Strategiczny odwrót Nilfgardu zawiesza gre lub usuwa jednostkę

+
Witam,
grając na strategiczny odwrót kiedy cofam jednostkę z planszy to albo ona się w ogóle nie wzmacnia i znika tak, że jej w ogóle nie mam na ręce i jestem kartę w plecy, albo robi to samo dodatkowo blokując zakończenie tury. Pierwszy przypadek występuje gdy używam umiejętności dowódcy zanim rzucę kartę, a drugi bug jest gdy rzucę kartę i używam dowódcy.

Gdyby to jeszcze był jakiś rzadki przypadek, ale niestety dzieje się to w 8 na 10 gier.

To jest talia na której mam tego buga
 
Last edited:
@_Pablo_ Hmmm dziwny przypadek ale mam na to dwie sensowne teorie:
1 Jak zagrywasz na początku lidera mając u siebie 10 kart. W ten sposób tracisz karte.
2 Gdy zagrywasz karte
Nekromancja [ Zagraj brązową jednostkę ze swojego cmentarza i daj jej Fatum. ] po zagraniu brąza ty ją cofasz, a potem tracisz tą karte gdyż jednostka miała fatum.

PS: Kiedy przykładowo przeciwnik zagra siewce zarazy to tworzy truchło na twoim stole, które też ma fatum i jeśli ją cofniesz też tracisz tą karte.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
1. Jak zagrywasz na początku lidera mając u siebie 10 kart. W ten sposób tracisz karte.
To raczej bym wykluczył, bo aby zagrać lidera musi mieć już jakąś kartę na stole, a to zwykle oznacza, że nie ma 10 kart w ręku.
Przypadek z Fatum jest natomiast możliwy.
 
@Lexor No przykładowo ty zaczynasz runde 3, przeciwnik oraz ty macie po 10 kart, wywalasz brąza z nilfgardu, przeciwnik zagrywa matte [ w tym momencie macie po 10 kart ] no i potem nie sprawdzając ile masz kart zagrywasz lidera w strate karty. :smart:
 

Lexor

Forum veteran
@PiterPL006: No ok, jest to prawdopodobne, ale chyba mniej niż Fatum. Napisałem tam też, że "zwykle". :)

To co mnie tu zastanawia, to przypadek, gdy umiejetność lidera zostanie użyta po zagraniu karty i że to blokuje zakończenie tury.
 
@PiterPL006: To co mnie tu zastanawia, to przypadek, gdy umiejetność lidera zostanie użyta po zagraniu karty i że to blokuje zakończenie tury.
Kiedyś też miałem z tym problem... ale chyba z innym liderem. Nie wiem czy to nie był czasem Manewr okrążający. Zagrywając lidera nie mogłem wybrać karty z tali, którą obecnie chce, nie mogłem też spasować. Był to jednak jednarazowy incydent.
 
jak napisałem tego posta to zagrałem jeszcze 4 gry i w 3 z nich był ten bug, byłem tak wkurzony, że prawie wszedłem tu zwyzywać twórców, ale ostatkiem sił się powstrzymałem i zagadałem do jednego stremera by z nim to przetestować, zagraliśmy między sobą mając tą samą talie (chciałem to jakoś na filmie uwiecznić) i na 3 nasze gry buga nie było. Zagrałem późnej sam 3 gierki i też buga nie było.

Co do Waszych pomysłów to wszystkie odpadają, bo miałem to zagrywając siewcę gdy na ręku miałem 3 karty, siewca się cofnął, a ja zostałem z 2 kartami na łapie, bo siewca nie wrócił, a ja musiałem rzucić kartę z ręki. Z tego co zauważyłem to częściej tego buga miałem na brązowych kartach, na złotych nie przypominam sobie, ale też jakoś mocno nie zwracałem na to uwagi.

Może jeszcze dziś albo jutro to potestuję, postaram się zrobić screeny z iloscią kart przed użyciem dowódcy i po jego rzuceniu.

Próbowałem powtórzyć tego buga na treningu ale tam ani razu mi nie wyskoczył, pojawiał się do tej pory tylko w rozgrywkach rankingowych.

Z takich ciekawostek które zapamiętałem, to kiedy po cofnięciu karta mi zniknęła, a ja wcześniej rzuciłem już kartę to miałem zablokowany koniec tury, miałem tak dwa razy, za pierwszym razem dało się spasować mimo tego łańcucha, za drugim razem nic nie ruszałem i mecz się zakończył błędem bez rozstrzygnięcia.

Edit. Robiłem sprawdzenie instalacji i po tym miałem te 4 gierki gdzie 3 razy był ten bug który mnie tak wyprowadził z równowagi więc nic to nie pomogło.
 
@_Pablo_ To najlepiej nagraj jakiś filmik z tym bugiem albo zrób jakieś screeny odnośnie tego. Bez dowodów możemy tylko gdybać w jaki sposób to się tak stało itp. Z twardymi dowodami możesz potem się zgłosić na forum albo skierować to od razu do supportu. Na chwile obecną nic nie możemy wywnioskować :think:
 
Top Bottom