Pillars of Eternity

+
Ja też wolę aktywną pauzę. W Falloutach jakoś mi to nie przeszkadzało, ale przy całej drużynie jak w Świątyni Pierwotnego Zła czasem się męczyłem, bo nawet krótka i prosta walka potrafiła się ciągnąć.
Dlatego kluczowe jest uzależnienie od częstotliwości walki. Przy dużej ilości starć, zarówno predefiniowanych, jak i z "spawnującymi" mobami, lepsza jest aktywna pauza - m.in. dlatego, że prostą walkę można zostawić AI drużyny. Z drugiej strony, większe walki potrafią być bardzo żmudne (ciągle pauzowanie i "kolejkowanie"), trudniej również tworzyć kombosy. Natomiast przy walkach rzadszych, ale predefiniowanych, dużo lepszy jest system turowy. Myślę, że tutaj schodzimy również na kwestię, jaki przypadek wolimy (walki częste, ale czasem "do przejścia na auto", czy też rzadsze, ale wymagające).
 
Wydaje mi się że jest to kwestia gustu, ale też i samej gry. Mnie np. ciągłe pauzowanie w Baldurze nie wydawało się żmudne, ale z kolei walka turowa w XCOMie podobała mi się. Dlatego też nie odrzuca mnie ani zapowiedź aktywnej pauzy w Eternity ani walki turowej w Numenerze. Wszystko zależy od tego jak to będzie wykonane.
 
W grach, które reklamowane są jako RPGi z taktyczną walką, w ogóle nie powinno być starć ze śmieciowymi przeciwnikami, które można rozstrzygnąć na automacie. Jeśli takie są, to znaczy, że autorom gry zabrakło czasu/pieniędzy/chęci/konsekwencji lub wszystkiego naraz.

Osobiście też wolę rozgrywkę turową, ale jakimś śmiertelnym wrogiem aktywnej pauzy nie jestem. Dobrze zrealizowany system walki w czasie rzeczywistym z pauzą mógłby pewnie konkurować z mechanika turową pod względem złożoności. Niestety szybko się o tym nie przekonamy, bo zadanie to bardzo trudne i jeszcze nikomu się nie udało.
 
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107...lars_of_Eternity__To_lepiej_usiadzcie___.html

Łzy zrosiły me lico...

Wasteland też był przekładany prawie przez rok ze względu na chęć dopracowania, a i tak roi się od błędów, niedoróbek, wiele elementów nie spełnia też oczekiwań. Gra mimo to jest dobra i wciągająca, nie widzę więc powodów do kolejnej obsuwy Eternity, bo jestem pewien że będzie tak samo: bug bugiem buga buguje, ale i tak nie można się oderwać.
 

Guest 2686910

Guest
To Obsidian. Gra będzie idealna pod każdym względem poza technicznymi, zostanie za to skrytykowana, dwa lata po premierze będę grał w wersję spaczowaną i zmodowaną i ronił łzy radości.
Da się przyzwyczaić. Niestety.
 
Marna wiadomość :(. Coś nam się gęsto w tym 2015 robi. Gdzie znaleźć czas na te wszystkie przełożone gry :)?
 
Bardzo dobra wiadomość. Z bety dla wspierających na KS wyłonił się mały potworek. Mają przed sobą bardzo dużo pracy, żeby zrobić z tego solidną grę. Do końca 2014 r. nie mieli szans się wyrobić.
 
Można już zamawiać cyfrową kopię Pillars of Eternity, co ciekawe, nie istnieje 'zwykła' edycja, mamy za to dwie podpakowane: Hero i Champion. Dość drogie muszę przyznać, odpowiednio 130 i 170 zł na Muve (na Steamie 37 i 49 euro) choć ta lepsza wersja zawiera mnóstwo fajnych dodatków, m. in. ścieżkę dźwiękową, almanach kampanii czy film o produkcji gry. Jest to cena promocyjna dostępna przez dwa tygodnie, później będzie drożej.

Zauważyłem też jedną ciekawą rzecz, otóż według Steama, gra nie obsługuje polskiego języka, Muve natomiast twierdzi, że gra jest po polsku. Wiem że beta oferowała polską wersję więc komu tu wierzyć?
 
Zgaduję, że goła wersja cyfrowa pojawi się nagle i niezapowiedziana w dniu premiery. Podobnie było z Wasteland 2. Kto nie miał cierpliwość, a nie chciał dodatków cyfrowych, ten przepłacił.
 
Ja jednak spokojnie poczekam na pudełko. Dosyć drogie te cyfrówki, przyznam, że aż takiej ceny się nie spodziewałem.
 
@Yakin, zmartwię cię ale ta gra nie ma oficjalnego polskiego wydawcy tak jak Wasteland 2 więc pudełka nie będzie :p

Mam szczerą nadzieję, że do czasu premiery, która jednak będzie w dość odległym czasie (od teraz) znajdzie się wydawca pudełkowej wersji. jeśli nie, to będę bardzo zawiedziony.
 
Chyba pudełka rzeczywiście nie będzie bo zarówno w gram.pl jak i w muve mają tylko digital w identycznej cenie.

Pillars of Eternity: Hero Edition
http://sklep.gram.pl/digi/pillars-of-eternity-hero-edition-wersja-cyfrowa.shtml
http://muve.pl/digital/role-playing-rpg/pillars-of-eternity-pc-digital/80405

Pillars of Eternity: Champion Edition
http://sklep.gram.pl/digi/pillars-of-eternity-champion-edition-wersja-cyfrowa.shtml
http://muve.pl/digital/role-playing-rpg/pillars-of-eternity-champion-edition-pc-digital/80407

Cena trochę wysoka jak na cyfrówkę, trzeba będzie poczekać na obniżkę.
 
Ponad godzina rozgrywki z Joshem Sawyerem. Dużo nowych lokacji, lepsze animacje i efekty i chyba nawet poprawiona mechanika walki:

[video]http://www.twitch.tv/paradoxinteractive/b/611493909[/video]
 
Jakoś mi to strasznie wtórnie wygląda. Jak klon BG, a nie rozwinięcie serii. No i conieco przydużo tych walk...

Poza tym - tyle ekranów ładowania, srsly? Nawet GOGowski BG robi to w mgnieniu oka.
 
Last edited:
Top Bottom