Seriale

+
Jedynie Rosjanie mogliby mówić po rosyjsku, bo to trochę psuje immersję, ale cała reszta na razie znakomita! Po prostu ludzie w Związku Radzieckim mieli zwyczaj mówić po angielsku z brytyjskim akcentem. Świetna rola Jareda Harrisa na rynku to mocno niedoceniany aktor. Ostatnio zagrał w serialu Terror
W czerwcu w canal+ zadebiutuje serial Zasada Przyjemności tytuł ma nie najlepszy ale się dobrze zapowiada


 
Ja tam Westworld lubię, drugi sezon też miał swoje momenty. Ale akurat końcówka zasysa i zjada własny ogon. Natomiast sam koncept uwielbiam.
 
Kolejny odcinek Czarnobyla i kolejny zachwyt. Ten serial jest rewelacyjny. Tym razem na szczególne uznanie zasługują efekty dźwiękowe (kto oglądał ten pewnie wie, o jaki efekt chodzi), charakteryzacja i trzy sceny - perełki, zwłaszcza ostatnia. Ciężar, moc, emocje.

Niektórzy z racji na mój sceptycyzm w stosunku do serialu Wiedźmin podpytywali czasem, co uważam za dobry film/serial. No więc Czarnobyl to jedna z lepszych produkcji, jakie kojarzę od dłuższego czasu. Sztos, zaprawdę sztos.
 
Ile to ma mieć odcinków? Pięć? Sześć? Wszyscy się zachwycają więc chyba też sięgnę :p

Z innej beczki, ostatnio obejrzałem na Netflixie mini serial dokumentalny Taśmy Teda Bundy'ego. Bardzo dobra produkcja. Samą postać oczywiście znałem wcześniej, bo to jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców więc trudno było nie kojarzyć, ale dopiero teraz miałem okazję zagłębić się lepiej w całą sprawę.

Najbardziej uderzyły mnie dwie rzeczy: okrucieństwo i poczucie bezkarności Teda oraz żenująca niekompetencja organów ścigania. Ne rozumiem jakim cudem koleś oskarżony o tak przerażające czyny mógł sobie zwiać z sądu czy nawet celi, a potem przez kilka dni mordować dalej zanim wreszcie ktoś go przypadkiem zgarnął. Nie mówiąc już o sytuacji, w której Ted zostaje zatrzymany, a ci nie są pewni czy to on, bo zmienił fryzurę i nie chciał podać nazwiska...
 
Sześć. Naprawdę warto sięgnąć. Rewelacja.
A nie pięć?
Ten serial nie przestaje mnie zadziwiać, z odcinka na odcinek coraz ciekawiej. Momentami mroczny, wręcz przerażający, to wszystko potęgują świetne efekty dźwiękowe. Obowiązkowa pozycja dla każdego. Dla mnie osobiście jest to chyba serial roku.
 
Last edited:
Tak, pięć odcinków w sumie.
No więc Czarnobyl to jedna z lepszych produkcji, jakie kojarzę od dłuższego czasu. Sztos, zaprawdę sztos.
Straszna szkoda, że tak mało ludzi wydaje się być zainteresowanych tym serialem. Na YouTube o tej produkcji dyskutują głównie chyba tylko pasjonaci tematyki czarnobylskiej.
 
Też słyszałem , że ma 5 odcinków . Serial jest tak mocny , że często przerywam jego oglądanie , ale dziwne , że HBO zdecydowało się wypuścić ten serial prawie pokrywający się z GOT .
 
Top Bottom