[PC] Gra w wersji 1.22 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Błąd, chociaż ja z tym miejscem nie miałem problemów...


Problem z olejami na miecze, po nałożeniu są już na stałe. Po jakimś czasie trzeba miecz wyrzucić i ponownie podnieść wtedy już nie ma efektów oleju.
 
Dwóch z czterech strażników La Valette'ów wciąż stoi na drodze poniżej domku, zamiast przed wejściem. Dzieje się tak po zadaniu "Spis cudzołożnic".
 
Problem z olejami na miecze, po nałożeniu są już na stałe. Po jakimś czasie trzeba miecz wyrzucić i ponownie podnieść wtedy już nie ma efektów oleju.
Zaiste dziwna to gra, z subiektywnymi błędami... U mnie oleje działają normalnie. Może jakiś mod ci zawadza?
 
Mam propozycję zmian w następnym patchu. Czy można zrobić tak by podczas zakupów wyświetlało ile i czy posiadamy już dany przedmiot. To wkurzające ciągłe poszukiwania po całym inventory czy mamy daną roślinę. No i problem z ogonem Płotki, po zainstalowaniu patcha ogon zniknął gdy wcześniej był.
 
DALSZY i WYŻSZY SKOK oraz SZYBSZA ANIMACJA podczas KONNEGO GALOPU.

Proszę o przyspieszenie animacji konia podczas skoku, w obecnym stanie wygląda to jak w zwolnionym tempie, biegnie szybko i energicznie i po naciśnięciu przycisku od skoku, wygląda to jakby nagle czas zwolnił o połowę, jest to wkurzające bo rozbija płynność galopu
 
Ja mam taką małą propozycję zmiany tyczącą się wiedźmińskich zmysłów.
Otóż sądzę, że dobrym rozwiązaniem byłoby automatyczne (szybkie) wyłączenie ich zaraz po rozpoczęciu odtwarzanie przerywnika filmowego (tak jak dzieje się z nakładkami eliksirów/zranienia). Obecnie zdarzają się sytuacje, kiedy idziemy w naszym "trybie detektywistycznym" i nagle odpala się filmik, a my przez te (około) dwie sekundy oglądamy czerwone znaczniki śladów. Zmiana mała ale ile wnosząca do przejrzystości tych ujęć.
 
Spodnie z Kaer Morhen, czyli startowe, wciąż mają na sobie czerwony znacznik "X" na obu nogawkach :D Spodnie, rękawice i buty z tego zestawu mają zmienione tekstury pod barwniki, ale nie można ich barwić. Mi to rybka, bo i tak stosuję stare szczegółowe tekstury, ale ludzie z tym grają i może ma to dla nich jakieś znaczenie :p
 
Było pewnie ze 100 razy jak nie lepiej ale... gram sobie w Wiedźmina od początku z aktualizacją 1.22 i pieśń Priscilli jak była pocięta tak nadal jest pocięta co - rzekłbym - "kaleczy uszy". Szkoda, bo już ponad rok temu pisano, że:

Będzie naprawione.

http://forums.cdprojektred.com/threads/40026-Fiołkowe-oczy-mokre-od-łez-mały-problem?p=1695302

Priorytetem to to nigdy nie było i pewnie nigdy nie będzie, ale może warto by było przemyśleć sprawę i zawrzeć jedną acz porządną poprawkę w aktualizacji GOTY?
 
Last edited:
Było pewnie ze 100 razy jak nie lepiej ale... gram sobie w Wiedźmina od początku z aktualizacją 1.22 i pieśń Priscilli jak była pocięta tak nadal jest pocięta co - rzekłbym - "kaleczy uszy". Szkoda, bo już ponad rok temu pisano, że:



Priorytetem to to nigdy nie było i pewnie nigdy nie będzie, ale może warto by było przemyśleć sprawę i zawrzeć jedną acz porządną poprawkę w aktualizacji GOTY?

Wiesz co, mi się wydaje że to nie jest błąd i że było to zamierzone. Możliwe że wokalistka miała problemy z zaśpiewaniem wszystkiego z marszu bezbłędnie, i dlatego dzielono to bo potrzebowali wielu prób. Takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat.
 
Było pewnie ze 100 razy jak nie lepiej ale... gram sobie w Wiedźmina od początku z aktualizacją 1.22 i pieśń Priscilli jak była pocięta tak nadal jest pocięta co - rzekłbym - "kaleczy uszy". Szkoda, bo już ponad rok temu pisano, że:



http://forums.cdprojektred.com/threads/40026-Fiołkowe-oczy-mokre-od-łez-mały-problem?p=1695302

Priorytetem to to nigdy nie było i pewnie nigdy nie będzie, ale może warto by było przemyśleć sprawę i zawrzeć jedną acz porządną poprawkę w aktualizacji GOTY?
A mi się wydaje że było to już naprawione, bynajmniej u mnie nie było takich przerw jak na podlinkowanym filmie.
Do wydania GOTY zostało 14 dni niestety ale wątpię by jeszcze coś zmienili w samej zawartości, prędzej w paczu który pojawi się w dniu wydania dla wszystkich.
 
Przerwy nie występują z tego co zauważyłem w angielskim dubbingu. Mi się też wydaje, że w którymś changelogu była wzmianka o naprawie tego problemu, tyle, że ja grę od początku przechodziłem na wersji pudełkowej, potem z którąś z początkowych aktualizacji i teraz po raz kolejny z aktualizacją 1.22 i problem jak występował tak występuje, więc jeżeli kiedyś został naprawiony to obecnie powrócił. Właśnie dlatego liczę, że być może uwzględnią to w aktualizacji GOTY.

Do wydania GOTY zostało 14 dni niestety ale wątpię by jeszcze coś zmienili w samej zawartości,

Od początku miałem na myśli aktualizację, a nie zawartość nowego wydania pudełkowego/cyfrowego.
 
@LuKi965

To raczej nie zostanie naprawione, bo błąd wynika z ograniczeń silnika, który nie wspiera pojedynczych dialogów dłuższych niż (bodajże) 20 sekund. Pod żadnym pozorem nie jest tak jak mówi @5ander5 ;)...
Błąd dalej występuje w najnowszej wersji. Ale najgorszy jest sposób cięcia - jakby losowy i pod koniec wyrazu, a nie zaraz po nim: "Cierpka jak agrest, słodka jak beeee.... z". Co ciekawe cięcia nie są regularne i zdarzają się czasem co 10 sekund (tak bez powodu) co tym bardziej jest zagadkowe czemu ten nieszczęsny "bez" ucięli, a nie zrobili tego w innym, bardziej pasującym, miejscu.
 
@LuKi965

To raczej nie zostanie naprawione, bo błąd wynika z ograniczeń silnika, który nie wspiera pojedynczych dialogów dłuższych niż (bodajże) 20 sekund. Pod żadnym pozorem nie jest tak jak mówi @5ander5 ;)...
Błąd dalej występuje w najnowszej wersji. Ale najgorszy jest sposób cięcia - jakby losowy i pod koniec wyrazu, a nie zaraz po nim: "Cierpka jak agrest, słodka jak beeee.... z". Co ciekawe cięcia nie są regularne i zdarzają się czasem co 10 sekund (tak bez powodu) co tym bardziej jest zagadkowe czemu ten nieszczęsny "bez" ucięli, a nie zrobili tego w innym, bardziej pasującym, miejscu.

W takim razie, dlaczego to tylko występuje w wersji PL?
 
Nie wiem czy już ktoś o tym wspomniał ale przydałoby się poprawić nazwę trofeum "Camerlengo". Tak wiem, że już jest taki mod ale w nadchodzącym patchu liczę na poprawę tego bugu :D
Bo póki co to jest "ITEM_NAME_CAMMERLENGO_TROPHY"
 
Gdy wczoraj zacząłem znów grę w trybie NG+ to dodało mi tylko "pancerz" z początkowej zbroi z Kaer Morhen bez spodni, butów i rękawic... Jeśli dobrze pamiętam to gdy pierwszy raz zagrałem w NG+ to dodało cały początkowy set z Kaer Morhen. Jakiś bug czy tak miało być? :p

No i przydałoby się poprawić sortowanie odwarów i mikstur aby się nie mieszały w ekwipunku xD oraz w miarę możliwości naprawa bugu z fioletową kolorystyką w niektórych miejscach w secie Viper/Kaer Morhen o którym była już mowa wiele razy :D
+ można by było naprawić "za krótkie spodnie" w secie Żmii. Jest na to mod:
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1608/?
ale w nadchodzącym patchu można by to poprawić tak "oficjalnie".
 
Last edited:
Mi, o ile dobrze pamiętam, automatycznie przestawiało mi na miecze początkowe (ze starej gry miałem w ekwipunku), nic więcej z początkowego zestawu nie dostałem.
Hmmm czyli wychodziłoby na to, że NG+ dodaje początkowy ekwipunek jeśli go już nie posiadasz w ogóle....może tak być bo spodni, rękawic i butów nie dostałem bo akurat miałem je w ekwipunku w przeciwieństwie do pancerza xD ale i tak latam w mantikorze :D
Dzięki za odpowiedź :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom