podejściem, problemem może być tylko nieintuicyjne niszczenie obrazów.
hmm cóż ja nie używałem nigdy odwarów nawet żadnych nie miałem oprócz łagodziciela który chyba sam mi sie pojawił używam tylko eliksiry i oleje a mnie upiór nie zabijał bo prawie w ogóle obrażeń nie zadaje tylko szybko regeneruje zdrowie męczyłem sie z tym długo ale ani razu nie zginąłem
 
Last edited:
Regeneruje się, jeśli mu pozwolisz. Trzeba niszczyć obrazy na czas (co nie jest takie łatwe, bo Geralt z automatu namierza upiora).
 
Nie wiem jak na NG+, ale w normalnym trybie wystarczył jeden Aard na obraz. W NG+ jest inaczej?
nie wiem nie próbowałem Aardem nigdy ale upiór na NG+ ma dużo wiecej życia i szybko sie regeneruje na normalnym trybie na droga ku zagładzie nie miałem z nim żadnego problemu tutaj spory
 
Na normalnym trybie na drodze ku zagładzie też nie miałem żadnego problemu, ostatnio spróbowałem z save znajomego na NG+ z tym samym poziomem trudności i po pół godzinnej walce dałem sobie spokój. :p To była taka syzyfowa praca ile razy udało mi się zbić hp do odpowiedniego poziomu to zaraz migiem zostało zregenerowane. Najgorsze w tym wszystkim było właśnie to automatyczne namierzanie upiora przez Geralta. Ile razu byłem przy obrazie i zamiast walić w obraz ten potrafił odskoczyć w tył i bić upiora xD
 
. Najgorsze w tym wszystkim było właśnie to automatyczne namierzanie upiora przez Geralta. Ile razu byłem przy obrazie i zamiast walić w obraz ten potrafił odskoczyć w tył i bić upiora xD
Ale zawsze można użyć i Aarda. działa równie skutecznie, cóż ja na filmie ciachałem mieczem, wszystko kwestia wprawy, chociaż uważam że NG+ jest trudniejsze w zaliczeniu niż granie przy pierwszym podejściu.

Ps i tak dla mnie ten upiór z obrazu czy jakikolwiek inny boss nie umywa się do pamiętnego utopca z kanałów z czachą, to było wyzwanie
(nie wiem ile musi być poziomów róznicy dla czachy chyba minimum 12, ale utopiec robił siekę totalną)
 
Ja próbowałem też z kuszy walić w te obrazy ale zanim Geralt to załaduje, użyje to całe hp się upiorowi odnowi. A nawet nie wiem czy to działa bo raz spróbowałem, wycelowałem w świecący obraz to Geralt zamiast uderzyć w obraz to wypuścił bełt w upiora...

---------- Zaktualizowano 09:33 ----------

(nie wiem ile musi być poziomów róznicy dla czachy chyba minimum 12, ale utopiec robił siekę totalną)
Nie wiem jak tutaj ale np. początkowy upiór z czachą w Białym Sadzie miał max 5-6 poziomów różnicy. Ale też i nie zadawał jakichś oszałamiających obrażeń bo jeden hit dało się przeżyć. Gorzej np. z archegryfem na Skellige bo tam już różnica była spora, chyba 15lvl różnicy ale on z kolei nie był jakiś wymagający.
 
Gorzej np. z archegryfem na Skellige bo tam już różnica była spora, chyba 15lvl różnicy ale on z kolei nie był jakiś wymagający.
Archegryfa ze Skellige ubiłem będąc na 19 poziomie, nie było jakoś bardzo trudno, ale trwało to długo, jakieś 20 minut. Ogólnie dla mnie ta mechanika czachowania czy to w podstawce czy w HoS jest bezsensu.
Jeszcze zrozumiałbym jakbysmy dostali jakiś konkretny łup, albo unikatowy mutagen za czachy (powiedzmy +30% do ataku/ znaków lub +1200 do życia) wtedy człowiek mógłby się porywać na czachy, ale w obecnym stadium, nie ma to sensu.
Wraz z wyjściem B&W liczę na usprawnienie mechaniki NG+ bo jest kilka rzeczy co niedomaga, widać że gra nie była pierwotnie tworzona z myślą o NG+.
 
Jeszcze zrozumiałbym jakbysmy dostali jakiś konkretny łup, albo unikatowy mutagen za czachy (powiedzmy +30% do ataku/ znaków lub +1200 do życia) wtedy człowiek mógłby się porywać na czachy, ale w obecnym stadium, nie ma to sensu.
Dokładnie, męczysz się z takim delikwentem kilkadziesiąt minut a w zamian dostajesz jakąś dratwę albo sukno w najlepszym wypadku miecz który ma obrażenia -20 niż ten któego aktualnie używasz xD
 
Dokładnie, męczysz się z takim delikwentem kilkadziesiąt minut a w zamian dostajesz jakąś dratwę albo sukno w najlepszym wypadku miecz który ma obrażenia -20 niż ten któego aktualnie używasz xD
To jest kara od twórców za wychodzenie poza schemat. Na widok czaszki powinieneś brać nogi za pas, a nie próbować z nią walczyć.
 
Tak jak mówi @Esterhazy. Nawet ilość doświadczenia za "czaszkę" jest mniejsza, niż za pokonanie tego samego przeciwnika będąc w zasięgu 5 poziomów.
 
To jest kara od twórców za wychodzenie poza schemat.
Otwarty świat to ma Skajrim, w W3 mamy coś na zasadzie: "O tak, macie otwarty świat, jednak idziecie tak, jak my każemy, lub poniesiecie tego konsekwencje".
Niesamowicie wku....rza mnie taka polityka, dlatego zlewam skur....złośliwość Redów i używam moda MoreXP, który daje całe doświadczenie, nawet za szare questy.

Ja ogółem przy NG+ mam tak śmieszną sytuację, iż grając na DkZ wchodzę między grupę utopoców i nic, tłuką mnie, życie spada powoli, z kolei jestem na 2 hity mieczem od byle frajera.

Nie oszukujmy się, NG+ w Wiedźminie jest jednym z najgorszych NG+ z jakim miałem do czynienia.
Zacząłem grę na 39lvl, lubię bawić się w znajdźki, a raczej wkurzają mnie znaki ?, więc oczyszczam z nich mapę.
Obecnie jestem w Novigradzie i jedynie misje z SzK jawią mi się, jako czerwone, wszystkie fabularne i poboczne są już szare, świetnie by się grało bez całego expa, na pewno wykorzystałbym Wiedźminskie rynsztunki, które sobie kompletuję.


Nawet ilość doświadczenia za "czaszkę" jest mniejsza, niż za pokonanie tego samego przeciwnika będąc w zasięgu 5 poziomów.

Ludzie płakali, że za łatwo, to dali upiora w SzK z którym na NG+ ogrom ma niesamowity problem (nie wiedzieć dlaczego).
Ogółem zauważyłem, że na NG+ jakby więcej bugów jest.
Teraz robię zadanie z teatrem i nie mogłem stanąć do walki z tymi pięściarzami, co mają ochraniać, zwyczajnie nie ma tej opcji dialogowej, Geralt może się wyłącznie pożegnać.
Nie pomógł żaden ze sposobów, zatem load 10 minut wcześniej i wybrałem formę zapłacenia.

Ehh, wielbię tą grę, jednak poziom jej niedopracowania...no cóż, pamiętam sławetne Arcanum, coś w ten deseń.....
 
Siema, jestem graczem casualowym.
Mam problem następujący, podczas walki z różnego typu potworami ona zaczynają się leczyć, ale nie tak że raz czy dwa, tylko ciągle mniej więcej 50 hp na sec. Przez to pokonanie niektórych staje się niemożliwe. Jest to jakiś błąd gry czy po prostu ja jestem za słaby by pokonywać dane potwory?
 
NG+ ps4

Witam. Mam problem z włączeniem nowej gry plus. W menu wybieram opcję nowa gra a następnie mam do wyboru "od początku " lub " tylko serce z kamienia ". Grę przeszedłem, dodatek też, chce przejść jeszcze raz a nie mogę. Wszystkie zapisy mam. Czy ktoś wie o co chodzi i co zrobić żeby rozpocząć ng+. Wersja gry na ps4.
*wydaje mi się że to może być spowodowane obecnością dodatku, w obecnej wersji może nie być uwzględnione rozpoczęcie nowej gry plus po jego przejściu.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam( jeśli był już podobny temat to proszę o linka.)
 
Top Bottom