Pillars of Eternity

+
28 lutego została zaktualizowana strona dotycząca Pillars of Eternity na Grimuarze Sferowca. Pojawił sie bardzo ciekawy artykuł w dużej części traktujący o towarzyszach i nieumarłych.
 
Świetny artykuł, trzeba przyznać, że redaktorzy Grimuaru robią świetną robotę. Z każdym kolejnym artykułem coraz bardziej niecierpliwie na Pillars of Eternity czekam. I jakoś coraz bardziej podoba mi sie polityka informacyjna Obsidianu, a coraz mniej Redów, choć jak ktoś w temacie o grach zauważył, gry prawdopodobnie ukażą się w podobnym czasie i wydawałoby się, że informacji powinna być podobna ilość.
 
Świetny artykuł, trzeba przyznać, że redaktorzy Grimuaru robią świetną robotę. Z każdym kolejnym artykułem coraz bardziej niecierpliwie na Pillars of Eternity czekam. I jakoś coraz bardziej podoba mi sie polityka informacyjna Obsidianu, a coraz mniej Redów, choć jak ktoś w temacie o grach zauważył, gry prawdopodobnie ukażą się w podobnym czasie i wydawałoby się, że informacji powinna być podobna ilość.

No proszę Cię Yakin, porównujesz dwie zupełnie inne gry, z dwoma zupełnie innymi modelami biznesowymi. Kopostartowacz wręcz wymusza na twórcach bardzo otwartą komunikację na linii deweloper - ludzie wspierający projekt. Ponieważ Ci ludzie są zasadniczo inwestorami, już zagłosowali portfelami na grę i powinni mieć realny wpływ na kształt swojej inwestycji.

Ergo: nie, informacji absolutnie nie powinna być podobna ilość.
 
No proszę Cię Yakin, porównujesz dwie zupełnie inne gry, z dwoma zupełnie innymi modelami biznesowymi. Kopostartowacz wręcz wymusza na twórcach bardzo otwartą komunikację na linii deweloper - ludzie wspierający projekt. Ponieważ Ci ludzie są zasadniczo inwestorami, już zagłosowali portfelami na grę i powinni mieć realny wpływ na kształt swojej inwestycji.

Ergo: nie, informacji absolutnie nie powinna być podobna ilość.

Porównuję. Ale ja wiem, czy znów takie dwie zupełnie inne? Mozna by polemizować :). Model biznesowy oczywiście jest zupełnie inny, ale trzeba zauważyć, że twórcy PoE też nie ujawniaja praktycznie żadnych informacji na temat fabuły, questów itd. Natomiast jeśli chodzi o kwestie techniczne informacji jest sporo. I uważam, że gdyby Redzi tego typu informacji co jakiś czas trochę ujawniali byłoby lepiej dla promocji gry, która ma się ukazać podejrzewam w podobnym okresie. Ale to oczywiście moje zdanie jako laika, nie jestem specjalista od PR i reklamy :).
 
Wiedźmin 3 już nie jest najpiękniejszym z nadchodzących cRPG :D


Fotka pochodzi stąd -> CLICK
 
I ujawniono minimalne wymagania sprzętowe :). Przynajmniej mamy pewność, że chociaż ta gra nie zarżnie naszych maszynek ;). Zastanawia mnie tylko ta bardzo duża jak na taki tytuł ilość potrzebnego miejsca na dysku. Taki Torment potrzebował tylko 2,5 GB, a przecież nie był grą małą.
 
Takie czasy ;) Weź też pod uwagę, że Torment był oryginalnie wydany na miliardzie płyt CD i używania tychże wymagał. Eternity będzie dystrybuowane cyfrowo więc jednak więcej plików musi trafić na nasz dysk.
 
Takie czasy ;) Weź też pod uwagę, że Torment był oryginalnie wydany na miliardzie płyt CD i używania tychże wymagał. Eternity będzie dystrybuowane cyfrowo więc jednak więcej plików musi trafić na nasz dysk.

Ale ja już napisałem o ostatniej wersji, która ukazała się na DVD i nie wymaga obecności płyty w napędzie. Grafika w "Pillars..." owszem jest ładniejsza, ale nie aż do tego stopnia wydaje mi się. Może nowe formaty plików dźwiękowych są za to odpowiedzialne. Ciekaw jestem, bo 17,5 GB to bardzo duża różnica. Wiele gier w 3D spokojnie mieści się w 20 GB.
 
Wieści które płyną z tego artykułu są balsamem na moje serce tęskniące za rozbudowanymi dialogami, aktywną pauzą i całą resztą :). Oby tylko ukazała się polska wersja, bo z moim angielskim będę musiał grać ze słownikiem :(. Niestety w przeciwieństwie do Wasteland 2 nie ma jeszcze na jej temat żadnych wieści :(.
 
Dzięki :D. Teraz już jestem zupełnie spokojny. Swoją drogą jak mi mogła umknąć ta informacja :sweat: ?
 
Tak na marginesie to Numenera również doczeka się polskiej wersji podobnie jak Divinity. Szkoda że los ten ominął Shadowruna, ale słyszałem plotki jakoby polska wersja miała się ukazać w przyszłości. Biorąc pod uwagę że do Banner Saga polonizacja (wraz z kilkoma innymi językami) została dodana jakieś pół roku po premierze to może i tutaj w końcu wyjdzie (a jak nie to pewnie fani wezmą sprawy w swoje ręce).
 
Top Bottom