[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
1.
W tunelach pod wsią Stegny pada deszcz a raczej nie powinien. Pojawiają się animacje kropel na ziemi oraz ekranie.
2. Płotka blokuje się/ wpada na niewidzialną ścianę praktycznie na wszystkich mostach w Skelige co uniemożliwia płynną eksplorację. Płotka również nie jest w stanie korzystać z górskiego szlaku schodów pomiędzy Wsią Fornhal a Portem Holmstein.
Dokładnie tak. Jeszcze przy bramie wjazdowej do Novigradu ( tam gdzie pokazujemy glejt) też jest niewidzialna ściana na której blokuje się płotka. Naprawcie to w najbliższym patchu bo to jakaś kpina jest. Mam pytanie do deweloperów. Graliście w swoją grę? Bo gra ma takie błędy że się człowiek zastanawia czy była porządnie testowana w całości...
 
Po patchu 1.04

Sprzęt core i5 3350p 8gb ram gtx 970
Detale uber bez nvidia hairworks, 1080p

W Novigradzie są straszne dropy klatek i okazjonalne freezy...
Najbardziej do poprawy optymalizacja. Karta gtx 970 za ponad tys zł powinna uzyskiwać stałe 60 fps na maksymalnych bez hairworks

Heh bo to nie hairworks najbardziej zarzyna sprzęt. Ustawcie sobie optymalne profile z GeForce Experience albo zerknijcie tutaj: http://www.geforce.com/whats-new/gu...-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide
Ja z hairworks'em, ale z Dystansem roślinności i Cieniami na wysokim zamiast ultra mam stałe 60 fps - GTX 970, i5 4690
 
Last edited:
Chyba wszyscy czekamy na oznaczenie przeczytanych książek, listów itp. Tak mała rzecz, a jak istotna i ułatwiająca życie

Prośba o taką opcję chyba pojawia się przy okazji premiery każdej części Wieśka, a Redzi wciąż o niej zapominają.
 
Witam
Nie wiem czy ktoś to już poruszał, a nie chce czytać całego wątku, ale koń który boi się wody??? Nie tylko imię Płotka zobowiązuje, ale też konie są świetnymi pływakami i można na nich przeprawiać się przez głęboką wodę, a tymczasem Płotka boi się nawet zmoczyć pęciny... Może by tak to zmienić?
 
Pstrykanie w kijek palcyma - co to on, płomieni nima (abo ma?)

W południe przy strawie wsiowe gadali że

- przy dobywaniu kijka, co to do świecenia w zadupiach się nadaje, płomienie na gotowo się ukazują. A my głupie nie jesteśmy i wiemy, że Wiedźmini znaków do takowych celów używają. (Animację pstrykania palcami Igni wszak macie gotowo ludziska kochane)

2.Czułość gałek analogowych w przypadku pada od xbox jest skoncentrowana zbyt blisko centrum osi (nawet przy max. zmniejszeniu czułości w opcjach -50). Po podpięciu pada od xboxa do PC, w grze jest schemat pada od xboxone. A wiadomym jest, że oba pady mają inną czułość gałek analogowych.


Obie sprawy psują odbiór gry i abo się zgłosi wojak do rozwiązania tego, abo na tablicy zlecenie wisieć bedzie, aż zgnije papier na którym to żem wyrezał. A za zgnilce powstałe z tego już nie odpowiadam.
 
Last edited:
Mam przegrane marne 18h, jednak parę sugestii także ode mnie.

Z ogólnych rzeczy:
  • dodanie quick load
  • możliwość przeskoku narracji Jaskra
  • ekwipunek jest dla mnie nadal kiepsko czytelny. Przede wszystkim książki, schematy i recepty - to co przeczytaliśmy, powinno zostać odhaczone jak w poprzednich częściach. Gram raz na kilka dni i starcza skleroza daje mi się we znaki :p . Ewentualnie sortowanie, które za każdym razem działa inaczej.
  • zdarzyło mi się pływać łódką, gdzie sterowanie na kalwiaturze nie działało poprawnie: E+W+A --> skręt w lewo ; E+W+D --> domyślny skręt w prawo, sterowanie jednak nie reagowało. Więc kręciłam kółka.
  • IMO konieczna jest poprawa tzw.: działania/ reakcji, czyli klawisza E. Zdarzyło mi się już poważnie utknąć. A to dopiero początek.
    po znalezieniu bransolety i próbie wydostania się ze studni, nie mogłam złapać za zwisającą linę i dobrze, iż znalazłam inne wyjście. Inaczej byłoby kiepsko.
    ubiłam ludzi barona w karczmie i musiałam znaleźć alternatywną drogę wejścia do Kasztelu. Czyli przez jaskinię i do drabiny w studni. Próbowałam właściwie z każdej strony i każdą możliwą techniką i nie wchodziło się w interakcję z drabiną ( wiem, wiem, brzmi bardzo dziwnie).
    Wczytywałam grę w tym miejscu kilkukrotnie i dopiero za 5 razem na chwilę mrugnął mi dymek z możliwością użycia klawisza E. Takie męczenie się na siłę poważnie zniechęca. Przyznam, iż w międzyczasie zaczęłam nawet wątpić, czy jestem w dobrej miejscówce, ale jak się okazało po ntym razie - i owszem, byłam.
    skrzynka jest łatwa do odnalezienia, jednak nie można jej sprawdzić ani obejrzeć - co najwyżej pokopać ;)
    Podświetliła mi się jako "do użytku" po którejś tam medytacji i dopiero w nocy. A odnalazłam ją z rana.
  • latające włosy postaci w cutscenkach: z włączonym HW nie zauważyłam tego tak drastycznie, po "optymalizacji" od nVidii (czytać wyłączeniu HairWorks) włosy nie tylko Geralta, ale i większości NCPów zachowują się, jakby stali oni w centrum huraganu - jest to dość dziwne.
  • kamera podczas używania wiedźmińskich zmysłów: z reguły działa średnio i rozumiem jej zamysł, ale podczas wykonywania zadań w godzinach nocnych (choć sama noc jest dość jasna) pole widzenia gracza ograniczone jest właściwie do zera. Widać twarz Geralta i czerwone bądź żółte plamy, otoczenie leży i kwiczy. Nieraz się już tak nacięłam na jakieś szpony ;)
  • ostatnio lało mi jak z cebra i była nawet moja pierwsza burza z piorunami, a na niebie ... mrugające radośnie gwiazdy. Ale to już taka całkiem mała drobnostka.

W zasadzie nie pograłam dużo ( w porównaniu z innymi forumowiczami), jednak u mnie takich typowych bugów to i tak mało. Grę zainstalowałam też właściwie bez problemów i cieszę się nią tylko kiedy mogę.
Uważam ją za jedną z najlepszych, w jakie do tej pory grałam i dodam, iż żadna z nich do tej pory mnie tak nie wciągnęła. Kilka rzeczy jednak trzeba poprawić, nawet jeżeli są to drobnostki :)
 
Kiesy będzie nowy patch naprawiający błąd ze wspinaczką, utkoneł w misji głównej i nic nie da rade zrobić :(
 
Ja bym prosił żeby Geralt po wyciągnięciu miecza przechodził w tryb walki, gdyż nie dość że nie da się turlać i unikać strzał, to jeszcze nie można odbijać.
 
Chciałem w końcu zobaczyć jak to jest z tym patchem 1.04 (po części dlatego, bo wczoraj-dziś miał podobno być udostępniony patch 1.05). Grałem do wczoraj na 1.03.

Żałuję, że zainstalowałem 1.04. Mam dość mocnego PC. Poza Cieniami, czy dystansem roślinności wszystko na Ultra mi spokojnie działało...

Glithce typu rozjechane twarze, manekiny postaci, czy popiny stały się... normą :( Odnoiosłem też dziwne wrażenie, żę kolorystyka się zmieniła... na gorsze (możliwe, że moja irytacja ma z tym coś do czynienia)?
Wcześniej przy 1.03 popiny postaci, czy otoczenia zdarzały się ale raczej sporadycznie. Raz zdarzył mi się glitch z rozjechaną twarzą i z dwa, trzy razy inny glitch, który po paru, parunastu sekundach się sam naprawił.

Ale po instalacji 1.04 doszło do crash'a gry... nie miałem z tym do czynienia przy 1.03 - mam nadzieję, że szybko zostanie dostarczony 1.05


Nie mogę zrobić screen'ów - w trakcie gry (windows 8.1) żadnym sposobem nie mogę zrobić screen'a. A szkoda, bo znalazłem parę niewidocznych ścianek, kilka miejsc z "dziwnymi" teksturami i kilka innych rzeczy, które po zrobieniu Screen'a mógłbym podesłać, przedstawić i nakierować CDPR.
Ne pomaga żaden program, zwykły PrintScreen też nie czy Win+PrtSc, też nie...
Nawet zrzutu czarnego ekranu nie chce mi komp zrobić w trakcie gry - pomocy? Jakieś sugestie?
Jakiś program, jakieś ustawienia.... cokolwiek?
 
Last edited:
@RockPL, na screeny u mnie niezastąpiony jest fraps. Sam prtscr nie działa - jak w większości giet.
Na 1.04 nie mam żadnych "glitchy" tekstur. Przynajmniej nie zauważyłem. Jedyne co to w kilku miejscach na ziemi jest wyjątkowo słaba tekstura,podczas gdy wokół jest ok. Zgłoszę w kolejnym zbiorczym poście jak więcej bugów wydajdę. Gra crashuje rzadko, ale to wina mojej pokręconej karty graficznej (nie spełnia minimalnych, ale na high daje radę w 30fps), bo wybija sterownik. Grafika się odrobinę zmieniła - według mnie ma lepsze. Bardziej naturalnie oraz pojawiła się opcja "highć na w ustawieniu Sharpen. Pojawianie się NPC przed Geraltem też mnie denerwuje od czasu premiery gry, ale wydaje mi się że to wina braku VRAMu. Chociaż jak Ty to masz na dobrym sprzęcie! To już nie wiem...
 
Wieś Jantra
Banda Wilczycy
Równo z godziną 18:00 grupka od której można wziąć zlecenia znika, nawet jak jesteśmy w trakcie rozmowy.
 
Wywerna królewska na północnym-zachodzie Velen, przy tej wieży ze zwodzonym mostem, gdzie dostać się można było tylko dając nura do jaskini. Chodzi o to, że bestia buguje się dziwnie, tzn przechodzi przez małe drzwi w wieży. Głupio to wygląda, jak większość jej cielska przenika przez ściany.
 
Doświadczyłem buga grając w gwinta: po zagraniu karty medyczki (ta za 5, oblężnicza z Królestw Północy) i przywróceniu Ves na pole, medyczka zbugowała się cały czas animując kurz dookoła, jakby dopiero co została rzucona, co zablokowało grę - nic nie da się zrobić, tylko poddać rozgrywkę
 
BUG
View attachment 16179

W tym miejscu pojawia się mały event. Czterech łowców czarownic męczy dwóch pijaczków. Po krótkiej wymianie zdań - która kończy się walką - trzech przeciwników nagle znika. Pozostały łowca ma też zbugowany blok (nie blokuje żadnego ciosu). Czasem też gdy jest już pokonany gra utrzymuje tryb walki oraz czerwony napis nad martwym przeciwnikiem.
 

Attachments

  • witcher3 2015-06-04 20-45-28-94.jpg
    witcher3 2015-06-04 20-45-28-94.jpg
    254 KB · Views: 49
Nie wiem czy to bug, ale w grze każdy przeciwnik cały czas blokuje ciosy co drugi atak.
Oraz praktycznie każdy zablokowany cios przez geralta ogłusza go
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom