Pierwsza przygoda community - Deception

+
Słyszę, że ma być po polsku więc jako, że nie mam głowy do języków zagram dopiero gdy wyjdzie w ojczystym. I zadam jeszcze raz pytanie: czy planujecie poprawki? Bo po opiniach widzę, ze wiele błędów jest. Ja np. poczekał bym jeszcze 2 tyg. na łatkę.Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów! :beer:
 
Deception nie będzie więcej poprawiane, obecna wersja jest wersją ostateczną.Jedyne faktycznie poważne aspekty nadające do poprawy to pewne kwestie techniczne związane z lokacją oraz udźwiękowienie dialogów.Niestety poprawienie lokacji wymagałoby przeróbki geometrii, co po prostu wymaga zbyt dużej ilości pracy. Nauczyliśmy się na błędach, stworzyliśmy pierwszą własną lokację, przy okazji przetarliśmy ścieżkę innym, a sami już wiemy co robić a czego nie. Lepiej wydać nowy moduł z nową, dobrze zrobioną lokacją.Jeśli chodzi o dialogi, to niestety nie będziemy mieli możliwości poprawienia udźwiękowienia z przyczyn organizacyjnych.Reszta błędów jest błaha i nie powinna znacząco wpływać na przebieg rozgrywki.
 
PrawdziwyGerald said:
7. Ograny chwyt "Jaskier ma kłopoty trzeba mu pomóc".
Ograny? Na razie pojawił się w jednej przygodzie. Kiedy mod był w fazie projektów to jeszcze takowej przygody nie było.
Ok, może ograny to złe słowo, ale jakby nie patrzeć jest to pójście na fabularną łatwiznę. W oficjalnej przygodzie REDów też mi się to nie podobało.
9. Miała być rewolucja i rewelacja, a jest mierna przygoda. 3- i po rodziców!
Nikt nie zapowiadał żadnej rewolucji. Deception miał być małym modem, o góra dwugodzinnej rozgrywce i jako pierwszy miał posiadać własne lokacje, których stworzenie jak się okazało jest piekielnie skomplikowane. I jakkolwiek lokacja nie jest wolna od błędów technicznych, to miała "przetrzeć drogę". I przetarła.
Nikt nie zapowiadał? A tekst z pierwszej strony wątki:
“Geralt miotający nożami?! Nowe lokacje oraz wątki poboczne? To właśnie jest Deception – nasz debiut i powód do dumy„Deception, jak twierdzą twórcy, jest nie tylko pierwszą Wiedźminską przygodę stworzoną przez community, jest także nowym rozdziałem Wiedźmińskiego uniwersum, dzięki któremu poznamy nowe perypetie Geralta rozgrywane w zupełnie nieznanej dotąd lokacji. [ciach]
Rzucanie jest, jak ktoś z moich przedmówców napisał, "do bani". Wątki poboczne? Nowy rozdział?Dla mnie to wprawka, a nie nowy rozdział. Ale najważniejsze, że taka wprawka powstała.
Nie jest bez przyczyny sytuacja, że jeszcze nikomu nie udało się wypuścić żadnej przygody do Wiedźmina, a Deception jest pierwszą. Co więcej jest pierwszą i zawiera największy kawałek "zasobów własnycht" jaki przez najbliższy czas wyjdzie. To jest po prostu trudne.
Zdaję sobie z tego jak najbardziej sprawę, że jest to trudne i dlatego właśnie bardzo się cieszę, że jest ekipa, która podjęła się tak trudnej pracy i że będziemy mogli pograć w dobre fanowskie przygody. Życzę wam dużo dobrych pomysłów, wytrwałości w dążeniu do celu i mocno trzymam kciuki żeby każda kolejna przygoda była coraz lepsza.
 
Zle się wyraziłem, chodzi mi raczej o układ logiczny dialogów np: wpadamy na babolaka i nigdzie w dialogu nie ma jak Geralt się dowiaduje, ze to babolak, bo babolak go o tym nie informuje. Wygląda na to, ze Geralt wyczuwa babolaki w jakiś nieznany nam sposób. A może ta kwestia dialogowa po prostu się nie pojawiła?Tak się zdarza jeszcze kilka razy. Geralt już wie o pewnych postaciach lub wydarzeniach tylko my, gracze, jeszcze nie wiemy i to jest denerwujące. A co problemów technicznych to zrobię tak jak radzisz. Zdefragmentuje twardziela i odpalę moda jeszcze raz. Sprawdzę rowniez sterowniki.Mimo wszystko powodzenia. Nie poddawajcie się. :)
 
dlaczego nie moge zagrac w przygode ?Wczytuje przygode i pokazuje sie komunikat pliki sa uszkodzone co mam zrobic
 
Zgadzam sie z przedmowcami ,ze niestety mod nalezy traktowac jako wprawke ,a nie jako przygode porownywalna z Cena neutralnosci czy Efektem ubocznym. Mod zawiera duza ilosc bledow , kiepsko ze stabilnoscia ( 3-krotne zawieszenie gry podczas 1h grania w Deception), wspomniane problemy z dzwiekiem. Fabula tez rozczarowywuje i sprowadza sie do rozmowy z bodajze 8 osobami i przeszukaniu 3 domow. Nawet nie trzeba zabijac flederow bo to strata czasu ,a z pewnym osobnikiem mamy "pol walki". Oczywiscie milo zobaczyc nowa lokacje.
 
Panowie a ja dalej mam kłopot z instalacja, nie wiem czemu, skopiowałem wszystkie pliki poprawnie i zainstalowałem angielska wersje i nic.... nie śmiga dalej wyskakuje błąd że brakuje jakich plików. co mam robić?
 
Raczej nie uświadczymy takiej samej sytuacji jak z NwN, gdzie modów jest multum. Za skomplikowane narzędzia ?Wątpię by pomysłów było mało. Na pewno są oryginalne, ale trudne do zrealizowania. Cieszę się, że pierwszy mod wyszedł od NieRedowych . Szkoda, że nie za wysokich lotów. Nie mogę skłamać, że był dobry, bo to nic nie da. Powiem tak: macie potencjał, za bardzo napaliliście się na nową lokację. Lepiej dla was gdybyście zaczęli od gotowej planszy i stworzyli niezłą przygodę. Doświadczenie by się zbierało i na pewno nie musielibyście się tłumaczyć z Deception, gdyby przed nią znalazły się 2,3 produkcje.
 
ypablo said:
Zle się wyraziłem, chodzi mi raczej o układ logiczny dialogów np: wpadamy na babolaka i nigdzie w dialogu nie ma jak Geralt się dowiaduje, ze to babolak, bo babolak go o tym nie informuje.
To proste. Bobołak to nie imię. Bobołak to rasa potworów. Geralt, wiedźmin, na potworach się zna.
 
PrawdziwyGerald said:
PrawdziwyGerald said:
Właśnie ukończyłem, a może zakończyłem moja przygodę z Deception, bo po wykryciu mordercy mod się zawiesił.Mam szacunek do ludzi, którzy tworzą takie mody ale eufemizmem byłoby powiedzieć, ze jest on niedopracowany.Nie wiem co robili beta testerzy, bo ilość błędów razi.1. Znikające budynki,2. Znikające elementy menu,4. Często występuje brak kolorów tzn. często pojawia się tylko jeden kolor - czarny np: dla wszystkich budynków,6. W nocy nie widać dosłownie nic. Najlepiej po prostu pomedytować sobie do rana.
Tutaj mam jedną odpowiedź: zdefragmentuj dysk, zainstaluj sobie nowsze sterowniki. Jeżeli nadal będą występować ww problemy, może to oznaczać, że problem tkwi w konfiguracji komputera.
Dokładnie to samo miałem podczas beta testów. Przyczyną prawdopodobnie jest zbyt mała pamięć na karcie graficznej. Jak się ustawi najmniejszą rozdzielczość i mało szczegółów to jest OK. Co nie usprawiedliwia złego zarządzania pamięcią lub zbyt skomplikowanego obszary (pod względem np. liczby wielokątów, przypuszczam że możnabyłoby jeszcze pooptymalizować jak by był czas).Poza tym co do fabuły to czy komuś udało się znaleźć prawidłowe rozwiązanie i wejść do katakumb?PS. A czy w trybie izometrycznym nadal można "schować" kamerę wewnątrz budynku? :)
 
Panowie prosze pomożcie mi, zrobiłem wszystko jak jest napisane w instrukcji i zainstalowałem angielska wersję wiedźmina i dalej mi nie działa, jak próbuje ładować moda wyskakuje mi bład...:(Hellppppppp!!
 
Mam takie pytanko. ER będę mieć dopiero w piątek. Nie znam angielskiego. I tu moje pytanko czy mam teraz ściągnąć deception po angielsku , a później jak zostaną utworzone napisy i polska wersja tego moda to się tylko polonizacje ściągnie, czy wyjdzie mod w całości po polsku, tzn. trzeba będzie pobierać całość.Domyślam się, że wyjdzie tylko polonizacja - zmienienie moda angielskiego w polski, ale wole się upewnić. :)
 
globinho7FC said:
Panowie prosze pomożcie mi, zrobiłem wszystko jak jest napisane w instrukcji i zainstalowałem angielska wersję wiedźmina i dalej mi nie działa, jak próbuje ładować moda wyskakuje mi bład...:(Hellppppppp!!
Zmieniłeś napisy w menu na angielskie ?
 
zmieniłem napisy i nawet dźwiek, skopieowałem plik deception.adv do folderu c:/documment and settings/all user/ dokumenty udostępnione/ the witcher a 3 foldery do wiedzmin/data i dalej mi wyskakuje bład, tyle ze tym razem po angielsku...:(
 
Kitke said:
Kitke said:
Zle się wyraziłem, chodzi mi raczej o układ logiczny dialogów np: wpadamy na babolaka i nigdzie w dialogu nie ma jak Geralt się dowiaduje, ze to babolak, bo babolak go o tym nie informuje.
To proste. Bobołak to nie imię. Bobołak to rasa potworów. Geralt, wiedźmin, na potworach się zna.
Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, bo również czytałem opowiadania Sapkowskiego. Jednak nie wszyscy je czytali i nie wszyscy maja obowiązek je czytać i wiedzieć co lub kto to jest babolak. I właśnie o to chodzi, ze... nie wiadomo o co chodzi. Nagle koleś, który cie zaatakował robi "grrrrr" i stwierdzasz "o, babolak!" i już jesteście friends. Osoby, które nie znają opowiadań Sapkowskiego muszą czuć się zdeczko zagubione.
 
globinho7FC said:
zmieniłem napisy i nawet dźwiek, skopieowałem plik deception.adv do folderu c:/documment and settings/all user/ dokumenty udostępnione/ the witcher a 3 foldery do wiedzmin/data i dalej mi wyskakuje bład, tyle ze tym razem po angielsku...:(
ja rowniez mam tak jak poprzednik tylko ze ja mam tylko zmiane dialogow i jak daje na angielski to i tak menu jest po polsku
 
Zabawne, ale chyba jednak będę musiał doinwestować sprzęt. The witcher działał mi płynnie na średnich ustawieniach grafiki, a po instalacji 1.4 o dziwo działa płynnie, na najwyższych, (choć nie testowałem jeszcze jak wygląda w płonącej starej Wyzimie). Natomiast Deception dopiero na średnich przestaje się ciąć, choć jeszcze brakuje mu ilości fps które by mnie zadowoliły, też problem z czerniejącymi wszystkimi obiektami.Stąd postulowałbym optymalizację lokacji zanim trafi do SoD, jest za ładna i zbyt się nad nią napracowano by oglądać ją na low detalach.
 
Ja szczerze sądze, że ten mod jest niedopracowany, posiada wiele błędów no i potrzebuje więcej "dopieszczenia" od strony twórców.
 
globinho7FC said:
Panowie prosze pomożcie mi, zrobiłem wszystko jak jest napisane w instrukcji i zainstalowałem angielska wersję wiedźmina i dalej mi nie działa, jak próbuje ładować moda wyskakuje mi bład...:(Hellppppppp!!
mam dokładnie to samo co wie ktoś co można na to poradzić
 
Ja pierdolę czy "my" Polacy jesteśmy zdolni tylko do narzekania???? Ludzie opamiętajcie się!!! Jest to pierwszy MOD!!!!!!!!!!! jak dla mnie wielkie brawa za to że wreszcie ktoś wydał cokolwiek...... a wy dzieciaki które oczekują czegoś równie błyskotliwego jak podstawka opamiętajcie się!!! Ja jako człowiek rozumny doceniam OGROM pracy jaki został włożony w tego moda i liczę na dalej równie owocna pracę tej EKIPY!!!!
 
Top Bottom