[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Scena dobra, szkoda jednak, że tę aktorkę dali do tej roli, bo znalazłoby się dla niej lepsze zastosowanie w serialu. Świetny strój swoją drogą - i znowu, szkoda, że w serialu go zbytnio nie widać.
 
Last edited:
Skoro drugi sezon będzie robiony w UK to będzie tylko gorzej, bo kolejne nudne i nadużywane w kinie krajobrazy.
W UK będzie się znajdowała główna baza produkcyjna, będą tam kręcić przede wszystkim w studio i w zbudowanych "miastach", zamkniętych pomieszczeniach. Tak samo z Budapesztem było, krajobrazów to tam nie kręcili chyba że parę w innych zakątkach Węgier
 
UK... na twitterze trafiłem na fajny komentarz. Skoro już kręcą w UK to mogliby wykorzystać jakieś lokacje z Robina z Sherwood. Choćby ten zamek:



Albo to:

 
Yen rodzi się w 1192 roku jedyne 25 lat po śmierci swojego ojca w Wielkiej Czystce (1167 r.),
Eee... a co to za problem? Zakładając, że rozwój był na dość wysokim poziomie (magowie/druidzi pewnie też by się przydali, żeby rzucić jakieś zaklęcia, np. zamrożenia), to facet był potrzebny tylko na chwilę. Starczyło, że co nieco od niego pobrali, a potem po 25 latach wykorzystali. Zakładając, że po tym czasie nadawało się do użytku jeszcze xD Skoro dawali radę usprawniać wygląd czarodziejek, to takie coś pewnie też mogłoby być w ich zasięgu :p

Witam po długim czasie bez pisania postów spamowania.
 
@adventus.991 Pisało gdzieś, że mają coś kręcić w Szkocji, więc nie będzie to wyłącznie "baza wypadowa".
No nie jest to baza wypadowa tylko miejsce, w którym spędzą najwięcej czasu kręcąc sceny we wnętrzach i budowanych od podstaw scenografiach. Na Szkocji pewnie spędzą z dzień albo dwa kręcąc np. podróż Geralta i Ciri w kierunku KM (tak strzelam po widoczkach)

Lauren potwierdzała chyba gdzieś że w Europie środkowej będą jeszcze kręcić, i w ogóle wszędzie na świecie jeśli im tylko miejscówka podpasuje.
 
No jakby z góry zakładać, że to co się komuś wydaje, że będzie źle zrobione będzie rzeczywiście źle zrobione to wtedy Anya Chalotra jako Yennefer musiałaby byc pomyłką, jedyny plus Cavilla byłby taki, że ma duże nazwisko bo aktor marny i na bank można było sto razy lepiej tę rolę obsadzić, Ciri może z wyglądu trochę podobna ale generalnie za stara więc też pomyłka.

Takich opinii było tu najwięcej po pokazaniu obsady. Większość nie dawała szans na to że Ci aktorzy będą w stanie oddać charakter tych postaci.
 
Mi pasuje generalnie ta zmiana bazy produkcyjnej, nie żeby miało to gwarantować wyższą jakość realizacji, ale ciekaw jestem czy coś się pod tym względem zmieni / poprawi -W końcu nowe studio, nowa ekipa techniczna i tak dalej.

Zaskakująca jest wieść, że 2 sezon mają kręcić według planu tylko 5 miesięcy (w porównaniu do 7 z sezonu 1, a i tak zasuwali bardzo szybko, po kilkanaście godzin dziennie z dwoma unitami). Może to efekt uboczny "uproszczenia" struktury scenariusza i skróceniu tekstu na odcinek.
 
Może to efekt uboczny "uproszczenia" struktury scenariusza i skróceniu tekstu na odcinek.

A co ma jedno do drugiego? :) Przecież to nie ma wpływu na produkcję, bo zdjęć się nie kręci odcinkami, cnie?


Mi pasuje generalnie ta zmiana bazy produkcyjnej, nie żeby miało to gwarantować wyższą jakość realizacji, ale ciekaw jestem czy coś się pod tym względem zmieni / poprawi

A nie pisałeś czasem, że realizacja była spoko? Co może być lepszego, jeśli pierwszy sezon jest dobrze zrealizowany? :)
 
Mi pasuje generalnie ta zmiana bazy produkcyjnej, nie żeby miało to gwarantować wyższą jakość realizacji, ale ciekaw jestem czy coś się pod tym względem zmieni / poprawi -W końcu nowe studio, nowa ekipa techniczna i tak dalej.

Zaskakująca jest wieść, że 2 sezon mają kręcić według planu tylko 5 miesięcy (w porównaniu do 7 z sezonu 1, a i tak zasuwali bardzo szybko, po kilkanaście godzin dziennie z dwoma unitami). Może to efekt uboczny "uproszczenia" struktury scenariusza i skróceniu tekstu na odcinek.
Najbardziej mnie śmieszy to , że zawodowi scenarzyści nie potrafili wymierzyć tekstu scenariusza do godzinnego odcinka. Wychadzi jednak na to że przy dobrej organizacji z tym budżetem dało by się zrobić te 10 odcinków. Zmarnowali prawie 2 odcinki czasu antenowego . Niegospodarność , że hej.
 
A co ma jedno do drugiego? :) Przecież to nie ma wpływu na produkcję, bo zdjęć się nie kręci odcinkami, cnie?
To, że teraz będą dwa główne wątki zamiast trzech, czyli w teorii mniej planów zdjęciowych, mniej jeżdżenia w tę i we w tę i sprawniejsze nagrywanie materiału.

A nie pisałeś czasem, że realizacja była spoko? Co może być lepszego, jeśli pierwszy sezon jest dobrze zrealizowany?
Napisałem że realizacja była nierówna. Ostateczny werdykt to mógłbym powiedzieć że "spoko", ale na pewno mają nad czym pracować. Na początek bym zatrudnił kogoś lepszego od kierowania statystami :p I przy oświetleniu we wnętrzach też mogliby czasem posiedzieć dłużej.

Najbardziej mnie śmieszy to , że zawodowi scenarzyści nie potrafili wymierzyć tekstu scenariusza do godzinnego odcinka.
To chyba nie jest takie proste, zwłaszcza że na poprawkę trzeba brać ewentualne zmiany w kręceniu sceny podczas zdjęć, montaż (przy którym też sporo się może zmienić w dynamice, długości sceny) i tak dalej. Dlatego zwykle pisze się więcej niż mniej, ale z tym +30 minut to za bardzo pojechali :p
 
To, że teraz będą dwa główne wątki zamiast trzech, czyli w teorii mniej planów zdjęciowych, mniej jeżdżenia w tę i we w tę

Toteż właśnie piszę, że się nie jeździ w tę i we w tę, tylko najpierw wszystko w miejscówce A, potem w miejscówce B, a potem w C, ewentualnie dwa unity i jeden kręci w studiu albo z głównymi aktorami, a drugi jakieś sceny akcji, sceny zbiorowe itd. a potem się komponuje. Jedno nie łączy się z drugim i zapewniam Cię, że fabuła nie ma tu wpływu na długość zdjęć w tym zakresie :)

Lepiej nie będzie :p
 
Toteż właśnie piszę, że się nie jeździ w tę i we w tę, tylko najpierw wszystko w miejscówce A, potem w miejscówce B, a potem w C,
Zgadza się, chodziło mi tylko o to, że z 3 osobnymi wątkami tych miejscówek jest więcej to i więcej podróżowania i przerw między zdjęciami. A tak w S2 dla przykładu mamy duży segment w Kaer Morhen gdzie siedzi i Geralt, i Ciri -Ekipa techniczna może rozbić się w jednym miejscu i kręcić dzień w dzień materiał na 2 odcinki albo i więcej (jeśli mocno nie skrócą Kaer Morhen). To jest oczywiście z pominięciem jakichś ujęć plenerowych które pewnie będą robić osobno, a wnętrza w studio
 
Top Bottom