Pillars of Eternity

+
Divinity ma polskiego wydawcę, a nie dość że gra u nas wyszła później to jeszcze bez polonizacji w dniu premiery. Może więc lepiej że nie ma wydawcy? :p Gra w pudełku to fajna rzecz ale jak mus to mus, lepiej chyba żeby gra była od razu niż czekać pół roku jak za danych lat ;)
 
Jakoś mnie to nie porywa... Nie podoba mi się też, że nie będzie żadnej "ukrytej zawartości", tylko wszystko będzie się dało jakoś zrobić (czyli nie zablokuję sobie żadnego questa mając inteligencję jeden).
Oby fabuła była porywająca :)
 
Wygląda jak lekko odnowiony Baldur's Gate. Trochę jestem rozczarowana, tym bardziej, że też ich wsparłam.
 
To miał być Baldur, nie wiem skąd rozczarowanie :p Oczywiście bez Fronczewskiego jest -50 do klimatu, ale poza tym wygląda świetnie, a do premiery jeszcze sporo czasu ;)
 
Spodziewałem się sporej dawki inspiracji, ale to wygląda jak Baldurs Gate HD. Kurdę, klona jednak nie chciałem. Mam nadzieję, że gra jest czymś więcej niż tylko jechaniem na nostalgii. Takoż wsparłem ich projekt (jak dotąd jedyna moja wpłata na projekt z kickstartera). Podobnie jak mrrru mam nadzieję, że fabuła da radę (acz w tym względzie Obsydian ma u mnie spory kredyt zaufania).
 
Last edited:
A dla mnie wygląda to świetnie, po prostu świetnie. Dokładnie na coś takiego czekałem. Jest aktywna pauza, rozbudowane dialogi gdzie mogę sobie poczytać dokładnie wszystkie opcje, wszystko to czego mi ostatnio brakowało :). Styl graficzny też jest super. Jedyne co mi ździebko nie pasuje, to troszeczkę za mały obszar widzenia w trakcie poruszania się drużyną. Ale to szczególik :).
 

Yngh

Forum veteran
Inspiracja Baldurem bardzo widoczna, ale chyba o to chodziło. Podoba mi się to, że sam fakt, że dana opcja dialogowa wymaga skilla, nie oznacza, że jest to opcja dobra. Poza tym, PoE jest bardzo estetyczne.

Nie czekam na PoE tak jak na Tormenta, bo i nie jestem ogromnym fanem Baldurów (są zbyt klasycznie D&D-owe i zbyt nastawione na walkę), ale myślę, że pozycja będzie się na rynku wyróżniać, bo takich gier brakuje.
 

Yngh

Forum veteran
Mam nadzieję, że walka nie stanie się nużąca. To był mój zarzut do Baldurów, gdzie walczyło się dużo, ale szybko miałem tego dość. Magowie przynajmniej mieli różne opcje dzięki szerokiemu asortymentowi czarów, ale w przypadku wojownika walka sprowadzała się do kliknięcia na wroga i czekania, aż postać go zabije.
 
Wrażenia z bety Pillars of Eternity po polsku -> CLICK

Autor początkowo narzeka na zbytnie podobieństwo do Baldur's Gate, ale wrażenie déjà vu szybko znika. Walka wydaje się też trochę prostacka. Reszta natomiast robi pozytywne wrażenie, ale na ostateczny werdykt jeszcze za wcześnie. Artykuł zawiera też dwie ciekawostki. Po pierwsze, beta oferuje polską wersję językową (zakładam, że inne również) co jest dobrą wiadomością. Fajnie móc sprawdzić grę w swoim języku, a przy okazji testów może uda się wyłapać także błędy w tłumaczeniu. Po drugie, udostępniony fragment gry został odpowiednio zmodyfikowany dzięki czemu nie zdradza za bardzo fabuły. Mamy innych towarzyszy, wiele postaci czy nazw zostało zastąpionych itd.
 
Mam nadzieję, że walka nie stanie się nużąca. To był mój zarzut do Baldurów, gdzie walczyło się dużo, ale szybko miałem tego dość. Magowie przynajmniej mieli różne opcje dzięki szerokiemu asortymentowi czarów, ale w przypadku wojownika walka sprowadzała się do kliknięcia na wroga i czekania, aż postać go zabije.
Mam podobne obawy. System z "aktywną pauzą" jest dość nużący. Wydaje mi się, że dla takich gier najlepszy jest system a la XCOM, czyli turowy z punktami akcji. Bardzo dobrze sprawdza się w Shadowrun Returns, a w najnowszym Divinity wypada wręcz cudownie (m.in. dzięki możliwości przenoszenia AP na dalsze tury). Z tym że do tego chyba konieczne jest ustawienie walk rzadziej, ale za to cięższych (czyli z góry ustawieni przeciwnicy, a nie respawnujące się mobki).
 
Ja też wolę aktywną pauzę. W Falloutach jakoś mi to nie przeszkadzało, ale przy całej drużynie jak w Świątyni Pierwotnego Zła czasem się męczyłem, bo nawet krótka i prosta walka potrafiła się ciągnąć.
 
Top Bottom