NPC i wybory.

+
NPC i wybory.

Bry, w tym temacie ogólnie będę pytał NPCtów, skończyłe ma mapę i zostały mi "TYLKO" npc do zrobienia.

1. Jak zrobić, aby po wybranym dialogu była walka na pięści.
2. Chcę aby po pierwszej opcji dialogowej pojawiła się zaraz druga (bez możliwości wracania do pierwszej) przykład:
Pierwszy raz rozmawiamy:
- Dzieńdobry.
- Bry, jest chleb?
- Nie ma.

Drugi raz:
- Bry.
- Bry, jest chleb?
- Tak.
- To poproszę dżem.

Próbowałem się bawić w dodawanie tzw. factów, ale marnie mi to wychodzi.
 
Co do walki na pięści - jest chyba na wiki tutek do gry w kości. Różnica powinna być niewielka.

Co do drugiego. Do tego nie musisz używać faktów. Spróbuję ci przygotować screeny pokazujące jak możesz to zrobić. Jak bym zapomniał, to kopnij mnie na chacie.

Edit:
SceneScript
Quest
 
Last edited:
Cały dzień nad tym siedziałem, A TU KU*WA TAKIE PROSTE, NO NIE WIERZE. Dzięki wielkie!

Z kostką wiem jak zrobić, ale nie wiem gdzie ten Enity z pięściami, poszukam potem.
 
Piękno prostoty :). Czasami czuję, że członkowie community redkitowego (zagranicznego, na polskie za rzadko wchodzę) rozwiązują problemy na jakieś dziwne skomplikowane sposoby, podczas gdy ja wolę przysiąść, spędzić trochę czasu nad researchem, żeby znaleźć proste i wygodne rozwiązanie. Mała ilość dodatkowej wiedzy niejednokrotnie pozwala zaoszczędzić dużą ilość dodatkowej roboty.

Co do walki na pięści... Tu nie mam "dodatkowej wiedzy"... w sumie to nie mam żadnej. Nie researchowałem tego :)
 
Wiki to ja przejrzałem całe, niektóre artykuły się nie dokończone bądź po prostu ich nie ma. Próbowałem zrobić ten dialog za pomocą plików stworzonych przez twórców, ale nic nie wymyśliłem. A fakt, na polskim nic nie ma. Tak czy inaczej pojawią się tutaj niejednokrotnie pewnie jeszcze moje pytania
 
Top Bottom