Tomb Raider

+
główny szkopuł nie leży nawet w tym, że to zasobożerna technologia, ale że ceny kart przez ten niedorobiony ficzer powędrowały niemożebnie w górę w porównaniu do poprzedniej generacji
Moim zdaniem to tylko wymówka - główną przyczyną zaporowych cen generacji 20x0 może być masa Pascali zalegających magazyny, naprodukowanych w okresie boomu na kryptowaluty. Swoje trzy grosze na pewno dokłada też słaba kondycja AMD w sektorze kart graficznych, przez co nVidia w topowych modelach nie ma konkurencji i może dyktować ceny.
 
Według mnie technologia jest, ale jest zbyt słaba (w sensie mocy obliczeniowej) aby ją wykorzystać na szeroką skalę.
Raz, że mamy tutaj nowość (w segmencie kart konsumenckich), a dwa monopol firmy nVidia, która się rządzi.

Ja jeszcze grafiki pod CP2077 nie kupuję, więc mogę tylko spokojnie obserwować kolejne doniesienia z frontu (oby były jak najlepsze - czytaj: krypto waluta zdychała, a konkurencja GPU cisnęła zielonych).

Aby było w temacie (bo nam się taki offtopic zrobił):


P.S. Z powyższego filmiku od "zielonych" można się nieźle pośmiać przy tym jak twórcy mówią o tym jak niezwykle szybkie jest GPU nVidii ( :ROFLMAO: ) w tej grze (oczywiście cały czas mowa o implementacji RTX).
 
No to mamy w końcu wymagania ;)

MINIMUM:

  • OS: Windows 7 64 bit
  • Processor: i3-3220 INTEL or AMD Equilevant
  • Memory: 8 GB RAM
  • Graphics: Nvidia GTX 660/GTX 1050 or AMD Radeon HD 7770
  • DirectX: Version 11
  • Storage: 40 GB available space

RECOMMENDED:

  • OS: Windows 10 64-bit
  • Processor: Intel Core i7 4770K, 3.40 Ghz or AMD Ryzen 5 1600, 3.20 Ghz
  • Memory: 16 GB RAM
  • Graphics: Nvidia GTX 1060 6GB or AMD Radeon RX 480, 8GB
  • DirectX: Version 12
  • Storage: 40 GB available space
 
Last edited:
Właśnie zamierzam sobie sprawić Nvidia GTX 1060 6GB xD Gorzej, że mam tylko 8 GR RAMu.
 
Jakieś niskie te wymagania, spodziewałem się dużo wyższych :) albo realia beda inne i są podane za nisko.
Rise of the Tomb Raider tak właśnie miał oficjalnie też nie za wysokie zalecane, a realia okazały się zupełnie inne.
 
No, w końcu wymagania.

Zagrać na pewno zagram (poprzednia część hulała nieźle ale tutaj mamy ewolucję silnika), zobaczymy jak wyjdzie w praniu (już za dwa tygodnie).
Post automatically merged:

Przy okazji - całkiem ciekawy TV spot:

 
Last edited:
Pojawiło się dotychczasowe podsumowanie historii (obecnego) reboota serii:


P.S. Dodatkowo mogę powiedzieć, że Green Man Gaming wywiązało się z umowy i dostarczyło już kod Steam. Co ciekawe grę można (wstępnie pobrać przed premierą).

 
Last edited:
Premierowy trailer:


Oraz pierwsze oceny:

  • USgamer – 3.5/5
  • The Guardian – 3/5
  • Game Informer – 7.5
  • PC Gamer – 84/100
  • GamesRadar+ – 4/5
  • Eurogamer – No score
  • The Telegraph – 2/5
  • Gamespot – 6
  • GamesBeat – 87/100
  • Stevivor – 9
  • COGconnected – 78/100
  • VideoGamer – 7
  • IGN – 9
  • Daily Dot – 4/5
  • Shacknews – 7
  • Destructoid – 7.5
  • Easy Allies – 8.5
  • Hobby Consolas – 90/100
  • Spaziogames – 9
 
@I_w_a_N
Jak już się dorwiesz w środę do wczesnego dostępu, to napisz kilka słów o tym jak gra działa na 970 i na jakich ustawieniach. W piątek wybieram się do sklepu, ale nie wiem, którą platformę wybrać. Wolałbym wersję PC, a że mamy taką samą kartę, to będę wdzięczny za informacje.
 
Na PC.

Konsolowych tytułów nie opłaca się kupować jeśli wychodzą jako produkty "multiplatform". Taki PC (odpowiednio dobry, nawet jak na kryteria z przed kilku lat, a nie obecne) zawsze przebije konsole (jeśli nawet port będzie kieski to i tak zyskamy wyższą rozdzielczość oraz ilość klatek/płynność).

Konsole mają sens tylko dla tytułów na wyłączność danej platformy.
 
Podpbno jeśli idzie o wymagania tytułu to są one bardzo wysokie, w recenzjach pisali że nawet na bardzo mocnych komputerach zdarzały się przycięcia i spadki. (jak i na konsolach oczywiście)
Wygląda mi to na powtórke z rozrywki, z Rise of the Tomb Raider było bardzo podobnie również tytuł na premierze chodził słabo i dopiero pózniejsze łaty nieco poprawiły sytuacje.
Najnowszej Larze dostaje się za fabułe, która podobno momentami jest słaba i przewidywalna, a wszystko ledwo trzyma się kupy.
System rozwoju też nie jest perfekcyjny część umiejętności to podobno zapychacze bez pożytku i w zasadzie to tyle jeśli idzie o narzekanie.
Oceny są dobre ale mam nieodparte wrażenie że Rise mial lepiej.
Post automatically merged:

Patrząc na testy PCgameshardware to jedno nasuwa się w oczy natychmiast
Nowy TR chodzi znacznie znacznie lepiej na DX.12 niż DX.11 to jest po prostu przepaść sięgająca ponad 100%

http://www.pcgameshardware.de/Shado...Shadow-of-the-Tomb-Raider-Benchmarks-1264575/
 
Last edited:
Polska wersja trailera premierowego (moim zdaniem Gorczyca wypada zdecydowanie gorzej od oryginału - nigdy wielkim jej fanem z resztą nie byłem - ale główny [?] zły naprawdę daje radę).


Odnośnie wymagań, to zobaczy się już jutro :).

P.S. Nvidia wypuściła specjalne (dedykowane) sterowniki.
 
Top Bottom