Pytania dot. działania mechanizmów gry / problemy z rozgrywką - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Kliknij spację przy zaznaczonym konkretnym zadaniu. Śledzić można każde zadanie, chyba, że trzeba coś znaleźć, albo czekać na właściwą godzinę, żeby móc ruszyć je dalej.
 
Jeśli na zadanie kliknie się dwa razy, to obok nazwy na liście pokaże się "symbol", który odpowiada twierdzeniu "śledzisz to zadanie". Jeśli jest co śledzić strzałeczka na mapie pokaże drogę. Jeśli nie, w dzienniku będzie wpis, taki jak "Poczekaj na rozwój wypadków", lub "Znajdź..." :)

O ile mnie pamięć nie myli, to zadania główne nie były w żaden sposób wyróżniane.
 
GwynCerbin said:
Jeśli na zadanie kliknie się dwa razy, to obok nazwy na liście pokaże się "symbol", który odpowiada twierdzeniu "śledzisz to zadanie". Jeśli jest co śledzić strzałeczka na mapie pokaże drogę. Jeśli nie, w dzienniku będzie wpis, taki jak "Poczekaj na rozwój wypadków", lub "Znajdź..." :)

OK, to mniej więcej tyle mi się udało wyłapać. Szkoda, bo zawsze warto było dla mnie tylko takie zadania klikać, a tak to trzeba sobie przypominać przechodząc do mapy (czego też nie można zdaje się zrobić już skrótem, tylko trzeba najpierw z dziennika wyjść). ;) Dzięki za info! Wracam do Flotsam.
 
Gra zaaktualizowana do edycji rozszerzonej.
Błąd występuje gdy uwalniamy Triss od nilfgaardczyków, pod warunkiem, że zabijemy Renualda w wystarczająco szybki sposób, aby nie mógł wypowiedzieć swojej kwestii "zawiodłem Cesarza". W moim przypadku sfajczył się od niezwykle skutecznego znaku ignii. Dalej, jak już dojdziemy do Triss, nie będzie się dało niczego zrobić.

Przeniosłam do właściwego działu. Przed założeniem nowego tematu, proszę się upewnić, że nie istnieje już podobny i że zakładamy go we właściwym miejscu.
Polecam przeczytanie samouczka, Zasad korzystania z działu pomocy i regulaminu.
zi3lona
 
Zachciało mi się zagrać rozwijając tym razem Geralta w alchemika no i powstał problem. Wcześniej grałem szermierzem, używałem Jaskółki, czasem Kota, które z czegoś zawsze dało się ukręcić. Obecnie składników potrzeba mi, rzecz jasna, więcej. No i nigdzie nie doszukałem się informacji o tym, który składnik w czym można znaleźć. Jeśli się już składnik ma to fajnie, w ekwipunku czy w panelu alchemii widać go w odpowiedniej grupie. Ale gdy czegoś brakuje (np. teraz brakuje mi Caleum, nie mam nic co go zawiera) to chciałbym móc się dowiedzieć tego, co trzeba wypatroszyć bądź znaleźć by takie Caleum zdobyć. W W1 było to w Dzienniku były wszystkie znane składniki. A W W2?
 
Witam, wczoraj zakupiłem Wiedzmina 2 w wersji rozszerzonej. Spędziłem już kilka godzin nad grą i muszę przyznać iż jest rewelacyjna. Irytuje mnie jednak jedna kwestia, mianowicie rotacja mini mapy, która zachowuje się jak kompas (cały czas się obraca itp). Czy jest możliwość ustawienia mapy by była cały czas ustawiona "na północ"? Chodzi mi o to by się nie obracała.

scalam
przed założeniem tematu proszę skorzystać z wyszukiwarki oraz przeczytać Regulamin Pomocy Technicznej oraz Instrukcję Obsługi Forum - jak widać, z obu pomocy nie korzystałeś
szypek
 
Mam Wiedźmina 2 z wszystkimi aktualizacjami. Jestem w Vergen, wykonuję zadanie "Pokerowa twarz". Moim ostatnim przeciwnikiem w osadzie miał być Hagart, lecz gdy klikam "zagrajmy w kości" nie pojawia się plansza, lecz ekran tylko raz mruga, po czym Hagart mówi, że wygrał.

Jak to naprawić bez odinstalowywania gry?

scalam
przed założeniem tematu proszę skorzystać z wyszukiwarki oraz przeczytać Regulamin Pomocy Technicznej oraz Instrukcję Obsługi Forum
szypek
 
Może podrzuć save to zobacze co i jak :) Jak będzie ok to Ci zaliczę questa i podeśle save po wygranej.
 
DemOrzechowy said:
Mam Wiedźmina 2 z wszystkimi aktualizacjami. Jestem w Vergen, wykonuję zadanie "Pokerowa twarz". Moim ostatnim przeciwnikiem w osadzie miał być Hagart, lecz gdy klikam "zagrajmy w kości" nie pojawia się plansza, lecz ekran tylko raz mruga, po czym Hagart mówi, że wygrał.

Jak to naprawić bez odinstalowywania gry?

Mnie też to spotkało, ale z tego co pamiętam wystarczyło przejść parę questów i Hagart się "odblokował"...
 
Wziąłem ci kase, chyba że chcesz meteorytową stal to mów. U mnie działa bez problemu :)
http://www.sendspace.com/file/v1vm3v
 
Czemu w porównaniu z pierwotnym wydaniem gry w Edycji rozszerzonej jest DRAMATYCZNY spadek płynności obrazu w chwilach walki na pięści, przede wszystkim w tym momencie rzuciło mi się to w oczy. Gram na tym samym sprzęcie co kiedyś, na tych samych ustawieniach. Mam wrażenie że również podczas przechodzenie w medytację i podczas siłowania na rękę też wszystko chodzi wolniej ale nie jest to aż tak denerwujące jak podczas walki na pięści która jednak jest dość dynamiczna. Czy jest to jakiś ogólny problem i już znany czy musze kombinować z dalszym obniżaniem jakości grafiki aby uzyskać płynność sprzed ściągnięcia Edycji Rozszerzonej?

To samo napisałeś już tutaj. Nie ma potrzeby dublowania postów, bo robi się bałagan.
zi3lona
 
Nie zauważyłam dramatycznego spadku, wręcz jest poprawa, jeśli chodzi o płynność. Przynajmniej u mnie. Ale faktycznie kilka razy widziałam już, że ludzie na to narzekają.

Możliwe przyczyny:
- od maja 2011 zainstalowałeś milion niepotrzebnych rzeczy, programów, które zamulają, pracują w tle, tworzą niepotrzebne procesy
- aktualizujące się programy pracują coraz wolniej, dotyczy to również Windy, która niektóre aktualizacje traktuje jak ciało obce i odpala osobno (zwłaszcza, jeśli masz stary system, tu może być problem)
- to, że wiążesz kolejne spadki płynności z kolejnymi łatkami, może być spowodowane tym, że zazwyczaj do gry wracasz po jakiejś przerwie i instalujesz patcha, zanim odpalisz - w ten sposób wydaje Ci się, że to wina paczki, a to tylko dobre wspomnienia z gry ;)

Nie znalazłam postu, do którego odniesienie chciała zrobić zi3lona, więc nie wiem, czy napisałeś już wcześniej, jaki masz komputer. Jeśli tak, to przeklej proszę.
 
Poprawiłam, powinno już działać. Niemniej, jest tam napisane niemalże dokładnie to samo, co w omawianym poście. Stąd zwrócenie uwagi.
 
hey mam problem od jakiegoś czasu w sklepie na arenie nie mam żadnych przedmiotów wiecie może o co chodzi ?? jest tak na każdym poziomie trudności
 
Witam serdecznie mam niestety kolejny poważny problem z moim wiedźminem;( Otóż w grze mam strasznie dużą szybkość myszy, zmniejszyłem w ustawieniach czułości myszy w grze na zero, ale to nic nie dało. Cały czas szybkość jest za duża.

Dodam że w innych grach nie mam tego problemu.


Bardzo was proszę o pomoc, bo to jest strasznie denerwujące.

scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Pomocy Technicznej, ale korzystać z już istniejących --- lista tematów
zachęcam też do korzystania z innych dostępnych pomocy --- wyszukiwarki oraz Forumowego Samouczka
szypek
 
Witam, mam problem związany z handlarzami, a dokładnie to gdy coś sprzedaje to zabiera mi przedmiot i tyle monet ile jest za kupienie przedmiotu, a gdy coś kupuje to dostaje przedmiot i tyle monet ile jest za sprzedanie. Może niektórzy by byli z tego zadowoleni ale jak dla mnie nie idzie grać. Grałem około pół roku temu i na tamtym patchu było wszystko w porządku (nie pamiętam jaki to był patch) teraz zainstalowałem 3.1, a potem od razu 3.2 i gra się nie włączała więc ściągnąłem i zainstalowałem z powrotem 3.1. Gra się włącza ale jest ten błąd, więc proszę o pomoc lub potwierdzenie tego, że trzeba reinstalować Wiedźmina.

scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Pomocy Technicznej, ale korzystać z już istniejących --- lista tematów
zachęcam też do korzystania z innych dostępnych pomocy --- wyszukiwarki oraz Forumowego Samouczka
szypek
 
W II akcie gry (strona Roshe'a) nie mogę rozmawiać z niektórymi postaciami, czyli: Henseltem, Adamem...
W I akcie wszystko było w porządku, mogę używać znaków i otwierać skrzynie.
Mój komputer:
Windows 7 Ultimate 64-bit
AMD Phenom™ II X6 1090T Processor (6 CPUs), ~3.2GHz
Pamięć: 8192MB RAM
Karta graficzna: ASUS EAH6850 Series

P.S. Witam wszystkich!
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom