Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
@nocny
Prawica posiada aktualnie 100% władzy w Polsce, przynajmniej jeśli idzie o ustawodawczą i wykonawczą na szczeblu centralnym (nie wiem, jak to wygląda w samorządach lokalnych), władza sądownicza jest oczywiście od tych podziałów wolna. Nie wiem doprawdy skąd wziąłeś akurat te 90%.

Moment prawdy: zarówno PO jak i PSL są partiami (centro-)prawicowymi.

Pełna racja. Przeczytałem i naszła mnie smutna refleksja, że ten kraj staje się coraz bardziej nie moim krajem.
Jeszcze parę lat temu oburzałem się jak ktoś coś złego mówił o Polsce, dziś muszę przyznać, że mnie to g... obchodzi
Nigdy nie czułem jakiejś specjalnej więzi emocjonalnej z państwem, a i tak coraz gorzej się w tym kraju czuję, więc domyślam się, że Tobie jest jeszcze bardziej źle.
 
Też mnie przeraża, że Korwin i w ogóle prawica to krew z krwi i kość z kości Rzeczpospolitej i posiada 90% władzy! Dość tego! Wyjdźmy na ulicę i przywróćmy demokrację, czyli rządy lewicy! :)
Ej, ale sprawiedliwość społeczna nie jest zła. Nie chciałbyś dać komuś 91 procent swojego dochodu? Przecież socjaliści też ludzie, a że wolą pić niż pracować, to nie ich wina. A jak wina, to też kosztują. Gdzie Twój solidaryzm? Gdzie poczucie elementarnej sprawiedliwości? Czemu nie chcesz zwalczać tej straszliwej niesprawiedliwości, nierówności i innych ości? Czemu nie chcesz pomagać ludziom, którym się nie chce pracować? Gdzie empatia do ludzi, którzy wybrali życie za cudze?

Socjaldemokracja tak bardzo prawicowa.
 
Last edited:
W takim razie kto nami rządzi, skoro ja też czuję się coraz gorzej w tym kraju? Jaszczuroludzie, kosmici? :)

Na pewno nie prawica... Kraj pogrąża się coraz bardziej w lewicowej, ideologicznej ciemnocie, a wy płaczecie.
 
W takim razie kto nami rządzi, skoro ja też czuję się coraz gorzej w tym kraju? Jaszczuroludzie, kosmici? :)

Na pewno nie prawica... Kraj pogrąża się coraz bardziej w lewicowej, ideologicznej ciemnocie, a wy płaczecie.

W tym kraju czują się źle wszyscy.
Prawicowcy czują się źle, bo uważają, że ponad połowa wypłaty zabierana przez państwo to dużo. I uważają, że problemy przy zakładaniu własnego biznesu są zbyt duże.
Lewicowcy czują się źle, bo uważają, że połowa wypłaty zabierana prawicowcom to mało, a problemy ludzi zaradnych są wg nich zbyt małe. Uważają też, że wypłaty za nicnierobienie są ewidentnie zbyt niskie.
 
Last edited:
Firnomir said:
PO jak i PSL są partiami (centro-)prawicowymi.
Wow, to wiesz znacznie więcej niż ja, bo osobiście nie mam pojęcia, czym jest teraz PO. Dawne liberalne postulaty odeszły w niebyt, nie ma też już najbardziej znanych konserw jak Rokita, Gowin, nie ma też błazo-lewicującego Palikota, a Tusk od dawna konsekwentnie eliminuje wewnątrzpartyjną opozycję, co przejawia się np. w marginalizacji Schetyny. PO to trochę taki bezideowy byt, a rząd wykonuje różne doraźne ruchy i stara się ratować budżet oraz przedstawiać koalicję PO-PSL jako mniejsze zło, bez jakiegoś większego, spójnego planu.

Co do PSLu, oni są w parlamencie chyba tylko po to, by utrzymać KRUS.
 
Last edited:
@Yngh
Ja rozumiem, że hejt na PO jest modny i w ogóle, zgadzam się też z tym, co powiedziałeś o PSL-u (aczkolwiek zapomniałeś o niesamowicie przyjemnych posadkach, zwłaszcza w zdominowanym przez nich miejscami leśnictwie), ale polecam sprawdzić, co to znaczy "prawica", a potem spojrzeć na te partie.
 

Antyszczepionkowa histeria jest do nas importowana od lat, ale zdaje się, że pierwotnie nie miała religijnego charakteru. Za to często łączyła się z NWO, GMO i jaszczurami z kosmosu. Kolejny dowód na to, że memy głupoty mają fenomenalną zdolność do adaptacji - w USA ludzie wierzą w rządowe spiski, więc szczepionki są winą rządu, u nas w złowrogich aborcjonistów, więc są z ludzkich płodów. Czekam aż dotrze do nas news z Korei Północnej, że szczepionki są kapitalistyczne i dlatego nie należy szczepić dzieci.
 
przeczytałem pobieżnie ostatnie 13 stron tego wątku i ogłaszam jego śmierć. dalej iść zwyczajnie się nie da, dyskusja jest idiotyczna i jałowa, przypomina nieustanne obrzucanie się gównem z kamieniami, ma to niewiele wspólnego z rozmową na argumenty, a raczej nudną (już) wymianę uszczypliwości. ile można nawijać o lewactwie i obronie czystości najjaśniejszej rzeczypospolitej w dyskusji, w której zgodnie ze starą prawdą internetu prawdopodobieństwo wystąpienia argumentum ad hitlerum dąży do 1? (dziękuję panu terlikowskiemu, jak zwykle niezawodny w sytuacji przyparcia do muru. porównania do dr mengele wiecznie żywe).
przestało to być śmieszne już, teraz zwyczajnie nudzi
podpisano


soczi, lewacki paź z rosyjsko-niemiecko-socjalistyczno-nazistowsko-ateistyczno--komunistyczno-homoseksualno-pedofilo-genderowego lobby, który przyszedł na świat tylko po to, by mieszać z błotem boga, honor i ojczyzne (wszystkie słowa są dla mnie całkowicie obce, ich definicje wbito mi do głowy z w nazistowskiej klinice in-vitro, gdzie przyszedłem na świat).

adieu
 
http://wyborcza.pl/1,75478,16293889...utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza
I Kaczyński, i Pawłowicz mówią o fałszowaniu wyborów. O tej drugiej wiem tyle, że prywatnie jest osobą wykształconą, ogarniętą i stosunkowo kulturalną, choć miewa ataki. Ale czasem zaczynam się zastanawiać, czy oni przypadkiem serio w to nie zaczynają wierzyć... Bo jakkolwiek daleko mi do popularnego u nas przekonania, że politycy są głupi (Jarkacz jest zapewne inteligentniejszy od dowolnego z nas-forumowiczów), to odnoszę wrażenie, że to, co pierwotnie było ukłonem w stronę bardzo specyficznego elektoratu powoli staje się autentyczną wiarą.

Btw, Chazan stracił stanowisko, ale zapewne gdzieś miękko wyląduje.
 
I Kaczyński, i Pawłowicz mówią o fałszowaniu wyborów. O tej drugiej wiem tyle, że prywatnie jest osobą wykształconą, ogarniętą i stosunkowo kulturalną, choć miewa ataki.

Nie wiem jaką osoba jest prywatnie, ale z tego co prezentuje na forum publicznym można powiedzieć wszystko, tylko nie że jest osobą ogarniętą i kulturalną... I piszę to jako osoba kompletnie polityką nie zainteresowana. Nie śledzę wiadomości, debat itd., a nawet do mnie docierają wypowiedzi tej pani uwłaczające wszelkim standardom.
 
@Yakin
Jasne, w mediach jest straszna - i o ten kontrast mi właśnie chodzi. Że odnoszę wrażenie, że powoli ta medialna maska staje się ich prawdziwą naturą.
 
@nissail
Nie chcę robić OT w temacie o sporcie, ale mógłbyś wyjaśnić mi:
a) dlaczego nie lubisz Niemców? w jaki sposób sobie na to zasłużyli?
b) jako że niemożliwe jest, żeby każdy przedstawiciel tego, sporego przecież, narodu Cię skrzywdził, to jaka filozofia stoi za tym, że odpowiedzialnością za winy z punktu a) obarczasz każdego?
c) czy wobec powyższych punktów masz zamiar przeprosić mnie, osobę, która wśród przodków znalazłaby min. Żydów i Ukraińców, przeprosić za Wołyń i Jedwabne? to tak na dobry początek, potem przejdziemy do traktowania chłopów na ziemiach wschodnich, wydawania Żydów nazistom, getta ławkowe etc.
 
@Misiael_1
No tak, była* siostra z Opus Dei nie może mieć łatwo. Ale nie widzę w tym niczego złego. Niech sobie ekskomunikują kogo chcą i za co chcą, to wewnętrzna sprawa Kościoła Katolickiego.

*nie dam w sumie głowy, czy była
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom